Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Везе, познанства и остале networking технике

    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 1:42 am

    poslovi se iz akademske sfere pretaču u poslovnu iz poslovne u neprofitnu, a osim toga jako je mala zemlja i neke oblasti su toliko specilizovane da se naprosto svi znaju među sobom (ima možda 500 oftamologa u celoj zemlji , bili su u jednom momentu svi na nekoj konferenciji zajedno). Ne mislim da je ta praksa inheretno loša.

    mada ne mislim ni da je biti "pošten kapitalista" nešto loše.
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 1:46 am

    plačkice,

    to je zanimljiva poenta, nego nastavimo je na vučićevom topiku...
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Indy Mon Sep 28, 2015 2:09 am

    No Country for Old Man wrote:.. ништа од тога не спада под networking. Networking подразумева да учиниш све што је у оквирима твоје моћи и оквирима морала.

    I to je danas uglavnom i prilično transparentno. Mi možemo da pratimo networking drugih, pa i nepoznatih, ljudi (tj. barem deo istog) uživo preko društvenih medija, npr. LinkedIna.

    Moguće je da neki otpor izaziva zato što je strana reč (tipa "branding"-a i sličnih novotarija). Međutim, svaki odlazak na konferenciju nije ništa drugo nego networking, a to se bogme radilo još u doba SFRJ (dovoljno sam mator da sam i sam networkovao u to vreme, premda nisam znao kako se to zove).
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by plachkica Mon Sep 28, 2015 2:15 am

    Šuvar i varivo wrote:plačkice,

    to je zanimljiva poenta, nego nastavimo je na vučićevom topiku...

    Ne znam na koju misliš?




    Inače, da ne bih bila pogrešno shvaćena, meni je mnogo žao (to je generalno jedina zamerka koju imam na rad gomile NVO, Jelenu
    Milić, Sonju Liht i njima slične ne računam u NVO!) što NVO ne mogu da obezbede pristojne plate svojim zaposlenima (ili aktivistima).
    Možda mi je mali uzorak te imam pogrešnu sliku, ali čini mi se da ljudi koji ulaze u nvo ulaze prilično čistog srca sa velikom željom
    da učine nešto korisno (klinka je radila na inkluziji romske dece u obrazovni sistem, i znam koliko je vremena, truda i scra uložila
    u taj posao, i još uvek ulaže. I biće tu dok se ne nađe neki plaćen posao, verovatno nastaviti posle da volontira. Šteta je ne zadržati
    nekog tih kvaliteta.)
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 2:40 am

    Indy wrote:

    Moguće je da neki otpor izaziva zato što je strana reč (tipa "branding"-a i sličnih novotarija). Međutim, svaki odlazak na konferenciju nije ništa drugo nego networking, a to se bogme radilo još u doba SFRJ (dovoljno sam mator da sam i sam networkovao u to vreme, premda nisam znao kako se to zove).

    Vec sam pomenuo networking kao pojavu koja cementira vertikalnu pokretljivost.



    Problematicno je takodje i to sto ljudi imaju jednu opste poznatu tendenciju da se socijaliziraju sa sebi slicnima. Po ideologiji, podkulturi, lajfstajlu itd. Ono "Ne znam nikog ko glasa za Milosevica" to savrseno oslikava. Networkovanje u takvim uslovima dovodi do jako ceste pojave da u odredjenim profesijama ili poslovnim granama dominiraju odredjene politicke ideologije i podkulture. IT preduzetnistvo je tipican primer toga, sa objektivistickom ideologijom i hipsterskom podkulturom. Jedini nacin da se napreduje networkovanjem u takvim sredinama je biti - politicki podoban.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Indy Mon Sep 28, 2015 2:43 am

    Uopšte ne znam o čemu pričaš.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Bluberi Mon Sep 28, 2015 2:45 am

    Priča u stereotipima kao i uvek.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by fernoux-h Mon Sep 28, 2015 3:10 am

    Verterdegete wrote:Problematicno je takodje i to sto ljudi imaju jednu opste poznatu tendenciju da se socijaliziraju sa sebi slicnima. Po ideologiji, podkulturi, lajfstajlu itd. Ono "Ne znam nikog ko glasa za Milosevica" to savrseno oslikava. Networkovanje u takvim uslovima dovodi do jako ceste pojave da u odredjenim profesijama ili poslovnim granama dominiraju odredjene politicke ideologije i podkulture. IT preduzetnistvo je tipican primer toga, sa objektivistickom ideologijom i hipsterskom podkulturom. Jedini nacin da se napreduje networkovanjem u takvim sredinama je biti - politicki podoban.

