Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Јанош Винету Fri Apr 28, 2023 2:07 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    Нама треба неко ко је спреман на све, а не ухрањени и ситуирани професионалци средње класе који се играју политике док не дође Сима Спасић. У датом моменту, политички покрет мора озбиљно да се конфронтира са постојећим интересним групама које не презају ни од чега и спремне су на сваку беспризорност.
    ko da nam to obezbedi?

    Па ваљда онај кога то занима, политички покрет, странка. Не може неко други то да обезбеди, неће пасти с неба.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Јанош Винету Fri Apr 28, 2023 2:10 pm

    ficfiric wrote:
    Јанош Винету wrote:А Вучић и СНС ће сигурно користити сваку слабост, тући ће заменом теза - ти кренеш о проблему отпадних вода, они о Косову.

    Gde to? U tv duelu?

    Хоћеш рећи да нема ТВ дуела?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3334
    Join date : 2021-09-13

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Uncle Baby Billy Fri Apr 28, 2023 2:46 pm

    Јанош Винету wrote:
    Uncle Baby Billy wrote:
    ko da nam to obezbedi?

    Па ваљда онај кога то занима, политички покрет, странка. Не може неко други то да обезбеди, неће пасти с неба.
    nema toga bez omasovljavanja političkih pokreta, a u Srbiji tako nešto može da potekne samo od ljudi koji imaju dovoljno komocije da se time bave u slobodno vreme. zato ja ne bih tome prilazio kao igranju politike od kog nema vajde, prosto se treba prihvatiti toga, ko koliko i kako može. ne vredi čekati da se pojavi nešto što odgovara idealu masovne i na sve spremne političke snage.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Apr 28, 2023 5:32 pm

    Uncle Baby Billy wrote:https://www.facebook.com/583987467/posts/pfbid02cMfoDBxxuDhvcUvidmad7Fe4SypApfY4AKtE2DdBKdUiVK5ySEbN5H9FLcKBsmwTl/?mibextid=Nif5oz

    Dejan Atanacković o tome zašto je izbačen iz Ekološkog ustanka


    opozicija - Page 14 D6sp6o10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Apr 28, 2023 5:47 pm

    Jbg, meni je bilo ok to sto su Cuta i Milivojevic iz DS promovisali jednu politiku i u isto vreme bili na drugoj strani. Jbg, treba nam nekakav most, neko ko je prihvatljiv i pox-ovim glasacima i ndb-ovim

    Hajd, videcemo sta ce biti sa Zajedno ali meni se svidjalo sto clanovi istog poslanickog kluba mogu da zastupaju dva potpuno razlicita stava o Kosovu a da se ne posibaju


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Apr 28, 2023 5:50 pm

    E, i meni je!

    Mislim da je Cuta aasvim ispravno zakljucio da moze da pojuri glasove na desnici i to je sasvim legitimna odluka, a mislim i da je korisna ne samo za njega, nego za sve. Naravno da je bolje da ih uzme on nego Bosko ili Milos Francuz.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 28, 2023 5:54 pm

    Ali ih on nece nikad uzeti. Ali ok, videcemo.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Apr 28, 2023 5:55 pm

    Nadam se da sad zbog Atanackovica ne nastane picvajz. Kad Cuta kaze da on ima gde da nastavi, pretpostavljam da misli na Zajedno a nadam se da to ne bude povod za krljanje i svadju. Cuta, Zeleni, NDB moraju biti i dalje na jednoj listi a mogli bi da im se prikljuce i DS i mozda Ponos


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 28, 2023 5:55 pm

    Mislim podele oko jebenog UStAVa su mi sumanute. "Pise u Ustavu" jbtbg... Ali ok, jasno je vec negde otprilike na koje sektore ce se podeliti opozicija pre nekakvih izbora.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 28, 2023 5:56 pm

    ficfiric wrote:Nadam se da sad zbog Atanackovica ne nastane picvajz. Kad Cuta kaze da on ima gde da nastavi, pretpostavljam da misli na Zajedno a nadam se da to ne bude povod za krljanje i svadju. Cuta, Zeleni, NDB moraju biti i dalje na jednoj listi a mogli bi da im se prikljuce i DS i mozda Ponos

    Ma ne verujem da ce biti.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Apr 28, 2023 5:59 pm

    Ne vidim razlog zasto ne bi. Zeleni nece praviti problem, verujem ni NDB, Lutovac i Ponos idu sa njima i prave tribine...


