Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Botovske narodne umotvorine

    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Oct 28, 2014 1:04 pm

    Pa da počnemo.

    Melanija
    Četvrtak, 02. 10. 2014. 01:36h
    neregistrovan korisnik
    Neka svi oni koji se bave sramnim maltretiranjem i prebijanjem necijih porodica kao znak osvete prema nekome ko je na vlasti prestaju da kriju.Ako su tako hrabri i opasni neka se otvoreno konfrotiraju onome kome treba a ne mucki s ledja napadati uz opravdanje koje je cita laz.Ove bih ja na vojni sud.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by boomer crook Tue Oct 28, 2014 1:14 pm

    pa kako nego iz potaje kada su na vlasti Botovske narodne umotvorine 2304934895


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Wed Oct 29, 2014 11:21 am

    Vladan Ristić ‏@VladanRistic70 28m28 minutes ago

    Advokati hoće da budu iznad države. Šta je, umislili da su masonska loža, nedodirljivi? @sns_srbija @Sallence69


    Last edited by William Murderface on Wed Oct 29, 2014 11:44 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Wed Oct 29, 2014 11:41 am

    Paja Pajic | 29/10/2014 11:14

    Nisam od onih koji su simpatizeri sadasnje vlasti i njihovog bezpogovornog puta u EU,ali Selakovic je ovde poprilicno u pravu,a odakle "duvaju vetrovi" i tu je u pravu.Jedino u cemu nije u pravu je sto tolerise strajk ovakav kakav jeste.Gospoda advokati trebali bi prvi da postuju zakon,ako ih vec ministar nije sposoban na to naterati.Njihova primanja su i inace enormna za nase uslove,mnogo veca od profesora univerziteta na primer,a o jadnim penzionerima da i ne govorim.Koliko mi je poznato, nijedan strajk ne moze biti stopostotan,postoji minimum rada da bi nesto moglo da funkcionise.Sta misle gospoda sta bi bilo kada bi 50 dana zdrastveno osoblje,elektroprivreda,vodovod,saobracaj totalno obustavilo svoje aktivnosti.Svi po bolnicama bi pomrli,a ostalo ne moze se ni zamisliti sta bi prouzrokovalo.Ovaj i ovakav strajk gori je od ikakvog kriminala,jer pored ostalog stiti kriminalce da idu tamo gde im je mesto


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Thu Oct 30, 2014 8:41 pm


    ninna
    Četvrtak, 30. 10. 2014. 17:45h
    neregistrovan korisnik
    Ma dajte ,sve što ne valja...okrivite vlast! Nema emisija-kriva vlast! B 92 je privatna televizija i ima pravo da promeni koncept programa i izbaci emisije koje se ne uklapaju! Veći problem od toga je što su demokrate 2008. pogasile gomile medija i sada svi ti kvalitetni voditelji nemaju gde da rade!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Fri Oct 31, 2014 10:19 am

    Kako je zaista izgledalo predavanje premijera Srbije na Londonskoj školi ekonomije
    Vučić se iskreno transformisao

    Autor: Arso Vučević

    London - Kada sam od Londonske škole ekonomije (LSE), fakulteta na kome sam 2003. magistrirao socijalnu psihologiju, dobio kao alumnista poziv da budem gost na predavanju srpskog premijera Aleksandra Vučića, nisam očekivao da ću prisustvovati događaju kojim će se u jednom trenutku baviti svi mediji u zemlji.



    Ovakav poziv nemoguće je bilo odbiti. Zamislite da vas Sir Aleks Ferguson zove na otvoreni trening Nemanje Vidića na Old Trafordu, jer slobodno mogu da kažem da ono što je Old Traford među stadionima to je LSE među društvenim fakultetima, zvanično rangiran kao drugi iza Harvarda ove akademske godine.

    Kako neizlečivo volim fudbal, a znam da London pored rokenrola nudi najbolje što ova igra može da nam pruži, još videvši da je kao predigra premijerovom predavanju u subotu utakmica West Ham-a i Manchester City-ja, odlučio sam da idem.

    Moj kum živi u Londonu, zajedno smo “gulili” klupe londonskog univerziteta. Sada je ugledan bankar i u mogućnosti da dođe do ulaznica za fudbalske mečeve. Zamišljeno, učinjeno. Atmosfera u istočnom Londonu bila je impresivna. Ni radovi na District Line-u nisu sprečili popunjavanje stadiona. Za zagrevanje The Clash, u poluvremenu Sham 69, na terenu još čvršći pank. Sreća za West Ham je bila što je Pelegrini uveo Kolarova, tek 15 minuta pre kraja. West Ham pobeđuje bogate bučne komšije, za sve ostalo tu im je master card.

