Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Botovske narodne umotvorine

    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by паће Mon Apr 20, 2015 8:20 pm

    ficfiric wrote:Uloga botova je da uguse kritiku na komentarima. Ko ce da cita komentare ako ih ima na stotine? U clanku se moze naci bilo kakvo lupetanje, ali reakcija citalaca ostaje zDrobljena u sumi komentara botova.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:21 pm

    U priči «Otvaraj prozore» pojavljuje se i supruga. Ali, samo zato da bi utvrdila kako je glavni junak počeo neizdrživo da smrdi. Zbog toga ga napušta u roku od deset minuta (116). Još jednom se pojavljuje žena u priči «Pun krug za nulu». Junak te priče pogađa rezultate utakmica uz pomoć duha sopstvenog oca i tako zarađuje novac po kladionicama. Ali, očev duh će za nadoknadu zatražiti «da mu pojebe ženu» (123). To junak, naravno, dopušta, a žena u tome toliko uživa, da će, nakon toga, izbaciti muža iz spavaće sobe kako bi nadalje slobodno orgijala sa duhom. I u priči «Nešto me čačka» postoji zakonita žena. Junak sumnja da ga je ona prevarila. Kada je za to priupita, ona mu ljubazno odgovara: «Ma, nosi se u p... m...! (Vidojković inače sve ovakve reči piše u punom obliku; A. S). Kakva s... tebi ne padaju na pamet! Vuci taj kauč i ne s...!» (95). Zato ju je, na kraju priče, glavni junak gurnuo pod auto, gde je kučka našla što je i zaslužila.

    Ali, majke i supruge su u Vidojkovićevom svetu ipak samo bizarni epizodisti. Za devojke se već to ne bi moglo reći. O njima Vidojković mnogo isrcpnije pripoveda. Uzmimo, recimo, Milku, iz priče poetskog naslova «Guzni miš». «Ima usta za pušenje», opisuje je nadahnuto Vidojković, a onda mudro dodaje: «Svaka usta su, u suštini, za pušenje» (59). E, jeste filozof taj Vidojković! Milka uz sebe nosi foto album koji pokazuje glavnom junaku. Jedna slika je «grupni seks sa osam devojaka». Druga slika je seks sa tečom i Milkinom najboljom drugaricom: «Tu se jasno vidi», objašnjava sliku Milka, «kako ga držim za k..., a ovo mu moja drugarica liže j...» (65). Poezija! Takođe, u albumu su i sledeće slike: «Milka sa staklenom bocom od koka-kole među nogama. Litarskom. (...)Milka i neka riba obrađuju nekog dedu. U pozadini se vide ambar i hrastova šuma. Milka i ista riba obrađuju konja istog dede. U pozadini se vide ambar i hrastova šuma» (66). Književnost, nema šta!

    To sa litarskom flašom koka-kole Vidojkoviću se baš dopada. Zato isti način zabave upražnjava i Nada, heroina priče «Silovanje». Nada je inače opsednuta strahom od silovanja. Zato, veli Vidojković, Nada «vežba sa flašom od piva», kako bi mogla da izdrži «silovanje deset sati bez prestanka» (132). «Cilj joj je bio da vežba sa litarskom bocom koka-kole, dvadeset osam sati bez prestanka». Upravo ova rečenica izgleda da treba da bude klimaks čitave priče. Ili ne, možda je vrhunac u poslednjem pasusu koji glasi: «Posle nekoliko meseci neko mi je rekao da je video Nadu kako se u haustoru jedne zgrade žvalavi s nekom devojkom. Napalio sam se». Ma 100% umetnost! Kako je samo dobro to rečeno: «Napalio sam se»!


    Ma koje crno ludilo, ovo i treba ismevati. Samo Sloba malo smara sa tim hriscanskim zgrazavanjem.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:27 pm

    Pa cel mu je kritika moralistička. Vidojković je komedija, naravno, ali Sloba sve ovo citira ne bi li sablaznio dobrog malograđanina. Zamisli, umetnost u kojoj neko napiše "napalio sam se"!

