Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Fri Nov 17, 2023 12:11 pm

    Janko Suvar wrote:Sad sam video lika u Danasu kako objasnjava da je socijalni slucaj sa STO PEDESET JUTARA ZEMLJE.

    Čovek objašnjava da mu se ne isplati da obrađuje zemlju iako ima 150 jutara. U komentarima se javilo još sličnih slučajeva.

    Poljoprivrednik iz Čuruga: Postao sam socijalni slučaj, a obrađujem 150 jutara zemlje

    Poljoprivrednik Mile Vukoman iz Čuruga kaže da je sa svojih 150 jutara najplodnije zemlje u ovom delu sveta, koliko obrađuje, spao na prosjački štap. Ne ostaje ništa drugo, ističe, nego da zemlju da u arendu i ode da mota kablove u fabriku.
    – Sve uradim i odradim kako treba, ali me svake godine opljačkaju. Ne svojom krivicom, završio sam kao siromah. Otmu mi robu po njihovoj ceni, niko me ne pita ni koliko sam uložio novca, vremena i rada. Ovo moje imanje su stvarale generacije ljudi, moji preci, a izgleda da ću ga ja na doboš! Ali krivicom ovih „gore“ – rekao je ovaj poljoprivrednik sa kojim smo razgovarali na protestu u centru Novog Sada, ispred središta Vlade Vojvodine.
    Pokazuje nam ispucale, žuljevite ruke. Ne seća se, kaže, kada je odspavao duže od šest sati. Radni dan mu traje od rane zore pa dokle se vidi. Nekada pali i fenjer, jer posao sa zemljom ne može da čeka. Uzgaja soju, pšenicu i kukuruz. U poslu mu pomaže još jedino supruga, otac mu je preminuo, a u kući ima još dvoje maloletne dece za koje se nada da će im ostaviti imanje iza sebe.
    – Četrdeset godina sam u poljoprivredi i ovakve stvari se nikada nisu dešavale. Sa nama ovde danas treba da su i građani. Samo pođite od toga da jedna kifla košta kao tri kilograma pšenice! Za kilogram semena kukuruza treba da dam 50 do 70 kilograma merkantilnog kukuruza. Sad zamislite koliko će nas koštati setva. Za jednu kanticu od deset litara goriva treba mi sto kilograma pšenice i više. I gde smo mi tu? Ništa ne preterujem, moje imanje vredi milion evra, a ja sam postao socijalni slučaj i ne samo ja, nego mnogi – izjavio je Vukoman.
    Kako ističe, nije retkost da njegove komšije u Čurugu prodaju svoju dedovinu. Ne samo što su oni stekli, nego i pređašnje generacije, kako bi se izvukli iz dugova. Smatra da su poljoprivrednici zapravo u blokadi, da imaju sankcije, ali to niko neće javno da kaže. Ova godina tako je postala neizdrživa. Pretprošla je bila sušna, prošla ubitačno sušna, a ove ih je potukao led.
    Šteta je kaže popisana, obećana je i neka pomoć koja nije stigla, kao što je i obećano da neće morati da plate odvonjavanje, ali su opomene za plaćanje ipak stigle. Sa kamatom.
    „Prošle godine išao je izvoz pšenice po 40 dinara, a sada ne možemo ni za 20 dinara i kažu kriva je Ukrajina. Pa ta Ukrajina je postojala i pre deset, dvadeset i trideset godina i tada je proizvodila daleko više pšenice nego danas, pošto je sada u ratu“, dodaje Vukoman.
    – Krenuo sam sa povrtarstvom, ali nisam uspeo, dovijali smo se nakupcima, prevare nas, ne plate. Pre dve godine bavio sam se i stočarstvom, držao sam svinje. Izneo sam zadnju turu gde sam na 100 komada svinja izgubio 280.000 dinara. Zamislite, radite pošteno, dođe kraj meseca i ostanete dužni skoro 300.000 dinara. To je bio slučaj sa svim stočarima 2021. godine, ljudi ne mogu da se izvuku iz tih dugova i danas. Desiće se na kraju da ćemo svi mali i srednji poljoprivrednici izdati zemlju i otići u fabrike da motamo kablove – veli ovaj ratar.
    Čurug je veliko selo, ali sve se ipak zna. Vukoman tvrdi da se već redovno dešava da ljudi izdaju zemlju i odlaze da rade u novosadske fabrike za minimalac. Najviše ga vređa kada čuje da poljoprivrednici rade samo tri meseca godišnje, takve poziva da dođu kod njega u Čurug i provedu na njegovom imanju samo mesec dana.
    – Prošlo je vreme nepismenih i polupismenih poljoprivrednika, danas svi ti mladi ljudi koji rade zemlju imaju barem srednju školu. Zato oni i odlaze sa sela, jer ne žele da ih neki polupismeni šarlatani koji su preko stranke dobili funkcije i položaje prave ludima – zaključio je naš sagovornik.
    https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/poljoprivrednik-curug-protest/
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Fri Nov 17, 2023 3:22 pm

