Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Sun 5 Nov 2023 - 11:11



    _____


    Uprava napolje!

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Sun 5 Nov 2023 - 11:21

    Још једна победа за тебе фићфирићу, али ипак морам нагалсати да се игра у намештеној утакмици

    Коссев: Центри за регистрацију возила на северу КиМ раде и данас због увећаног интересовања за пререгистрацију возила на РКС таблице

    Једна Бањска решава све, неко са нато возилом, неко пешака а неко под земљом.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon 6 Nov 2023 - 21:03

    Uh, ko ce sad ovolika kola popaliti Kosovo* - Page 16 3402243210

    Od 1. novembra do danas preregistrovano blizu 600 automobila sa KM na RKS tablice
    https://www.radiokim.net/vesti/politika/od-1-novembra-do-danas-preregistrovano-blizu-600-automobila-sa-km-na-rks-tablice.html

    U centrima za registraciju vozila u Severnoj Mitrovici i danas su zabeležene gužve. Sve je više građana koji se odlučuju da svoja vozila sa KM preregistruju na RKS tablice.

    Zamenik direktora Kosovske policije za region sever Veton Eljšani kaže da je do od 1. novembra do danas u podne preregistrovano 569 automobila.

    "Mi smo već znali da postoji interesovanje zato što smo mi ta institucija Kosovska policija koja je odnela zahtev i interesovanje od građana kod MUP Kosova. Svaki put kada bi smo zaustavili nekoga tokom nekog policijskog posla ljudi su nas pitali kako je moguće da oni na primer mogu da registruju na RKS. Taj zahtev smo poslali Ministarstvu unutršanjih poslova i rekli ako je moguće da se da šansa da se barem za mesec dana to uradi opet i ovo se desilo. Znači, interesovanje je tu, ali posle ovog roka tablice KM, PR, GL... na ulicama severnog Kosova neće biti", kaže Veton Eljšani.

    Ukoliko građani u ovom roku od mesec dana ne preregistruju vozila sa srpskih tablica gradova na Kosovu na RKS tablice, ista više neće moći da voze.

    "Ovo što se dešava u ovih mesec dana to je politički proces, Vlada Kosova je dala mogućnost da preregistruju vozila, a nakon toga će biti policijski proces i dolazi naš posao, a naš posao neće biti da minut nakon ponoći blokiramo sever, već ćemo se u tom slučaju ponašati kao kada je na primer u pitanju sigurnosni pojas vozača. Ako vidimo pet ili deset automobila na ulici sa KM tablicama zaustavićemo jednog i taj automobil neće biti na ulici".

    Eljšani kaže da će policija imati razumevanja, ako na primer, neko mora kod lekara ali će, kako kaže i on biti zaustavljen i tablice će mu biti oduzete a automobil će nakon toga moći da parkira u dvorištu.

    "Ali mislim da ljudi već znaju da ćemo tako raditi. Konfiskacija automobila prvi put neće biti. Uzimaćemo samo tablice jer ta kola nisu legalna i vozač sa tim automobilom može da ode kući ali mora da izađe iz saobraćaja, ali ako ponovo izađe na put tada ćemo da konfiskujemo".

    Eljšani kaže da je optimista da će građani ipak izvršiti preregistraciju i da neće biti problema.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon 6 Nov 2023 - 21:29

    Ko ce to da radi kad su u policiji na severu Kosova Srbi?

    Oh...
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Thu 9 Nov 2023 - 11:17

    MUP Kosova slanjem SMS-ova preko MTS-ove ćerke-firme poziva Srbe na preregistraciju vozila.

    Kosovo* - Page 16 MZdK6hg

    https://nova.rs/vesti/politika/pogledajte-putem-cerke-firme-telekoma-srbima-s-kosova-stizu-poruke-registrujte-svoja-vozila-na-kosovske-tablice/
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Sun 12 Nov 2023 - 0:24

    Del Cap

    Posts : 6241
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Sun 12 Nov 2023 - 23:16

    Aca Srbin poveo sa 6:0

    Navodni nacrt statuta ZSO: Nema reči zajednica, a zdravstvo i obrazovanje kao privatni subjekti
    VESTI Autor: Sanja Sovrlić 12. nov 2023

    https://n1info.rs/vesti/navodni-nacrt-statuta-zso-nema-reci-zajednica-a-zdravstvo-i-obrazovanje-kao-privatni-subjekti/

    Kako izgleda predlog statuta Zajednice srpskih opština (ZSO) koji je u oktobru u Beograd i Prištinu donela diplomatska petorka? Navodno, taj dokument poseduje i objavio ga je bivši šef Kosovske informativne agencije Burim Ramadani. Autentičnost dokumenta nije potvrđena ali ni demantovana. Međutim, on ima elemente predviđene ranijim dogovorima.

