Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Везе, познанства и остале networking технике

    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Sun Sep 27, 2015 11:36 pm

    analizu medijske eksponiranosti, mislim na stručan način , komprehisivan radi tipa pedeset ljudi.. ne mož da se ne znaju...
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Sun Sep 27, 2015 11:40 pm

    Vili,

    Pa to je pokusaj da se simulira proces, ubrza ... Ali autentican proces ne treba da ljuti nikoga.
    A ja sam i pocela s: Ne znam za networking ali ...
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Sun Sep 27, 2015 11:41 pm

    Da, da, ok, slažem se.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Sun Sep 27, 2015 11:42 pm

    gagorder wrote:Vili,

    Pa to je pokusaj da se simulira proces, ubrza ... Ali autentican proces ne treba da ljuti nikoga.
    A ja sam i pocela s: Ne znam za networking ali ...


    Ali zasto se onda obracas meni koji pricam o networking, o kome ti ne znas ali...? Imam osecaj kao da sam ti ni neki strawman za nesto.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Sun Sep 27, 2015 11:45 pm

    Zato što se tema zove vrlo uopšteno - veze, poznanstva, itd., a i zato što si i ti sve to nediskriminativno trpao u istu vreću.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Sun Sep 27, 2015 11:47 pm

    Ma nisi Verteru. Ne preteruj.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Bluberi Sun Sep 27, 2015 11:50 pm

    Meni se čini da sa druge strane, ma kako to izgledalo korisno za firmu, ljudi ne vole uspešnije od sebe u blizini.
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Sun Sep 27, 2015 11:53 pm

    @William

    Nije tacno. Eto pokazi mi tacno gde?



    I jos mi gagorderka kaze, ti si ogorcen. Pet godina radim najsugavije poslove na crno, i onda mi slavodobitno kazu - e jebi ga, da si igrao basket sa kolegama sad bi imao do jaja posao. Do kurca, nisam mogao. Otac mi je penzioner, majka na minimalcu. Morao sam da radim, nisam mogao da staziram i networkujem.

    Jebote, bas mi sad dodje da sutra odem u SNS da se uclanim. I da vam za dve godine iskocim na TV ekrane i da vas botujem i jebem u mozak ko niko drugi. Da vam okazem sta je networking.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Sun Sep 27, 2015 11:54 pm

    Mislim da je ono što Vertera pre svega boli i što hoće da istakne, nepravedna raspodela ne samo finasijskog, nego i socijalnog kapitala. Oko toga nema mnogo šta da se priča, on jeste, kao i sav drugi kapital, nepravedno raspodeljen.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Sun Sep 27, 2015 11:55 pm

    Eto, da Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 12:00 am

    Verterdegete wrote:@William

    Nije tacno. Eto pokazi mi tacno gde?



    I jos mi gagorderka kaze, ti si ogorcen. Pet godina radim najsugavije poslove na crno, i onda mi slavodobitno kazu - e jebi ga, da si igrao basket sa kolegama sad bi imao do jaja posao. Do kurca, nisam mogao. Otac mi je penzioner, majka na minimalcu. Morao sam da radim, nisam mogao da staziram i networkujem.

    Jebote, bas mi sad dodje da sutra odem u SNS da se uclanim. I da vam za dve godine iskocim na TV ekrane i da vas botujem i jebem u mozak ko niko drugi. Da vam okazem sta je networking.

    Učlani se, brate, ko ti brani, ja sam ti to jednom već preporučio, bez ikakvog sarkazma, niti moralisanja. Pametan si momak, a njima takvih fali, mislim da možeš da napreduješ relativno brzo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:02 am

    propast otadzbine u tri posta.
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by plachkica Mon Sep 28, 2015 12:17 am

    Pazi, lako je moralisati kad je tuđa koža u pitanju.
    U startu su u prednosti oni koji nekoliko godina
    mogu uložiti u popunjavanje cv-a bez, materijane nadoknade (pripravnici, volonteri, stažisti..),
    ili u sticanje poznanstava.
    Ako ti se zalomi da posle završene škole moraš da zarađuješ za život i ako još uz to neko
    i zavisi od tebe, najebao si.
    Ako ti roditelji bar stambeno pitanje nisu rešili ni prosveta, koja je nekad bila mesto za te ljude,
    ne znači ti ništa. I onda se kreće u dobro plaćene ali loše poslove (ugostiteljstvo, zna da donese platu preko 1000 eura mesečno), koji osim trenutne dobiti ne pružaju ni sigurnost niti šire mogućnosti.
    Stranka, bilo koja, je rešenje. Sad moralisati da li je to ok ili nije, besmisleno je.
    To jeste vid pakla sa đavolom, ali da je baš propast otadžbine u 2015. teško.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 12:25 am

