Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    Anonymous
    Guest

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Guest Sat 15 Jul 2023, 21:06

    Imali smo u kraju policajca koji je klincima lupao surove macole uz reči "dobar si ti, ne praviš gluposti". E tako i ti sada lol
    ficfiric

    Posts : 34265
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Sun 16 Jul 2023, 13:11



    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Sun 16 Jul 2023, 13:29

    Добро да се најзад неко сетио...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Filipenko Sun 16 Jul 2023, 13:34

    Mozda ce Beogracki sindikat napraviti neku rep pesmu o njemu, kad vec drugi ne smeju jer svi cute o muceniku Drazi.
    Del Cap

    Posts : 6201
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Sun 16 Jul 2023, 14:00

    baš bi bilo gre'ota da ovolikog srbina (sa velikim s) osude zbog tričave industrijske konoplje.....
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Wed 19 Jul 2023, 13:09

    https://nova.rs/vesti/biznis/brkic-ukidanje-konverzije-uz-naknadu-oslobodice-zarobljeni-potencijal/

    Ukidanje konverzije uz naknadu, predviđeno izmenama Zakona o planiranju i izgradnji, ubrzaće gradnju i olakšati rad privredi, koja će novac moći da uloži u nove investicije, čime se otvaraju nova radna mesta i podstiče ekonomski rast, saglasili su se predstavnici struke i poslovne zajednice koji su danas učestvovali u diskusiji o Predlogu izmena i dopuna zakona o planiranju i izgradnji na sednici Ekonomskog kokusa Skupštine Srbije.

    Novinar Miša Brkić istakao je da će ukidanjem konverzije uz naknadu, suštinski profitirati svi – država, poslovna zajednica i građani.

    „Kao novinar koji se bavi ekonomskim temama, dugo posmatram ovaj fenomen, odnosno problem konverzije i to je zaista fenomen koji traje 15 godina. Od kada je ta mogućnost uvedena u zakon, postoji saglasnost poslovnih ljudi da je to nešto što nije dobro za privredu, ali 15 godina taj član zakona opstaje“, primetio je on.

    Ocenio je da, ako je tačan podatak da je od 2010. do ove godine u državni budžet ušlo oko 30 miliona evra, onda smo svi, rekao je žargonski, „klali vola za kilo mesa“.

    Dodao je da su poslovni ljudi, u svim razgovorima, u poslednjih 15 godina konstantno isticali kao najveći problem – konverziju.

    „Polazna pretpostavka za ukidanje konverzije, po mom sudu je što će se, pre svega, osloboditi zarobljeni potencijal u sprskoj privredi. Druga stvar je oslobađanje zabluda iz prošlosti da država nedostajući novac treba da obezbedi nametima od poslovnih ljudi, a treća važna stvar je da ovim zakonskim rešenjem, vlast želi da predupredi moguću recesiju u građevinskoj industriji“, pojasnio je Brkić.

    Istakao je da će od ukidanja konverzije korist svakako imati država, koja će povećanjem investicija doći do većih prihoda, lakše nego od naplate konverzije.

    Uz to, ovakvo zakonsko rešenje znači i promenu ponašanja administracije, iz pasivnog odnosa u kojem smišlja propise i obezbeđuje deo novca za državu, ka aktivnom odnosu.

    Takođe, istakao je da će i poslovni ljudi imati korist, pre svega manji trošak za investiranje, što znači više kapitala za ulaganje.

    „Za njih to znači i manju neizvesnost, kraće procedure, kako im kapital ne bi stajao zarobljen“, dodao je Brkić.

    Korist od ukidanja konverzije osetiće i građani, jer će to dovesti do veće stambene izgradnje, veće ponude stanove, a to znači manje cene. Takođe, uz veće investicije raste broj radnih mesta, ukazao je Brkić.

    Pojasnio je da bi, ako se pođe od pretpostavke da ova promena Zakona može da aktivira gotovo 15 miliona kvadrata za novu gradnju, to bi imalo značajan efekat na rast BDP-a i to od nekoliko milijardi evra.

    Dobit za državnu kasu, kroz različite poreze, doprinose i takse, ubuduće bi, u optimističnijem scenariju mogao da bude između tri i četiri milijarde evra, ali i u nekom konzervativnije, čak 2,5 do tri milijarde evra, naglasio je Brkić.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Wed 19 Jul 2023, 13:18

    Ja nisam recimo uopste znao da parlament ima Ekonomski kokus, ni da Poslovnik predvidja da imamo kokuse, mislio sam da postoje samo poslanicke grupe i odbori, al eto imamo ekonomski kokus od 2014te, sad sam otkrio guglanjem. 