    +1.


    burkholderia mallei wrote:zahvaljujuci takvima ovaj sistem opstaje neokrnjen. ne znam samo cemu im onda skole i sav trud, kada jasno vidimo da se i bez osnovne skole na taj nacin doci do najvisih pozicija i novca.

    plachkica wrote:u jednom trenutku će izgledati da sve poslove rade diletanti (a i rade ih), i to je otprilike sad.



    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 8:07 am

    Previše vremena trošiš na stating the obvious. Nisu svi poslovi de facto dostupni svima, zavisi od toga koliko si privilegija nasledio - no shit. Teško da ćeš da ovom forumu naći nekog ko se neće složiti s tim. Naravno da moj posao nije jednako dostupan meni i Romkinji iz nehigijenskog naselja majci troje maloletne dece. Samo što to i dalje ne znači da moram da tripim optužbe nekog tamo Vertera da sam posao dobila zbog nasleđenih privilegija koje on nema. Moj posao nije jednako dostupan meni, s jedne strane, i nekome ko nije imao mogućnost da se školuje, s druge strane. A ne meni i Verteru. Sad, pretpostavljam da i među fakultetski obrazovanim ljudima postoje pojedinci koji su istog momenta nakon diplomiranja morali da poču da rade da bi preživeli, ali sam sigurna da njih ima u nivou statističke greške. Ogromna većina ljudi koji imaju privilegiju da se fakultetski obrazuju obično mogu da budu izdržavana lica još malo nakon diplomiranja. Dakle, moj posao im je dostupan koliko i meni. Ako su iz BG još im je i dostupniji.

    Btw, Verteru, ne sećam se da si mi odgovorio na osnovu čega si zaključio da ja vodim mega giga glamurozan život?
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 9:20 am

    Verterdegete wrote:
    Indy wrote:

    Moguće je da neki otpor izaziva zato što je strana reč (tipa "branding"-a i sličnih novotarija). Međutim, svaki odlazak na konferenciju nije ništa drugo nego networking, a to se bogme radilo još u doba SFRJ (dovoljno sam mator da sam i sam networkovao u to vreme, premda nisam znao kako se to zove).

    Vec sam pomenuo networking kao pojavu koja cementira vertikalnu pokretljivost.



    Problematicno je takodje i to sto ljudi imaju jednu opste poznatu tendenciju da se socijaliziraju sa sebi slicnima. Po ideologiji, podkulturi, lajfstajlu itd. Ono "Ne znam nikog ko glasa za Milosevica" to savrseno oslikava. Networkovanje u takvim uslovima dovodi do jako ceste pojave da u odredjenim profesijama ili poslovnim granama dominiraju odredjene politicke ideologije i podkulture. IT preduzetnistvo je tipican primer toga, sa objektivistickom ideologijom i hipsterskom podkulturom. Jedini nacin da se napreduje networkovanjem u takvim sredinama je biti - politicki podoban.


    Mislim da jako grešiš za IT - zbog živosti tog tržišta tu kapitalizam još i najbolje fercera. Ako znaš da radiš posao, dobićeš ga. Budi siguran da te niko neće pitati da li voliš Ajn Rand.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 9:40 am

    sejlor wrote:Previše vremena trošiš na stating the obvious. Nisu svi poslovi de facto dostupni svima, zavisi od toga koliko si privilegija nasledio - no shit.

    Upravo.

    Vertere, meni nije jasno šta ti zapravo hoćeš da kažeš, a što nije već banalno jasno.

    Da, mnoge stvari su bilo prirodom ili društvom nejednako raspodeljene, ne samo novac. Jedna od njih je i socijalni kapital. Ali ima i drugih - talenat npr., sposobnosti, itd.

    Politička poenta ove činjenice jeste da ako težimo ikakvom pravednom društvu, moramo na različite načine amortizovati uticaj ovih faktora na životne izglede, a da pritom ne uništimo način na koji funkcionišu neke ključne društvene prakse.