    Apsolutno se slažem. I zato i kažem da kad dođe do elementarne egzistencije, kad je ugrožen najnormalniji život - a tu ne mislim samo na puko preživljavanje, nego i npr na mogućnost zasnivanja porodice, školovanja i podizanja dece, itd. - onda je tu teško drugome držati lekcije.

    Neka svako izabere kako smatra da treba. Ali sa tim ide i jedan caveat - neka svako bude svestan posledica svojih izbora i spreman da snosi njihove posledice. Ako Verter smatra da mu je najbolja šansa ulazak u SNS, to je samo njegova odluka. Sutra će doći neki Verter jr, i zaključiti da je Verter oličenje nepotizma i networking-a, da je postigao sve što je postigao jer igra basket s pravim ljudima, pa će i taj poželeti da ga šukne njemu. Svako neka bira da li želi da perpetuira taj ciklus, ili da iz njega izađe. Ili kao u Snowpiercer-u, da li želi da preuzme kontrolu nad odbeglim vozom, ili da povuče kočnicu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:27 am

    ma ne moralisem, SNS je legalno registrovana stranka, može da uđe ko hoće.

    Sasvim je ispravna Verterova kritika da ne polaze svi sa istih startnih pozicija i da ne možeš da se nekom mitskom snagom ličnosti pomeriš iz okolnosti. I sasvim je ok da traži političko rešenje za tu činjenicu (pa makar ga tražio u komunizmu, gde ga neće naći).

    Po mom iskustvu SNSovci, pogotovo ti aktivisti , su polupismeni debili, lišeni morala. On odaje utisak da je dobar, pametan i pošten lik. Tužno bre za zemlju, ako se takvi likovi sa dvaes i kusur slome i ubace u mašinu.
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:32 am

    Vertere ne mogu ti opisati koliko crna je bila moja situacija posle diplomiranja. Pa je postala siva recimo 4 godine nakon toga. Izvini za ono da si ogorcen. I nije me izvuklo to sto sam s bilo kim igrala basket. Samo sam spremna docekala jednu nasumicnu sansu koja je realno mogla nikad da mi se ne otvori. Ali i kada udjes u prostoriju, do samog kraja, socijalni kapital moze da ti ostane krst. Zato sto ti je takav karakter, ili zato sto si u sredini u kojoj je vertikalna pokretljivost mala ili iz hiljafu razloga. A isto tako mozes da stvoris socijalni kapital na mestima i u prilikama u kojima se najmanje nadas ... Mislim ovo je sad dosta apstraktno ali nije mi sad do nekog personalnog otvaranja. Kazem ti samo da zivot nije linearan i da ne ocajavas (mislim, tako citam ovu ideju o uzimanju clanske karte, mada, ja te ni tu ne bih osudjivala)
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:34 am

    Inace, mislim da gresite kad govorite o nekim hipotetickim debilima SNSovcima. Gro tog umrezenog sveta danas i ovde je do juce bio u nekim drugim strankama.
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by plachkica Mon Sep 28, 2015 12:34 am

    @šuvar
    Naravno da je tužno.
    Još tužnija je činjenica da suštinski sns nema mnogo veze sa početkom te prakse.
    (ne znam kako je bilo u Beogradu, ali GSS je po provinciji sve svoje aktivnije članove
    2000 zbrinuo, ds je imao ozbiljnije članstvo, brojnije, pa je kod njih moralo i neko dokazivanje,
    a imali su i vremena, da ne pričamo o članstvu ldp-a. i nemojte sad o tome kako su oni moralniji ™ ljudi od ovih iz sns-a, nisu! samo su savladali sve tehnike šminkanja.)
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by fernoux-h Mon Sep 28, 2015 12:34 am

    Svako ko ima bilo kakvog iskustva sa zapošljavanjem u akademskoj sredini, pri centrima koje osnivaju katedre itd, zna da je granica između networkinga i zapošljavanja preko veze tanka i vrlo često je nije moguće odrediti. Evo ja na primer znam za par slučajeva gde stvarno ne bih znao kako to da nazovem.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 12:35 am

    gagorder wrote:Inace, mislim da gresite kad govorite o nekim hipotetickim debilima SNSovcima. Gro tog umrezenog sveta danas i ovde je do juce bio u nekim drugim strankama.

