Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7254
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Mar 23, 2022 5:32 pm

    Mnogo mi se svidja kada se izrazi na bilo kom slovenskom jeziku direktno prevedu na engleski, unose šarma u taj sterilni jezik, ponekad. A ponekad zvuči kao da im je Borat pisao kominike.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 6:15 pm



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Wed Mar 23, 2022 6:17 pm

    Ljupke orbanovske depeše s višegradskg naloga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 6:21 pm

    Zavera je mnogo šira - ne samo Orban i Višegrad, nego i Švedski državni radio i izbegla Oksana - svi su se dogovorili da lažu, sve samo da bi Erosa iznervirali. Uh, uh!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 23, 2022 6:27 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Wed Mar 23, 2022 6:29 pm

    Et Notxor

    Pa nisi ti preneo švedski radio, nego notorni Visegrad 24 nalog, koji je od svih vesti na svetu odlučio da prenese upravo ovu. Švedski radio se bavi švedskom temom, Visegrad 24 šalje rasističke javke i kodove pozivajući se na svog naci drugara @weimers

     


    Pratioci naravno, bez muke kapiraju šifru.



    Last edited by Erős Pista on Wed Mar 23, 2022 6:55 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 23, 2022 6:36 pm

    Moram malo i preko komšijskog plota da zahvatim. Sad sam pročitao nešto što me jako dojmilo, tamo se zahuktala istraga Putinofila i drkača na rusku vojnu moć i pobjede. Naravno, saglasje vlada da takvi ne postoji na ppp i odmah se traži odgovor, a ko su ti, daj nikove. Onda se ObiW sjetoi davne fore iz doba b92 foruma i toga kako je forumaš Henry Chinaski: On je ustanovio forumsko pravilo: kada neko kaze "vi", onaj ko se prvi strecne i pita 'a na koga to mislis' spada u te koji su "vi".

    +1 na Henrija Rat u Ukrajini - Page 26 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:13 pm

    Strani placenici u ukrajinskoj vojsci citaju Sekspira. 

    Sekspira.

    Na ruskom.

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:15 pm

    Novinar Ben Judah kaže da mu razni urednici govore da analitika pokazuje pad interesovanja za rat u Ukrajini. Očekivao sam ovo malo kasnije, ali eto, danas su ciklusi vesti veoma brzi. Ako ne bude značajne eskalacije, rat će iščileti sa radara ma koliko važan bio, to je jednostavno zakonitost medija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:19 pm

    To su oscilacije, a i osim mariupolja ne desava se skoro nista.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:20 pm

    Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je ranije da će Moskva od sada zahtevati da „neprijateljske zemlje“ plaćaju uvoz ruskog prirodnog gasa isključivo u rubljama.


    Taj zahtev „predstavlja prekid ugovora“, rekao je nemački ministar ekonomije Robert Habek na konferenciji za novinare u Berlinu.

    N1
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:23 pm

    Pa to mi je upalo u oči - većina ugovora imaju valutnu klauzulu.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 7:24 pm

    Sorry we do not accept American Express Rat u Ukrajini - Page 26 1949538119


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:26 pm

    ficfiric

    Posts : 34697
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by ficfiric Wed Mar 23, 2022 7:30 pm

    Cousin Billy wrote:Novinar Ben Judah kaže da mu razni urednici govore da analitika pokazuje pad interesovanja za rat u Ukrajini. Očekivao sam ovo malo kasnije, ali eto, danas su ciklusi vesti veoma brzi. Ako ne bude značajne eskalacije, rat će iščileti sa radara ma koliko važan bio, to je jednostavno zakonitost medija.


    Simpsonovi predvideli

    via GIPHY



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:32 pm

    Talason wrote:

    Ali ce unistiti babusku
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 23, 2022 7:34 pm

    Mór Thököly wrote:To su oscilacije, a i osim mariupolja ne desava se skoro nista.