    Što se tiče lične poente - meni se čini da je i u ovom i ovakvom sistemu tebi otvoreno mnogo više vrata nego misliš i da si zapravo privligeovaniji od mnogih. Kao što reče sejlor - ako studiraš, već si u privilegovanoj manjini. Pitao si sejlor kako je dobila posao, a onda se ispostavilo da ga je dobila na način na koji bi i ti mogao da ga dobiješ - prijavila se na konkurs. Prijavi se i ti, ako te to zanima i ako želiš da radiš takav posao. Sasvim sam siguran da to za tebe nije ni nemoguće, pa čak ni preterano teško. Mada je vrlo verovatno da ćeš biti razočaran jednom kada ga budeš dobio.

    Da zaključim. AKo tražiš političko rešenje - hajde da razgovaramo o tome, ali onda je to načelna rasprava, u kojoj nema mesta ličnoj ogorčenosti. Ako tražiš lično rešenje, onda lepo reci - hej ljudi, dajte mi tips&tricks ako znate, gde da se prijavim za takav i takav posao, kako da se spremim za intervju, itd. Tu opet nema mesta ličnoj ogorčenosti.

    Ako prosto hoćeš da nam kažeš da život nije fer, budi siguran da nisi jedini koji je to osetio na svojoj koži, i iako imam puno razumevanja za tvoju situaciju, nisi jedini koji se nalazi u sličnoj ili goroj situaciji. Nemam nikakav problem sa rantovanjem, ali ne znam šta očekuješ da ti se odgovori.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 10:08 am

    Ništa, brate, jasna su pravila, postaneš objektivistički hipster i pravac Nordeus po svojih par soma evra mesečno.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 10:11 am

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by паће Mon Sep 28, 2015 10:35 am

    Indy wrote:Nije mi ni na kraj pameti palo da će razvojem topika "networking" postati "strančarenje". (Eto vidiš, paće, imamo srpski izraz. Makar i pogrešan.)

    Погрешан само утолико што је већ постојао и означавао страначко муљање које се испречи сваки пут кад треба нешто да се реши - неће да се реши ако није у интересу бар двеју најјачих странака. Ово је посебан случај тог истог истог, спуштеног на ниво појединих људи и радних места.

    А о оном да ће систем да се распадне за две године, неће, јер је бар четвртини странчарски запослених јасно да могу ладно да лете чим њихови сјашу, па се труде да науче посао и смену преживе као људи који знају посао. Право да кажем, искуства са администрацијом за ових пет година су ми шарена - с једне стране сам наилазио на неопеване будалаштине и губио по три дана за један папир, а с друге стране је било да за пола сата обиђем три места и све буде сређено без фрке и чекања.

    No Country for Old Man wrote:
    Ајде једна мала ограда: непотизам, корупција, протекција, кронизам, партијска запошљавања - ништа од тога не спада под networking. Networking подразумева да учиниш све што је у оквирима твоје моћи и оквирима морала.

    Отприлике тако, с тим што у том капитализму непотизам није ружна реч, осим за оне који буду ојађени њим. Остали се не трзају.

    А за то мрежарење (Инди, може ли овако?), било је тога и пре и код нас, осим што нисам учествовао. Тј претпостављам да сам извисио из неколико комбинација јер нисам отишао на вечеру/у кафану кад се то од мене очекивало. Једно је што нисам имао лове, друго што ми је било мало гадно, сувише налик позицији крилног митраљесца у јагњећој бригади, сувише велике шансе да ми се неко од њих пијан окачи да га водим кући или да му објашњавам зашто нећу у куплерај.

    sejlor wrote:.. zaposlenih u civilnom sektoru desničarski mit bez ikakvog uporišta u realnosti.

    Остали сектори су... војни, и...?

    Indy wrote:Međutim, svaki odlazak na konferenciju nije ništa drugo nego networking, a to se bogme radilo još u doba SFRJ (dovoljno sam mator da sam i sam networkovao u to vreme, premda nisam znao kako se to zove).