    Apsolutno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:38 am

    Ja se naježim od užasa kad neko kaže networking. Za tri godine koliko radim svoj posao networkovana sam otprilike koliko i pre tri godine. Jer se ne snalazim u tim polu-poslovnim situacijama u kojima treba da se networkuje, mingluje ili kako se već to zove. Gledam u telefom, dolazim namerno kasnije da bih mogla da sedim neprimetno u nekom ćošku i odlazim ranije. Teško meni ako od networkinga bilo šta u životu zavisi.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Erős Pista Mon Sep 28, 2015 12:38 am

    plachkica wrote:@šuvar
    Naravno da je tužno.
    Još tužnija je činjenica da suštinski sns nema mnogo veze sa početkom te prakse.
    (ne znam kako je bilo u Beogradu, ali GSS je po provinciji sve svoje aktivnije članove
    2000 zbrinuo, ds je imao ozbiljnije članstvo, brojnije, pa je kod njih moralo i neko dokazivanje,
    a imali su i vremena, da ne pričamo o članstvu ldp-a. i nemojte sad o tome kako su oni moralniji ™ ljudi od ovih iz sns-a, nisu! samo su savladali sve tehnike šminkanja.)


    Pa da, SNS je zapravo odgovor neumreženih, to je ono što Verter hoće da nam kaže. I to je tačno. E, pa sad malo mi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Bluberi Mon Sep 28, 2015 12:40 am

    gagorder wrote:Inace, mislim da gresite kad govorite o nekim hipotetickim debilima SNSovcima. Gro tog umrezenog sveta danas i ovde je do juce bio u nekim drugim strankama.
    Imam utisak da se SNS-ovci gade Vučiću.
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:41 am

    gagorder wrote:Inace, mislim da gresite kad govorite o nekim hipotetickim debilima SNSovcima. Gro tog umrezenog sveta danas i ovde je do juce bio u nekim drugim strankama.

    plachkica wrote:@šuvar
    Naravno da je tužno.
    Još tužnija je činjenica da suštinski sns nema mnogo veze sa početkom te prakse.
    (ne znam kako je bilo u Beogradu, ali GSS je po provinciji sve svoje aktivnije članove
    2000 zbrinuo, ds je imao ozbiljnije članstvo, brojnije, pa je kod njih moralo i neko dokazivanje,
    a imali su i vremena, da ne pričamo o članstvu ldp-a. i nemojte sad o tome kako su oni moralniji ™ ljudi od ovih iz sns-a, nisu! samo su savladali sve tehnike šminkanja.)
    ma naravno. prilično slična bagra. samo ipak bih rekao da postoji nešto kvalitativno drugačije u ovoj administraciji. Ne mogu tačno da opišem to, a kad sam poslednjih nekoliko puta pokušavao, upao sam u kultur-rasizam.

    postoji neki žar, neki osećaj ozlojeđenosti tu...


    Last edited by Šuvar i varivo on Mon Sep 28, 2015 12:42 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Guest Mon Sep 28, 2015 12:42 am

    evo vam nesto skoro ko basket. lik otvorio firmu, i poceo da se bavi ugradnjom drvenarije u kuce stanove i sl, pre npr 15 godina. posto nije znao tadasnjeg gradjevinskog budzu u gradu, cija firma je radila mnoge poslove, a znao je gde ovaj zivi, krene on svako jutro da ga sacekuje ispred ulaza, dobar dan komsija, tu i tamo baci sa njim tako neku kurtoaznu spiku, i tako mesecima. kad je ova velika firma posle nekog vremena trazila ponude za to cime se lik bavi, prime njegovu, a direktor mrtav ladan kaze daj njemu, znam ga. true story.

    vertere, lociraj neciju zgradu i na poso Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 1399639816

    Везе, познанства и остале networking технике - Page 2 Empty Re: Везе, познанства и остале networking технике

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 8:29 pm