    U ponedeljak dolazim na LSE na predavanje premijera Aleksandra Vučića koje počinje u 18 časova. Ulazim i kao pred neku veliku utakmicu, pola sata ranije skoro sva mesta velikog amfiteatra su popunjena. U publici najveći je broj studenata. Predavanje počinje tačno na vreme. Prvi moj utisak: engleski premijera je odličan. Vidi se da radi na tome. U izlaganju koje je trajalo tačno pola sata takođe primećujem da ne čita, već da je dobro pripremljen. Izneo je u svom obraćanju pre svega kurs kojim želi da Srbija ide i plan kako da se ona modernizuje uz osvrtanje na odnose u regionu i samoj EU. Ističe da Srbija želi da se modernizuje zbog boljeg života svojih građana, a da ulazak u EU treba da bude samo posledica modernizacije. Navodi da Srbija ne želi da kao problem država ulazi u EU, već kao potpuno uređena država. Ohrabrio je i sve prisutne koji studiraju na LSE da se po završetku studija vrate u svoje zemlje i iskoriste svoje znanje da pomognu državama iz kojih dolaze. Tada počinje deo predviđen za postavljanje pitanja. Premijer uspešno odgovara na pitanja oko odnosa sa Albanijom, oko vojne parade i odnosa sa Rusijom i EU, u vezi sa stanjem u medijima. Tada do reči dolazi žena koja se predstavlja kao advokat Sandulovića i kako njen klijent ne zna engleski, postavlja pitanja umesto njega. Klijent nije dugo izdržao pa je ustao i na srpskom počeo da govori kako je lider srpske opozicije (što, ako opozicija nastavi ovako uskoro i neće biti nemoguće) i neke Republikanske stranke, za koju, iako glasam u Srbiji, nisam nikada čuo. Moderator predavanja i veliki stručnjak za Balkan, dr Džejms Ker-Lindzi ga uspešno prekida, a premijer sve vreme ostaje smiren i odgovarajući advokatu i klijentu ne gubi takt, već to nastavlja da čini da odličnom engleskom upoznajući prisutne sa procentom glasova koje je ovaj čovek dobio na izborima čime dodatno pridobija naklonost celog amfiteatra. Nakon toga ostaje fokusiran do samog kraja i na panel mestu broj jedan u Evropi za intelektualne debate ostavlja jako dobar utisak i dobija veliki aplauz. Tada mi pada na pamet kako ne bih mogao da zamislim niti Nikolića niti Dačića, kako govore ne tečnom engleskom na tom mestu a da efekat po Srbiju bude tako dobar. Takođe mi prija činjenica da je premijer svestan značaja LSE i da je prihvatio da gostuje. Lično sam doživeo ovaj njegov nastup kao mali dokaz da je njegova politička transformacija od 2008. do danas iskrena što je jako dobro za Srbiju. Ali onda shvatam koliko je Srbija u velikom problemu. Iako su britanski poznati novinari i mediji ocenili gostovanje Vučića kao vrlo uspešno, neki naši mediji se bave ovim budućim liderom opozicije, a utisak koji je premijer ostavio na LSE kao da nikoga ne zanima. Tako zemlja koja hoće u EU ima odjednom otpor prema svemu dobrom što neko uradi da bi taj inače komplikovan put nekako prešli. Lako je kritikovati i to može svako. Održati predavanje i ostaviti odličan utisak na LSE ipak ne može svako. U delegaciji sa premijerom bili su i pojedini ministri ali se posebno istakao gradonačelnik Beograda što mu i nije bilo teško jer je bio jedini prisutan član delegacije u džemperu. Dobro je prošao što je uspeo da uđe. Ipak je jedan Vasil Tupurkovski.

