Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tursko leto - strukture saraja

    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:37 am

    a u "mojoj" provinciji, Mugla, "ne" je ubedljivo pobedilo. ljudi zele da u miru piju raki, da goste turiste i vode svoj mediteranski zivot bez verskih fanatika koji im sede na glavi.
    bas pisem pismo tamosnjem prijatelju koji je tesko podneo vanredno stanje posle drzavnog udara i koji je rekao da slede mnogo gora vremena sa, kako je rekao, lunatic asshole na celu drzave.


    Last edited by Photino Bird on Mon Apr 17, 2017 12:39 am; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Filipenko Mon Apr 17, 2017 12:38 am

    Uh, tek kad odatle krenu izbeglice...Tursko leto - strukture saraja - Page 23 1399639816
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 17, 2017 12:41 am

    Čitao sam ovaj topik od početka večeras, zašto si promenio mišljenje? Uz to, Erdogan i AKP su samo vrlo jasna politička artikulacija jednog šireg društvenog pokreta, koji neće nestati njihovim uklanjanjem. Sto godina silovanja ih nije uništilo.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 17, 2017 12:43 am

    Et Photino
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 12:43 am

    Photino Bird wrote:a u "mojoj" provinciji, Mugla, "ne" je ubedljivo pobedilo. ljudi zele da u miru piju raki, da goste turiste i vode svoj mediteranski zivot bez verskih fanatika koji im sede na glavi.
    bas pisem pismo tamosnjem prijatelju koji je tesko podneo vanredno stanje posle drzavnog udara i koji je rekao da slede mnogo gora vremena sa, kako je rekao, lunatic asshole na celu drzave.

    pa to je potpuno jasno (ne znam koliko je verodostojno, ali deluje)

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 C9i0XebXcAQ9JvK


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:44 am

    @hubert

    Kenjam jer sam popizdeo, eto zašto. Naravno da znam da nasilni prevrat male grupe zaverenika ne bi doneo ništa dobro.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 12:46 am

    Hubert de Montmirail wrote:Čitao sam ovaj topik od početka večeras, zašto si promenio mišljenje? Uz to, Erdogan i AKP su samo vrlo jasna politička artikulacija jednog šireg društvenog pokreta, koji neće nestati njihovim uklanjanjem. Sto godina silovanja ih nije uništilo.

    "Silovanje" je moralo biti jos jace  Tursko leto - strukture saraja - Page 23 1861198401

    Seriously tho, sta cemo ako ni Erdoganovo silovanje ne uspe da unisti ove druge?


    _____
    alt-lib
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Bluberi Mon Apr 17, 2017 12:50 am

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 17, 2017 12:56 am

    Možda da je Turska imala pravu podršku u demokratizaciji umesto što su titrali generalima ili da ih EU nije zavlačila 20 godina oko prijema, možda bi i imali neku šansu.

    Politika silovanja neće doneti ništa dobro Turskoj. Mogu samo da se nadam da to Erdogan shvata i da će se zadovoljiti uvođenjem autoritarne vlasti i da neće navaliti na one koji bi da žive sekularno.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:04 am

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 C9kcOQUXkAAmcO8

    u jbmti, nisam znao da je ovolika fotka Tursko leto - strukture saraja - Page 23 1399639816


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:08 am

    I jos nesto - ako ne verujemo, a ja mislim da niko normalan ne veruje, da su ovo pravi rezultati - na osnovu cega branimo ljudima, bilo kojim ljudima, pa makar i nekim zaverenicima, da uzmu pravdu u svoje ruke? Mislim, oni bi delovali u ime vecine, za ne? Posebno vecine koja zivi na teritoriji Turske.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 1:13 am

    Kinder Lad wrote:I jos nesto - ako ne verujemo, a ja mislim da niko normalan ne veruje, da su ovo pravi rezultati - na osnovu cega branimo ljudima, bilo kojim ljudima, pa makar i nekim zaverenicima, da uzmu pravdu u svoje ruke? Mislim, oni bi delovali u ime vecine, za ne? Posebno vecine koja zivi na teritoriji Turske.

    Ja nemam eticki problem sa time, vec verujem da bi to dovelo do krvavog gradjanskog rata.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 17, 2017 1:14 am

    To znači smrt bilo kakve ideje o demokratiji. To je Sisi, to je tiranija. Neće sigurno ugostitelji, ljubitelji rakije iz Marmarisa organizovati zaveru protiv Erdogana. Ne smem ni da zamislim na šta bi ličila vlast nekakve gulenističke vojne hunte.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:15 am

    Photino Bird wrote:
    Kinder Lad wrote:I jos nesto - ako ne verujemo, a ja mislim da niko normalan ne veruje, da su ovo pravi rezultati - na osnovu cega branimo ljudima, bilo kojim ljudima, pa makar i nekim zaverenicima, da uzmu pravdu u svoje ruke? Mislim, oni bi delovali u ime vecine, za ne? Posebno vecine koja zivi na teritoriji Turske.

    Ja nemam eticki problem sa time, vec verujem da bi to dovelo do krvavog gradjanskog rata.

    brate, da meni neko hoce da nametne ne autokratiju, ne politicki rezim, nego skoro sve moguce kodovoe ponasanja (jer da se ne lazemo, to je cilj muslimanske brace) bilo bi me bas briga dal ce da izbije rat. Taj zivot ne vredi ziveti.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:19 am

    Hubert de Montmirail wrote:To znači smrt bilo kakve ideje o demokratiji. To je Sisi, to je tiranija. Neće sigurno ugostitelji, ljubitelji rakije iz Marmarisa organizovati zaveru protiv Erdogana. Ne smem ni da zamislim na šta bi ličila vlast nekakve gulenističke vojne hunte.