    da radikali i bosanci nisu zarobili drzavu neko bi pomogao ovom malom zemljoradniku sa milion evra imovine
    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Fri Nov 17, 2023 3:59 pm

    To je jako dobar znak za neku zemlju kad ljudi koji obrađuju na desetine svojih hektara ne mogu da žive od toga, a pritom su cene hrane u supermarketima postale potpuno uporedive sa onima na zapadu.

    Dakle, proizvođačima je grozno, a skidačima kajmaka je super.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Улични ходач Fri Nov 17, 2023 5:19 pm

    Жалите се на ССП и тзв. отворени балкан. Отворили сте границе за робу из еу, која је много више субвенционисана, док још нисмо постали члан ЕУ. Сами смо примењивали, јендострано, ССП.
    Са друге стране придружили смосе ограничењима извоза у Русију још од 2014 на нашу штету да би се прилагодили Бриселу, иако нисмо били ни тада а ни данас близу чланства у ЕУ.

    Отворен балкан је запљуснуо поврће ииз Албаније у Србију, почистио југ Србије.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Fri Nov 17, 2023 5:49 pm

    Па исто што сам рекао и пре десетак година, гледе нас и ЕУ - од два зла смо изабрали оба. Примењујемо њихова ограничења као да се односе и на нас, а нисмо ни у предсобљу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 17, 2023 5:51 pm

    to je naravno tragedija i teska greska. naravno da treba napraviti jasan i nedvosmislen izbor.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 17, 2023 5:52 pm

    tj trebalo je, sad su stvari komplikovanije. al svejedno. 

    A OB je glupost, ne sporim
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Tue Nov 21, 2023 2:56 pm

    S druge strane, do sledećeg razgovora u nedelju blokade će se „relaksirati“, odnosno poljoprivrednici će ostati pored puteva.

    Kada je u pitanju zahtev da subvencija za 2024. godinu bude 300 evra, odnosno 35.000 dinara, predstavnik poljoprivrednika Goran Filipović je rekao da su se složili da će dobiiti 18.000 direktnih davanja, a da će preostalih 17.000 biti pravdano kroz određene račune – za seme, đubrivo…

    „Imamo čvrst stav i mi i oni da će na kraju sve biti 35 hiljada. Imaju volje i ministarka i još više premijerka i verujem da će do zajedničkog cilja doći“, rekao je Filipović.

    Miroslav Marković iz Udruženja poljoprivrednih proizvođača Subotice je rekao da kada je u pitanju zahtev da se gorivo na pumpama kupuje bez akciza, poljoprivrednicima je ponuđeno da svi oni koji nemaju agrokartice ponesu zahtev u roku od dve nedelje i da će ih dobiti.

    Ponuđeno im je i da gorivo na NIS pumpama kupuju za 179 dinara po litri na šta ide refakcija od 50 dinara. Na ostalim pumpama gorivo će se kupovati po punoj ceni, na koju će se takođe dobijati refakcija od 50 dinara.



    Valjda ce imati onaj lik sa 150 jutara sta da jede dok im ovo ne legne


    edit:

    Inace oko glavne poente, da im se garantuje cena su opet dobili kurcinu:

    Sekretar Inicijative za opstanak poljoprivrede Mileta Slankamenac je naveo da ima napretka oko ispunjenja jednog od osnovnih zahteva, a to je rešavanje pitanja robne berze.
     