    Odmah se može primetiti da je naziv drugačiji. Osetljiva reč za kosovskog premijera Aljbina Kurtija ne postoji u verziji objavljenoj u albanskim medijima.

    „Zajednica nuk kalon“, odnosno „Zajednica neće proći“ bio je slogan njegovog protivljenja osnivanju ovog tela. Sadašnji naziv, umesto Udruženje/Zajednica, opština sa srpskom većinom, u nazivu ima samo reč Udruženje.

    U dokumentu se koristi i termin Republika Kosovo, što bi bilo neobično za Evropsku uniju, u kojoj ne postoji konsenzus oko statusa Kosova. Eksplicitniji jezik koriste Amerikanci. Takav je pre par dana bio i amsador SAD u Prištini kada su u pitanju ovlašćenja, a predsedniku Srbije se to nije dopalo.

    „Pripremljen je kako bi bio u potpunosti u skladu sa Ustavom Kosova. Sjedinjene Američke Države to kontinuirano naglašavaju, ne treba tražiti nikakve ustavne promene. To mora da bude u skladu sa sadašnjim Ustavom Kosova, odlukama Ustavnog suda i ne sme da ima izvršnu vlast“, rekao je 9. novembra ambasador SAD u Prištini.

    Predsedniku Srbije se to nije dopalo pa je dan kasnije odgovorio: „Ja bih samo rekao što je babi milo to joj se i snilo. Ali bih dodao još nešto. Pa ako je nešto u skladu sa ustavom takozvanog Kosova a što smo mi o tome pregovarali u Briselu? Što pregovaramo? To znači da ti Srbi to danas mogu da osnuju“.

    Nisu nove ove poruke ali ni brojne tačke u statutu objavljenom u medijima. Može se primetiti da ima elemenata već navedenih u principima iz 2015. godine.

    Jasno je da će ovo udruženja funkcionisati po zakonima Kosova, imaće svoj grb, zastavu, predsednika, skupštinu, savetodavno veće, administraciju i kancelariju za žalbe. Može biti vlasnik pokretne i nepokretne imovine i kompanija.

    Može sarađivati sa Republikom Srbijom. Trebalo bi da bude otvoreno i za druge, a ne samo za srpsku zajednicu. Funkcionisanje udruženja bi pratila Evropska unija, najmanje dve godine.

    Ključna uloga onoga što nazivamo Zajednica se odnosi na to da zdravstvo i obrazovanje, koji funkcionišu na Kosovu po zakonima Srbije, postanu „legalni“ za Prištinu.

    Ono što je predviđeno i Ahtisarijevim planom potvrđeno je i drugim dokumentima, a to je mogućnost primanja finansijskih sredstava iz Srbije.

    U pružanju usluga bi ovo udruženje bilo oslobođeno carina. Nadležnosti ne bi prelazile nivo koje imaju opštine članice.

    Predviđeno je, prema ovom dokumentu, da postoje obrazovna i zdravstvena mreža osnovane kao privatni pružaoci usluga obrazovanja i zdravstva pod nadležnošću Udruženja.

    Usluge bi mogli da pružaju i van opština članica. Ovo je objašnjivo činjenicom da se srpske škole i domovi zdravlja nalaze i u drugim sredinama a ne samo u 10 opština sa većinski srpskim stanovništvom. Predviđeno je izdavanje duplih diploma: jedna koju dodeljuje Kosovo i druga, duplikat, koju izdaje Osnivačka institucija u Srbiji.

    Vlada Kosova bi duplikat diplome tretirala kao važeću stranu diplomu. Ovo telo bi moglo da sprovodi različite aktivnosti i inicijative u obrazovanju i zdravstvu kao i da finansira infrastrukturne projekte.

