Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 20, 2021 7:57 pm

    po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 8:02 pm

    Daï Djakman Faré wrote:po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )

    To je mnogo jednostavnije - Bošnjaci sede u svojim kućama, a srpska vojska od nekuda dolazi
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 8:05 pm

    Daï Djakman Faré wrote:po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )


    Stari sedeoci



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Јанош Винету Sat Feb 20, 2021 8:09 pm

    Daï Djakman Faré wrote:po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )
    Не знам шта је овде тако смешно:

    Nativistički gledano, Bošnjaci imaju primat na toj zemlji, u tom gradu. Vidimo to po naglašenom prisustvu minareta džamije (hrišćanske crkve kod nje nema na obzorju), vidimo to po nošnji civila (šalvare, šamije, beretke), vidimo po prvoj sceni (pasivno sedeći starosedeoci). Mada se kasnije, tokom filma, vidi da su tu živeli i neki Srbi u Srebrenici (npr. bivši učenici naše Aide, koja im je bila nastavnica), to je nekako uzgredno. Srbi su prikazani kao AGRESORI i OKUPATORI.

    Oni dolaze sa strane i otimaju, kradu tričarije iz stanova (skromne fotelje i stočiće nose, i tako neke gluposti, đinđuve). Oni im se useljavaju u stanove. Na kraju filma, recimo, vidimo da je Gnusni Srpski Zlikovac, Joka, u tumačenju veterana Chex filmova, Emira Hadžihafizbegovića, zaposeo Aidin stan. Dakle, došao Zli Srbin i onim pasivnim starosedeocima s početka doslovno oteo stan, nastanio se u njega (prethodno pobivši sve muške stanare).

    Nativism?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 20, 2021 8:10 pm

    Erős Pista wrote:Stari sedeoci

    Domaci film - Page 33 3579118792

    Domaci film - Page 33 4135669698


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 8:13 pm

    Somlói Galuska wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )

    To je mnogo jednostavnije - Bošnjaci sede u svojim kućama, a srpska vojska od nekuda dolazi

    pa jebiga to je tako bilo. mislim da ponovim niko nema problem sa antonijevicevim izborom teme vec holmarkovskom resantimanskom patetikom i jeftinim hororisanjem.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 8:14 pm

    Јанош Винету wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:po treci put: uopste nije beef oko koriscenja tih elemenata nego gulove interpretacije da zbanicka docarava bosnjacko starosedelastvo cinom sedenja

    (jbt, ne mogu ni da reprodukujem to with a straight face Domaci film - Page 33 3579118792 )
    Не знам шта је овде тако смешно:

    Nativistički gledano, Bošnjaci imaju primat na toj zemlji, u tom gradu. Vidimo to po naglašenom prisustvu minareta džamije (hrišćanske crkve kod nje nema na obzorju), vidimo to po nošnji civila (šalvare, šamije, beretke), vidimo po prvoj sceni (pasivno sedeći starosedeoci). Mada se kasnije, tokom filma, vidi da su tu živeli i neki Srbi u Srebrenici (npr. bivši učenici naše Aide, koja im je bila nastavnica), to je nekako uzgredno. Srbi su prikazani kao AGRESORI i OKUPATORI.

    Oni dolaze sa strane i otimaju, kradu tričarije iz stanova (skromne fotelje i stočiće nose, i tako neke gluposti, đinđuve). Oni im se useljavaju u stanove. Na kraju filma, recimo, vidimo da je Gnusni Srpski Zlikovac, Joka, u tumačenju veterana Chex filmova, Emira Hadžihafizbegovića, zaposeo Aidin stan. Dakle, došao Zli Srbin i onim pasivnim starosedeocima s početka doslovno oteo stan, nastanio se u njega (prethodno pobivši sve muške stanare).

    Nativism?

    osim oca bojim se da su samo sedeoci.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 8:17 pm

    boomer crook wrote:
    Somlói Galuska wrote:

    To je mnogo jednostavnije - Bošnjaci sede u svojim kućama, a srpska vojska od nekuda dolazi

    pa jebiga to je tako bilo.
    Kako misliš "to je tako bilo"? Rat u Bosni je bio građanski rat a ne agresija Srbije na BIH.
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 8:25 pm

    brt u konkretnom tom slucaju. nije film, sta ja znam, o bihacu vec o srebrenici.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 8:26 pm

    a taj porodicni tablo sluzi da se stvori osecaj tenzije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 8:32 pm

    boomer crook wrote:brt u konkretnom tom slucaju. nije film, sta ja znam, o bihacu vec o srebrenici.

