Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Jan 27, 2015 1:33 pm

    Тарзани назвали појаву Младе Војводине правим именом: (култур)фашизам.
    Vojvodina 2304934895

    http://www.tarzanija.com/ti-si-samo-jedna-vise-zitorada/

    Da bih napravio razliku između čoveka iz Vojvodine i snoba iz Vojvodine, za ovog drugog upotrebljavaću izraz Mladovojvođanin, jer je Mlada Vojvodina organizacija koja stoji iza jednog drugog grafita o kome će biti reči malo kasnije,

    .......


    Dakle, Mladovojvođanin se ponosi time što je tolerantan prema drugima ali samo ukoliko su ti drugi dovoljno slični njemu i ukoliko ne remete ustaljene protokole na koje je on navikao, tipa ako NE VIČE i ne sluša ONU ODVRATNU MUZIKU. Čak i kada ga sve to ne ugrožava na bilo koji način. To poprima neverovatne razmere, tolike da sam imao suludu situaciju u kojoj me je rođeni Crnogorac (koji se valjda posle par godina u Novom Sadu oseća vrlo autohtono, šta li) ubeđivao da mi domaći nemamo dovoljno tvrd stav prema “Bosancima” i da ne bi trebalo tek tako da im dozvoljavamo da “rade šta hoće”. To je virus, prijatelji, infekcija, užasne stvari.

    .....

    Kulturna razlika između Novog Sada i Žitorađe svakako postoji. Kao i između Novog Sada i Beograda. I Subotice i Vranja. I Šumadije i Banata. I Bačke i Srema. Ali reći “ja sam bolji” jer sam odavde a ne odande je vrlo perfidan kultur-fašizam sa ozbiljnom tendencijom da mu se izbriše ono “kultur” iz naziva. I znaš šta je najjače? Što Mlada Vojvodina pored svojih grafita stavlja anarhističko A, što je horor za svakog čestitog levičara.



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Tue Jan 27, 2015 1:48 pm

    U pravu su. Što opet ne znaši da si ti bio u pravu kad si tvrdio da je ""Ovo nije Rusija" govor mržnje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 1:53 pm

    posto su kosova, karlobazi i virovitice ispusena mustikla, razni uskoci i hajduci imaju novu zanimaciju.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Jan 27, 2015 1:55 pm

    Схватићу ово као достојанствен начин да ми саопштиш да сам био у праву. Vojvodina 2532687128
    Јербо, ја тврдих да је туто комплето "Ово није Русија - Млада Војводина" = говор мржње.
    А ти си после сецирао тај графит на делове да би то некако оправдао.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 1:56 pm

    u pravu si, isto kao sto su osvajaci gore pomenutih teritorija i proterivaci sa njih bili u pravu. (mislim na ovdasnje osvajace i "branioce")
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Tue Jan 27, 2015 2:04 pm

    uskok i ajduk wrote:Схватићу ово као достојанствен начин да ми саопштиш да сам био у праву. Vojvodina 2532687128
    Јербо, ја тврдих да је туто комплето "Ово није Русија - Млада Војводина" = говор мржње.
    А ти си после сецирао тај графит на делове да би то некако оправдао.


    Bojim se da je kao i uvek, i ovde teret dokaza na onom ko nešto tvrdi, to jest na tebi. Ti nisi dao ni jedan jedini argument da je u pitanju govor mržnje. Poređenje sa Mladom Bosnom svakako nije takav dokaz, jer je Mlada Bosna bila revolucionarna i antiimperijalstička organizacija, i njen otpor prema K und K svakako nije bio "govor mržnje", ili se možda ne slažeš s tim?