    Ekonomski kokus činiće 12 poslanika iz 8 stranaka vladajuće koalicije i opozicije koji će raditi na unapređenju privrednog ambijenta Srbije kroz zagovaranje institucionalnih reformi u saradnji sa  privredom, opštinama, organizacijama civilnog društva i građanima, saopšteno je danas na osnivačkoj sednici u Narodnoj skupštini na kojoj je predstavljena ova inicijativa.

     NALED će u saradnji sa IRI-em redovno Kokusu predstavljati informacije o problemima s kojima se suočava privreda, rezultate analiza i istraživanja, stavove naših članova o neophodnim reformama, kao i predloge mera koje bi trebalo doneti u cilju unapređenja poslovnog okruženja.  Na ovaj način utiremo put direktnoj komunikaciji privrede i građana sa parlamentom. Ekonomski kokus biće naš glas u Skupštini Srbije – izjavila je izvršna direktorka NALED-a Violeta Jovanović.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Wed 19 Jul 2023, 14:20

    Зар не би требало 1) каукус, 2) да неко објасни шта је то, 3) да објасни како се разликује од одбора.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Fri 21 Jul 2023, 16:22








    Vučićeva Srbija - Page 22 2705451110

    Moralo je ovako da se zavrsi. Samo su je stresirali bzvz. Kakvi raspadi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by plachkica Fri 21 Jul 2023, 16:37

    konačno nešto lepo u ovom raspadu Vučićeva Srbija - Page 22 1143415371
    konjski nil

    Posts : 2552
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by konjski nil Fri 21 Jul 2023, 16:50

    šta je tu lepo moraćemo mi da je obeštetimo umesto da se firmaškom majmunarijumu skida s plate Vučićeva Srbija - Page 22 2304934895


    _____
    Vučićeva Srbija - Page 22 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Vučićeva Srbija - Page 22 2692
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Fri 21 Jul 2023, 16:52

    A sad ce lagano na sudu da im vadi dusicu na pamuk.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Notxor Fri 21 Jul 2023, 17:00

    Pa neka neko kaže da Srbija nije pravna država. /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by fikret selimbašić Sun 23 Jul 2023, 16:52



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16199
    Join date : 2014-11-06

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by plachkica Sun 23 Jul 2023, 16:58

    konjski nil

    Posts : 2552
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by konjski nil Sun 23 Jul 2023, 17:09

    eldepe jbg šta očekivati da danas jeloston užga meriku on i familija bi sutra završili pod tim hamvijima Vučićeva Srbija - Page 22 2304934895


    _____
    Vučićeva Srbija - Page 22 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Vučićeva Srbija - Page 22 2692
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Solus_Rex Sun 23 Jul 2023, 17:30

    Zna li se zašto?


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    konjski nil

    Posts : 2552
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by konjski nil Sun 23 Jul 2023, 23:01

    Solus_Rex wrote:Zna li se zašto?
    ruski pudl se duri zbog sankcija Vučićeva Srbija - Page 22 2304934895


    _____
    Vučićeva Srbija - Page 22 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Vučićeva Srbija - Page 22 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 23 Jul 2023, 23:05

    Bukvalno.
    Del Cap

    Posts : 6201
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Sun 23 Jul 2023, 23:24

    krajišnik iz neke horor fantazije
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Solus_Rex Mon 24 Jul 2023, 15:53

    Erős Pista wrote:A sad ce lagano na sudu da im vadi dusicu na pamuk.
    Vučićeva Srbija - Page 22 3274312807


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by kondo Mon 24 Jul 2023, 17:01

    majstor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34265
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Wed 26 Jul 2023, 07:37

    Feđa Štukan: Nezvanično sam saznao da mi je zabranjen ulaz u Srbiju na 12 meseci

    https://n1info.rs/vesti/fedja-stukan-nezvanicno-sam-saznao-da-mi-je-zabranjen-ulaz-u-srbiju-na-12-meseci/

    Kad bih imao neki "debeo razlog" za dolazak u Beograd, verovatno bih se zaputio iz Bosne, ali ako je zaista izdata poternica na moje ime, onda reskiram da provedem neko vreme u zatvoru. Ne treba mi to, kaže za Nova.rs glumac Feđa Štukan, i otkriva da je do njega došla informacija da mu je zabranjen ulazak u našu zemlju.

    Polovinom prošlog meseca bosanskohercegovački glumac Feđa Štukan zadržan je na graničnom prelazu između BiH i Srbije nekoliko sati. Bilo je to odmah nakon što je najpre podržao proteste „Srbija protiv nasilja“, a potom i prisustvovao protestnoj šetnji u Beogradu. Ubrzo ga je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nazvao „kriminalcem“, a dnevni list „Politika“ – „muslimanskim ekstremistom“.