    Ja taj film nisam ni gledao, kao i većina drugih koji pišu ovde. Pričamo o tezi da su Srbi "došli od negde", koja se kao tropa (po Ghoulu) ponavlja u ovakvim filmovima.

    edit- a i ponavlja se kao opšte mesto u progandi na sve načine (vidi pod CG i crkve). By the way, bilo je u Hrvatskoj devedestih da su "Srbi došli u Hr bežeći od Turaka, pa su im starosedeoci Hrvati izašli u susret." To se ponavljalo onoliko.
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 8:40 pm

    Somlói Galuska wrote:
    boomer crook wrote:brt u konkretnom tom slucaju. nije film, sta ja znam, o bihacu vec o srebrenici.

    Ja taj film nisam ni gledao, kao i većina drugih koji pišu ovde. Pričamo o tezi da su Srbi "došli od negde", koja se kao tropa (po Ghoulu) ponavlja u ovakvim filmovima.

    edit- a i ponavlja se kao opšte mesto u progandi na sve načine (vidi pod CG i crkve). By the way, bilo je u Hrvatskoj devedestih da su "Srbi došli u Hr bežeći od Turaka, pa su im starosedeoci Hrvati izašli u susret." To se ponavljalo onoliko.

    eto gul je gledao. a i jos neki. mada ne razumem tvoj argument gulasin samo sto ne crta prvu scenu: porodica sedi. artificijelna mirnoca. granje. tenk nailazi. ono linc bi tu ubacio neku zujanje da nas potpuno izbezumi.

    hocu da kazem da se ti(vi) ovde svadjate sa jednom istorijskom istinom a ne sa filmom docim ja kod gagatina nemam problem s "srpskom istinom" vec s gagom kao rediteljem koji tu istinu treba da nam saopsti. to je zato sto u njegovim rukama ta istina postaje plasticna lagarija napunjena kecapom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 8:48 pm

    boomer crook wrote:
    Somlói Galuska wrote:

    Ja taj film nisam ni gledao, kao i većina drugih koji pišu ovde. Pričamo o tezi da su Srbi "došli od negde", koja se kao tropa (po Ghoulu) ponavlja u ovakvim filmovima.

    edit- a i ponavlja se kao opšte mesto u progandi na sve načine (vidi pod CG i crkve). By the way, bilo je u Hrvatskoj devedestih da su "Srbi došli u Hr bežeći od Turaka, pa su im starosedeoci Hrvati izašli u susret." To se ponavljalo onoliko.

    eto gul je gledao. a i jos neki. mada ne razumem tvoj argument gulasin samo sto ne crta prvu scenu: porodica sedi. artificijelna mirnoca. granje. tenk nailazi. ono linc bi tu ubacio neku zujanje da nas potpuno izbezumi.

    hocu da kazem da se ti(vi) ovde svadjate sa jednom istorijskom istinom a ne sa filmom docim ja kod gagatina nemam problem s "srpskom istinom" vec s gagom kao rediteljem koji tu istinu treba da nam saopsti. to je zato sto u njegovim rukama ta istina postaje plasticna lagarija napunjena kecapom.

    Ja imam problem sa tim da se rat u Bih devedesetih prikazuje kao agresija Srbije na Bih, na svim nivoima, nevezano za film. To prosto nije tačno, to je bio samo deo građanskog rata u zemlji koja se zvala Jugoslavija i nema šanse da prihvatim bilo kakve teze o agresiji Srbije jer one prosto nisu tačne.

    A Gagin film ne gledam (a neću ni Jasmilin, mada je moguće bolji, ali verujem ne dovoljno) jer verujem da je govno, ili ajde da kažem ovako - ima suviše filmova koje bih pre gledao, iz raznorazih razloga, i nemam vremena za Gagu i Jasmilu.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 9:02 pm

    Ma jasno, stakojkurac da gledas kad je Gul objasnio. Filmska kritika se ima izvoditi direktno iz suda o prirodi rata u BiH. Gledanje he tu samo smetnja.

    Nisam od tebe ovo ocekivao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 9:04 pm

    Erős Pista wrote:Ma jasno, stakojkurac da gledas kad je Gul objasnio. Filmska kritika se ima izvoditi direktno iz suda o prirodi rata u BiH. Gledanje he tu samo smetnja.

    Nisam od tebe ovo ocekivao.

    Nema veze to s Gulom, nego ja čak ni ne gledam domaće filmove uopšte i retko pravim izuzetke. A naročito nemam nameru da gledam dva filma koja su očigledno propagandna.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 9:09 pm

    Sve je propaganda, od Oklopnjace Potemkin pa nadalje. Ali.to ne govori nista o kvalitetu konkretnih filmova.