    Glupa mu je kritika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:38 pm


    1. Međutim, ovaj ombudsman je levičarska štetočina koja svoju poptpuno suvišnu i nepotrebnu poziciju koristi da "pomaže" onima koji pomoć najmanje zaslužuju: parazitima, neradnicima i kriminalcima. Takođe se, mada ja nisam pristalica naprednjaka, pa mi to mnogo i ne smeta, ali je svejedno nekorektno, ponaša više kao opozicioni političar nego lojalni državni činovnik i skuplja jeftine populističke poene na potkopavanju i ono malo korisnih mera štednje koje je ova vlada jedva uvela. Drugim rečima, klasična štetočina i demagog, koji bi ne samo trebalo da ode, već tu besmislenu funkciju treba potpuno ukinuti, zajedno sa poverenicima za informacije, "ljudska prava" i još par desetina besmislenih mastiljarskih gnezda na našoj grbači.
      Botovske narodne umotvorine - Page 6 Comment-android (EU Citizen, 20. april 2015 16:28)
      # Link komentara
      [size=12]Preporučujem [size=13](+684)
      [/size]
      Ne preporučujem [size=13](-497)[/size]
      Šta je ovo
      [/size]

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:41 pm

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 3579118792


    Ali ovo "mada ja nisam pristalica naprednjaka" nikako da izađe iz mode.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:41 pm

    Ima vulgarizama i u 'Mi, izbrisani" Botovske narodne umotvorine - Page 6 1143415371 Ima i interneta (to je jako vazno!) Botovske narodne umotvorine - Page 6 1399639816

    Elem :

    "Antizapadnjačke stereotipe iznete u Gorskom vijencu možemo promatrati kao uzgredne napomene a možemo ih čitati i u kontekstu Njegoševog političkog delovanja na ukidanju i proterivanju crnogorskog guvernadura, koji se tradicionalno oslanjao na zapad. Položaj guvernadura uvela je upravo „ocrnjena” Venecija, a ukinut je u korist proruske spoljnje politike. Od Njegoševih vremena do danas glavna struja crkvene desnice se čvrsto drži antizapadnjačkog kursa."

    Rolan Bart govna da jede, autor ne samo da je ziv, vec i pise knjigu da objasni svoje politicke stavove, i crnogorci uopste govna da jedu sto oce svoju drzavu a nece guvernadure u njoj, na kraju i Milton govna da jede i Isidora Sekulic isto, kad kaze da je Njegos epitrahilj stavio dva puta u zivotu, on je "crkvena desnica" . Debil.




    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by plachkica Mon Apr 20, 2015 8:42 pm

    Hrvoje i kakosezovedrugslovenac su dobili EU Citizena.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:43 pm

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 3579118792

    Ja ti ovo čak i ne razumem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:43 pm

    (EU Citizen Botovske narodne umotvorine - Page 6 3137070404 Botovske narodne umotvorine - Page 6 3137070404 Botovske narodne umotvorine - Page 6 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:48 pm

    William Murderface wrote:Botovske narodne umotvorine - Page 6 3579118792

    Ja ti ovo čak i ne razumem.

    ma nista to ja nesto " medju svima kao da sam sam " Botovske narodne umotvorine - Page 6 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:49 pm

    Šuvar i varivo wrote:Ima vulgarizama i u 'Mi, izbrisani" Botovske narodne umotvorine - Page 6 1143415371 Ima i interneta (to je jako vazno!) Botovske narodne umotvorine - Page 6 1399639816

    ALi to je 1 nacionalni internet u koji je Vladušić koji je on zaposeo u ime Srbije!

    A seks je tu samo da bi služio moralističkom zgražanju nad dekadencijom zapadne civilizacije. Glavni junak ne jebe (impotentan je), ali zato bejzbol palicom lomi lobanje neprijateljima.


    Last edited by William Murderface on Mon Apr 20, 2015 8:52 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by plachkica Mon Apr 20, 2015 8:49 pm

    Meni se kosa diže na glavi od stavljanja Njegoša u kontekst bilo kog perioda izvan onog u kom je delovao.
    Sa bilo koje strane.
    Njegoš je umetnik (čak svesno i subjektivno zanemarujem njegovu političku ulogu, za to vreme prilično progresivnu), dobar umetnik svoga vremena, Luča mikrokozma je remek delo, Noć skuplja vijeka genijalna pesma.
    Nek jede govna desnica koja ga je potegla i nek jedu govna oni koji su naseli na argumente desnice
    pa Njegoša stavili na čelo (kao praoca) regresivnih tendencija ovog sjebanog društva.
    Muka mi je i od jednih i od drugih.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 9:01 pm