    Autor je socijalni psiholog i alumnista LSE
    - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/politika/vucic_se_iskreno_transformisao.56.html?news_id=291667#sthash.8dX3imRq.dpuf


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Ferenz Fri Oct 31, 2014 1:13 pm

    William Murderface wrote:
    Kako je zaista izgledalo predavanje premijera Srbije na Londonskoj školi ekonomije
    Vučić se iskreno transformisao

    Autor: Arso Vučević


    Beat that! Botovske narodne umotvorine 1861198401


    Kako se Dečko Proveo na LSE-ju
    Natalije Miletić

    Predsednik vlade Aleksandar Vučić održao je u ponedeljak, 27. oktobra 2014, 30-minutno predavanje na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka (LSE), u okviru programa gostujućih predavača Centra za jugoistočnu Evropu (LSEE). Tokom prethodnih godina LSEE je ugostio brojne političare, komentatore i akademce kako iz naše tako i iz susednih zemalja, kao što su Nikola Poposki (ministar spoljnih poslova Makedonije), Tanja Miščević (glavni pregovarač Srbije za EU), Zoran Milanović (presednik vlade Hrvatske), Ognjen Pribićević (ambasador Srbije u Londonu), Igor Lukšić (ministar spoljnih poslova Crne Gore), Ivo Josipović (predsednik Hrvatske), Vuk Jeremić (ministar spoljnih poslova Srbije), Mimoza Kusari-Lila (zamenik premijera Kosova), Agron Barjami (urednik prištinske Koha Ditore) i mnogi drugi. Stoga, premijerovo gostovanje na londonskoj školi ni po čemu nije bilo istorijsko, već samo jedno u nizu predavanja javnih ličnosti iz regiona. Ipak, nijedno od ovih gostovanja, ispostaviće se, nije bilo kontroverzno koliko nastup Aleksandra Vučića.

    U izjavi za Dnevnik RTS-a Vučić je skromno izjavio da je “izlaganje premijera Srbije pratilo više ljudi nego predavanja petnaest nobelovaca koji su tu govorili” i potvrdio da je odmeravanje snaga sa nobelovcima naprednjacima odista u krvi; setimo se poređenja Nebojše Stefanovića sa čuvenim Džonom Nešom (“Blistavi um”). Istini za volju predavanje je bilo posećeno, što je normalno za gostovanja predsednika vlade bilo koje države, a zasluge pripadaju i građanima Srbije. Oni su, u doba smanjenja zarada, deo svog novca iz budžeta investirali za plaćanje usluga lobističkih aktivnosti Bell Pottinger-a, kontroverzne britanske PR kompanije koja stoji iza mnogih “istorijskih” uspeha Aleksandra Vučića u inostranstvu, pa tako i ovog tokom britanske turneje.

    Mediji u Srbiji su (senzacionalistički) preneli vest o incidentu sa Nikolom Sandulovićem i njegovom advokaticom, koji su u drugom delu predavanja postavili nekoliko pitanja Vučiću – u vezi sa medijskom cenzurom u Srbiji, prethodnom izbornom krađom, kao i pretnjama ubistvom koje je Sandulović navodno dobio od Vučića, a za koje tvrdi da ima dokaze na CD-u koji je ponudio organizatoru skupa da pusti okupljenima. Malo se, međutim, čulo u našoj javnosti o samom sadžaju Vučićevog predavanja, koje je obilovalo opštepoznatim informacijama i, u pojedinim delovima, bilo krajnje neuverljivo.

    Dobar deo tog 30-minutnog govora sastojao se od ponavljanja dobro poznatih stavova, kao što su (1) opredeljenost Srbije da ide ka Evropskoj uniji, (2) neodustajanje od bliskih odnosa sa Rusijom, (3) rešenost da se krene u reforme i fiskalnu konsolidaciju, (4) konstatacija da je AirSerbia najbolja regionalna avio kompanija i da odlično posluje (što je naišlo na podsmeh u publici), (5) rešenost Vlade da se bori za zaštitu ljudskih prava, itd.

    Otvarajući temu o optužbama zbog sveprisutne cenzure, Aleksandar Vučić je istakao da u Srbiji nema cenzure, jer politički motivisano ukidanje emisija nije moguće u komercijalnim medijima. Ipak, ovaj stav je u suprotnosti sa onim što je i sam govorio dok je bio u opoziciji, optužujući vlast da kontroliše i cenzuriše iste te privatne medije, od elektronskih do štampanih. Međutim, mnogo interesantnija je bila ekskluziva koju je Vučić odlučio da podeli sa prisutnom publikom – da Sarapin „Problem“ prelazi na Pink, što je, prema njemu, pokazatelj da nisu bile tačne optužbe o cenzuri ove emisije na Studiju B (koje je više puta izrekao i sam voditelj Predrag Sarapa). Dodatnoj tragikomičnosti ovakvog obrazloženja doprineo je i Vučićev komentar da se radi o „vrlo značajnoj emisiji“, iako je, podsećamo, prethodno u domaćoj javnosti na sledeći način komentarisao Sarapin slučaj: „Pa zar vi mislite da meni može da naudi jedna takva (beznačajna – prim.aut.) emisija; što bih je ja ukidao?“. Ostaje nejasno kako je za tako kratko vreme Sarapina emisija prešla put od „beznačajne“ do „vrlo bitne“, i zašto je premijer primer sa Pinkom smatrao toliko značajnim da je vredan pomena na predavanju u inostranstvu.

