Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 12:45 pm

    Dodaću i da je ono Bajdenovo da je Putin ratni zločinac jedan od kretenskijih poteza od početka rata. Mislim vidimo da jeste ratni zločinac ali nema nikakvog razloga da se ne zadrži mera diplomatske pribranosti koja bi kasnije olakšala komunikaciju.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 12:49 pm

    Margit Savović wrote:
    Talason wrote:amerika je bez problema stavila ukrajinu i evropu na kocku kada se zajebavala sa onim ludakom

    mislim da je to uradila mnogo lakše imajući u vidu godine vladavine angele merkel i približavanje nemačke ekonomije rusiji
    U junu 2019 sam letela Domodedovo - Peking i nazad. To moje bizar iskustvo sa gostovanjem u Kini je priča za sebe. Enivejz, na oba leta u biznis klasi predstavnici komplet nemačke mašinske i električne industrije. Tad su uveliko prezubili i nikog tu nije bilo sramota da bude deo Belt & Road priče. Pričali smo o projektima, nije da špekulišem. Simens, Boš, Tisen Krup…

    bilo koju firmu da si navela, ne verujem da bi pogrešila, ja ne znam apsolutno nijednog OEM-a da nije uključen u to, na neki način

    do ove situacije svi su radili na nekim projektima gde sele deo proizvodnje iz kine u siromašnije evropske zemlje, bio sam po tom pitanju u kontaktu sa firmama zvučnih imena

    sada je to sve on hold, a već sam za neke projekte dobio informaciju da nema potrebe da se deranžiram dalje, saradnju nastavljaju sa mojim kolegama iz azije, doviđenja prijatno

    danas u 16h imam još jedan sastanak na temu poskupljenja sirovina, ja ne vidim kako evropa može da izađe iz ovoga bez inflacije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 12:52 pm

    Cousin Billy wrote:Dodaću i da je ono Bajdenovo da je Putin ratni zločinac jedan od kretenskijih poteza od početka rata. Mislim vidimo da jeste ratni zločinac ali nema nikakvog razloga da se ne zadrži mera diplomatske pribranosti koja bi kasnije olakšala komunikaciju.

    To je tačno, pod uslovom da je Bajdenu stalo da se situacija reši diplomatski i u kratkom roku. Ja nisam ubeđen u to.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 12:55 pm

    Kako nazad posle statusa na Fejsu da je uhapsilo i na mestu ubilo špijuna lokatora? - Gradonačelnik nije bitno kog grada

    i još:

    https://www.vreme.com/kolumna/pogibija-u-harkovu-smrt-mog-druga-borisa-romancenka/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 1:24 pm

    i najnoviji razvoj sa jednom od firmi koju je pomenula Margit

    ostavljaju proizvodnju u rumuniji, zatvara im se fabrika u kini zbog kovida

    gospodarstvena situacija je jebe lud zbunjenog
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50985
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 23, 2022 1:29 pm

    Margit Savović wrote:
    Talason wrote:amerika je bez problema stavila ukrajinu i evropu na kocku kada se zajebavala sa onim ludakom

    mislim da je to uradila mnogo lakše imajući u vidu godine vladavine angele merkel i približavanje nemačke ekonomije rusiji
    U junu 2019 sam letela Domodedovo - Peking i nazad. To moje bizar iskustvo sa gostovanjem u Kini je priča za sebe. Enivejz, na oba leta u biznis klasi predstavnici komplet nemačke mašinske i električne industrije. Tad su uveliko prezubili i nikog tu nije bilo sramota da bude deo Belt & Road priče. Pričali smo o projektima, nije da špekulišem. Simens, Boš, Tisen Krup…

    Upravo. 

    Nemacka je stavila ta koja je stavila Evropu na kocku.

    Ameri su stavili Aziju.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 1:30 pm

    ma daj, čiji akcionari drže nemačke firme?
    bemty

    Posts : 3801
    Join date : 2014-11-12

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by bemty Wed Mar 23, 2022 1:34 pm

    Talason wrote:
    Cousin Billy wrote:Dodaću i da je ono Bajdenovo da je Putin ratni zločinac jedan od kretenskijih poteza od početka rata. Mislim vidimo da jeste ratni zločinac ali nema nikakvog razloga da se ne zadrži mera diplomatske pribranosti koja bi kasnije olakšala komunikaciju.

