Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 9:01 pm

    Ćale mi je Slovak koji je od svoje tamo negde pete do 18te živeo u Uroševcu, mama mi je rođena u Uroševcu i bila tamo do druge godine... Oboje jednom posetili rodbinu, te izašli na korzo Vojvodina - Page 13 1143415371


    Nego zanimljivo je to što si pitao, šta ako bih hteo da recimo ispratim izbore za Mađarski nacionalni savet, pošto isti plaćam, na RTVu, koji takođe plaćam, a pritom sam Srbin i ne govorim mađarski...
    No Country

    Posts : 11112
    Join date : 2015-05-16

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by No Country Fri Nov 20, 2015 9:12 pm

    Нема превод? Штедња, сиромаштво на РТВ? Овде нпр. нахују квебечке предизборне дуеле, доста лоше пошто је макар овај последњи преводилац покушавао и да глуми, што је катастрофа.

    Најбоље би било да научиш мађарски, а у међувремену можеш да ангажујеш неког билингвалног другара.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Fri Nov 20, 2015 9:16 pm

    У ком смислу испратиш? На станицу, иду некуд?

    Или оно, кроз медије? Стварно, да ли медији на мањинским језицима унакрсно прате изборе једни другима? Има ли вести о Румунима на русинском итд? Некад сам слушао Фујвидеки радио на свим тим језицима које не знам - мађарски све као покушавајући нешто да научим (што није упалило тада, већ 20 година касније), румунски сам прескакао (није ми легао у уво), словачки и русински сам слушао због мелодије. Мада ми је словачки на радију звучао некако без везе, а кад га чујем у возу претварао се да спавам и уживао у мелодији.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 9:28 pm

    manjinske zajednice, pa tako i manjinski mediji gotovo uopšte ne intereaguju jedne s drugima.. tako ste napravili tu Vojvodinu šta da vam radim.


    Inače, samo da kažem Rusini su vilovnjaci, a Ruski Krstur je Rivendell!
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Fri Nov 20, 2015 9:35 pm

    Šuvar i varivo wrote:manjinske zajednice, pa tako i manjinski mediji gotovo uopšte ne intereaguju jedne s drugima.. tako ste napravili tu Vojvodinu šta da vam radim.

    Па пусти буву у редакцију, можда ће да се прими.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 9:46 pm

    Poslednji put sam bio u redakciji manjinskog medija ,2010te. Pomagali smo u edukaicji manjinskih novinara , jer su mahom lingvisti, pa treba neko samo malo da ih prešalta da nauče da pišu obrnutim redom...

    Rekao mi tadašnji urednik Čiep, da "je mama trebalo da me nauči da govorim" (ne slovački, samo da govorim) i da "neće da ga uči neko ko se ne seća odakle došao"

    Vojvodina - Page 13 Zato-sto-zivimo-ovde
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 9:49 pm

    enivej ono što sam teo reći inicijalnim postom, naprednjaci su spremni za nasilne metode i kad uzimaju najmanje važno mesto u najmanje važnoj administraciji ikad.

    to je jebena patologija.
    No Country

    Posts : 11112
    Join date : 2015-05-16

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by No Country Fri Nov 20, 2015 9:55 pm

    Не постоји тако мала власт која себи неће привући још мањег човека.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by mstislaw Fri Nov 20, 2015 10:20 pm

    Palete...
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by beatakeshi Fri Nov 20, 2015 10:22 pm

    Kome smeta đeneral Nedić?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/608041/Neonacisti-upali-na-tribinu-u-Muzeju-savremene-umetnosti-Vojvodine
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 10:45 pm

    mstislaw wrote:Palete...
    e to je stvarno primer dobre prakse i mladi ljudi rade , drugačija je cela atmosfera...

    pošten da budem i sam hlas ludu je počeo da prevodi tekstove pre nekoliko meseci... nije sve loše, kao što se moglo naslutiti iz mojih postova.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Nov 24, 2015 4:11 pm

    Vojvodina - Page 13 1280px-Velika-narodna-skupstina-1918
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sun Dec 13, 2015 11:08 pm

    ‚http://www.danas.rs/danasrs/politika/precutkuje_se_da_srbija_ima_veci_izvoz_na_kosovo_nego_u_rusiju.56.html?news_id=312750


    zanemarite ovaj nadljudski glup intervju, pisem ovde samo da bi ognica efimera mozda video... Jel ovo sin profesora Beslina? I Biljane Beslin verovatno .. Vojvodina - Page 13 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sun Dec 13, 2015 11:11 pm

    i ona je prof i doktor nauka naravno , samo nije bila meni pa zato...





    tiranija politicke korektnosti jebote Vojvodina - Page 13 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Dec 14, 2015 3:25 pm

    ne znam ja njih.

    al branitelji kosova krecu jos jace sa odbranom vojvodine. pretpostavljam da ce i rezultati biti isti Vojvodina - Page 13 1143415371




