Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Parla-parla-parlament

    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:43 pm

    Kako isključiti opoziciju
    Pomenuta sednica jeste protekla u haosu i na ivici incidenta. Ali, pre svega krivicom predsedavajućeg Martinovića, koji je, očigledno ne želeći da se ponove beskrajne rasprave vlasti i opozicije iz plenuma, odlučio da opoziciju na svojevrstan način isključi iz rasprave, tako što im neće dozvoliti uopšte da govore. Uzalud se dvadesetak opozicionara uglas pozivalo na poslovničko pravo, Martinović im nije dao reč. Potom je taj postupak objasnio time što se njegovi politički protivnici i nisu prijavili elektronski za reč. Aleksandra Jerkov (DS) kaže da je samo ona nekoliko puta tasterom tražila reč, naravno bezuspešno, a kada je kasnije zatražila i dokaz o elektronskom prijavljivanju, rečeno joj je da e-parlament, odnosno elektronska administracija, nema tu mogućnost.
    "Pretpostavio sam da će vlast reći da se niko nije elektronski ni prijavio za reč, pa sam i fotografisao svoju prijavu. Osoba koja priča da smo joj pred tolikim novinarima psovali majku i oca, a da to niko nije čuo, predstavlja moralnu nulu. Niko ga nije psovao", tvrdi Nemanja Šarović (SRS).
    Niko od novinara na sednici Odbora zaista nije čuo da je neko od opozicionih poslanika psovao majku i "mrtvog oca" Martinoviću, niti da mu je rekao da će dobiti batine, ukoliko se pod tim ne podrazumeva opaska radikala Šarovića da će "osvežiti Martinovića". Najveća uvreda upućena Martinoviću, bar koliko su novinari uspeli da čuju, bila je opaska radikala Milorada Mirčića
    "ušati, daj reč Šaroviću" i dovikivanja u kojima se traži ostavka.
    - See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=333173&title=Vlast+polako+ukida+parlament#sthash.tipurvCg.dpuf


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 3:48 pm

    Parla-parla-parlament - Page 3 Corax_26.11.16.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Veletin Sat Nov 26, 2016 3:56 pm

    William Murderface wrote:
    "ušati, daj reč Šaroviću" i dovikivanja u kojima se traži ostavka.
    - See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=333173&title=Vlast+polako+ukida+parlament#sthash.tipurvCg.dpuf


    Parla-parla-parlament - Page 3 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 4:11 pm

    Ja još uvek ne mogu da se opasuljim od onoga što se desilo na odboru, kao i od toga sa kakvom lakoćom su mediji to šutnuli u zapećak. Većini se izveštaj sveo na - opet sranje u skupštini. Politika piše da su se desili "verbani incidenti". Kad bi sutra dekretom Vučić raspustio skupštinu, niko ne bi ni trepnuo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Veletin Sat Nov 26, 2016 4:25 pm

    GORAN JEŠIĆ: OPOZICIJA TREBA DA RAZMOTRI I OPCIJU NAPUŠTANJA PARLAMENTA

    “Takvo kršenje procedure na sednici Odbora za administrativna pitanja koje smo videli pre neki dan dosad nikad nije viđeno u parlamentu. To je veoma opasan signal i postavlja se pitanje da li ćemo mi kao opozicija uopšte više dobiti reč u Skupštini. U tom slučaju, opozicija bi morala da preispita svoje delovanje u parlamnetu, odnosno ima li svrhe da tamo ostanemo. Jer, ako se poslaniku oduzme pravo na reč, onda ni taj parlament više nije parlament”, ocenio je on.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 4:29 pm

    To je jedina prava reakcija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 7:24 pm

    ulica & ambasade  Parla-parla-parlament - Page 3 2460015778
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 7:27 pm

    William Murderface wrote:To je jedina prava reakcija.

    naravno.

    imaju ulogu majmuna u cirkusu i sa time treba prekinuti. no, ovo nije dovoljno bez direktne ulične akcije i dovođenja vlasti u situaciju da posegne za policijskim nasiljem.
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 7:35 pm

    Pa nema sad povoda za ulicnu akciju. Bilo je oko Savamale, ali to je zamrlo odbijanjem vodjstva da eskalira protest na neki nacin.


