Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 9:25 pm

    na tragu si nečega...
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Tue Oct 06, 2015 9:27 pm

    Ne možeš se igrati sa identitetom i ukidati nešto sa čim su generacije srasle, a da ne očekuješ odgovor koji će sigurno uslediti kad tad, a to što ti misliš da je sve to stvar folklora govori samo o nerazumevanju procesa.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Tue Oct 06, 2015 9:35 pm

    Tačno mogu da vidim tvoju začudjenost nad internacionalizacijom madjarskog pitanja.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Oct 06, 2015 9:36 pm

    Bluberi wrote:Ne možeš se igrati sa identitetom i ukidati nešto sa čim su generacije srasle

    ТАЧНО! НЕ МОЖЕШ! Vojvodina - Page 8 3274312807



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Tue Oct 06, 2015 9:43 pm

    Čuješ li neko pucketanje?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Oct 06, 2015 9:46 pm

    Не, можда ти увалили лошу траву, па те вуче на нервозу. Vojvodina - Page 8 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 9:59 pm

    Bluberi wrote:Ne možeš se igrati sa identitetom i ukidati nešto sa čim su generacije srasle, a da ne očekuješ odgovor koji će sigurno uslediti kad tad, a to što ti misliš da je sve to stvar folklora govori samo o nerazumevanju procesa.
    Ama , čitaj šta pišem- kroz demokratski proces, glasovima samih vojvođana.
    Bluberi wrote:Tačno mogu da vidim tvoju začudjenost nad internacionalizacijom madjarskog pitanja.
    kog pitanja?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Tue Oct 06, 2015 10:07 pm

    Odustajem.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 10:07 pm

    što?  pa nije kao da možemo mi nešto  da zapravo uradimo.. pričamo, šta se ljutiš..
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Oct 06, 2015 10:12 pm

    "Сустајем, одустајем, притиска ме као пегла..." - (панонски песник-морнар Ђ. Б.)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by bela maca Tue Oct 06, 2015 10:13 pm

    ja bih banovala za citiranje dotičnog.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 10:14 pm

    i ja sam citirao , al ironično, takoreći hipsterski Vojvodina - Page 8 1399639816
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by bela maca Tue Oct 06, 2015 10:16 pm

    tebe bih ironično banovala


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Oct 06, 2015 10:19 pm

    bela maca wrote:ja bih banovala za citiranje dotičnog.

    "Хтели би да ми смрсе кончиће, ал побркаћу им лончиће, имам на капи нове ратне звончиће" (еј бре, жено мрзитељко војвођанског, са тим су "генерације срасле" Vojvodina - Page 8 4101625831 )


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by bela maca Tue Oct 06, 2015 10:30 pm

    Vojvodina - Page 8 3405963423


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 10:44 pm

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Oct 06, 2015 10:46 pm

    Jebao te petao i bagrem izvaljen...

    Uleteo JR. Vojvodina - Page 8 1844795956
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Oct 07, 2015 12:26 am

    Šuvar i varivo wrote:
    Na čemu ovo baziraš? Ovo je neki iracionalni strah od Srba, neki relikt komunističke partijske politike..

    Ma daj, jbt, bio sam sasvim jasan da se ne odnosi samo na Srbiju. Radi se o nacionalizmu kao jedinom legitimacijskom modelu post-SFRJ državica.

    Vrlo je glupo što mi ovo spošitavaš s obzirom da sve vreme naglašavam da ne mislim samo na Srbiju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 12:42 am

    konkretan deo se odnosio na Srbiju

    Poslednja napomna se ne tiče samo ove rasprave, nego tvoje šire pozicije. Ja mislim da ti ne uviđaš, ili se praviš da ne uviđaš, u kojoj meri su i konstitucionalizam i legalizam i suverenizam i konzervativizam i unionizam, itd, DSS-u i sličnim akterima zapravo samo instrumentalne doktrine. Suštinski, njihova pozicija je nacionalizam, i to etnički. Kad se radi o Kosovu, o tome smo već razgovarali povodom Ustava, osnov je, kao što je Molnar lepo opisao - kosovski mit. Kad ovaj dođe sukob sa konstitucionalizmom i legalizmom (kao što jeste pri donošenju Ustava), pobeđuje po difoltu.
    Na čemu ovo baziraš? Ovo je neki iracionalni strah od Srba, neki relikt komunističke partijske politike..
    ali ok, može da se odnosi na druge...teza ipak ne stoji, ne krije se Šešelj iza Koštunice..
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Oct 07, 2015 12:43 am

    Šuvar i varivo wrote:teza je da se građani identifikuju sa Vojvodinom.

    odgovor je da sam saglasan , ali da je to stvar folklora i da ne mora nužno da se pretvori u političku instituciju.

    Kako da ti kažem (a da te ne rastužim), sve to važi i za Srbiju. I srpski identitet je stvar folklora, i ne mora se nužno "pretvoriti u političku instituciju". U tom svetlu ne znam čemu ono naricanje nad mogućnošću da ćemo jednom živeti u različitim državama. Who cares?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Wed Oct 07, 2015 12:45 am

    Šuvar i varivo wrote:konkretan deo se odnosio na Srbiju


    Na čemu ovo baziraš? Ovo je neki iracionalni strah od Srba, neki relikt komunističke partijske politike..
    ali ok, može da se odnosi na druge...teza ipak ne stoji, ne krije se Šešelj iza Koštunice..

    Nisam to ni rekao, daj raspravljaj sa napisanim, ne sa učitanim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 12:47 am

    Nisam naricao. Samo sam rekao da ja ne želim to i da značajan broj ljudi ne želi to. Te da se može sprečiti i biti na korist svima , ako se sad nešto uradi u pogledu efikasnije državne uprave.

    Ako se ovako skromni i potpuno demokratski zahtevi proglašavaju šovinizmom (i preti se "mađarskim pitanjem") onda da ga jebem..
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 12:50 am

    Postaješ bezobrazan. Ko preti "madjarskim pitanjem"?
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Oct 07, 2015 12:53 am

    William Murderface wrote:
    Šuvar i varivo wrote:konkretan deo se odnosio na Srbiju


    ali ok, može da se odnosi na druge...teza ipak ne stoji, ne krije se Šešelj iza Koštunice..

    Nisam to ni rekao, daj raspravljaj sa napisanim, ne sa učitanim.
    Rekao sa i da je za DSS legalizam , konzervativizam, unitarizam samo maska etno-šovnizimu. To ne stoji...Odnos prema CG i RS to pokazuje...
    Bluberi wrote:Postaješ bezobrazan. Ko preti "madjarskim pitanjem"?
    ti si pomenuo da može da se otvori, mađarsko pitanje, ako se potpuno demokratskim sredstvima ukine instiucija koja se pokazala neefikasnom.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Bluberi Wed Oct 07, 2015 12:54 am

    Ko preti?

    Vojvodina - Page 8 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:16 pm