    Na LSE-ju, Vučić se prisetio i svojih skromnih dana, podsećajući kako je kao mladić radio u Londonu za „dve funte, kod Indijca“, koji mu je, pretpostavljamo zahvaljujući marljivosti, „dao povišicu na dve i po funte po satu rada“. Takođe skromna je bila i opaska da se nakon povratka iz Velike Britanije upisao na Pravni fakultet, na kojem je (kako on lično misli) bio jedan od najboljih studenata u generaciji. Skromnosti radi, Vučić nije propustio priliku da svega šest puta tokom 30 minuta svog izlaganja podseti prisutne kako Srbija ili on čine nešto „po prvi put u istoriji“.

    Kao dokaz da Srbija ne snosi krivicu za dešavanja na fudbalskom meču Srbija-Albanija, Vučić je naveo podatak da je UEFA proglasila službeni rezultat od 3:0 u korist Srbije „zbog albanskog drona“, čime se, zaključio je on, ispostavlja ko je zapravo bio krivac za incident. Premijer je, moguće zbog manjka sna (primetno je bilo da govori sa poteškoćom, tiho i sporo), bio dekoncentrisan te je greškom izneo ovaj netačan podatak – Albanija je naime kažnjena službenim rezultatom zbog neizlaska njenih igrača na teren.

    Tokom dela sa pitanjima publike, Aleksandar Vučić nije prihvatao svoju, niti odgovornost Vlade, za sve težu situaciju u vezi sa medijima. Tako je, nakon zapažanja prvog govornika iz publike da je „medijska situacija u Srbiji poslednji put bila ovako loša kad je… baš on bio ministar infromisanja“, Vučić je lakonski odgovorio: „Nemate dokaze da sam ja odgovoran ili da sprovodim cenzuru“. O pitanjima Nikole Sandulovića i njegove advokatice bilo je moguće čitati u medijima (ili videti snimak). Uz dužno poštovanje analitičkih sposobnosti Dragana J. Vučićevića, koji se zapitao kako je moguće da Sandulović „upadne na predavanje“, ulaz je bio dostupan svim zainteresovanima i pored jakog obezbeđenja nije bilo moguće ući u zgradu, niti u amfiteatar, bez ulaznice. Ova razmena reči između Vučića i Sandulovića nije propraćena izbacivanjem iz sale, niti prekidom predavanja.

    Da granice, izgleda, ne predstavljaju prepreke za botove, posvedočila je i konstatacija jednog momka iz publike koji je doleteo za London istim avionom kao i premijer i bio prijatno iznenađen da članovi Vlade putuju ekonomskom klasom. Na ovako teško “pitanje” koje to i nije, odgovor je bilo nemoguće dati, ali je zato ono uspelo da evocira uspomene iz prošlosti, koje se tiču predsedničkih putovanja Borisa Tadića (detaljnije ovde).

    Sve u svemu, predavanje Aleksandra Vučića bilo je traljavo, u delovima čak i neprikladno, naročito tokom ubrzanog iščitavanja napisanog teksta. Ne baš sjajni utisci prisutnih – delom građana koji se interesuju za politiku i javne poslove u regionu, delom studenata koji su prisustvovali, pokazatelj su da Vučićev nastup nažalost nije bio uverljiv. Čini se da premijer, ipak, mora više da poradi na svojoj komunikaciji sa spoljnim svetom, a posebno sa obrazovanom populacijom, koja se ne može tako lako izmanipulisati kao tradicionalno domaće biračko telo.


    Peščanik.net, 29.10.2014.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Fri Oct 31, 2014 1:18 pm

    Valjda Arso zna bolje! On je socijalni psiholog!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by boomer crook Fri Oct 31, 2014 2:10 pm

    ovo ko da je otvoren konkurs za novog ustvana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sat Nov 01, 2014 12:18 pm

    Nebojša Krstić @Krle22 · 9h 9 hours ago

    SFRJ ovako može da se opiše: Holden Kolfild, depresivni junak, za čitaoca u SFRJ bio je osoba koja vodi prijatan život i lepo se zabavlja.