    Inace, Vucic ni u ludilu nece prvi posegnuti za fizickim obracunom. Lud je, nije glup, jebi ga.
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 7:37 pm

    Kako nema povoda? Svaki minut skupštine je veoma jak povod za izlazak.

    Što se tiče nasilja, malo treba muriji da se raspendreči.
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 7:47 pm

    Murija je lukavija nego sto mislis. A i jos samo da nadjemo guzice koje ce to pendrecenje da prime, zato sto Martinovic nije dao Raduletu rec u skupstini.


    Nekakvog ulicnog sukoba nema bez jako dobrog povoda. U suprotnom si rulja koju policija rasteruje.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 7:53 pm

    A malo mu je i frka. Meni se čini da dobar deo njegove nervoze i tabloidnog luđenja potiče iz proste činjenice što zna da ne sme, a zapravo i ne može, da posegne za otvorenim nasiljem. Ne može nikoga da ubije ili da uhapsi (i kad nekog uhapsi mora relativno brzo da ga pusti - mislim na funkcionere DS koji su optuženi za korupciju). Eventualno mogu batinaši da zastrašuju ljude po manjim mestima pred lokalne izbore, ili da se sruši par zgrada preko noći. Ali malo je to, a neprijatelja je mnogo. Šta je sve Sloba mogao da radi... oh, happy days.

    S druge strane, problem sa uličnim protestima je u tome što nema dovoljno ljudi koji bi u njima učestvovali. Granice su otvorene, ko hoće može uvek da ode. A i bar za sad, gadosti režima se prosto ne tiču velikog broja ljudi. Ima još nešto, možda i najvažnije, a to je da se ne vidi za šta bi se protestovalo. To što neki poslanici nisu dobili reč u skupštini ne može da motiviše praktično nikoga. Rata neće biti. Ekonomija je u kurcu, plate i penzije su male, a računi visoki, ali nije jasno da bi bilo koja vlast od ovih koje imamo u ponudi tu nešto značajno promenila, tako je kako je. Protesti protiv Slobe su imali istoriju na svojoj strani, znalo se šta se neće, a šta se hoće, neoliberalizam je prolazio kroz zlatno doba, svuda je bilo bolje nego ovde. Sad više uopšte nije jasno da je igde naročito bolje, a posebno ne da bi ovde moglo da bude bolje. Ne ginemo, niko nas neće bombardovat, niko neće mobilisati ničije sinove i braću. Moglo bi dakle da bude i gore ("ukrajinski scenario"!). Nego sedi di si, ni za di si nisi. Na ulicu se prosto ne izlazi, posebno ne po zimi i posebno ne kad mora da se radi od kutra do mraka, zato što je neki Martinović bezobrazan prema nekim svojim kolegama, koji uz to i nisu ništa bolji, a uostalom, koga boli kurac za njihove probleme.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 8:24 pm

    William Murderface wrote:A malo mu je i frka. Meni se čini da dobar deo njegove nervoze i tabloidnog luđenja potiče iz proste činjenice što zna da ne sme, a zapravo i ne može, da posegne za otvorenim nasiljem. Ne može nikoga da ubije ili da uhapsi (i kad nekog uhapsi mora relativno brzo da ga pusti - mislim na funkcionere DS koji su optuženi za korupciju). Eventualno mogu batinaši da zastrašuju ljude po manjim mestima pred lokalne izbore, ili da se sruši par zgrada preko noći. Ali malo je to, a neprijatelja je mnogo. Šta je sve Sloba mogao da radi... oh, happy days.

