Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Fri Jan 29, 2021 10:13 am

    Užasava me narodno jedinstvo koje nazirem u vezi s ovim filmom. SRN, zdrave opozicione snage, Levijatan i BIA desnica, dizel levica vs. slučajni Srbi koji žele da se zaboravi Jasenovac.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 29, 2021 10:22 am

    Kirko Skaddeng wrote:Užasava me narodno jedinstvo koje nazirem u vezi s ovim filmom. SRN, zdrave opozicione snage, Levijatan i BIA desnica, dizel levica vs. slučajni Srbi koji žele da se zaboravi Jasenovac.


    Trenutna ocjena na imdb je 9'4. Kud će bolja potvrda da Vajsberg nije u pravu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Fri Jan 29, 2021 10:38 am

    Kirko Skaddeng wrote:Užasava me narodno jedinstvo koje nazirem u vezi s ovim filmom. SRN, zdrave opozicione snage, Levijatan i BIA desnica, dizel levica vs. slučajni Srbi koji žele da se zaboravi Jasenovac.

    Da, od buke neće moći da se živi.
    Solus_Rex

    Posts : 3503
    Join date : 2018-07-03

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Solus_Rex Fri Jan 29, 2021 4:46 pm

    Gaga Antonijević - Od oskara nema ništa
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sun Jan 31, 2021 12:39 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Sun Jan 31, 2021 12:46 pm

    Ovo me podseti na moje pokojne babu i dedu, koji su voleli Kusturicu što pravi filmove, a nisu odgledali nijedan, niti znaju šta znači reditelj.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Jan 31, 2021 3:11 pm

    Imali su sreće.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Летећи Полип Tue Feb 02, 2021 9:40 pm

    Dok je „Dara iz Jasenovca” reditelja Predraga Antonijevića uveliko uzburkala svetsku, pre svega američku javnost temom koju obrađuje, o zloglasnom logoru smrti u NDH za vreme Drugog svetskog rata, trenutno se snima ili priprema još nekoliko ostvarenja sa važnom nacionalnom tematikom, podseća Tanjug.
    Poznat je veliki projekat „Košare” kao film i TV serija koji režira Balša Đogo, američko-srpska koprodukcija „Žetva” na temu „žute kuće” o trgovini ljudskim organima na Kosovu, „Deca Kozare” Lordana Zafranovića, „Heroji Halijarda” Radoša Bajića, i filmovi koji se bave temama iz novije istorije kao što su „Oluja” i NATO bombardovanje.

    https://www.standard.rs/2021/02/02/nakon-dare-iz-jasenovca-sledi-niz-filmova-sa-nacionalnom-tematikom/


    Domaci film - Page 27 1848198029


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by mstislaw Thu Feb 04, 2021 12:10 pm

    Ja sam preleteo, dosta od mene, a ko ima stomak, neka čita... Antonijević o svom filmu, za RTS Oko.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Thu Feb 04, 2021 12:11 pm

    Šta kaže Rale Milenković, jel to taj neki pad vrednosti, suton morala
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by mstislaw Thu Feb 04, 2021 12:18 pm

    Ne znam, ako bih morao da ga branim, mogao bih da kažem da su mu se neka osećanja pomešala na osnovu ovoga:

    U filmsku priču, biće utkane mnoge lične priče i najintimniji razlozi za učešće u filmu. Majka glumca Radoslava Milenkovića, rodom sa Kozare, kao sedmogodišnja devojčica bila je u logoru u Sisku, a zatim u Novoj Gradiški. „Pred transport u Jasenovac, došli su nekakvi hrvatski kulaci iz okoline Daruvara koji su pokupili roblje. Prvo nisu hteli da uzmu nju i mog brata od ujaka, bili su premali, a onda se ta žena, Hrvatica, i hvala joj na tome, sažalila i tako je moja majka, iako beskorisno detence, provela dve godine kao rob na jednom kulačkom imanju i to joj je spasilo život“.

    ...što i dalje ne znači da je morao da prihvati da učestvuje u ovom "projektu", da se razumemo...
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Thu Feb 04, 2021 12:26 pm

    Nisam ovo znao. OK, ima lični motiv mimo "tezga nas je održala njojzi hvala", a to onda je sasvim druga linija razmišljanja.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Thu Feb 04, 2021 12:31 pm

    Da, nije nerazumljivo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Thu Feb 04, 2021 12:44 pm

    Jel' neko gledao film?
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by mstislaw Thu Feb 04, 2021 8:35 pm

    Ne, ovo postaje smehotresno, a nekoliko meseci smo daleko od premijere; dame i gospodo, Aleksandra Kovač:

    Nažalost, još uvek vučemo posledice devedesetih, gde je Srbija stekla jako loš imidž, koji je uslovio tretiranje naših filmskih ostvarenja. "Dara iz Jasenovca" donosi istinu o zlodelima koja su učinjena nad Srbima od strane ustaša za vreme Drugog svetskog rata, i možda je najbolji pokazatelj da je Srbija kroz istoriju uvek bila na pravoj strani. Vreme je da se istina, koja se o Jasenovcu krije i zataškava čitavih 75 godina, otkrije, i da se svi sa njom suoče
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Thu Feb 04, 2021 8:41 pm

    najbolje se srbi bore kad prde iz dija spore


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by plachkica Thu Feb 04, 2021 8:51 pm

    ona prdi odavde praveći muziku za državne spektakle, sestra joj je u dijaspori
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Thu Feb 04, 2021 9:30 pm

    aaa okej. znam da se jedna od njih dve uvek oglasava po drustvenim mrezama i nesto smatra u javnosti pa sam mislio da je to ta.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Thu Feb 04, 2021 10:12 pm

    Domaci film - Page 27 Ekspres-830x0


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Thu Feb 04, 2021 11:42 pm

    Somlói Galuska wrote:Jel' neko gledao film?

    ova naslovnica je dovoljna.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Fri Feb 05, 2021 12:00 am

    verovatno mogu da razumem ljude koji prave ove filmove, ako se potrudim

    ljude koji ih gledaju, ne
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Fri Feb 05, 2021 12:25 am

    ja sam oko ovog filma vodio nadrealne rasprave. npr. pavle cosic tvrdi da se u skoli nije ucilo o genocidu nad srbima u hrvatskoj ali da on, iz udzbenika, zna za podatak o 700k zrtava logora te da mu je nastavnica rekla da su to bili sve hrvatski komunisti.

    uz mogucnost da je isao u osmoletku "alojz stepinac hebrang" meni se ovo cini kao nervni slom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Fri Feb 05, 2021 12:41 am

    Pavle Ćosić je sišao s uma poodavno, a silazak s uma je počeo još kad je napisao "Leposavu", roman kojim se hrabro, u vreme Koštunice i Beogradskog sindikata, borio protiv autošovinizma pre nego što je taj pojam postojao.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Janko Suvar Fri Feb 05, 2021 12:47 am

    ne moze se normlano pricati o ovoj stvari, komplet ljudi poludeli. ne mozes da se odredis prema filmu (cak ni tako sto kazes da nisi gledo film) nego se odma ponasa kao da si se odredio prema samoj ndh, genocidu i jasenovcu. 


    kako truju javnost, stati pa gledati, svaka cast.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Fri Feb 05, 2021 12:51 am

    da nema foruma ja ne bih ni cuo za taj film tbh


    _____
    ova zemlja to je to

    Domaci film - Page 27 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 11:03 pm