    Ех, стара добра времена кад није свака могућа појава имала име и с њим одмах и карактеризацију, припадност друштвеној групи која је практикује, страницу на википедији. "Ми смо то одувек радили, а онда дошли ови и рекли нам да се то зове секс".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by lalinea Mon Sep 28, 2015 10:58 am

    Indy wrote:Nije mi ni na kraj pameti palo da će razvojem topika "networking" postati "strančarenje". (Eto vidiš, paće, imamo srpski izraz. Makar i pogrešan.)
    a sta je engleski izraz - "partying"?   Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 1403342043

    William Murderface wrote:
    Verterdegete wrote:Problematicno je takodje i to sto ljudi imaju jednu opste poznatu tendenciju da se socijaliziraju sa sebi slicnima. Po ideologiji, podkulturi, lajfstajlu itd. Ono "Ne znam nikog ko glasa za Milosevica" to savrseno oslikava. Networkovanje™️ u takvim uslovima dovodi do jako ceste pojave da u odredjenim profesijama ili poslovnim granama dominiraju odredjene politicke ideologije i podkulture. IT preduzetnistvo je tipican primer toga, sa objektivistickom ideologijom i hipsterskom podkulturom. Jedini nacin da se napreduje networkovanjem u takvim sredinama je biti - politicki podoban.


    Mislim da jako grešiš za IT - zbog živosti tog tržišta tu kapitalizam još i najbolje fercera. Ako znaš da radiš posao, dobićeš ga. Budi siguran da te niko neće pitati da li voliš Ajn Rand.
    upravo tako, mada, naravno postoje one prepreke tipa "lokalac ce pre dobiti posao od tek pridoslog indijca", ali jos nisam videla ovo za ideologiju i hipsteraj. a mozda ne misli bas na programiranje vec na online business pricu?

    sto rece sejlor, ja od reci networking dobijam poriv da pobegnem u nepoznatom pravcu. mislim, ja inace imam taj poriv kad treba, nicim izazvana, da pricam sa strancima niocemu konkretno (misteriozni small talk). kad cujem ono "go, mingle" ukopam se na cosku stola sa hranom, iscitam ceo forum na telefonu i pobegnem cim niko ne gleda.
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by hatama Mon Sep 28, 2015 11:01 am

    Nisam znao da sportski savez moze niti NVO
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by паће Mon Sep 28, 2015 11:01 am

    lalinea wrote: kad cujem ono "go, mingle" ukopam se na cosku stola sa hranom, iscitam ceo forum na telefonu i pobegnem cim niko ne gleda.

    Намерна спонтаност је изводљива, бар колико и делимична трудноћа.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Indy Mon Sep 28, 2015 11:20 am

    Ne mora da se mingluje(tm) naširoko, može da se targetuje(tm) osoba od specijalnog interesa.
    ...
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by fernoux-h Mon Sep 28, 2015 6:08 pm

    Ljudi, ja ne mogu da verujem šta se piše ovde

    sejlor wrote:Previše vremena trošiš na stating the obvious. Nisu svi poslovi de facto dostupni svima, zavisi od toga koliko si privilegija nasledio - no shit. Teško da ćeš da ovom forumu naći nekog ko se neće složiti s tim. Naravno da moj posao nije jednako dostupan meni i Romkinji iz nehigijenskog naselja majci troje maloletne dece. Samo što to i dalje ne znači da moram da tripim optužbe nekog tamo Vertera da sam posao dobila zbog nasleđenih privilegija koje on nema. Moj posao nije jednako dostupan meni, s jedne strane, i nekome ko nije imao mogućnost da se školuje, s druge strane. A ne meni i Verteru. Sad, pretpostavljam da i među fakultetski obrazovanim ljudima postoje pojedinci koji su istog momenta nakon diplomiranja morali da poču da rade da bi preživeli, ali sam sigurna da njih ima u nivou statističke greške. Ogromna većina ljudi koji imaju privilegiju da se fakultetski obrazuju obično mogu da budu izdržavana lica još malo nakon diplomiranja. Dakle, moj posao im je dostupan koliko i meni. Ako su iz BG još im je i dostupniji.

    Ok, ovde nam govoriš da smo mi već privilegovani time što studiramo i da samo nismo znali da iskoristimo te privilegije kako treba. E pa puši kurac!

