Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by mstislaw Thu Jan 14, 2016 12:23 am

    Mau wrote:Božo Koprivica je imao moždani udar u subotu. Ništa nemam konkretnije da prenesem kakvo mu je stanje. :-/

    Uh. Kada sam ovo pročitao... Da je samo kost u grlu, bilo bi lako. Sve mi se nekako steglo, pa ne ide. Ako budeš bilo šta saznala, slobodno podeli sa nama. Ne znam, ako smatraš da je ovako javno neumesno, piši PM.
    Inače, Boža u novom "Vremenu" piše o Biljani Đurđević.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Margit Savović Thu Jan 14, 2016 12:26 am

    Jedino što znam je da je sada stabilan. Medjutim, kada je primljen, hteli su inicijalno da ga operišu, pa su odustali i rešili da to rade samo ako se pogorša stanje. Mnogo se plašim da je onda neki teži moždani udar ili da je kasno doveden u bolnicu.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Thu Jan 14, 2016 11:14 am

    mstislaw wrote:
    Mau wrote:Božo Koprivica je imao moždani udar u subotu. Ništa nemam konkretnije da prenesem kakvo mu je stanje. :-/

    Uh. Kada sam ovo pročitao... Da je samo kost u grlu, bilo bi lako. Sve mi se nekako steglo, pa ne ide. Ako budeš bilo šta saznala, slobodno podeli sa nama. Ne znam, ako smatraš da je ovako javno neumesno, piši PM.
    Inače, Boža u novom "Vremenu" piše o Biljani Đurđević.

    bice valjda na sajtu.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Margit Savović Thu Jan 14, 2016 1:33 pm

    Sad čujem da je britkog jezika i uma tamo u bolnici.
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Mon Jan 18, 2016 12:31 pm

    Svaka čast Draganu Velikiću koji je od 178 romana...na našoj književnoj sceni koja je predosadna.

    Dve Ninove u šest godina, opa Mićo
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2016 12:42 pm

    Auh. Pa, bolje nego Žurićevo pišanje po Ćopićevom grobu, I guess.

    Inače, čitao sam prošlu nagrađenu knjigu, Ruski prozor, i mogu reći samo - meh.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by zvezda je zivot Mon Jan 18, 2016 12:43 pm

    opa. za mene iznenadjenje. velikic se izjednacio sa zikom pavlovicem na vecnoj listi lol.

    moji roditelji jednom istripovali da volim velikica, ne znam kako, ne znam zasto, pa mi kupovali njegove knjige i rekli rodjacima i kumovima da mi kupuju njegove knjige. ja sam bio u fazonu wtf. al eto posto imam njegove knjige i tu pomalo sentimentalnu anegdotu, pozdravljam izbor zirija.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Mon Jan 18, 2016 1:25 pm

    zlatna staza srednjeg puta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2016 1:28 pm

    To.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by zvezda je zivot Mon Jan 18, 2016 1:46 pm

    ne kaze se srednji put nego srednja evropa, 'srednjoevropski'. najgora vrsta dosadnih nepotrebnih pisaca i romana su ti sentimentalni 'srednjoevropski'. kad cujem srednjoevropski masim se za onu stvar. jebo im ja mater.

    a jesu zirijevci realno ispali pizde iako je druga ninova po sebi mala hrabrost.

    velikica najbolje opisuje veliki fan teofil recima 'izuzetna pripovedacka i jezicka kultura'.

    'kultura' NINova nagrada - Page 6 286371741


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Mon Jan 18, 2016 1:53 pm

    zvezda je zivot wrote:kad cujem srednjoevropski masim se za onu stvar.

    NINova nagrada - Page 6 3137070404
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Mon Jan 18, 2016 2:01 pm

    tacno tako. jel ono u severnom zidu velikic 'misli' o pokvarenom liftu kao metafori mesta i mentaliteta?. lift ne radi znaci balkan (mi smo ljudi cigani).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by zvezda je zivot Mon Jan 18, 2016 2:03 pm

    misim da je to danteov trg al mozda voli da ponavlja metaforu.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Mon Jan 18, 2016 2:04 pm

    meni sve od velikica isto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook Mon Jan 18, 2016 2:06 pm

    „Mnogo ljudi piše, ali je malo pravih pisaca kakav je Velikić. To je uživanje u čistoj literaturi. Njegova rečenica vas uvek vodi dalje, kao što je u muzici činio Hendriks.“ Gorčin Stojanović


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2016 2:13 pm

    ne kaze se srednji put nego srednja evropa, 'srednjoevropski'. najgora vrsta dosadnih nepotrebnih pisaca i romana su ti sentimentalni 'srednjoevropski'. kad cujem srednjoevropski masim se za onu stvar. jebo im ja mater.

