Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Botovske narodne umotvorine

    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 12:56 pm

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Botovi-program(2)

    http://www.nspm.rs/politicki-zivot/teleprompter-otkrivena-tajna-tvrdjava-sns-botova-procureo-najnoviji-program-koji-aktivisti-sns-koriste-za-komentarisanje-na-internetu.html
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by ficfiric Mon Apr 20, 2015 1:24 pm

    To je preuzeto sa telepromtera https://telepromptersrbija.wordpress.com/2015/04/17/neobjavljeni-tekst-sns-botovi-nisu-zeleli-da-ovo-procitate-foto/


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by plachkica Mon Apr 20, 2015 1:45 pm

    Peščanik je  objavio pismo Redžepovića.

    http://pescanik.net/kako-je-hakovan-teleprompter/

    NSPM i Peščanik na istj strani.
    Ne osećam se preterano lagodno oko toga.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 1:50 pm

    bas mi je zao telepromptera, kao kad bi sutra neko u djubre bacio informer.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 1:55 pm

    plachkica wrote:Peščanik je  objavio pismo Redžepovića.

    http://pescanik.net/kako-je-hakovan-teleprompter/

    NSPM i Peščanik na istj strani.
    Ne osećam se preterano lagodno oko toga.

    Antonić :

    Баш ме брига што је критика Стефановићевог „доктората“ први пут објављена на Пешчанику. Баш ме брига што су ту „дисертацију“ негативно оценили или исмејали бројни Пешчаникови аутори са којима се, идеолошки или политички, готово ни у чему не слажем. Просто сам отворио приложени ПДФ Стефановићевог рада и својим сопственим очима и сопственим разумом се уверио да је реч о академској свињарији првог реда.

    И у овом тренутку ме, такође, уопште не занима да ли је оно што се појавило на Пешчанику збиља део „пажљиво координисане, озбиљно испланиране и обилато финансиране операције“. Пошто сам се лично уверио о чему је реч, оно што ме у овом тренутку занима јесте да се коначно пресече подлачко урушавање српског универзитета, и уопште, целокупне наше просвете.


    Delim nelagodu, samo sa suprotne strane Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371 Postojaće svet posle Vučića , valjda...
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Bluberi Mon Apr 20, 2015 5:03 pm

    Ne kapiram zašto ste protiv objavljivanja ovog teksta.
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by plachkica Mon Apr 20, 2015 5:21 pm

    Nisam protiv objavljivanja ovog teksta.
    Nelagodu mi izaziva činjenica da je zlo, protiv kog zajedno istupaju NSPM I Peščanik braneći Teleprompter, užasno veliko. 
    A veliko zlo je toliko veliko da na istu stranu stavi Peščanik i NSPM.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 5:24 pm

    pa to... koliko sad smesno deluju culture wars 2004-2012 Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 5:39 pm

    Da Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 6:06 pm

    Verterdegete wrote:


    O botovima...


    Tek sad stigoh da pogledam. Sloba Georgijev je ubo suštinu - botovi nisu tu da bilo koga ubede, nego da stopiraju i obsemisle svaku smislenu diskusiju. Vesna Pešić isto bila dobra. Ovaj mali Sibin nemam pojma ko je, ali se nalupetao za medalju, prisralo mi se kad je citirao Istoka - tipičan uticajdžija i internet ekspert.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 6:35 pm

    Šuvar i varivo wrote:pa to... koliko sad smesno deluju culture wars 2004-2012 Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371


    Da. Kako je to Sloba Antonic lepo definisao...


    Spoiler:
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 6:41 pm

    Jebem ti sunce, sad provaljujem da imam knjigu Nevena Cveticanina na polici...



    Joooooooooooooj, i Ratka Bozovica... 


    Botovske narodne umotvorine - Page 5 3274312807 Botovske narodne umotvorine - Page 5 3274312807 Botovske narodne umotvorine - Page 5 3274312807
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by beatakeshi Mon Apr 20, 2015 6:45 pm

    Na šta se odnosi to "culture wars 2004-12"?
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 6:46 pm

    Pratim i dizem za "Sprska strana rata" (to ti je druga srbija d best of ) i zbirka kolumni Ivana Colovica Botovske narodne umotvorine - Page 5 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 6:51 pm

    beatakeshi wrote:Na šta se odnosi to "culture wars 2004-12"?
    Ima Antonic tekst (a sad vidim i knjigu) sa slicnim nazivom...

    Mislim na period kad su termini prva i druga Srbija, ako ne bas nesto znacili, onda bili cesto upotrebljavani... Diskusija da se odredi moze li se i kako biti Srbin posle devedesetih Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371 Evropa Kosovo, tradicija modernizacija, cirilica latinica, Nikolaj Dositej, pa cak i na neki perverzan nacin opet Karadjordjevici Obrenovici...
    avatar

    Posts : 18431
    Join date : 2014-12-12

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by beatakeshi Mon Apr 20, 2015 6:55 pm

    Hvala.
    ficfiric

    Posts : 34258
    Join date : 2012-02-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by ficfiric Mon Apr 20, 2015 7:13 pm

    William Murderface wrote:
    Verterdegete wrote:


    O botovima...


