Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sun Jan 22, 2023 5:16 pm

    Mozda im trebaju ti tenkovi da preoru Ramstajn ako Jenkiji odbiju sami da odu  Rat u Ukrajini - Page 12 1931448533



    fikret selimbašić wrote:
    Erős Pista wrote:

    Zivim za dan kad ce Nemacka da plati i za ovo pizdanstvo i za visedecenijsko profitiranje na ruskom gasu.


    Nije im prijatno, od prvih sedmica mi djeluje da su zajedno sa ruskim mangupima nasjeli na priču da će Ukrajina biti gotova u vrlo kratkom roku, par sedmica max. A onda bi to pokrpili sa malo oštrih osuda, kozmetika sankcija, ponudom za  posredovanje u pregovorima na kojima bi se prihvatilo novo stanje. Gas, nafta, ekonomska moć, politički uticaj, privreda i još bolji odnosi sa još moćnijom Rusijom bi nastavili da teku i rastu.



     


    Ovaj, kako da ti kazem, ali u tom momentu Nemacka nije mogla znati sta ce da se desava u ratu i da li ce zapad toliko odlucno da stane iza Ukrajine. Sto je i logicno, jer njih ne konsultuju za puno toga. Sama svakako nije mogla da ucini puno toga da pomogne Ukrajini. Niko tada nije znao da ce Dzonson i Bajden da strogo zabrane bilo kakvo popustanje i da ce da narede da se ratuje do kraja or else. Danas znamo da je manje-vise sve za mesec dana bilo gotovo i da je Ukrajina bila spremna na nekakav sporazum.

    Vreme ce pokazati da li im je Bojo bio prijatelj ili nije. Ja mislim da je zmija otrovnica u svakom slucaju. Da je prijatelj neonacistima iz vrhova ukrajinske drzave koji salju neke jadnike da ginu masovno prodajuci im pricu o braniku zapadne civilizacije, to znamo i znali smo i ranije.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Sun Jan 22, 2023 5:26 pm

    Posle tomosa, Filip se zabrinuo za Nemacku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Sun Jan 22, 2023 5:28 pm

    Mislim, kurac, naravno, Nemacka od 2014 potdriva sankcije Rusiji i radi na appeasementu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 22, 2023 5:40 pm

    Filipenko wrote:Mozda im trebaju ti tenkovi da preoru Ramstajn ako Jenkiji odbiju sami da odu  Rat u Ukrajini - Page 12 1931448533



    fikret selimbašić wrote:


    Nije im prijatno, od prvih sedmica mi djeluje da su zajedno sa ruskim mangupima nasjeli na priču da će Ukrajina biti gotova u vrlo kratkom roku, par sedmica max. A onda bi to pokrpili sa malo oštrih osuda, kozmetika sankcija, ponudom za  posredovanje u pregovorima na kojima bi se prihvatilo novo stanje. Gas, nafta, ekonomska moć, politički uticaj, privreda i još bolji odnosi sa još moćnijom Rusijom bi nastavili da teku i rastu.



     



    Ovaj, kako da ti kazem, ali u tom momentu Nemacka nije mogla znati sta ce da se desava u ratu i da li ce zapad toliko odlucno da stane iza Ukrajine. Sto je i logicno, jer njih ne konsultuju za puno toga. Sama svakako nije mogla da ucini puno toga da pomogne Ukrajini. Niko tada nije znao da ce Dzonson i Bajden da strogo zabrane bilo kakvo popustanje i da ce da narede da se ratuje do kraja or else. Danas znamo da je manje-vise sve za mesec dana bilo gotovo i da je Ukrajina bila spremna na nekakav sporazum.

    Vreme ce pokazati da li im je Bojo bio prijatelj ili nije. Ja mislim da je zmija otrovnica u svakom slucaju. Da je prijatelj neonacistima iz vrhova ukrajinske drzave koji salju neke jadnike da ginu masovno prodajuci im pricu o braniku zapadne civilizacije, to znamo i znali smo i ranije.


    Ne, pa ni sam Putin nije znao, kamoli Nijemci. Imao je plan o brzom osvajanju i bjelorusizaciji Ukrajine i prilično sam uvjeren da je njemački politički vrh bio bar u grubim crtama upoznat sa tim planom.  



    Erős Pista wrote:Posle tomosa, Filip se zabrinuo za Nemacku.