    Joj! Bravo! Taj sam reč tražio!

    Potpisujem i ostatak posta.

    Ruski prozor se ceo vrti oko toga što se junak smuca po Srednjoj Evropi. Sećam se da je svojevremeno pokojni Mingela u nekom intervjuu rekao kako je oduvek zavideoameričkim kolegama, jer u Americi dovoljno da uključiš kameru i snimiš bilo šta i to je već umetnost, nema potrebe da praviš nikakav setting, Amerika je prirodan setting za film.

    E tako Velikić i ekipa misle da je dovoljno da staviš svog junaka da se smuca po Srednjoj Evropi i to je već ozbiljna književnost. Žalim slučaj, ali - ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2016 2:21 pm

    E, a jel ste čuli nešto o Dani Todorović i njenom romanu Park Logovskoj, koji je isto bio u užem izboru? Meni ono zvuči kao knjiga koja prosto ne može da bude dobra.

    Uvaženi šahovski velemajstor Sopoćin pristiže u Park Logovskoj, gde će se održati višednevni turnir. Posredi, međutim, nije uobičajeno šahovsko takmičenje – taj velemajstor „intelektualnog sporta“ igraće protiv šarolike galerije likova koji zajedno predstavljaju narod. Iza ovog turnira krije se jedan čitav metafizički svet. Šta je to što kriju šumarak, veliki časovnik i kula tog naizgled običnog parka što će junaka vući u svoju utrobu? 
    Svojim prosedeom i filozofskim pitanjima koje postavlja, autorka Dana Todorović nastavlja tradiciju koju su ispleli veliki ruski pisci poput Bulgakova i Puškina, spajajući humor i mrak ljudske duše.

    Setih se zato što sam video da ona ima već jedan roman, po imenu "Tragična sudbina Morica Tota" - naslov koji kao da je sklopljen u Mitteleuropean literature title generator. Izdavač su, naravno, bili Stubovi kulture, koji su negovali tu, da kažem, poetiku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by паће Mon Jan 18, 2016 2:22 pm

    zvezda je zivot wrote:
    velikica najbolje opisuje veliki fan teofil recima 'izuzetna pripovedacka i jezicka kultura'.

    'kultura' NINova nagrada - Page 6 286371741

    А може мало опис ентеријера? Од каквог стакла је била та Петријева шоља, је ли на чистом агару или је било још примеса итд.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Tue Jan 19, 2016 4:12 pm

    Јединственост Великићеве прозе свакако је у њеном ритму и атмосфери ─  умногоме условљеној специфичном мителевропском географијом која се у Иследнику простире на потезу од Солуна на свом крајњем југу, преко Будимпеште на северу и Пуле као западног граничника интимног координатног система  романа.
    http://blog.b92.rs/text/26174/%D0%9F%D0%98%D0%A1%D0%90%D0%A6-%D0%91%D0%95%D0%97-%D0%9C%D0%90%D0%A1%D0%9A%D0%95/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest Tue Jan 19, 2016 5:13 pm

    Iznad svega je dosadan Velikic. Smor prepotentni.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 13, 2017 10:06 am

    U najužem izboru za NIN-ovu nagradu su četiri pisca - Vladan Matijević za roman "Susret pod neobičnim okolnostima" (Laguna), Ivana Dimić za "Arzamas" (Laguna), Vladimir Tabašević za roman "Pa kao" (Laguna) i Vladislav Bajac za "Hroniku sumnje" (Geopoetika).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by mstislaw Fri Jan 13, 2017 10:11 am

    Ne znam, ovo po svemu miriše na Bajca.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Fri Jan 13, 2017 8:20 pm

    Skoro sigurno. Za mene je poražavajuće da ima tri Lagunina autora, uključujući i Tabaševića. Pa jbt, deco, toliko li ste alavi na slavu i lovu.

    Elem


    NINova nagrada - Page 6 EjaHbA7z_biggerNebojša Krstić@Krle22
    @BojanKlacar @SlobaGeorgiev Meni je favorit Bazdulj sa "Lutkom od marcipana", ali nije se plasirao. Žiri nije imao sluha.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista Sat Jan 14, 2017 4:40 pm

    Bajac o Leki o Koci

    http://pescanik.net/leka-i-koca/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by plachkica Mon Jan 16, 2017 12:18 pm

    http://www.blic.rs/kultura/vesti/ivana-dimic-dobitnica-nin-ove-nagrade-za-2016/kjt8zy8

    Ivana Dimić dobitnik je 63. NIN-ove nagrade za roman godine za delo "Arzamas" u izdanju "Lagune".

    NINova nagrada - Page 6 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:15 pm