    plachkica wrote:Meni se kosa diže na glavi od stavljanja Njegoša u kontekst bilo kog perioda izvan onog u kom je delovao.
    Sa bilo koje strane.
    Njegoš je umetnik (čak svesno i subjektivno zanemarujem njegovu političku ulogu, za to vreme prilično progresivnu), dobar umetnik svoga vremena, Luča mikrokozma je remek delo, Noć skuplja vijeka genijalna pesma.
    Nek jede govna desnica koja ga je potegla i nek jedu govna oni koji su naseli na argumente desnice
    pa Njegoša stavili na čelo (kao praoca) regresivnih tendencija ovog sjebanog društva.
    Muka mi je i od jednih i od drugih.

    to sam hteo da kazem , al me poneo retoricki zar Botovske narodne umotvorine - Page 6 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 9:10 pm

    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Ima vulgarizama i u 'Mi, izbrisani" Botovske narodne umotvorine - Page 6 1143415371 Ima i interneta (to je jako vazno!) Botovske narodne umotvorine - Page 6 1399639816

    ALi to je 1 nacionalni internet u koji je Vladušić koji je on zaposeo u ime Srbije!

    A seks je tu samo da bi služio moralističkom zgražanju nad dekadencijom zapadne civilizacije. Glavni junak ne jebe (impotentan je), ali zato bejzbol palicom lomi lobanje neprijateljima.

    da nema onih fusnota , to bi prosto bio slab roman... s tim fusnotama je bizaran ..
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Ferenz Mon Apr 20, 2015 9:15 pm

    Ja sam čak išao i na net stranice koje pominje, a koje se čitaju uz roman. Jedva preživeh.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 9:20 pm

    pa tako i treba, to je pun ugodjaj! sajber!
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2015 12:54 am

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Lh9zryenj3qmkbu2qotr_normal ksenija vucic @KVucic  ·  4h 4 hours ago
    Kad dodje vreme kao ovo, puno neobjasnjive mrznje i bolesne agresivnosti, dobro je setiti se da su uvek postojala vremena kao ova. I prosla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2015 4:37 pm

    Hahaha, kakva fora, možda je samoubica bio peder! Hahahaha, kako smešno!

    Ненад Стаменковић@Nenad0406  1h1 hour ago

    Da li je "bliski prijatelj" @Kihot_ex_of stradao, kada je odlučio da objavi njihovu ljubav??? #SalePrangija

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 CDHkzI2W8AAU18p


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36984
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by boomer crook Tue Apr 21, 2015 6:21 pm

    Verterdegete wrote:Joj i Sloba je pisao o Vidojkovicu:

    http://starisajt.nspm.rs/Prikazi/2008_ant_mv1.htm


    PS: Poteze Nasty Savage i Van Halen

    sloba vs vidojkovic ko rat iraka i irana. sto bi reko kisindzer 'steta sto jedni moraju da pobede'
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Apr 21, 2015 7:04 pm

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Bluberi Tue Apr 21, 2015 7:55 pm

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 CDIXHEGW8AAA-nW
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by паће Tue Apr 21, 2015 8:12 pm

    Ова технологија баш одмакла. Она има вест из паралелног свемира где је ДС на власти, окренула њихов интернет и видела пошто је код њих струја.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Thu Apr 23, 2015 7:21 pm

    Drugari, jel zna neko ko je ovaj stvor?

    https://twitter.com/Bodljikava

    http://bodljikava.blogspot.com/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by plachkica Thu Apr 23, 2015 7:27 pm

    Na nju nisam naletala, ali moj favorit među tviter botovima (koji na prvi pogled tako ne izgledaju) je:

    https://twitter.com/fiumanka_bg
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Thu Apr 23, 2015 7:43 pm

    E, jel si primetila koliko je botkinja da Odri Hepbern u avataru?

    Inače za ovu nisam ni siguran da li ej bot ili je samo od onih blenti što pokušavaju da dokažu nezavisnost svoje misli tako što će u svakom sukobu pokušati da budu na sredini.

    Tipa (o Saši Jankoviću):

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 IWE-54nK_normal Bodljikava @Bodljikava  ·  4h 4 hours ago
    Strašno me nervira što se nešto ovog tipa ispolitizovalo, što ste se podelili na vlast i opoziciju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Botovske narodne umotvorine - Page 6 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:54 am