    Tek sad stigoh da pogledam. Sloba Georgijev je ubo suštinu - botovi nisu tu da bilo koga ubede, nego da stopiraju i obsemisle svaku smislenu diskusiju. Vesna Pešić isto bila dobra. Ovaj mali Sibin nemam pojma ko je, ali se nalupetao za medalju, prisralo mi se kad je citirao Istoka - tipičan uticajdžija i internet ekspert.

    Uloga botova je da uguse kritiku na komentarima. Ko ce da cita komentare ako ih ima na stotine? U clanku se moze naci bilo kakvo lupetanje, ali reakcija citalaca ostaje zarobljena u sumi komentara botova.

    Sto se tice ocenjivanja komentara, to je i smisljeno, kad postoji previse komentara, klikom na dugme filtriras najpopularnije pa citas, medjutim, botovi su i tu funkciju obesmislili.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 7:22 pm

    Šuvar i varivo wrote:
    beatakeshi wrote:Na šta se odnosi to "culture wars 2004-12"?
    Ima Antonic tekst (a sad vidim i knjigu) sa slicnim nazivom...

    Mislim na period kad su termini prva i druga Srbija, ako ne bas nesto znacili, onda bili cesto upotrebljavani... Diskusija da se odredi moze li se i kako biti Srbin posle devedesetih Botovske narodne umotvorine - Page 5 1143415371 Evropa Kosovo, tradicija modernizacija, cirilica latinica, Nikolaj Dositej, pa cak i na neki perverzan nacin opet Karadjordjevici Obrenovici...


    Za Antonića (koji je naravno kopirao Bjukenena) je jedno od centralnih pitanja bio Prajd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 7:34 pm

    da, naravno, jeste preuzet koncept sa americke desnice....Ne znam bas da li je Prajd centralno pitanje (vise je pitanje na kome se lako dobija popularnost) ... Centralno je pitanje (po meni) kako se odredjivati prema nekim tropima nacionalnog identiteta, posle devedesetih...
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 7:42 pm

    Ja se slažem da je to centralno pitanje, ali nije baš centralno pitanje "kulturnog rata", bar ne onakvog kakvim ga je Antonić skicirao. To je pre tema one polemike između Srđe Popovića i Stojana Cerovića - odnos prema prošlosti, itd.

    Inače tema odnosa prema prošlosti tek sada nije passe, kad na vlasti imamo "normalizovane" radikale koje EU tapše po ramenu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 7:56 pm

    William Murderface wrote:



    Za Antonića (koji je naravno kopirao Bjukenena) je jedno od centralnih pitanja bio Prajd.

    Nije kopirao Bjukenena, stavio ga je u fusnotu. Molim lepo. Botovske narodne umotvorine - Page 5 1844795956


    Antonic na pocetku knjige definise pojam kulturnog rata, i tu jasno naznacava da se radi o pojmu koji dolazi iz SAD. Medjutim, on na to izvodi tezu da je to u stvari rat globalnog karaktera, a da je Srbija samo jedan mali front. Drzava blagostanja i hrscanski tradicionalizam Vs. progresivizam i neoliberalni kapitalizam. Nijednom se nije osvrnuo na Prajd. Doduse, sto ne mora da znaci da ne bi. Jer knjiga je iz 2008, a Prajd se reakutelizovao 2009.
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:02 pm

    Evo dva teksta, koja po meni najbolje opisuju to vreme :

    Damjan Pavlica o Gorskom vijencu, gde je sve od stila do poente uzasavajuce

    i Vladusic o Marku Vidojkovicu , gde takodje Vladusic zvuci em nekohrentno , em što oće da bude Ždanov valjda , šta li ...

    (vidiš kako sam objektivan Botovske narodne umotvorine - Page 5 1399639816)

    Čudno je koliko se suzilo polje javne rasprave, voditi danas takve diskusije deluje kao luksuz...
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:12 pm

    Eh, zvuči, mada, mada, mada...

    Ja Pavlicin tekst nisam čitao (prvi put i čujem za njega), ali se sećam Vladušića o Vidojkoviću i posledične polemike sa Čolovićem.

    To mi se ne čini nebitnim, tim pre što je Vladušićeva ekipa u kulturi u međuvremenu ojačala i ustoličila se kao nova nacionalna elita (uostalom, pričali smo o tome).

    Inače je taj Vladušiev tekst katastrofalan - ne zato što kritikuje sirotog Markića, koji je loš pisac, neko zbog argumenata koje koristi. Znam da na početku beše neko čitanje Hobsbauma koje je promašuje na nivou činjenica, a na nivou tumačenja da ne pominjem. Baš, baš loše.

    A i loše je pročitao Vidojkovića koji je tipična BS, BS, BS copina. Kakav antinacionalizam, kakvi kurci-palci.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Guest Mon Apr 20, 2015 8:14 pm

    Joj i Sloba je pisao o Vidojkovicu:

    http://starisajt.nspm.rs/Prikazi/2008_ant_mv1.htm


    PS: Poteze Nasty Savage i Van Halen
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Mon Apr 20, 2015 8:17 pm

    Znam taj tekst! Čisto ludilo! Inače nikad ranije nisam čuo za te Nasty Savage (posle sam se malo obavestio). Tačno se vidi da je prepisivao američke uzore (tipa Bjukenen) i njihove primere.


    Taj tekst je kao onaj Ozijev monolog iz Trick or Treat:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Botovske narodne umotvorine - Page 5 Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 12:48 pm