    Nisu svi poslovi de facto dostupni svima, zavisi od toga koliko si privilegija nasledio - no shit. Teško da ćeš da ovom forumu naći nekog ko se neće složiti s tim. Naravno da moj posao nije jednako dostupan meni i Romkinji iz nehigijenskog naselja majci troje maloletne dece. Samo što to i dalje ne znači da moram da tripim optužbe nekog tamo Vertera da sam posao dobila zbog nasleđenih privilegija koje on nema.

    Dobro, ovde je jasno da tebi zapravo smeta što neko kome (takav) posao nije podjednako dostupan kao i tebi preuzima aktivnu ulogu. Verter je načelno u pravu, ali problem je što tebe "optužuje". Lako je kada je u pitanju neka jadna, zamišljena "romkinja", "majka troje maloletne dece". Prema njoj možeš da gajiš taj patronizujući odnos. Sve dok se ta "romkinja" ne pretvori u neku stvarnu osobu, deprivilegovanog studenta prava koji će možda krenuti i da ispoljava otvoreno antagonistički odnos prema tebi i načinu na koji predstavljaš svoj privilegovan položaj kao svima dostupan. E onda više nije tako lako.

    I ovo je ta neuralgična tačka liberalizma. Sve je ok dok su oni koje branimo na nekoj bezbednoj distanci (zato se i brane oni na koje nisi upućena u životu - cigani, crnci, muslimani), ali čim su to stvarni ljudi, u našoj neposrednoj okolini onda oni postaju problem. Jer to nisu više neki imaginarni ljudi koje možeš da sažaljevaš, već je tu možda i neko ko će da te "optužuje" a ti "ne moraš da trpiš optužbe".

    sejlor wrote:Sad, pretpostavljam da i među fakultetski obrazovanim ljudima postoje pojedinci koji su istog momenta nakon diplomiranja morali da počnu da rade da bi preživeli, ali sam sigurna da njih ima u nivou statističke greške.

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 1336943286

    Mislim, ovo nije ni smešno. Bolje da ne kažem za šta je ovo, siguran sam da bih popio trajni ban.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by No Country Mon Sep 28, 2015 6:13 pm

    А постоји и контра-networking...

    E pa puši kurac!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 6:33 pm

    Opet buncaš. Kakva aktivna uloga, kakva bezbedna distanca, šta pričaš ti? Bolje bi ti bilo da si odgovorio kako sam ja to privilegovanija od Vertera. Ovako se opet, po ko zna koji put samo blamiraš. 

    Uostalom, možeš da pogledaš Williamov post ispod mog prethodnog, on je bio još tačniji.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by uskok i ajduk Mon Sep 28, 2015 7:33 pm

    Ложи Вертера да истраје на "класном сукобу" са тобом. (то је тако очигледно) Стекао је једног "присталицу" за своју револуцију, па сад не жели тек тако да га "испусти". Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 7:34 pm

    Jeste, i tebi cemo sve da otmemo kada dodjemo na vlast.  Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 2304934895
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by uskok i ajduk Mon Sep 28, 2015 7:39 pm

    Оћете курац, позваћу се на друга Лењина.  Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 2304934895

    http://poljoprivreda.info/?oid=18&id=541
    Pred vama je dokument iz davne 1919. godine, koji je lično potpisao V. Uljanov [Lenjin]. Deluje nestvarno da se u tim opasnim danima haosa država obazirala na pčelare i stavila ih u zaštitu od vrlo izvesnog terora konfiskacije i oporezovanja.

    Dekret o zaštiti pčelarstva
    1. Kada se radnik pojedinačno ili njegova porodica bave pčelarstvom ono ne može biti ograničeno bilo kojim pravilom u pogledu broja pčelinjaka ili broja košnica. Takav pčelinjak ne može se oduzeti ili staviti pod bilo kakvu upravu, mora biti ostavljen u posed pčelara lično i zato polaganje prava bilo kakve organizacije ili osobe da ih preuzme od njihovog vlasnika sa postojećeg pčelinjaka je zabranjeno

    .....

    ...

    Predsednik Sovnarkom (potpis) V. Uljanov [Lenjin] April 1919


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 7:40 pm

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 3579118792

    pwn!


    Last edited by William Murderface on Mon Sep 28, 2015 7:40 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 4 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 5:10 pm