    Eh, ovo sožaljenije nad zlehudom sudbom ukrajinskih jadnika koje, uz prodanu im priču o već nečemu, šalju da ginu. Velika je (pro)ruska duša, toliko da svo  svcoje žaljenije čuva za neprijateljske vojnike. Nijednom i nigdje još ni slova nisam pročitao o tome da im je npr. žao nekog Rusa iz Sahalina koji je zaglavio negdje u Ukrajini.


    Last edited by fikret selimbašić on Sun Jan 22, 2023 5:42 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 5:40 pm

    viSEDeCenIJskO prOFitiraNJe nA rUSkoM GAsU


    Rat u Ukrajini - Page 12 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Sun Jan 22, 2023 5:54 pm

    Pa da, profitiranje na ruskom plinu + američki sigurnosni kišobran, štoš više, odličan deal.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Sun Jan 22, 2023 5:56 pm

    Naravno. A sad im kao Amerikanci ne daju da na miru zive u svom Hobitonu. Treba biti bas glup ili kvaran pa poverovati u tu bajku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Sun Jan 22, 2023 6:01 pm

    Тај став је заправо у корист крупних индустријалаца и у супротности са већинским ставом немачког становништва. 60% становништа је током више истраживања изјавило да је за доставу тенкова и већи војни буџет.

    Од партија, АфД и Линке, дакле екстремна левица и екстремна десница су здушно против, остали су за испоруку тенкова.

    Центар је против руског гаса, залажу се за алтернативне изворе који би учинили Немачку енергетски независном. Шолц јесте назвао тај преокрет "Новим временом", или тако нечим сличним.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6183
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sun Jan 22, 2023 6:04 pm

    Јанош Винету wrote:Шолц јесте назвао тај преокрет "Новим временом", или тако нечим сличним.

    Cajtenvende
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by disident Sun Jan 22, 2023 7:03 pm

    Meni nije jasno sto je SAD navalila na nemacke tenkove ko smrt na babu pored preko sedam hiljada abramsa koje ima u invertaru, sta je zapelo sa njihovim slanjem? 
    Pitam ozbiljno, sta kaze narativ,vidim da su Ukrajinci trazili i jedne i druge(nemacke i američke)
    https://time.com/6248279/leopard-abrams-tanks-ukraine/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7498
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Sun Jan 22, 2023 7:06 pm

    Anduril wrote:
    Mór Thököly wrote:Ma slomice ih u konacnici, ali u svetlu neke ofanzive u martu ili aprilu, ma cak i na leto to malo znaci.

    Ma kljuc je da se Putin onesposobi da digne ratnu ekonomiju i vodi rat na duzi period. Bez profita od nafte i gasa to ne moze.
    Rat se nece zavrsiti ni u martu a ni na leto. Tek krajem godine ce biti jasnije gde ko stoji.
    Ako Ukrajina bude naoruzana kako se planira, a Rusija ostane sa trenutnom cenom nafte i isporukom gasa, to je game over.
    ovakvim tempom sigurno neće, a to i Rusi vide

    e sad kako i na koji način će oni promijeniti taj tempo ostaje nam da vidimo
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 7:08 pm

    disident wrote:Meni nije jasno sto je SAD navalila na nemacke tenkove ko smrt na babu pored preko sedam hiljada abramsa koje ima u invertaru, sta je zapelo sa njihovim slanjem? 
    Pitam ozbiljno, sta kaze narativ,vidim da su Ukrajinci trazili i jedne i druge(nemacke i američke)
    https://time.com/6248279/leopard-abrams-tanks-ukraine/


    bravo za pitanje a odgovor sam ti napisao negde juče, o primarnim i sekundarnim ciljevima rata

    sad će neko da ti napiše da ne može abrams u ukrajinu jer traži test inteligencije da se vozi plus koristi kerozin kao pogonsko gorivo, kao da mi ne znamo da ima verzija koja ide na dizel a ako to potegneš onda će da poviču kakav dizel brte a životna sredina pogušiće sve divlje ptice u zaporožju


    Last edited by kondo on Sun Jan 22, 2023 7:10 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 22, 2023 7:09 pm

    disident wrote:Meni nije jasno sto je SAD navalila na nemacke tenkove ko smrt na babu pored preko sedam hiljada abramsa koje ima u invertaru, sta je zapelo sa njihovim slanjem? 
    Pitam ozbiljno, sta kaze narativ,vidim da su Ukrajinci trazili i jedne i druge(nemacke i američke)
    https://time.com/6248279/leopard-abrams-tanks-ukraine/