    On je pojasnio da će se o tome morati još da se razgovara i da će se uključiti i stručnjaci, jer, kako je ustanovljeno i tokom pregovora, sadašnja Produktna berza u Novom Sadu ne obavlja tu vrstu postupaka koji su potrebni za stvaranje terminske robne prodaje. Za to je potrebna izmena zakona, ali zbog izbora trenutno nije moguće. U međuvremenu, do tada bi taj posao mogla da radi Beogradska berza.

    Prema njegovim rečima, u narednom periodu njima je najvažnije da se terminska cena vidi javno, jer se shvatilo da u Srbiji ne postoji terminska cena, takozvani "fjučers" za mart naredne godine, i sada će se na tome raditi, a do nedelje očekuju i konačno obrazloženje vlade.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Nov 23, 2023 8:29 am

    Delo: Vučićev kandidat za ambasadora nepoželjan u Sloveniji
    https://n1info.rs/region/delo-vucicev-kandidat-za-ambasadora-nepozeljan-u-sloveniji/

    Slovenija nije dala agreman kandidatu Srbije za ambasadora Zoranu Đorđeviću zbog "formalnih prepreka bezbednosne prirode", piše slovenačko "Delo".

    Srbija je zvaničnim kanalima 8. avgusta ove godine zatražila od Slovenije saglasnost za Zorana Đorđevića, koji bi trebalo da bude imenovan za ambasadora u Sloveniji. Prema saznanjima slovenačkog lista, Đorđević neće dobiti saglasnost Slovenije da postane ambasador Srbije u Sloveniji.

    „Delo“ navodi i da nije bilo moguće dobiti zvaničnu informaciju o problemima u dodeli agremana za Đorđevića. Naime, Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Slovenije ne komentariše proceduru za izdavanje agremana za šefove diplomatskih misija u Sloveniji.

    U principu, u slovenačkoj diplomatiji podela agremana sledi šest do osam nedelja nakon predloga, ako, naravno, nema prepreka za njegovo izdavanje. To utvrđuju nadležne institucije, od Ministarstva spoljnih poslova, policije, pravosudnih organa do slovenačke obaveštajno-bezbednosne službe. Prema saznanjima „Dela“, jedna od institucija izrazila je „formalnu rezervu“ prema Đorđeviću.

    Prema članu 4 Bečke konvencije o diplomatskim odnosima, država prijema, odnosno Slovenija, nije dužna da državi pošiljaoca objašnjava razloge odbijanja saglasnosti. U ustaljenoj diplomatskoj praksi, smatra se odbijanjem kandidata ako država ne izda sporazum u roku od devedeset dana od dana prijave. Nakon tri meseca, zemlja prijema smatra kandidata za ambasadora nepoželjnom osobom.

    Ministarstvo spoljnih poslova Srbije poslalo je početkom avgusta zahteve za agremane za više ambasadora. Među njima je bio i direktor „Pošte“ i bivši ministar Zoran Đorđević.

    Đorđević je na funkciju državnog sekretara Ministarstva odbrane postavljen u septembru 2013. godine.

    Za ministra odbrane izabran je 2. marta 2016, nakon što je sa te funkcije smenjen Bratislav Gašić. Tu funkciju zadržao je i u novoj Vladi Srbije, izabranoj u avgustu 2016, da bi u kabinetu premijerke Ane Brnabić, formiranom na leto 2017, nasledio Aleksandra Vulina u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.

    Na funkciji ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja bio je do izbora nove Vlade Srbije u oktobru 2020. Početkom marta 2021. Vlada Srbije imenovala ga je za vršioca dužnosti direktora Javnog preduzeća „Pošta Srbije“.

    Mediji su pisali da je pre dolaska na funkciju državnog sekretara Ministarstva odbrane bio stranački vozač guvernerke NBS Jorgovanke Tabaković, što je on demantovao.


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Thu Nov 23, 2023 1:01 pm

    Posle svečanih otvaranja semafora, lifta i WC-a na groblju​​​​​​​, na red došao i bankomat.