    Evo pomoći ću ti. Evo šta ti treba da pokažeš da bi odbranio svoju tvrdnju - treba da pokažeš da se ovaj grafit uklapa u opšteprihvaćenu definciju govora mržnje. E sad, ti izvoli pokaži.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:04 pm

    inace, na danasnji dan je od dobijenih batina umro srdjan aleksic, jedan od onih koji je komsije branio od branilaca.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:10 pm

    burkholderia mallei wrote:posto su kosova, karlobazi i virovitice ispusena mustikla, razni uskoci i hajduci imaju novu zanimaciju.
    znaci saglasni smo da postoje secesionistke tendencije?
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:16 pm

    Vocap je zreo za niz splitova.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:17 pm

    postoje naravno, koliko je to u brojevima - ne puno. pokusavam da kazem da sva ta imaginarna "odbrana srpske vojvodine" doprinosi jacanju takvih ideja. to je bio proveren recept za pucati sebi u glavu u veoma bliskoj proslosti.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Tue Jan 27, 2015 2:18 pm

    Jel imamo topić o Vojvodini? Gari, što ne otvoriš?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:19 pm

    Apsolutno. Najbolje rešenje protiv secesije je upravo decentralizacija državne uprave. (samo treba imati na umu da decentralizacija, ne mora da podrazumeva uopšte postojanje Vojvodine).


    Al, nećemo da smaramo na vocapu, možda da napravimo prečansku temu...
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:22 pm

    ne mora vojvodina da ide, neka bude federalna jedinica Vojvodina 1143415371

    pa napravite, ne znam gde, politika, drustvo, nesto na mahove svracam pa ne mogu sad.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Jan 27, 2015 2:24 pm

    William Murderface wrote: Poređenje sa Mladom Bosnom svakako nije takav dokaz, jer je Mlada Bosna bila revolucionarna i antiimperijalstička organizacija, i njen otpor prema K und K svakako nije bio "govor mržnje", ili se možda ne slažeš s tim?

    Млада Босна је била револуционарна и антиимперијалистичка зато што је Босна била под окупацијом империје. Млада Војводина сугерише да је Војводина сада под неком врстом руско-великосрпске-централистичке (по слободи __ додати) окупације. Ако не војне окупације, а оно бар економске окупације.

    burkholderia mallei wrote:u pravu si, isto kao sto su osvajaci gore pomenutih teritorija i proterivaci sa njih bili u pravu. (mislim na ovdasnje osvajace i "branioce")

    Освајати је претешка реч. Помагати побуну аутохтоних крајишких Срба није исто што и освајати нешто туђе. То је исто као рећи да је Русија освојила Доњецк.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Tue Jan 27, 2015 2:26 pm

    I opet ništa od argumenta? Ne mogu reći da sam iznenađen.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:28 pm

    uskok i ajduk wrote:Схватићу ово као достојанствен начин да ми саопштиш да сам био у праву. Vojvodina 2532687128
    Јербо, ја тврдих да је туто комплето "Ово није Русија - Млада Војводина" = говор мржње.
    А ти си после сецирао тај графит на делове да би то некако оправдао.

    "Ovo nije Rusija" nije govor mržnje nego zaslužena ćuška petokolonašima.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:34 pm

    simpaticno je sto su strani placenici i izdajnici bukvalno svi osim onih kojima je majka rusija Vojvodina 1143415371
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Tue Jan 27, 2015 2:36 pm

    William Murderface wrote:I opet ništa od argumenta? Ne mogu reći da sam iznenađen.

    "Свету се не може угодити" - српска народна пословица.

    Vojvodina Svetu_se_ne_moze_ugoditi_zpsf15c1a1e

    burkholderia malle wrote:
    pa napravite, ne znam gde, politika, drustvo, nesto na mahove svracam pa ne mogu sad.

    Ја не могу нигде ван овог топика, јербо сам обећао да нећем више филозофирам около по бурундију.

    Vojvodina 1801032019


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:37 pm

    Greshni Vasilije wrote:
    uskok i ajduk wrote:Схватићу ово као достојанствен начин да ми саопштиш да сам био у праву. Vojvodina 2532687128
    Јербо, ја тврдих да је туто комплето "Ово није Русија - Млада Војводина" = говор мржње.
    А ти си после сецирао тај графит на делове да би то некако оправдао.

    "Ovo nije Rusija" nije govor mržnje nego zaslužena ćuška petokolonašima.

