Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 20, 2023 5:34 pm

    Margit Savović wrote:Koga biste stavili na čelo liste? Mariniku ili Mikija?

    Nije to neka dilema
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 5:36 pm

    Margit Savović wrote:Koga biste stavili na čelo liste? Mariniku ili Mikija?

    Они се беше нису умало потули око распореда седења након прошле "Удружене" коалиције.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Oct 20, 2023 5:41 pm

    Koga biste stavili na čelo liste? Mariniku ili Mikija?

    Pod dva, uz amandman da se drugo slovo I zameni sa A


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Uncle Baby Billy Fri Oct 20, 2023 5:50 pm

    ficfiric wrote:Hocu da kazem da procenti mogu da se navuku bilo kome, bilo kako. Mozes im dodeliti 2% a mozes i 20%. U sustini, niko od njih nema svoje glasace, vrlo lako svako od njih moze sutra imati 0% a moze biti i lider opozicije (osim Janka Veselinovica).

    Ja mislim da bi mandate trebalo deliti po kontrolorima koji su obavili posao na proslim izborima. To je bolji nacin da se izmeri snaga neke organizacije

    to za kontrolore tek ne možeš da ustanoviš. ima ih koji prosto lažu da su imali toliko i toliko kontrolora npr.

    a imaš i one koji su fiktivno namakli neke kontrolore ali su u pitanju ljudi koji su to radili čisto za dnevnicu, često sasvim neobučeni a skoro uvek kurcobolni.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Uncle Baby Billy Fri Oct 20, 2023 5:52 pm

    Margit Savović wrote:Koga biste stavili na čelo liste? Mariniku ili Mikija?
    MIki + MariniKA=MIKA opozicija - Page 36 2304934895


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 5:55 pm

    ficfiric wrote:Hocu da kazem da procenti mogu da se navuku bilo kome, bilo kako. Mozes im dodeliti 2% a mozes i 20%. U sustini, niko od njih nema svoje glasace, vrlo lako svako od njih moze sutra imati 0% a moze biti i lider opozicije (osim Janka Veselinovica).

    Ja mislim da bi mandate trebalo deliti po kontrolorima koji su obavili posao na proslim izborima. To je bolji nacin da se izmeri snaga neke organizacije

    Хоћеш рећи да стата и црта нису баш за веровати?

    Главно да се Мариника и Алексић не потуку око места седења на састанцима. А за мандате, ма то ће Хил после недеље да расподели када Вучић легне на руду.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 6:11 pm

    Задивљен сам колико пута се људима може иста "цигла" продати. Лик који је први разбио јединство опозиције после избора 2022 и отишао на Андрићев венац данас је опет неки највећи опозиционар. Опет чувена истраживања, цела прозападна опција да стане иза мене(што је иначе био договр Ђиласа и Вучића након формирања СНС, где је Ђилас рушио ДС 2012) итд.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Oct 20, 2023 6:16 pm

    brt, glasas za dveri


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Oct 20, 2023 6:17 pm

    opozicija - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Fri Oct 20, 2023 6:23 pm

    opozicija - Page 36 3984128386
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 20, 2023 6:33 pm

    ficfiric wrote:U sustini, niko od njih nema svoje glasace
    Nije bas tako, ja glasam za patkare a ostali me ne zanimaju (osim ako se tri put ne odreknu kosova, bosne i crne gore).
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Oct 20, 2023 6:41 pm

    Vrlo je mali broj tako opredeljenih glasaca a kad bi se desio neki zaokret, ma i da im se nesto napakuje, ne bi vise glasao za njih.

    Mislim, pogledaj sta je imao Radule. On je imao prave sledbenike pa ni to nije garancija da se brzo ne zavrsi na ropotarnici istorije


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 20, 2023 6:47 pm

    Osim patkara Srbija nema ni jednu stranku levice. Govnara poput Radulovica ne manjka.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Fri Oct 20, 2023 6:48 pm

    +1
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 7:03 pm

    ficfiric wrote:brt, glasas za dveri

    Мени је то феноменалошки занимљиво, колико пута се људи могу преварити на исту причу.

    Почео састанак Вучића и Ђиласа
    https://www.politika.rs/scc/clanak/504581/Poceo-sastanak-Vucica-i-Dilasa

    Ја немам никаквих илузија како је политичка сцена постављена од формирања СНС. То је да Драган Ђилас(тада ДС, сада ССП) држи под конторлом целу прозападну опцију али да не угрожава суштински власт већ служи нечему другом. Са друге стране СНС да држи под конторлом десну страну спектра а да сваки покушај дизања на десници, који једино угрожава власт СНС и СПС, буде угушен зајендичким снагама. И то се све дешава поново на овим изборима.