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Apr 28, 2023 5:59 pm

    Mór Thököly wrote:Ali ih on nece nikad uzeti. Ali ok, videcemo.

    Ako ce neko, on ce


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 28, 2023 7:11 pm

    Daj bobe, to je naravno bolja opcija.
    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sat Apr 29, 2023 10:32 am

    Јанош Винету wrote:Није могуће бавити се политиком а немати баш никакав став о Косову. То је питање  наметнутно свима, и ко нема макар некакав одговор нема шта да тражи у јавном простору. 

    Било какав одговор је добар, леви, десни, какав год. Али ћутати као мулац о томе значи да ниси политичар него аматер. 
    Ако немаш идеологију нити идеолошки апарат који ти омогућује да се о стварима поставиш, немаш ни кичму за политику, него си фах-идиот који је ту привремено и колико сутра ћеш нестати и напустити положаје чим се ситуација покаже неповољном.

    Нама треба неко ко је спреман на све, а не ухрањени и ситуирани професионалци средње класе који се играју политике док не дође Сима Спасић. У датом моменту, политички покрет мора озбиљно да се конфронтира са постојећим интересним групама које не презају ни од чега и спремне су на сваку беспризорност.
      
    А Вучић и СНС ће сигурно користити сваку слабост, тући ће заменом теза - ти кренеш о проблему отпадних вода, они о Косову.

    Ma bre, samo da budu elementarno kompetentni. Evo u Beogradu npr. Nekretnine, zagađenje i gužve u saobraćaju. Treba samo da konstatuju da ti problemi postoje, i ponude kakvo takvo načelno rešenje. Ništa više. Ali jebi ga, izgleda da je i to mnogo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sat Apr 29, 2023 10:50 am

    Još jedna stvar što se tiče Beograda. Ova građanska opozicija će jednom ipak morati da zakorači izvan zone 1. U Umke, Borče i slično.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sat Apr 29, 2023 11:06 am

    ficfiric wrote:Cuta, Zeleni, NDB moraju biti i dalje na jednoj listi a mogli bi da im se prikljuce i DS i mozda Ponos
    opozicija - Page 14 The-mandalorian-grogu
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sat Apr 29, 2023 11:11 am

    +1  opozicija - Page 14 3579118792


    Ako nemaš snage da se širiš, sigurno ti neće pomoći ujedinjavanje sa istim takvima kao što si ti, to smo valjda naučili do sada. Drži se svoje priče, širi bazu, pravi proteste, akumuliraj snagu, i ne razvodnjavaj svoju priču.

    Što se Kosova tiče, ono glasačima nije tema, i što pre se to shvati, to bolje.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2023 11:19 am

    Juce vidim neki klip gde on u skupstini sedi sa Parlic iz Jeremijine stranke. Ovo sa referendumom je Jeremijina inicijativa... mozda Cuta planira da ode tamo


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sat Apr 29, 2023 11:21 am

    Pa neka odmah kod tih udbinih rezervista, ako mu je to ambicija u životu.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sat Apr 29, 2023 11:42 am

    Cousin Billy wrote:Ako nemaš snage da se širiš, sigurno ti neće pomoći ujedinjavanje sa istim takvima kao što si ti, to smo valjda naučili do sada. Drži se svoje priče, širi bazu, pravi proteste, akumuliraj snagu, i ne razvodnjavaj svoju priču.
    opozicija - Page 14 Grogu-yes
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by disident Sat Apr 29, 2023 11:56 am

    Mór Thököly wrote:Mislim podele oko jebenog UStAVa su mi sumanute. "Pise u Ustavu" jbtbg... Ali ok, jasno je vec negde otprilike na koje sektore ce se podeliti opozicija pre nekakvih izbora.
    Ustav je mozda okidac, al u toj koaliciji od starta niko nikoga ne moze ocima da gleda


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 29, 2023 2:56 pm

    Mkze da se prica o ustavu i u formi da nam treba novi. Taman je proslo 16-17 godina, sto je u Srbiji okvirno period na koji se menjaju ustavi (74-89/90-2006-202?)
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Sun Apr 30, 2023 11:20 am

    Meni deluje da se polako formiraju koalicije





    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sun Apr 30, 2023 11:24 am

    Meni deluje da ću ja tog dana direkt ići na Adu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Apr 30, 2023 11:48 am

    ficfiric wrote:Meni deluje da se polako formiraju koalicije





    opozicija - Page 14 7k0m8k10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    opozicija - Page 14 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 3:56 am