    Tjeraju Njemačku na čistinu, tenkovi su jedno od oruđa koje za to koriste.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sun Jan 22, 2023 7:17 pm

    Narativ je gasna turbina abramsa, koja navodno traži mnogo održavanja, što bi jako otežalo logistiku u Ukrajini. Nemam pojma koliko je taj izgovor validan. Svakako je primarni razlog isterivanje Nemačke na čistinu.
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by disident Sun Jan 22, 2023 7:22 pm

    Ogranicim sebi net na pola sata dnevno i 24h kasnije forum se zauflao po svim temama  Rat u Ukrajini - Page 12 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 7:23 pm

    Biće mi drago da za kaznu zli Nemci koji su profitirali na ruskom gasu a pod američkim sigurnosnim kišobranim budu izbačeni iz zajednice naroda Severnoatlanske alijanse...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 22, 2023 7:29 pm

    kondo wrote:Biće mi drago da za kaznu zli Nemci koji su profitirali na ruskom gasu a pod američkim sigurnosnim kišobranim budu izbačeni iz zajednice naroda Severnoatlanske alijanse...

    Onda će opet biti dvije Njemačke Rat u Ukrajini - Page 12 2304934895





    Cousin Billy wrote:Narativ je gasna turbina abramsa, koja navodno traži mnogo održavanja, što bi jako otežalo logistiku u Ukrajini. Nemam pojma koliko je taj izgovor validan. Svakako je primarni razlog isterivanje Nemačke na čistinu.


    Sovjetski T-80 takođe ima gasnu turbinu, Ukrajina koristi taj tip tenkova i održava ih.Naravno da je vađenje jer tenk jeste ofanzivno oružje i Nijemci se migolje da ga daju. Njemačka je dala puno više nego što dreka zbog Leoparda pokriva, PVO sisteme, samohodne haubice, municiju, kamione, pontonske mostove, sanitetska vozila, raznu medicinsku opremu i lijekove. Tenk je čistina i njima se tu ne izlazi.


    Last edited by fikret selimbašić on Sun Jan 22, 2023 7:37 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 22, 2023 7:29 pm

    Cousin Billy wrote:Narativ je gasna turbina abramsa, koja navodno traži mnogo održavanja, što bi jako otežalo logistiku u Ukrajini. Nemam pojma koliko je taj izgovor validan. Svakako je primarni razlog isterivanje Nemačke na čistinu.

    To je sigurno dobar deo razloga
     
    A i logistika je deo razloga.

    Trece, Ameri su do sada dali mnogo vise od Nemacke
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 22, 2023 7:29 pm

    fikret selimbašić wrote:
    kondo wrote:Biće mi drago da za kaznu zli Nemci koji su profitirali na ruskom gasu a pod američkim sigurnosnim kišobranim budu izbačeni iz zajednice naroda Severnoatlanske alijanse...

    Onda će opet biti dvije Njemačke Rat u Ukrajini - Page 12 2304934895

    Neće  Rat u Ukrajini - Page 12 2304934895
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 7:32 pm

    Mór Thököly wrote:


    Trece, Ameri su do sada dali mnogo vise od Nemacke

    bounce



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50103
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 22, 2023 7:33 pm

    Ma dobro, neamo ti i ja nista s tim, to nek Svabe odsviraju Jenkijima...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 7:36 pm

    šta znam, sad kad više nisu gasno zavisni od rusije (a ni ne bogate se na jeftinom ruskom gasu) nego od amerike i satelita, možda potraže i neku prikladniju pesmu o čijem sadržaju ne mogu da razmišljam

    možda su se spasili da im se ne zamrzne bulja u zimu 22/23 ali za sledecu se ne bi zakleo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Jan 22, 2023 8:08 pm

    Aj jebote 80 godina je prošlo i Rus opet računa na rusku zimu da dobije rat.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36923
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Sun Jan 22, 2023 8:16 pm

    cilj je da se zauvek pokopa bilo kakva putin-nemacka osovina. spektakularan kraj ostpolitik.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sun Jan 22, 2023 8:24 pm

    A uzgred nije loše imati gromopucatelnog krivca za tragični fejl ukrajinsko američke politike kao što su Germani


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Rat u Ukrajini - Page 12 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 9:34 pm