    Jbg, i vlast muslimanske brace je za neke bila ne samo tiranija nego progon i smrt.


    _____
    alt-lib
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Bluberi Mon Apr 17, 2017 1:26 am

    Ne može on tek tako preći preko podeljenog društva, može on ovo predstavljati kao velićanstvenu pobedu, ali stvarnost je ipak drugačija.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:28 am

    Mislim, bazicno, dal je tiranija 25% ili je tiranija 45% ne pravi mi eticki, ni demokratski, neku razliku. Ideja da je put ideja muslimanske brace put u demokratiju za muslimanske drzave je veceras slavno propala.Da, slazem se da to nije ni Sisi, al ovo jednako nije. S tim sto je ovo mozda put u nesto jos gore. Sustina je da niko ovde nije na strani demokratije, osim ovih jadnih ljudi na ulicama i svih ostalih stanovnika Turske koji su glasali za "ne", a koji su realno pokradeni. Nemam najmanje sumnje u veyi s tim.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:28 am

    Bluberi wrote:Ne može on tek tako preći preko podeljenog društva, može on ovo predstavljati kao velićanstvenu pobedu, ali stvarnost je ipak drugačija.

    nadam se


    _____
    alt-lib
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Bluberi Mon Apr 17, 2017 1:32 am

    Kinder Lad wrote:
    Bluberi wrote:Ne može on tek tako preći preko podeljenog društva, može on ovo predstavljati kao velićanstvenu pobedu, ali stvarnost je ipak drugačija.

    nadam se
    Gasio medije, zatvarao novinare, imao puč relativno skoro, napravio čistku, dominirao na televizijama 24. časa i na kraju došao u situaciju da mu se sporava legitimacija koju je žarko želeo, a i EU mu neće čestitati u dogledno vreme.
    Lići na pirovu pobedu.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Bluberi Mon Apr 17, 2017 1:42 am

    I ako se malo bolje pogleda sada je na evropskoj javnosti da pritisnu svoje političare i da budu protiv dilova Erdogan-izbeglice=stabilnost.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Mon Apr 17, 2017 1:47 am

    Kinder Lad wrote:

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 C9i0XebXcAQ9JvK

    Ha, ovo lici na podelu blue i red states u SShA.

    Kinder Lad wrote:I jos nesto - ako ne verujemo, a ja mislim da niko normalan ne veruje, da su ovo pravi rezultati - na osnovu cega branimo ljudima, bilo kojim ljudima, pa makar i nekim zaverenicima, da uzmu pravdu u svoje ruke? Mislim, oni bi delovali u ime vecine, za ne? Posebno vecine koja zivi na teritoriji Turske.

    Nisam siguran da rezultati nisu "pravi". Uslovi u kojima je referendum odrzan nisu bili regularni, u smislu slobode medija i svega ostalog, ali nije mi tesko da poverujem da je preko polovine glasaca zaokruzilo "da".


    Last edited by Radagast on Mon Apr 17, 2017 1:48 am; edited 1 time in total


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 17, 2017 1:47 am

    Ne znam koliko ću se jasno sad izraziti - smatram da je demokrtkska konfrontacija između muslimanske braće i progresivnih sekularista vanredno bitna za čovečanstvo jer samo demokratski trijumf progresivaca, a ne Ataturkovo silovanje, sprečavaju definitivni razlaz i konfrontaciju ismeđu islamskih i recimo zapadnih društava.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:48 am

    Bluberi wrote:
    Kinder Lad wrote:

    nadam se
    Gasio medije, zatvarao novinare, imao puč relativno skoro, napravio čistku, dominirao na televizijama 24. časa i na kraju došao u situaciju da mu se sporava legitimacija koju je žarko želeo, a i EU mu neće čestitati u dogledno vreme.
    Lići na pirovu pobedu.

    To je ono sto daje nekakvu nadu. Posle neuspelog puca zatvorio je desetine hiljada ljudi, otpustio ko zna koliko, uveo potpuni medijski teror, i opet je dobio ovo (da mora da pokrade).


    _____
    alt-lib
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Bluberi Mon Apr 17, 2017 1:51 am

    Hubert de Montmirail wrote:Ne znam koliko ću se jasno sad izraziti - smatram da je demokrtkska konfrontacija između muslimanske braće i progresivnih sekularista vanredno bitna za čovečanstvo jer samo demokratski trijumf progresivaca, a ne Ataturkovo silovanje, sprečavaju definitivni razlaz i konfrontaciju ismeđu islamskih i recimo zapadnih društava.
    Tačno, ali ta bitka se mora voditi na zapadu.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 1:57 am

    Hubert de Montmirail wrote:Ne znam koliko ću se jasno sad izraziti - smatram da je demokrtkska konfrontacija između muslimanske braće i progresivnih sekularista vanredno bitna za čovečanstvo jer samo demokratski trijumf progresivaca, a ne Ataturkovo silovanje, sprečavaju definitivni razlaz i konfrontaciju ismeđu islamskih i recimo zapadnih društava.

    moguce, ali da bi to uspelo bitno je da ovo ne prodje. jer mi smo vec imali primer da je u demokratskoj konforntaciji (u svakom slucaju bez gradjanskog rata ili bilo kakve vojne) muslimanska braca uspeli da dodju na vlast. Ako se sad ispostavi da je drugoj strani nemoguce da, ne dodje na vlast, nego ima bilo kakav realan uticaj u zemlji, onda...zakljucak se sam namece. Prosto ne vidim ovo sto se sad desava kao "demokratsku konfrontaciju", tesko mi je da to tako vidim.


    _____
    alt-lib

    Tursko leto - strukture saraja - Page 23 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:23 pm