    На овим изборима је суштински важно за СНС и СПС и западне амабасаде да прозападна опција буде јача од националне.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 20, 2023 7:13 pm

    host wrote:Osim patkara Srbija nema ni jednu stranku levice. Govnara poput Radulovica ne manjka.
    Pa ako bude jedna lista onda ces uz tu stranku levice da glasas za milionera, lika iz g17 i za ukidanje zdravstvenog osiguranja
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 20, 2023 7:23 pm

    Janko Suvar wrote:
    host wrote:Osim patkara Srbija nema ni jednu stranku levice. Govnara poput Radulovica ne manjka.
    Pa ako bude jedna lista onda ces uz tu stranku levice da glasas za milionera, lika iz g17 i za ukidanje zdravstvenog osiguranja
    То је age-old дилема у Србији. Или ћеш да гласаш, запушеног носа, да “рушиш Слобу”, или ћеш да поносно бациш свој глас на партију која је сасвим океј, али гарантовано остаје испод цензуса. Или још чешћа варијанта, дотична “океј партија” ће те поштедети дотичне дилеме тако што ће се удружити са некима од ових за које не би гласао ни мртав. Ту већ креће белолистићарска дилема (= да ли да те то краја земаљских дана малтретира 1 Хелла?) т.ј. да ли је Вучићева неподношљивост и штеточинство догурала до високог “Слоба” стандарда?

    Гласовање у Србији дакле највише личи на куповину зимског капута, али са јако ограниченим буџетом. Или ћеш се направити на чудо, или ћеш се смрзавати, а највероватније оба.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 7:29 pm

    Потенцијал те листе, синергетски је око 20-22%, могу лако 15-20%. То је неких 40-50 мандата. Међутим постоји огроман број странака и покрета у целој тој коалицији.  Тешко да могу имати расчињени више од постојећег сазива, штавише.

    Ја бих питао Маринику: колико иде Радету Басти?
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 20, 2023 7:45 pm

    Janko Suvar wrote:Pa ako bude jedna lista onda ces uz tu stranku levice da glasas za milionera, lika iz g17 i za ukidanje zdravstvenog osiguranja
    Nije mi to neki problem iako bih radije da patkari izadju samostalno. A zdravstveno osiguranje je Vucic vec ukinuo samo sto te izgleda nije obavestio.

    Najveci problem sa jednom listom je sto suzava mogucnost kontrole izbora.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Oct 20, 2023 7:57 pm

    E, ovako izgleda naprednjačko trolovanje. Naravno da nećeš glasati za ukidanje zdravstvenog osiguranja, jer ovo nije referendum o ukidanju zdravstvenog osiguranja. Glasaćeš za koaliciju u kojoj se između ostalih nalazi i stranka koja se u jednom trenutku izjasnila za ukidanje zdravstvenog osiguranja (SSP), i gomilu drugih koje su se eksplicitno izjasnile protiv te mere. Šanse da ta mera bude uvedena u slučaju da ova koalicija pobedi na izborima skoro da je ravna nuli.

    Ovo je uobičajena koaliciona politika, ni po čemu specifična za Srbiju, mada istini za volju, češća u sistemima mekog autoritarizma kao što je Srbija, ali i Mađarska, CG, Makedonija, Turska, itd. Drndarenje o "glasanju za ukidanje zdravstvenog osiguranja" je samo i jedino naprednjačko trolovanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Fri Oct 20, 2023 8:21 pm

    ŠuJa - srnovski tajni agent na službi u Burundiju.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Fri Oct 20, 2023 8:25 pm

    Пишта, ово нешто на твој рачун.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 20, 2023 8:28 pm

    zdravstveno osiguranje, a kamoli ukidanje nj, it's safe to say, neće uopšte biti tema u kampanji
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 20, 2023 8:38 pm

    To je i bila poenta moja


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 20, 2023 8:46 pm

    Na outu sam, ne moz ovako s telefona.

    Ja mislim da je bolje vise lista, to je to, nema tu nista naprednjacki.

    Vidimo se u ponedeljak


    _____
    ????

    opozicija - Page 36 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:36 am