Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    rumbeando

    Posts : 13664
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Dec 07, 2023 5:17 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Летећи Полип Thu Dec 07, 2023 5:52 pm

    A Janko mislio to neki profesionalac iz struke...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Thu Dec 07, 2023 5:57 pm

    Zamalo da ga to prelomi da glasa zaVučića.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Dec 07, 2023 6:01 pm

    Летећи Полип wrote:A Janko mislio to neki profesionalac iz struke...
    Janko mislio da nije Loncar


    Last edited by Janko Suvar on Thu Dec 07, 2023 6:08 pm; edited 1 time in total
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Dec 07, 2023 6:06 pm

    Sad bi bila fora da Rusi Radovanovica stave na listu sankcija


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6145
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Thu Dec 07, 2023 11:46 pm

    Direktorku škole u Šapcu smenio Mladen Šarčević i postavio kadar SNS: Tri i po godine kasnije dobila ih je na sudu (nova.rs)

    ...
    Mesec dana posle razrešenja Jelene Jevrić, republička inspektorka Biljana Marković sprovela je kontrolni inspekcijski nadzor škole. Iako u njemu nema ni reči o nezakonitom formiranju dva odeljenja, ista inspektorka je januara 2020. godine podnela krivičnu prijavu protiv Jelene Jevrić.

    U krivičnoj prijavi koju je republička inspektorka podnela protiv mene navedeno je da sam navodno, nezakonito formirala dva nova odeljenja. Prijava je prosleđena u Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, Posebno odeljenje za borbu protiv korupcije. Ovo tužilaštvo je aprila 2021. godine i podnelo optužni predlog Višem sudu u Novom Sadu, Posebno odeljenje za borbu protiv korupcije. Stavljeno mi je na teret da sam oštetila budžet države formiranjem dva odeljenja, i time učinila krivično delo nesavestan rad u službi, član 361 Krivičnog zakonika. Navedeno je da sam to učinila tako što sam navodno kršila Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja. U optužnom predlogu nije stajalo koji sam to član navedenog zakona prekršila. Tako su mi na teret stavili neverovatnu količinu kriminalnih aktivnosti – kršenje svih odredbi jednog zakona. I umesto da ovakvav nezakonit optužni predlog odbaci, sudija Višeg suda u Novom Sadu Posebnog odeljenja za borbu protiv korupcije je započela postupak protiv mene”.

    Inače, Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja broji više od 200 članova, na više od 150 kucanih strana. Ovom logikom Jevrić je prekršila svih 200 članova pomenutog Zakona.

    Osam meseci zatvora

    Prvo suđenje je trajalo od juna 2021. do januara 2022. godine. Na istom su kao svedoci tužilaštva pozvani zaposleni u Školskoj upravi Valjevo. Januara 2022. godine sudija ovog suda je Jelenu Jevrić osudila na osam meseci zatvora, odnosno tri godine uslovno.

    Da podsetimo, zbog formiranja dva nova odeljenja.


    ...

    Za članove SNS zakon ne važi

    Na mesto Jelene Jevrić te 2019. godine postavljena je Svetlana Stanković, u to vreme odbornica SNS u Skupštini grada. Dakle, bila je u sukobu interesa. Upravo iz tog razloga Školski odbor odbio je da sa njom potpiše ugovor o radu, dok se Agencija za borbu protiv korupcije po njihovom dopisu ne izjasni da li je Stankovićeva u sukobu interesa.

    Mišljenje Agencije za borbu protiv korupcije je bilo da Stankovićeva jeste u sukobu interesa i dostavljeno je Skupštini grada Šapca 30. januara 2020. godine, o čemu je zvanično obavešten i ministar prosvete Mladen Šarčević. Reakcije, međutim, nije bilo. Bar ne kada je Stankovićeva u pitanju. Ali jeste za članove Školskog odbora, koje je minister Šarćević razrešio i postavio Privremeni organ upravljanja. Na raspisanim izborima u Šapcu u martu 2020, Svetlana Stanković opet se našla na listi odbornika SNS. Posle dva v.d. mandata direktora škole, postavljena je za v.d. direktora Kulturnog centra u Šapcu. Danas je na funkciji v.d. direktora Međuopštinskog istorijskog arhiva u Šapcu.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Fri Dec 08, 2023 12:05 am

    Летећи Полип wrote:A Janko mislio to neki profesionalac iz struke...

    beatakeshi wrote:Zamalo da ga to prelomi da glasa zaVučića.


    Vučićeva Srbija - Page 40 3579118792 Vučićeva Srbija - Page 40 3579118792 Vučićeva Srbija - Page 40 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by MNE Fri Dec 08, 2023 11:50 am

    "Службе за специјалне истражне методе "


    zvuč zlokobnije nego gestapo
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Fri Dec 08, 2023 2:25 pm

    [size=34]Inicijativa "Podrška narodu Palestine Srbija" saopštila je da je od policije dobila zabranu organizacije protestnog skupa, sa obrazloženjem da bi prisustvo Palestinaca na skupu ispred ambasada Izraela i Sjedinjenih Država moglo dovesti do ugrožavanja bezbednosti ljudi i imovine[/size]
    Del Cap

    Posts : 6145
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Sat Dec 09, 2023 11:09 am

    zanimao bi me i bizaran način na koji je ovaj papir dospeo do tviće, no pregnantnija* pitanja se nameću

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 11:43 am

    u pa kad krene otpad da se razvozi po srbiji, bice sve vise i vise zrtava siromasnog uranijuma
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 11:45 am

    mi nismo ni banana drzava, mi smo papaja drzava

    ali to su nasi veliki prijatelji, koji nam cuvaju kocobo
    One Eyed Bob

    Posts : 1338
    Join date : 2015-08-13

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by One Eyed Bob Sat Dec 09, 2023 11:47 am

    Ti reaktori (cela ta klasa reaktora) koliko znam nisu još ni razvijeni do kraja a naravno da kod nas ne postoje normativi za instalaciju komercijalnih nuklearnih reaktora. Ovo je non-story, raspituju se za opšte zakonske uslove.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1338
    Join date : 2015-08-13

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by One Eyed Bob Sat Dec 09, 2023 11:50 am

    Hoću da kažem da bi bilo vrlo glupo da se od ovoga pravi skandal pošto postoje i realniji problemi od ovog.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Del Cap

    Posts : 6145
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Sat Dec 09, 2023 11:51 am

    ja nisam protiv nuklearne energije, naprotiv. voleo bih da čujemo od tzv nadležnih da obrazlože slučaj. dobili upit, ok, da li je još neko pitan, šta su ostali rekli, šta je rezultat svega toga, i kakvi to poslovni planovi ziđina vuku u smeru takvih zahteva.
    One Eyed Bob

    Posts : 1338
    Join date : 2015-08-13

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by One Eyed Bob Sat Dec 09, 2023 11:53 am

    Del Cap wrote:ja nisam protiv nuklearne energije, naprotiv. voleo bih da čujemo od tzv nadležnih da obrazlože slučaj. dobili upit, ok, da li je još neko pitan, šta su ostali rekli, šta je rezultat svega toga, i kakvi to poslovni planovi ziđina vuku u smeru takvih zahteva.

    To svakako

    -------
    Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
    https://vasudeva.forumburundi.com/t2257-vuciceva-srbija


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal

    Vučićeva Srbija - Page 40 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:29 pm