Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    avatar

    Posts : 7497
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Sat Apr 23, 2022 7:23 pm

    očekujemo da se vrate u Rusiju sa svim onima kojima se Ukrajina ne sviđa jbg, kao i da plate odštetu

    msm kad već nemaju muda da napadnu NATO nego tuku po ovoj sirotilji
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sat Apr 23, 2022 7:28 pm

    Cousin Billy wrote:Ne razumem primedbu. Želiš da prestanemo da pišemo na topiku, ili samo da ne pokazujemo empatiju?

    Možemo da gasimo topik jer, rat je, jebiga.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sat Apr 23, 2022 7:34 pm

    Cousin Billy wrote:Ne razumem primedbu. Želiš da prestanemo da pišemo na topiku, ili samo da ne pokazujemo empatiju?


    ne, vaša su osećanja časna uzvišena i mirnodopska, često u suprotnosti sa uzusima i užasima rata

    ne očekujem da se razumete

    što se MNE primedbe tiče ja sam poslovično glup pa smatram da je NATO pička što koristi ukr kao proxy za rat protiv rusije, obrnuto za jotu manje 

    ali čije babe zdravlje za jebenu ukrajinu za kojom polako usahnjuju suze, još malo i gotovo. ostaje samo da se toči tih 7 meleardi dolarosa mesečno za apanažu i 655 za dosadašnju štetu a harkiv, odesa i ostalo novo tek dolazi na naplatu


    Last edited by kondo on Sat Apr 23, 2022 7:39 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sat Apr 23, 2022 7:36 pm

    Šta želiš da kažeš, i dalje ne razumem? 
    Da smo krindž? Ne moraš da čitaš topik, nije obavezno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sat Apr 23, 2022 7:39 pm

    ma jok, tripujete se. svako bira veličinu distance, od nula metara do beskonačno. možemo se odnositi sa empatijom ili skloniti glavu, sve je danas legit. ja posle svega prema tome ne mogu određivati ko je kakav čovek.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 23, 2022 7:45 pm

    Pa ne mislim da sam anđeo, svakako. Ali prosto ovo me pogadja. Na nacin na koji me ne bi pogadjalo da napadnu Finsku recimo, ali, bivajuci potpuno iskren, i Siriju. Jednostavno, lako mi je da se poistovetim sa ovim ljudima.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sat Apr 23, 2022 7:48 pm

    neka skromna iskustva iz prve ruke sa mariopoljcima koji su u picinom parku u beogradu čekali bus za peštu su mi malo raširila horizont bezumlja pa sem što su rusi ontološki krivi jer su napali drugu zemlju i vode rat na njenoj teritoriji, u glavi mi odzvanja malobrojni drugačiji glas


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Sat Apr 23, 2022 7:52 pm

    Кога занима тема, шта год да је погодило ову стамбену зграду на сву срећу није експлодирало. 
    Штета је настала углавном од пожара (неискоришћено гориво) и слична као на солитеру у Кијеву који је погодила ПВО ракета Бук. Овде је погодак ниже, па мислим да није залутала ПВО ракета.

    У близини је осмотрено дејство украјинске ПВО и пријављено обарање руских ракета које су ишле на аеродром, неколико километара иза ових зграда. Могуће да је погођена ракета пала на зграду. Да је експлодирало, могла је да се сруши цела вертикала.

    Иначе, мало је недостајало да се слично деси и у Београду 99-те.
    Једна крстарећа ракета је погођена изнад аутопута, и пала је на ледину код Арене на Новом Београду. Да је пала мало раније или касније, сигурно би погодила у стамбене зграде у суседним блоковима.
    После тога је одлучено да се не дејствује по крстарећим у близини насељених места, јер би обарање могло да изазове већу штету него да погоди испражњене зграде.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Sat Apr 23, 2022 7:54 pm

    kondo wrote:neka skromna iskustva iz prve ruke sa mariopoljcima koji su u picinom parku u beogradu čekali bus za peštu su mi malo raširila horizont bezumlja pa sem što su rusi ontološki krivi jer su napali drugu zemlju i vode rat na njenoj teritoriji, u glavi mi odzvanja malobrojni drugačiji glas
    Дај подели шта причају.
    Пуштају интервјуе са житељима Мариупоља и Руси и Украјинци, наравно свако коме шта одговара.
    Дај да видимо неки рандом узорак, који није за камере.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sat Apr 23, 2022 7:58 pm

    branitelji im nisu dali mesec dana da izadju iz zgrade i sa ovim ću se zaustaviti, ne želim pogrešna tumačenja na forumu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Apr 23, 2022 8:00 pm

    Sotir wrote:

    Иначе, мало је недостајало да се слично деси и у Београду 99-те.
    Једна крстарећа ракета је погођена изнад аутопута, и пала је на ледину код Арене на Новом Београду. Да је пала мало раније или касније, сигурно би погодила у стамбене зграде у суседним блоковима.

    Meni ispod prozora.  Rat u Ukrajini - Page 40 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 24, 2022 12:48 am

    Del Cap

    Posts : 6179
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sun Apr 24, 2022 6:52 am

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Sun Apr 24, 2022 8:52 am

    Да, личи на оштећену ракету. Пада спорије, доле се види експлозија преосталог горива, не и бг.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50099
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 24, 2022 9:05 am

    Retko ko misli da projektilima namerno gadjaju stambene zgrade. Ne zato sto su humani, nego zato sto nemaju nemaju preciznih projektila za bacanje. Ali to ne menja previse.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Sun Apr 24, 2022 10:25 am

    Не ради се о мишљењу, него о томе шта се види (доказима).

    Био је још који случај да је у Кијеву пала ракета међу зграде, на сву срећу на улицу. Вероватно је био исти случај као и ово.

    Пре неки дан је изгорела радња вулканизера у Лавову, наводно исто погођена.
    Али на снимку радње се види смао штета од пожара, не и од експлозије. Сад је ту теже закључити како је настала штета.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=2023

    Rat u Ukrajini - Page 40 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 8:19 am