    Naravno, poenta knjiga u dobroj meri i jeste u tome da on vodi zabavan život privilegovanog klinca, a da je uprkos tome depresivan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by boomer crook Sat Nov 01, 2014 12:25 pm

    sta krle zna. zar ovo nisi hteo mozda na tupana dana?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sat Nov 01, 2014 12:36 pm

    Hteo sam :)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sat Nov 01, 2014 3:43 pm

    E, ovaj put može ovde. Može li dublje u Vučićevu bulju? Može! Živković je kriv što izaziva naprednjake, pa oni siroti pošandrcaju.

    Cvetkova mehana
    Nebojsa Krstic RSS / 01.11.2014. u 14:05

    Komentari: 6
    Čitanost: 364
    /
    Preporuke: 0
    /





    Nekakva viša sila, očigledno, proizvodi distorziju vremensko prostornog kontinuuma čim tek tako, naprasno i preko noći, glavne ličnosti domaće političke scene postanu premijerov brat, predsednikova tašta, poslanikova žena... Kakva je Srbija demokratija, nameće se pitanje, i kakvo smo mi društvo ako šira i uža familija državnih čelnika postanu predmet debate u najvišem zakonodavnom telu zemlje?Traljava demokratija i nezrelo društvo, reći će neko, sve dok članovi familije političara imaju uticaja u društvu - samo zato što su familija. Takvo objašnjenje svakako ima smisla, ali ne ispunjava svu prazninu političkog delovanja onih faktora koji vape za tim da Skupštinu pretvore u Cvetkovu mehanu, svodeći političku arenu na cirkus u kome profitiraju samo klovnovi.

    Nekoliko problema vidim. Prvi je onaj koji često pominje Dragoljub Žarković pišući o "jadu medijske scene" koja, kako on kaže, "nikad nije bila uplašenija, sklonija okretanju kako vetar duva, u kojoj ne postoji ozbiljna rasprava o ozbiljnim problemima, nema sučeljavanja različitih mišljenja i u kojoj je udvorištvo preraslo granice izdržljivosti".

    U pravu je Žare. Ali ova situacija ne samo što je loša sama po sebi već ona za svoju direktnu posledicu ima i onu u kojoj se svaka javno izrečena zaslužena pohvala aktuelne vlasti (kada dobije dobar izveštaj EK, kada uspešno organizuje Prajd, kada donese reformski zakon od koga su prethodne vlade bežale kao đavo od krsta, kada uhapsi nekog mafijaša itd) u tom izvitoperenom ključu nužno čita kao udvorička poruka Vučiću. Srpska se politička i javna scena na ovaj način deli na dve međusobno suprotstavljene celine, a takva dihotomija neminovno vodi u sukob. Patološki proces, koji hvata maha, u kome se mudrost, argument i racionalna kritika zamenjuju navijačkim pokličima, a u kome svako ko pokuša da unese zrno razuma biva istog trenutka etiketiran od strane predstavnika obe zaraćene strane kao prodana duša i izdajnik, trenutno je nešto što Srbiju razara više nego ekonomska kriza.

    Ima li tome leka? Hm. I da i ne. Ne, ako svi trenutni politički akteri nastave da igraju svoju trenutnu ulogu. Da, ako bar neko izađe iz svog lika, ukoliko nadmaši i prevaziđe sebe.

    Demokratska stranka, u tom smislu, mora da prestane da se ponaša kao privezak Zorana Živkovića. U Skupštini se vodi politika, zato DS mora da pronađe svoju izgubljenu pametnu, konstruktivnu, racionalnu, proevropsku, pristojnu i državotvornu politiku zbog koje je i osnovana. Trenutno, DS se ponaša kao dron koji navodi Živkovićeva politička pamet: neracionalno, nemudro, konfrontirajuće i ono što je najgore - neprincipijelno, jer kritikuje zakone koje bi sama donela da je na vlasti. Dakle, DS svojom agresivnom antiprotivnošću dokazuje samoj sebi relevantnost, pokušavajući da time supstituiše nedostatak političke vizije i osećaja za opšte dobro. Ovakva situacija odlična je za Živkovića jer osobi koja je u Skupštinu ušla slučajno i bez legitimiteta otvara prostor za neograničenu promociju, a očajno je loša za demokrate jer se prihvatanjem uloge Živkovićevog oruđa gubi smisao postojanja DS. Nadalje, "živkovićizam" kao manir proizvodi negativnu spregu tako što poslanike SNS koji nisu definisali svoj naprednjački identitet vraća u izvorni radikalizam, od čega imaju koristi zamo zagovornici stanja "što gore, to bolje".