    Ne moze se pisati o filmu ovako kako ti sada radis.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 9:13 pm

    Erős Pista wrote:Sve je propaganda, od Oklopnjace Potemkin pa nadalje. Ali.to ne govori nista o kvalitetu konkretnih filmova.

    Ne moze se pisati o filmu ovako kako ti sada radis.
    Nije tačno da je sve propaganda, kakva je propaganda na primer Kjubrikova Odiseja?

    A ovde se piše o filmu već 20 strana a da ga niko nije gledao (a i to nije prvi put), dok ja pišem o onome što je napisao Ghoul, čiji sam tekst čitao.


    Last edited by Somlói Galuska on Sat Feb 20, 2021 9:15 pm; edited 1 time in total
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Јанош Винету Sat Feb 20, 2021 9:13 pm

    Ту морам да се сложим.

    Први дугометражни филм на свету је пропагандни, "Рођење нације", где храбри витезови Кју Клукс Клана спашавају невине мештане и разоружавају наоружану црначку руљу, па је опет гледљив иако има више од 100 година како је снимљен.

    Све треба гледати, па критиковати оно што не ваља.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    zvezda je zivot

    Posts : 7034
    Join date : 2014-11-07

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by zvezda je zivot Sat Feb 20, 2021 9:15 pm

    ko je dosad cuto o birth of a nation (ili o oklopnjaci, ili o oktobru) nek cuti i o dari.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 9:16 pm

    Ne može se sve gledati, to niko ne može. Domaci film - Page 33 1143415371
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 9:17 pm

    pa ti nemoj da prihvatis. ja volim na primer milujusovu crvenu zoru pa nisam ubedjen u to da ce kubanci da okupiraju SAD


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 9:17 pm

    Somlói Galuska wrote:
    Erős Pista wrote:Sve je propaganda, od Oklopnjace Potemkin pa nadalje. Ali.to ne govori nista o kvalitetu konkretnih filmova.

    Ne moze se pisati o filmu ovako kako ti sada radis.
    Nije tačno da je sve propaganda, kakva je propaganda na primer Kjubrikova Odiseja?

    A ovde se piše o filmu već 20 strana a da ga niko nije gledao (a i to nije prvi put), dok ja pišem o onome što je napisao Ghoul, čiji sam tekst čitao.


    Ja Daru iz Jasenovca upravo gledam  bas zato da ne bih pricao napamet.

    Dara u Svemiru. Aida u svemiru. Glupa ti je fora i to svakako i sam razumes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 9:28 pm

    Erős Pista wrote:
    Somlói Galuska wrote:
    Nije tačno da je sve propaganda, kakva je propaganda na primer Kjubrikova Odiseja?

    A ovde se piše o filmu već 20 strana a da ga niko nije gledao (a i to nije prvi put), dok ja pišem o onome što je napisao Ghoul, čiji sam tekst čitao.


    Ja Daru iz Jasenovca upravo gledam  bas zato da ne bih pricao napamet.

    Dara u Svemiru. Aida u svemiru. Glupa ti je fora i to svakako i sam razumes.

    Kako biraš filmove koje ćeš da gledaš? Evo jesi li gledao na primer ruski film "Dylda" iz 2019? Ako nisi, zašto nisi gledao?

    Ja gledam bukvalno bar 200 filmova godišnje i veruj mi da prilično sistematično biram šta ću da gledam, kad gledaš toliko filmova mora tako.

    Misliim, šta Dara i Aida u svemiru? Pa ti filmovi će biti potpuno zaboravljeni za pola godine, sve da Aida i dobije Oskara. Ti si ovde pisao onoliko napamet o Ustavu Republike Hrvatske, a kad sam te pitao zašto napadaš film koji još tada nisi gledao, odgovorio si da taj film "nosi političku poruku na rukavu" (sećam se dobro te fraze koja mi je bila zanimljiva).
    Kjubrikovu Odiseju sam pomenuo kao odgovor na tvoju tezu da je sve propaganda.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 9:30 pm

    I stvarno je kontraprimer za to sto sam napisao Odiseja u svemiru? Srebrenica u svemiru? Jasenovac u svemiru? O cemu pricamo? Jel me zajebavas?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Feb 20, 2021 9:32 pm

    Erős Pista wrote:I stvarno je kontraprimer za to sto sam napisao Odiseja u svemiru? Srebrenica u svemiru? Jasenovac u svemiru? O cemu pricamo? Jel me zajebavas?

    Napisao si, citiram: "Sve je propaganda, od Oklopnjače Potemkin, na ovamo." Ali dobro, evo ti - jel' Okupacija u 26 slika propaganda?

    Domaci film - Page 33 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 11:49 pm