    Osim finansija i opreme koju može dobiti iz Srbije ovaj mehanizam, koji bi trebalo da štiti prava Srba na Kosovu, novac može primati i iz kosovskog budžeta, dobijati donacije iz drugih država, priloge članica i one dobijene iz sopstvenih prihoda.

    Spoljnu reviziju bi radio generalni revizor Kosova.

    Ono što su svakako očekivanja međunarodne zajednice, ali i Prištine, jeste da novac iz Beograda na Kosovo dolazi, kako se to često kaže, na transparentan način.


    https://usercontent.one/wp/www.burimramadani.com/wp-content/uploads/2023/11/www.burimramadani.com_EU-Draft_Statue_October-2023.pdf
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Sun 12 Nov 2023 - 23:39

    ZSO je samo zavrsetak integracije Srba, ukidanja paralelnih institucija, itd. Valjda je od starta bilo u planovima da postoji autonomija u oblastima zdravstva i skolstva da ne bi npr neko pozatvarao bolnice po severu ili im onemogucio finansiranje.


    Sve one price kako ce to biti republika srpska, ili kako ce imati svoju policiju i slicno, to su bile budalastine koje veze nemaju sa realnoscu


    _____


    Uprava napolje!

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Mon 13 Nov 2023 - 9:08

    Модел тзв. ЗСО је ЗВО у хрватској,

    https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE_%D0%B2%D0%B5%D1%9B%D0%B5_%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0

    О томе сам већ писао. То је суштински ништа са тежњом да буде још мање, што су осетили управо Срби у хрватској који ни своја основна уствна права нису могли добити. О намештеним хапшењима како би се људи исеслили, то је хрватска давних дана почела да ради а сада то ради и Курти. Курти је отворено рекао да му је модел решавања Срба управо хрватска.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Mon 13 Nov 2023 - 10:10

    Secate se da sam tvrdio (argumentovano) da nam je Francuska najveci neprijatelj rame uz rame sa Nemackom? Elem, izgleda da su ladno odneli spomenik srpskim palim borcima u WW1 u Pristini i zamenili ga nekim spomenikom zahvalnosti Francuskoj  Kosovo* - Page 16 3405963423
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon 13 Nov 2023 - 12:49

    gazetaexpress wrote:Социјалдемократска партија је развила акцију пред Владом Косова.

    Они су поставили заставе са "крњом" мапом Косова, на којима су представљене општине за које се очекује да буду део Асоцијације. Такође, на заставама које поставља ПСД налазе се само две звездице.

    Kosovo* - Page 16 Psd-aksion-600x360


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Mon 13 Nov 2023 - 13:20

    Zamislite sada neke socijaldemokrate po Srbiji koje kenjaju vladi zasto ne upada redovno u Veliki Trnovac ili ne ukloni muftije iz Novog Pazara sa sve statuom Acif Efendije.
    Del Cap

    Posts : 6241
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Mon 13 Nov 2023 - 13:59

    ficfiric wrote:
    gazetaexpress wrote:Социјалдемократска партија је развила акцију пред Владом Косова.

    Они су поставили заставе са "крњом" мапом Косова, на којима су представљене општине за које се очекује да буду део Асоцијације. Такође, на заставама које поставља ПСД налазе се само две звездице.

    Kosovo* - Page 16 Psd-aksion-600x360

    Odigravaju šešeljevu rolu miloševiću, prete mu (kurtiju) da ne popusti, ali wink wink
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon 13 Nov 2023 - 14:05

    Pretpostavljam da rade isto sto i Kurti kad je bio opozicija - vriste da se pravi RS, samo bez bacanja suzavaca


    _____


    Uprava napolje!

    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Ferenc Puskás Mon 13 Nov 2023 - 17:49

    Imate neko ideju koji bi mogao biti smisao skandiranja policiji na demonstracijama '90ih "idite na Kosovo"? Sad naiđoh na interpretaciju po kojoj to nema veze s pozivanjem na represiju prema Albancima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by One Eyed Bob Mon 13 Nov 2023 - 17:57

    Video sam i zabavilo me je. Nema veze sa represijom, nego sa time da treba da idu tamo gde je tvrdo™ (tj. da vrše represiju).  Nije govno nego se cuko posro.