    S druge strane, problem sa uličnim protestima je u tome što nema dovoljno ljudi koji bi u njima učestvovali. Granice su otvorene, ko hoće može uvek da ode. A i bar za sad, gadosti režima se prosto ne tiču velikog broja ljudi. Ima još nešto, možda i najvažnije, a to je da se ne vidi za šta bi se protestovalo. To što neki poslanici nisu dobili reč u skupštini ne može da motiviše praktično nikoga. Rata neće biti. Ekonomija je u kurcu, plate i penzije su male, a računi visoki, ali nije jasno da bi bilo koja vlast od ovih koje imamo u ponudi tu nešto značajno promenila, tako je kako je. Protesti protiv Slobe su imali istoriju na svojoj strani, znalo se šta se neće, a šta se hoće, neoliberalizam je prolazio kroz zlatno doba, svuda je bilo bolje nego ovde. Sad više uopšte nije jasno da je igde naročito bolje, a posebno ne da bi ovde moglo da bude bolje. Ne ginemo, niko nas neće bombardovat, niko neće mobilisati ničije sinove i braću. Moglo bi dakle da bude i gore ("ukrajinski scenario"!). Nego sedi di si, ni za di si nisi. Na ulicu se prosto ne izlazi, posebno ne po zimi i posebno ne kad mora da se radi od kutra do mraka, zato što je neki Martinović bezobrazan prema nekim svojim kolegama, koji uz to i nisu ništa bolji, a uostalom, koga boli kurac za njihove probleme.

    Sve tačno. Ne očekujem da će protesta biti, samo konstatujem da će bez njih, u stvari bez ozbiljne vaninstitucionalne priče, ovo čudo trajati dok se ne iscedi poslednja kap potencijala, i to može da traje jako dugo, tipa 10-20 godina.
    avatar

    Posts : 18371
    Join date : 2014-12-12

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by beatakeshi Sat Nov 26, 2016 9:14 pm

    WM - sve tačno, osim ovog za zimu, izlazilo se po zimi na ulicu i to onoliko.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Sat Nov 26, 2016 9:23 pm

    Naravno da onih dana jeste, ja sam rekao da danas neće.

    Mislim tad izlazilo jer se osnovano verovalo u promenu na bolje, koja se i jeste desila. Pad Miloševića je brzo omogućio bolji život ogromnom broju ljudi. Nije t neka velika zasluga DOS-a, nego je istorija u tom trenutku radila za njih i to je bilo očigledno.

    Sad sve to više nije tako. Da se protestuje zbog nepravde, zbog kršenja procedura? Ma jok.

    .


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Veletin Sat Nov 26, 2016 9:29 pm

    Сутра се одржава протест Војног синдиката испред Министарства одбране, а затим шетња до Председништва. Биће добро ако се скупи 500 људи.
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 9:31 pm

    Eh. Devedesetih se zimi izlazilo na ulice zato sto se jeo presan pasulj i nosale Mont jakne od pet godina. Ipak su danas druga vremena.
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 9:34 pm

    ja još imam mont jaknu iz 1996. Parla-parla-parlament - Page 3 1949538119 #pišajposirotinji
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 9:43 pm

    ja nikad nisam imao mont jaknu
    Anonymous
    Guest

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Guest Sat Nov 26, 2016 10:00 pm

    Parla-parla-parlament - Page 3 Mqdefault
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 10:35 pm

    Nova sednica administrativnog odbora


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Veletin Mon Nov 28, 2016 10:52 pm

    Ко жели да гледа умоболну Мају Гојковић препоручујем му да погледа данашњу седницу Одбора за културу и информисање.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Erős Pista Tue Nov 29, 2016 3:43 pm

    Sad gledam, Maja stvarno umobolna, nema druge reči. Šta kaže na 1:18:37?

    "Neka izađe napolje kad završi svoju tiradu, blabla, nepristojan", ladno dok Đoka ima reč, ali u mikrofon, da svi čuju.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Filipenko Tue Nov 29, 2016 8:02 pm

    Martinović gost u Presingu, upravo počelo Parla-parla-parlament - Page 3 1399639816

    http://rs.n1info.com/N1-Uzivo
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Filipenko Tue Nov 29, 2016 8:11 pm

    Jebeni vrh!

    "Zar niste čuli X da me psuje..."

    "Zar niste čuli Y da se dobacuje..."

    "Da li su vaše kamere zabeležile kako nam prete..."

    "Kako je moguće da sam ja vodio 11 sednica lepo i baš na 12. rešio da nikome ne dam reč..."

    "Kako na silu kada sam imao apsolutnu većinu glasova u odboru..."


    Parla-parla-parlament - Page 3 1670177810

    Parla-parla-parlament - Page 3 Empty Re: Parla-parla-parlament

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 03, 2024 3:56 am