    Vojvođanska partija (VP) upozorila je danas da kontroverzni biznismen sa severa Kosova Zvonko Veselinović nudi pojedincima i firmama u Novom Sadu zaposlenja i bespovratne subvencije u zamenu za sigurne glasove za Srpsku naprednu stranku (SNS).
    U saopštenju VP se navodi da je jednom biznismenu u novosadskom restoranu “nuđena” Novosadska toplana i još nekoliko javnih preduzeća, ako prikupi 6000 sigurnih glasova i donese spiskove lično Veselinoviću na ruke.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Dec 14, 2015 8:49 pm

    a nista, ja mislio da si i ti imao nesrecno detinjstvo i tragicnu ranu mladost  sa filozofskog Vojvodina - Page 13 1143415371



    Odzic radi dobar posao, nije korumpiran, ima jasno definisana nacela i postavlja "vojvodjansko pitanje" u sasvim validnim okvirima. To je sasvim prihvatliv vojvodjanski lider, stvarno. Treba ga poraziti potpuno.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Dec 14, 2015 9:44 pm

    a nema veze sto je odzic to izbacio nego jel ti nije glupo da se na isti nacin pokusava nesto sto nigde do sada nije uspelo i samo donelo jos veci raspad, kao ovo sa veselinovicem koji naveliko radi isto sto je radio na kosovu. jes malo bizar, ali i dalje bih se kladio da ce na vojvodjanskim izborima, pa jos ako budu sa lokalnim, biti bar 1-2 mrtva.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 10:48 pm

    http://www.politika.rs/scc/clanak/346620/Pogledi/Izborne-i-druge-vojvodanske-igre
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Jan 18, 2016 8:28 pm


    "Ja se nadam da nikakve vojvođanske policije nikada neće biti, biće srpske policije i srpska policija će biti u Vojvodini i u drugim delovima Srbije, jedna policija ove zemlje", rekao je Stefanović.



    Vojvodina - Page 13 1931448533
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Jan 18, 2016 10:21 pm

    Књижевни конкурс "Даниел Пап" на коме је треће место освојио момак који је писао на тему како заштити мађарску културу од мигрантске. Све то у емисији на РТВ која се описује овако: Афирмација мултикултуралности као модела заједничког живота у Војводини. Гледаоцима нудимо разноврсност и веродостојност.


    Vojvodina - Page 13 12552669_973292106096868_8227513193034041764_n
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 19, 2016 11:07 am

    ognica efimera wrote:

    "Ja se nadam da nikakve vojvođanske policije nikada neće biti, biće srpske policije i srpska policija će biti u Vojvodini i u drugim delovima Srbije, jedna policija ove zemlje", rekao je Stefanović.



    Vojvodina - Page 13 1931448533
    El bi mogao racionalno da mi objasnis- cemu to sluzi?

    Iliti sta je u vojvodjanskom kriminalu osobeno, da zahteva disktivno vojvodjansko suzbijanje kriminala? Posto etnicki motivisana krivicna dela se dese jednom u par godina (i sastoje se u tome da tri pijana madjara prebiju srbina jer je jebo devojku jednog od njih)
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Tue Jan 19, 2016 11:14 am

    calvin and hobbes wrote:El bi mogao racionalno da mi objasnis- cemu to sluzi?

    Iliti sta je u vojvodjanskom kriminalu osobeno, da zahteva disktivno vojvodjansko suzbijanje kriminala? Posto etnicki motivisana krivicna dela se dese jednom u par godina (i sastoje se u tome da tri pijana madjara prebiju srbina jer je jebo devojku jednog od njih)

    Пре ће бити (као што се већ десило) да три пијана Мађара певају "Ој војводо Синђелићу" негде у Хрватској... ал' то је 1986.

    У ствари је боље да буде једна мурија, па кад буду следеће велике демонстрације, ми можемо овде по Зрењанину опет да се курчимо колико хоћемо, јер су све пајкане покупили одавде и послали за Београд. Јер нису морали да питају никог у Новом Саду.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 19, 2016 11:14 am

    dočim se sve ostale nadležnosti autonomne pokrajine racionalno objašnjavaju etničkim razlozima.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 19, 2016 11:21 am

    saglasni smo gag (mada verovatno nenamerno ) Vojvodina - Page 13 1143415371 i ostale ne bi trebalo da postoje , ako im je jedino opravdanje "moj komsija je Rusin"
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Tue Jan 19, 2016 11:45 am

    pa tvoja je teza da im je to jedino opravdanje. ona, naravno, nije tačna. postoji mnogo razloga za postojanje protivteže jednoj (centralnoj) vlasti. ima o tome dosta bazične literature, ono, opštih dela - da se sada ne iscrpljujemo time. obaška što predmetne nadležnosti (iz tvog drugog posta) sada i ovde postoje, pa je na tebi da daš razloge za njihovo ukidanje.

    Vojvodina - Page 13 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 4:11 am