    I onda je na graničnom prelazu Zvornik Mali, na srpskoj strani, zadržan čitavih šest sati. Informativni razgovor trajao je od 14 do 20 časova, uglavnom zbog, kako je tada objasnio, administrativnih procedura, a propitivali su ga i vezano za proteste.

    I mesec i po dana posle zadržavanja na granici, bosanski glumac Feđa Štukan, kako kaže za Nova.rs, nije pokušavao da ponovo uđe u Srbiju. Za to ima, precizira glumac i dobar razlog.

    „Nezvanično sam saznao da mi je ulazak u Srbiju zabranjen u narednih godinu dana. Rekao bih da je informacija koju imam pouzdana, s obzirom da sam za zabranu saznao od čoveka koji je zaposlen na graničnom prelazu. Još uvek, doduše, ne znam, odnosno nisam siguran da li je izdata poternica na moje ime“, kazao je on.

    Upitan da li se usudio da pokuša da pređe granični prelaz, ukoliko mu je zaista zabranjen ulazak u Srbiju na 12 meseci, Štukan kaže da trenutno nema razloga da „testira sebe“:

    „Prilično sam poslom vezan za Srbiju, ali sva snimanja sam završio pre nekoliko meseci i u narednom periodu, do kasne jeseni, ne bi trebalo da radim bilo šta u Beogradu. Kad bih imao neki ‘debeo razlog’ za dolazak u Beograd, verovatno bih se zaputio iz Bosne, ali ako je zaista izdata poternica na moje ime, onda reskiram da provedem neko vreme u zatvoru. Ne treba mi to“, naveo je.

    Iako je od zadržavanja na granici prošlo četrdesetak dana, i dalje je pri stavu da je do toga došlo zato što je javno podržao proteste „Srbija protiv nasilja“, i kritički govorio protiv srpskog predsednika Aleksandra Vučića.

    „Da, to je to, plus moja knjiga ‘Blank’. Mislim da im to jako smeta. Smeta im da se knjiga širi, čita, jer će zbog toga oni koji su na vlasti u Srbiji sigurno izgubiti neke potencijalne glasove. Ali, time su samo napravili dodatnu reklamu knjizi“, kaže Štukan, koji je autobiografsko delo ‘Blank’ objavio prošle godine.

    Roman u izdanju „Čigoja štampe“ priča je o životu i smrti, politici i veri, mržnji i ljubavi, s obzirom da glumac piše o svom iskustvu kao snajperiste u specijalnim jedinicama u ratu, pa beskućnika i heroinskog zavisnika u miru, ali i o sjaju filmskih reflektora.

    Demistifikuje u knjizi bosanski rat koji, kako kaže, vode lokalni lopovi, aminuju hodže i popovi, a koriste političari svih fela, ali i državu koja ubija sopstvenu decu, kao i međunarodnu politiku koja, uz šampanjac, kavijar i diplomatski humor posmatra predstavu i aplaudira glumcima koji stvarno umiru na životnoj pozornici pretvorenoj u gladijatorsku arenu.

    „Ne postoji ništa tako haotično i užasno kao rat. Ali, to je tako samo dole, gde smo mi mali ljudi i ne znamo ništa o tome. Tu je haos. A gore se sve odvija po planu, i dolazak novca, raspodela hrane, krađa, krađa donacija. Oni znaju tačno šta se dešava na bojnom polju, ali oni sede u toplom i gledaju. Svi ratovi su takvi, stradaju oni koji su najmanje krivi. Ovi mali ginu za velike“, kazao je on za Novu nakon promocije „Blanka“.

    Nova se obratila MUP-u, želeći da proveri navode Feđe Štukana, ali odgovor još uvek nisu dobili.


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9584
    Join date : 2020-06-19

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by fikret selimbašić Wed 26 Jul 2023, 11:23

    SRPSKE vlasti odbile su produžiti dozvolu boravka ruskom antiratnom aktivistu Vladimiru Volohonskom, a rješenje mu je uručeno 25. srpnja, potvrdila je medijima nevladina organizacija Rusko demokratsko društvo. Prethodno je sredinom srpnja pogranična policija onemogućila ulazak u Srbiju aktivistu te organizacije Pjotru Nikitinu i zadržala ga dva dana na beogradskom aerodromu Nikola Tesla.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    konjski nil

    Posts : 2552
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by konjski nil Wed 26 Jul 2023, 11:43

    za mene je potpuna misterija kako smo došli do ovoga za samo 1 deceniju zna li neko kako su izdejstvovane ove korenite a nepojmljive društvene promene Vučićeva Srbija - Page 22 2304934895


    _____
    Vučićeva Srbija - Page 22 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Vučićeva Srbija - Page 22 2692

    Vučićeva Srbija - Page 22 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon 13 May 2024, 09:48