    Aleksandar Vučić, sa svoje strane, mora da prevaziđe sebe tako što će postati premijer svih građana. Ne u paroli i ne za jednokratnu upotrebu, već tako što će uraditi sve da politički život vrati u demokratske tokove, da umiri uzavrele strasti, da upristoji sve na koje ima uticaja i da utiče na uspostavljanje javne debate neistomišljenika, kao i da pokuša da animira sve što u Srbiji ima zrno pameti i dobre volje kako bi se zemlja reformisala i održala priključak sa EU i njenim vrednostima. A sve to mora kako bi trajno onemogućio skliznuće u destrukciju i sukobe prema kojima, kao zemlja i kao društvo prirodno i neprekidno težimo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sun Nov 02, 2014 6:21 pm

    Botovske narodne umotvorine B1cdU37CYAAG_xf

    Svaka mu je k'o u Njegoša!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sun Nov 02, 2014 11:08 pm

    Botovske narodne umotvorine A5hczXKm_normal Magična @magna___1  ·  2h 2 hours ago
    A Srbi ko Srbi...ako može nešto mimo pravila...pa makar i vikendicu da renoviraju o državnom trošku! #teškareč


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Sun Nov 02, 2014 11:10 pm



    Botovske narodne umotvorine A5hczXKm_bigger Magična@magna___1 2h2 hours ago
    Blagojević ko pravi blagajnik, svaki dinar zna gde je otišao u Obrenovcu ... Svaka čast, prava retkost! #teškareč


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Wed Nov 12, 2014 7:06 pm

    Šta drugo premijer i da kaže, ovo što je izjavio je ljudski i korektno. Šešelju svakako treba poželeti ozdravljenje, a što se njegove političke moći tiče neozbiljno je čak i govoriti o tome.
    (Čovek, 12. novembar 2014 15:24)

    Vucic je pre svega pokazao da je veliki covek.
    (Radic88, 12. novembar 2014 15:24)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Ferenz Wed Nov 12, 2014 10:37 pm

    Mirko
    15:51 12.11.2014.

    Gospodine Seselj ova vlast radi kako treba. I sami ste videli da je ovde da ste otisli JAT-om firmom koja propada,a vratili ste se ER SRBIJOM firmom koja radi najbolje na balkanu.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Wed Nov 12, 2014 10:39 pm

    Botovske narodne umotvorine 3579118792 Botovske narodne umotvorine 3579118792 Botovske narodne umotvorine 3579118792 

    Ovo je dragulj!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Ferenz Wed Nov 12, 2014 10:43 pm

    šokovi Botovske narodne umotvorine 286371741
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by ficfiric Wed Nov 12, 2014 10:52 pm

    Botovske narodne umotvorine 3984128386


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Nov 18, 2014 4:58 pm

    Komentar na vest o prebijanju Ilije Vujačića.


    Petar Radojevic | 17/11/2014 18:59
    Jos jedan pokusaj da se Srbiji pripise da se vracaju devedesete. Po svaku cenu treba napraviti haos u zemlji kako bi se sprecio dolazak stranog kapitala i napredak Srbije. To su isti oni koji su organiz5ovali paljenje pekara po Vojvodini i koji su oslobodili Seselja da pravi cirkus po Srbiji. Ali, i to im nece pomoci da sapletu Srbiju


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by ficfiric Tue Nov 18, 2014 5:17 pm

    Heh, kako se u zaverama uredno preskace atentat na Beka. Sve su organizovali neprijatelji Srbije, i dron i Seselja, evo sad i prebijanje Vujacica a u Beka je pucao tamo neki bezveze Crnogorac, lepog izgleda i zenskog pola.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Erős Pista Tue Nov 18, 2014 5:19 pm

    Botovske narodne umotvorine 3579118792

    Izrazito suv i debeo neprofesionalni amater.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by ficfiric Tue Nov 18, 2014 5:31 pm

    Najverovatnije mu je meta bio vozac, a posto je atentator dugo ziveo u Engleskoj mislio je da je to vozaceva strana pa je pucao cim su se otvorila vrata. Kad je skontao da to nije vozac, pobegao je i nije overio zrtvu... eto, sve je logicno


    _____


    Uprava napolje!

    Botovske narodne umotvorine Empty Re: Botovske narodne umotvorine

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:46 pm