    S tim što zaista to nije za sve učesnike svih protesta imalo direktno rasističko i represivno značenje, već je označavalo ironični poziv policajcima da idu negde gde bi mogli i da dobiju po pički. U okviru Studentskog protesta 1996/97 postojala je i jedna izrazito mirotvoračka struja, spremna da razgovara o autonomiji Kosova, o saradnji sa paralelnim ustanovama pokrajine itd. I dalje tvrdim da je to bilo tolerantnije vreme nego sada, iako za to nemam drugih dokaza osim svog krhkog sećanja.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon 13 Nov 2023 - 17:59

    Studenti koji su to skandirali nisu dozivljavali policajce kao nekog "sa svoje strane". Kao kada bi navijaci KKP tako nesto skandirali Covicu.


    _____


    Uprava napolje!

    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by konjski nil Mon 13 Nov 2023 - 18:07

    One Eyed Bob wrote: U okviru Studentskog protesta 1996/97 postojala je i jedna izrazito mirotvoračka struja, spremna da razgovara o autonomiji Kosova, o saradnji sa paralelnim ustanovama pokrajine itd..
    i ta spremnost je potrajala dok nisu seli da razgovaraju s kosmetlarskom građanijom Kosovo* - Page 16 2304934895
    Spoiler:


    _____
    Kosovo* - Page 16 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Kosovo* - Page 16 2692
    boomer crook

    Posts : 36999
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Mon 13 Nov 2023 - 18:17

    ovaj je te '98 jebo nemicu na moru i imao garazni bend kog su samo sankcije sprecile da potpise za 4AD. mislim ovo je najblaze receno prilicno kratkovida i impresionisticka verzija pokusaja saradnje izmedju kosovskog i zapravo beogradskog studentskog pokreta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Mon 13 Nov 2023 - 18:21

    I sećam se da sam se ja ubio od pljuvačine po Slobi, ne zato što je to bilo oportuno, nego zato što sam zaista tako mislio i stoku zločinačku iskreno prezirao. A s druge strane stiže samo bajkovito opisivanje hrabre OVK. Ja kažem "mi smo krivi, pizda materina onom kretenu na Dedinju", Albanci kažu "da, vi ste krivi". Ja kažem "srpski nacionalizam blabla", Albanci kažu "da, srpski nacionalizam blabla". Ja pitam, "dobro, da nema mooooožda malo veze i albanski nacionalizam?", a dobijem "ma, jooook, kakav albanski nacionalizam, pobogu".
    ---------------------------

    Тужна прича, Mein Herz in Flammen.
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by One Eyed Bob Mon 13 Nov 2023 - 18:22

    postaviš lažnu ekvidistancu i čudiš se što je druga strana ne prihvati zarad mira u svetu.
    ne ide to tako. srpski pogled na prištinsku elitu za njih nije bio obavezujući.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Mon 13 Nov 2023 - 18:27

    Ferenc Puskás wrote:Imate neko ideju koji bi mogao biti smisao skandiranja policiji na demonstracijama '90ih "idite na Kosovo"? Sad naiđoh na interpretaciju po kojoj to nema veze s pozivanjem na represiju prema Albancima.
    То ти је исти жанр као она (највероватније измишљена) причица где неки генерал риба војника ког је затекао гологлавог, ваљда током НАТО бомбардовања:
    - Где ти је капа, војниче?
    - Где ти је Словенија, генерале?

    Више је ту директне осуде за неспособност и катастрофално урађен посао, него расизма. Али има и расизма. Највећи део оних који су то викали није, у теорији, имао ништа против да полиција оде на Косово и “преваспита” Албанце. Вероватно су замишљали нешто попут 81-ве, мада нико није заиста знао шта се доле дешавало 81-ве. Зато и кажем “у теорији” - да су заиста отишли доле и кренули да бију Албанце, и да су кренуле да стижу некакве слике и снимци, мислим да би се добар део оних који су то викали брзо предомислио.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by No Country Mon 13 Nov 2023 - 18:31

    Улични ходач wrote:I sećam se da sam se ja ubio od pljuvačine po Slobi, ne zato što je to bilo oportuno, nego zato što sam zaista tako mislio i stoku zločinačku iskreno prezirao. A s druge strane stiže samo bajkovito opisivanje hrabre OVK. Ja kažem "mi smo krivi, pizda materina onom kretenu na Dedinju", Albanci kažu "da, vi ste krivi". Ja kažem "srpski nacionalizam blabla", Albanci kažu "da, srpski nacionalizam blabla". Ja pitam, "dobro, da nema mooooožda malo veze i albanski nacionalizam?", a dobijem "ma, jooook, kakav albanski nacionalizam, pobogu".
    ---------------------------