    U nacelu se slazem. Ali bi u ovom politickom trenutku potrebnije bilo reci da ovo nije Nemacka.
    ficfiric

    Posts : 34113
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina Empty Vojvodina

    Post by ficfiric Tue Jan 27, 2015 2:38 pm

    Šuvar i varivo wrote:Apsolutno. Najbolje rešenje protiv secesije je upravo decentralizacija državne uprave.

    Naravno



    Šuvar i varivo wrote:samo treba imati na umu da decentralizacija, ne mora da podrazumeva uopšte postojanje Vojvodine

    Ako gradjani zele svoju pokrajinu, onda treba da je imaju. Ako im centar ne da pokrajinu, oni ce traziti republiku, itd.



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:41 pm

    Verterdegete wrote:
    Greshni Vasilije wrote:

    "Ovo nije Rusija" nije govor mržnje nego zaslužena ćuška petokolonašima.

    U nacelu se slazem. Ali bi u ovom politickom trenutku potrebnije bilo reci da ovo nije Nemacka.

    Da. Razmišljao sam da dodam tu ogradu ali nisam hteo da pravim ustupak u diskusiji  Vojvodina 4101625831
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:50 pm

    ficfiric wrote:
    Ako gradjani zele svoju pokrajinu, onda treba da je imaju. Ako im centar ne da pokrajinu, oni ce traziti republiku, itd.

    Naravno. Samo ustav je donošen na jedan šugav način bez javne debate i samo je pretpostavljeno da narod hoće pokrajinu (stranke i organizacije koje su izrazito vojvođanerske praktično nikad nisu samostalno s takvim programom išle na izbore). Samo predlažem da se ostavi kao opcija i ukidanje pokrajine i stvaranje novih jedinica decentralizacije, subsidijarnih i na teritoriji cele Srbije.


    edit : samo da dodam- obično kad se predloži ovako nešto autonomaši prestaju da govore o decentralizaciji i efikasnoj upravi i počnu o vojvođanskom identitetu KuK monarhiji i ko zna čemu...


    Last edited by Šuvar i varivo on Tue Jan 27, 2015 2:53 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:52 pm

    uskok i ajduk wrote:
    William Murderface wrote:I opet ništa od argumenta? Ne mogu reći da sam iznenađen.

    "Свету се не може угодити" - српска народна пословица.

    Vojvodina Svetu_se_ne_moze_ugoditi_zpsf15c1a1e



    Heh, srpska narodna poslovica, a ljudi na crtezu ocigledno tamnije puti, a sama zivotinja ocigledno - ne magarac.


    Da, i srpska verzija ima sina.


    Last edited by Verterdegete on Tue Jan 27, 2015 2:55 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Tue Jan 27, 2015 2:52 pm

    Šuvar i varivo wrote:Apsolutno. Najbolje rešenje protiv secesije je upravo decentralizacija državne uprave. (samo treba imati na umu da decentralizacija, ne mora da podrazumeva uopšte postojanje Vojvodine).


    Al, nećemo da smaramo na vocapu, možda da napravimo prečansku temu...

    Mislim da bi ukidanje Vojvodine bilo vrlo pogrešna taktika iz razloga koji su najboljem smislu konzervativni - don't fix it if it ain't broken. Vojvodina predstavlja zajednički multietnički identitet za mnoge ljude, na način na koji Srbija, na žalost, nikada nije bila, i razbijanje Vojvodine kao bilo kakve političke jedinice bi vodilo jačanju etničkih identiteta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Filipenko Tue Jan 27, 2015 2:55 pm

    Koja je poenta decentralizovanja ove prćije od države? Uopšte ne kapiram zašto bi se ovaj jedan malo veći grad zapadne Evrope delio na X delova, a posebno ne razumem kako bi u slučaju decentralizacije Severna Srbija trebala biti jedan veliki, kompaktni deo pošto je jednostavno prevelika celina u odnosu na ostatak.

    Vojvodina Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 10:47 pm