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Nov 23, 2023 1:31 pm

    Озбиљан напредак у односу на отварање аутобуске станице од једног квадратног метра или асфалтирања 15м пута. Јбт дођу два момка, ушрафе осам вијака и убоду два кабла, провере да кључ заиста отвара вратанца, ћао, сат посла. И за то свечано отварање јер јебига избори.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Solus_Rex Sat Nov 25, 2023 2:22 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Sat Nov 25, 2023 3:01 pm

    Е, да, то ми паде на ум, ако је држава већ толико дужна сељацима, што јој не пошаљу те извршитеље, бар државу није тешко пронаћи.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Mon Dec 04, 2023 5:17 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Јанош Винету Mon Dec 04, 2023 5:23 pm

    Па шта? Ионако нису радили ту земљу, боље да је дају у аренду. Још боље да је продају будзашто на слободном тржишту.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Mon Dec 04, 2023 5:37 pm

    Pa sta? Dali smo im dzabe zemlju da bi oni iznajmljivali paorima. Pre nego sto smo im dali zemlju za dzabe, parcele su u arendu davale lokalne samouprave i prihod je isao u budzet opstina


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Mon Dec 04, 2023 5:38 pm

    skroz normalna osoba, treba ozbiljno uzeti to sto je rekao
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Mon Dec 04, 2023 9:10 pm



    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Mon Dec 04, 2023 11:08 pm

    konjski nil

    Posts : 2540
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by konjski nil Mon Dec 04, 2023 11:25 pm

    tako je meni s kašljarama svud okolo Vučićeva Srbija - Page 39 2304934895


    _____
    Vučićeva Srbija - Page 39 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Vučićeva Srbija - Page 39 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 05, 2023 12:51 am

    Nova srpska geopoliticka teorija: ako hoces da budes "slobodarski" i "nezavisan" onda postanes kolonija svih. I onda dobijes - ovo.
    Del Cap

    Posts : 6193
    Join date : 2019-11-04

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Del Cap Wed Dec 06, 2023 6:42 pm

    Čestitke

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Wed Dec 06, 2023 6:54 pm

    Јел ово можемо одмах да преместимо на топић о Риоу Тинтоу (шкк, река мастила?) или се појављује посредник са неким другим именом?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13754
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Wed Dec 06, 2023 7:23 pm

    Tinto znači tamnocrveno na španskom, a Rio Tinto je reka u rudarskom basenu u Španiji koja je zbog toga crvena dobrim delom svoga toka, kažu 50 km. Kompanija je nastala zakupivši rudnike tamo.

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Janko Suvar Thu Dec 07, 2023 2:49 pm

    Томислав Радовановић нови је директор Безбедносно-информативне агенције (БИА).

    Радовановић је некадашњи начелник Службе за специјалне истражне методе Министарства унутрашњих послова.

    Већи део каријере провео је у МУП-у Србије. Службовао је у Француској на месту полицијског аташеа, а потом је постављен за начелника Службе за специјалне истражне методе у управи криминалистичке полиције.

    Радовановић је након тога радио на месту начелника за технику у агенцију БИА.

    https://www.politika.rs/scc/clanak/588413/Tomislav-Radovanovic-novi-direktor-BIA




    Srđan Milivojević, funkcioner Demokratske stranke, objavio je na mreži Iks da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić noćas odlučio da postavi Zlatibora Lončara na mesto direktora Bezbednosno informativne agencije.

    Zlatibor Lončar je obavljao funkciju ministra zdravlja, ali je prilikom formiranja nove Vlade, ostao bez te funkcije.

    „Pošto je mafijaški režim pred porazom kako bi njegovi kumovi zaštitili nelegalno stečeni kapital, noćas je Aleksandar Vučić doneo odluku da Zlatibora Lončara postavi na čelo BIA. Doktor smrt u obračunu sa opozicijom treba da opravda nadimak i obezbedi opstanka na vlasti“, napisao je Srđan Milivojević.

    Takođe, Milivojević je dodao i sledeće: „Imenovanje su noćas proslavili Prvi kum Srbije Nikola Petrović i Prvi kontroverzni biznismen Zvonko Veselinović!“.

    https://n1info.rs/vesti/milivojevic-vucic-tokom-noci-postavio-loncatra-na-celo-bia/

    Vučićeva Srbija - Page 39 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 3:44 am