    Dešava se i te kako, uvijeren sam da obje strane već imaju deset tisuća+ poginulih, samo što je prošao inicijalni šok i dolazi do smanjenja interesovanja odnosno do izmjene prioriteta pa manje bitno postaje koliko je čega srušeno, uništeno, ubijeno, raseljeno. a sve više se obraća pažnja na krizu koja se ukazuje nakon prvog mjeseca sankcija. Mislim da će tako nastaviti sve do nekog krupnog stradanija koje će opet par dana biti u fokusu, a onda opet povratak na gas, naftu, sirovine, dolar, rublju, Kinu itd.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:39 pm

    Ceo dan pratim ovo oko gasa i ne ide mi u glavu zašto se ne zvoni na sva zvona da smo možda pred kolosalnom energetskom krizom. Zapad da kupuje gas za rublje, da pazari rublje od ruske centralne banke, da ministri sada sede sa Rusima i dogovaraju nove uslove i ugovore, u dobroj veri da ugovor neće ponovo biti pocepan i da ih javnost neće rastrgnuti zbog kapitulantstva? Ili mi izmiče nešto, ili sledi nešto jako veliko.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:39 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Mór Thököly wrote:To su oscilacije, a i osim mariupolja ne desava se skoro nista.

    Dešava se i te kako, uvijeren sam da obje strane već imaju deset tisuća+ poginulih, samo što je prošao inicijalni šok i dolazi do smanjenja interesovanja odnosno do izmjene prioriteta pa manje bitno postaje koliko je čega srušeno, uništeno, ubijeno, raseljeno. a sve više se obraća pažnja na krizu koja se ukazuje nakon prvog mjeseca sankcija. Mislim da će tako nastaviti sve do nekog krupnog stradanija koje će opet par dana biti u fokusu, a onda opet povratak na gas, naftu, sirovine, dolar, rublju, Kinu itd.

    Desava se.naravno, ali nema velikih vojnih operacija osim na jugoistoku. Nato procene su da je ruskoj vojsci izbaceno izvan stroja bar 30 hiljada ljudi. To je ogroman broj.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:44 pm

    I Italija je u fazonu da neće da plaća u rubljama, kaže Dragijev savetnik.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50926
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 7:45 pm

    Mogu uvek da kupe od nas za evre, a mi cemo se vec snaci za rublje. Samo da napravimo skladiste od 5 triliona kubika
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:46 pm

    Mór Thököly wrote:Mogu uvek da kupe od nas za evre, a mi cemo se vec sna i za rublje
    Bukvalno sam to krenuo da pišem  Rat u Ukrajini - Page 26 1233199462
    A bez šale, ovo će zahtevati nečije posredovanje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Wed Mar 23, 2022 7:48 pm

    boomer crook wrote:a fince?


    mogu i to, kad ih vec nisu okupirali sto su jurisali na lenjingrad sa nemcima


    mislim ovde su oslobodjeni svi demoni WW2. ovaj rat je 10. maj 1945.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 7:50 pm

    I ne znam može li se to posredovanje obaviti bez fizičkih skladišta, tj da nekim vratolomijama direktan tranzit gasa na papiru pretvore u posrednički posao.

    Ne znam. Opet se Putin kocka izgleda. Na prvu mi je delovalo kao pametna ideja, ali kad sam pročitao Simonjan koja kaže "neka nam daju aviona i vozova u barteru" sve mi je dosta zaličilo na vreme najgoreg Slobe, "Kristofere primite nas u NATO, eto rešenja" i ostale priče za dugu i crnu noć.
    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 23, 2022 7:51 pm

    Ja sad idem u Rat u Ukrajini - Page 26 1848198029


    Ja očekujem eskalaciju, ojnu. Ispostavilo se da se ruska vojska nije džaba okupljala oko Ukrajine, ja sam se nadao i vjerovao da neće ići u invaziju, preveliko mi to izgledalo. Nakon invazije, ništa više nije preveliko. Neće me iznenaditi da se proširi na Bjelorusiju i Poljsku, ne mora, za početak, da bude na njihovoj teritorijii, kasnije će možda da pukne i na koridoru za Kalinjingrad...

    Ostavljam mogućnost da se bjeloruska i poljska vojska nađu i kao mirovne snage sa svojim zonama odgovornosti i međusobnom saradnjom, misija ukrajinska Trizonija.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Rat u Ukrajini - Page 26 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Jun 30, 2024 11:43 am