    Тужна прича, Mein Herz in Flammen.
    Нешто ми говори да је променио мишљење… јер је и било на помало стакленим ногама. Јеби га, мени је у тој реченица садржана цела новија историја, или макар од 5. Октобра наовамо.
    hk1

    Posts : 296
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by hk1 Mon 13 Nov 2023 - 18:45

    Ferenc Puskás wrote:Imate neko ideju koji bi mogao biti smisao skandiranja policiji na demonstracijama '90ih "idite na Kosovo"? Sad naiđoh na interpretaciju po kojoj to nema veze s pozivanjem na represiju prema Albancima.
    imam

    procitao sam sta se pise, do te mere me iznerviralo da sam dobio zelju da se vratim na forum i napisao post u nastavku
    dok sam kucao post, ohladio se i shvatio da sam budala, da mi apsolutno ne teba da se vracam i budem u tom okruzenju, te odustao od toga da pritisnem enter

    prenosim u celosti Kosovo* - Page 16 1399639816


    ja sam to "idite na kosovo" u kontekstu kom se ovde sad pise, prvi put cuo pre mesec/dva dana i to sam prilicno siguran ovde na forumu
    do tad bukvalno nikad o tome nisam razmisljao na taj nacin i da sa ove distance se to apsolutno moze tumaciti sa "idite dole i jebite mater siptarima"

    samo ima jedan problem, 100% sam siguran da mi nikad ni na kraj pameti nije bilo tako nesto kad sam skandirao pandurima "idite na kosovo", nikakva represija, nikakvo jebavanje siptarske majke
    i jaaaako siguran, onoliko koliko se moze biti za ljude iz najblizeg okruzenja, da ni oni nisu imali u vidu takvu poruku

    "idite na kosovo" je u nasem slucaju znacilo "jebo vam pas mater bezobranu i milosevicu koji vas je takve napravio, idite na kosovo gde je dupe u procepu, a nemojte se ovde izivljavati nad golorukim narodom gde vam niko nista ne moze"

    medjutim, to je samo los primer, to sto "idite na kosovo" ne znaci to sto mu se danas pripisuje, apsolutno ne znaci da srbi nisu podrzavali rat
    da ga nisu podrzavali ne  bi ga bilo
    i ne znam cemu vise te misaone vratolomije i ko od koga brani nas same
    pravili smo katastrofalne izbore kao narod/drustvo kako god i dan danas snosimo posledice toga i uzgred i dalje pravimo te jako lose izbore
    to sto mi licno nismo pravili te izbore, ne znaci da te treba da pravdamo one koje jesu
    prilicno sam siguran da vecina onih koji toboz "brane narod" ne razmisljaju i ne rade tako ako npr imaju problem u porodici, ne kazu npr sinu/cerci "to sto imas keca iz vecine predmeta je samo potvrda da te/nas vecina nastavnika/profesora mrzi", vec nateraju dete da se prihvati knjige ili ne kazu bliznjem "neka si mu razbio glavu, ko je on da se gura preko reda" nego daju savet da se smiri i na drugaciji nacin resi problem
    medjutim kad je narod "nas narod" u pitanju onda se primenjuju neki sasvim drugi arsini, na glavi se dubi da bi se dokazalo nedokazivo i odbranilo neodbranjivo
    паће

    Posts : 40227
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Mon 13 Nov 2023 - 18:48

    No Country wrote:Зато и кажем “у теорији” - да су заиста отишли доле и кренули да бију Албанце, и да су кренуле да стижу некакве слике и снимци, мислим да би се добар део оних који су то викали брзо предомислио.

    Па и ишло се. Са мојом госпођом је радила једна која је напречац добила стан и државни посао јер јој је муж био тамо, на радном месту пајкана на задатку, и погинуо. Е сад, од чега је погинуо је друга прича, да ли од пријатељске ватре, неке комбинације луде главе, бојеве муниције и алкохола, или баш у обрачуну са ОВК, то више нико не зна.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Kosovo* - Page 16 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon 20 May 2024 - 20:15