Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tursko leto - strukture saraja

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Sun Apr 16, 2017 9:24 pm

    Nije ista struktura gastosa u UK i Nemačkoj. Što se Bugarske tiče, Dogan i Erdogan nisu u ljubavi.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sun Apr 16, 2017 9:26 pm

    dobri su procenti za erdogana tamo gde imaju dobru religijsku infrastrukturu, ovi muslimanski popovi agituju za vlast sve u 16
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Erős Pista Sun Apr 16, 2017 9:32 pm

    Verovatno. To objasnjava Nemacku npr. Ali npr Svedska i Danska - razlika vise od 20%. Rumunija tri puta vise nego Madjarska. Austrija isto tako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sun Apr 16, 2017 9:37 pm

    Što se tiče Rumunije tamo su dosta skoncentrisani u određenim oblastima i slobodni su, nema tu nekog terora, nema uopšte dileme da li su tu Turci ili ne, čim krenu džamije, stigao si, najviše ih ima na jugoistoku, ka moru, u zaleđu konstance, nema ih u Rumuniji značajan broj
    No Country

    Posts : 11115
    Join date : 2015-05-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by No Country Sun Apr 16, 2017 9:40 pm

    Photino Bird wrote:yep, presudili gastosi, u Nemačkoj 80% glasalo za Da.


    to mi nikad neće biti jasno. ako odeš iz svoje zemlje, otišao si, odakle ti pravo da se useravaš u život ljudima u matici. kad bih napustio ovu zemlju više nikada ne bih glasao na srpskim izborima i apsolutno ne razumem ljude koji to rade, iako su mi sto puta objašnjavali da je to njihovo pravo. i sa bratom sam se sporečkao oko toga, glasao čovek za Belog for the lulz. aman s kojim pravom, da li ja glasam na nemačkim izborima možda?

    samo da upozorim: znam da mi je stav ekstreman, pa ne polemišem mnogo o njemu, pokušao sam da revidiram ali i dalje ne razumem koncept glasanja dijaspore i nikad neću razumeti jer je državljanstvo za mene apstraktan pojam, a život u nekoj zajednici i podela odgovornostimza nju nešto sasvim konkretno.
    Ниси екстреман него си апсолутно у праву. Но ја знам подоста њих који су побудалили у емиграцији.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Erős Pista Sun Apr 16, 2017 9:44 pm

    A negde na nekom turskom forumu, neki teğmen vasoglu, iz grada Cikaga, zemlja Amerika, likuje - konacno povratak tradicionalnim vrednostima!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Sun Apr 16, 2017 9:47 pm

    jedan od glavnih razloga zbog kojih je Turska danas ozbiljna država, uz voljnost vlasti da stavi svoju vojsku da bude NATO topovsko meso, su pare iz dijaspore.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Veletin Sun Apr 16, 2017 9:52 pm

    Tzv. Sava Janjić dočekao Erdogana za sultana.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Sun Apr 16, 2017 10:13 pm

    CHP traži da se ponovo broji? Bilo kako bilo, ovo samo znači da Erdogan bez nasilja neće silaziti s vlasti, mada nije da je to neka velika novost.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Sun Apr 16, 2017 10:37 pm

    Ovo sto se desava u Turskoj je odlicno upozorenje svima koje Vucic uspeva da "anestetizuje" svojom nominalno "prozapadnom" politikom istovremeno zaglupljujuci narod do besmisla iutvrdjujuci licni rezim. Ovde naravno ne racunam one koji su se "usemili", njih ionako nije briga.

    A bogami i onima kojima su "svi isti". Dno - ne postoji.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sun Apr 16, 2017 11:31 pm

    Anestezirani su samo delovi biračkog tela, politička/kulturna elita se u suštini već opredelila, u odnosu koji nosi prevagu na Vučićevu stranu. Ostaju strani političari, a baba Merkel & co. su za nas za sada deo problema a ne rešenja.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nino Quincampoix Sun Apr 16, 2017 11:41 pm

    Navodno prilično veliki protesti u Istanbulu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by kondo Sun Apr 16, 2017 11:47 pm

    imamo li izvestaca izbosne, pronose se glasine da se slavi sa turskim zastavama


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Ointagru Unartan Sun Apr 16, 2017 11:53 pm

    William Murderface wrote:

    Kakvo bi moglo da bude objasnjenje za ovako razlicite procente po drzavama? Radagaste?

    Wild guess: razlicita istorija i struktura turske dijaspore, na jednoj strani drzave koje su 60tih i 70tih godina organizovano, na bazi medjudrzavnih ugovora, uvozile jeftinu i slabo kvalifikovanu radnu snagu iz Turske,uglavnom siromasnu, uglavnom naklonjenu tradicionalnim vrednostima (Nemacka, Francuska, Belgija, Holandija, Austrija, Danska, Svajcarska), na drugoj drzave sa skorijom turskom imigracijom (od osamdesetih pa na dalje), gde je veci procenat politickih izbeglica i kvalifikovane radne snage.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sun Apr 16, 2017 11:55 pm

    kakav raspad, voleo bih da ljudi shvate da ce i ova nakaza ovde raditi slicno, i da nikad nece mirno napustiti vlast, kao i erdogan. no znajuci srbiju, ismevace se sad protestima, a organizovace se da ga rusi kad vec bude napravio jos milion zlocina.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by boomer crook Sun Apr 16, 2017 11:57 pm

    51:49.

    ne bih mirno spavao da sam sultan. ovo nece stabilizovati nista, naprotiv.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sun Apr 16, 2017 11:58 pm

    Rade vodeni topovi vec
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:02 am

    citao sam komente malo na nekom lajvu iz jedne istanbulske cetvrti, kao ovde jbt, pola mase im sere da su rezultati takvi kakvi su i to je to, a druga polovina kao ovde sns sendvicari
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by boomer crook Mon Apr 17, 2017 12:10 am

    51:49 za ovako monumentalnu odluku nije neka razlika

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 New-video-assassination-russia-ambassador-ankara-turkey_thumb54


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:15 am

    to je razlika od milion i nesto malo glasova?
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 12:16 am

    Gargantua wrote:Anestezirani su samo delovi biračkog tela, politička/kulturna elita se u suštini već opredelila, u odnosu koji nosi prevagu na Vučićevu stranu. Ostaju strani političari, a baba Merkel & co. su za nas za sada deo problema a ne rešenja.

    jaka "elita"...mada ne znam bas sta da mislim o tome tj koliko se opredelila... "Politicka elita@"...ne znam ni sta je to tacno.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 12:22 am

    https://twitter.com/thevocaleurope/status/853733371779960832

    https://twitter.com/thevocaleurope/status/853719589896761344

    https://twitter.com/thevocaleurope/status/853726735514337280


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:31 am

    Erdogan nece oprostiti rodnom gradu to sto ga je izneverio na referendumu. To je lik koji je iz cistog sadizma, navodno zato sto mu je, dok je setao Beyogluom, jedan covek nazdravio alkoholnim picem iz baste kafica, zabranio otvorene kafice u srcu grada.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Kinder Lad Mon Apr 17, 2017 12:33 am

    Ovaj covek vodi Tursku u katastrofu. Koja moze da usledi sutra, a moze i za 5 godina, ali ako nastavi ovako sasvim sigurno ce uslediti.


    _____
    alt-lib
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Mon Apr 17, 2017 12:36 am

    Kinder Lad wrote:Ovaj covek vodi Tursku u katastrofu. Koja moze da usledi sutra, a moze i za 5 godina, ali ako nastavi ovako sasvim sigurno ce uslediti.

    u to nemam ni najmanje sumnje i jedino mi ostaje nada da ce Ergodan poceti da posecuje izlozbe fotografija, ako razumete sta hocu da kazem.

    Tursko leto - strukture saraja - Page 22 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:49 pm