    To je tačno, pod uslovom da je Bajdenu stalo da se situacija reši diplomatski i u kratkom roku. Ja nisam ubeđen u to.

    tako je, komunikacija nije cilj. cilj je oslabljivanje rusije na duze staze, uz svesno i ja bih rekla cak i namerno zrtvovanje ukrajine. slag na tortu je cementiranje americke nadredjene pozicije unutar imperije zapadnih zemalja. americi uopste ne treba diplomatski nastrojena rusija, niti bilo kakva rusija koja ima sanse da se oporavi od ovoga.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 1:55 pm

    Putin upravo naložio da se plaćanja  za gas od "unfriendly countries" vrše isključivo u rubljama  Rat u Ukrajini - Page 25 2729202060 Ne razumem implikacije toga.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 1:57 pm

    Šta je ideja, da ojača rublju tako što će stimulisati tražnju? 

    [size=37]Russia will now accept payment for natural gas exports to unfriendly countries in rubles only, President Vladimir Putin said at a meeting with the government on Wednesday.[/size]
    [size=37]The Russian president gave the Central Bank and the government a week to determine the procedure for operations for buying rubles on the domestic market for importers.[/size]
    [size=37]Putin added that Russia will continue to supply gas in accordance with the volumes and pricing principles of the contracts. Only the currency of payment will change.[/size]
    [size=37]The head of state explained that Russia plans to abandon all ‘compromised’ currencies in payment settlements. He added that illegitimate decisions by a number of Western countries to freeze Russia's assets destroyed all confidence in their currencies.[/size]
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 2:01 pm

    Dakle ako hoćete gas, morate da nam pomognete da ojačamo rublju i da tako olakšamo teret sankcija.

    Pa i nije glupa ideja.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 2:07 pm

    Za razliku od genijalne ideje profesora sa JBNG Stenforda i bivšeg ambasadora McFaula koji je predložio da se plaća dolarima na escrow račun, pa nek Putin vidi, šta će i kako će.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 2:11 pm

    Ma ne kontam sve ovde. Mislim - valjda je svejedno da li primaš evro ili petrorublju? U oba slučaja si dnevno dobar milijardu evra, što ti daje monetarnu stabilnost. Zašto da se direktno ojačava rublja na ovaj način? Objasniće se to već, i to brzo.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 2:15 pm

    +vest od pre neki dan da će Saudi da prodaju naftu za yuan... + ne dižu slušalicu ka Biden zove...
    ne znam. nesam školovao.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Wed Mar 23, 2022 2:18 pm

    genijalan je zapravo plan 

    ako nemci oce da se greju i ne smrzavaju, morace da kupuju prvo rublje


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 2:19 pm

    ne znam, jedino što mi pada na pamet da je to udar na vrednost dolara i podsticanje inflacije u usa
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 2:23 pm

    Talason wrote:ne znam, jedino što mi pada na pamet da je to udar na vrednost dolara i podsticanje inflacije u usa

    Ali ne ide mi u glavu zašto baš sada. Odluka će ojačati inicijative za bojkot ruskog gasa. Baš je hazarderska ideja, i ponovo se računa na nejedinstvo Zapada, s tim što sad može i da upali.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 2:26 pm

    Cousin Billy wrote:
    Talason wrote:ne znam, jedino što mi pada na pamet da je to udar na vrednost dolara i podsticanje inflacije u usa

    Ali ne ide mi u glavu zašto baš sada. Odluka će ojačati inicijative za bojkot ruskog gasa. Baš je hazarderska ideja, i ponovo se računa na nejedinstvo Zapada, s tim što sad može i da upali.

    verovatno se dešava nešto o čemu nemamo pojma, šta razgovaraju putin i uar ili xi, to znaju oni

    a mi zaključujemo na osnovu onog što vidimo na površini duboke vode
    паће

    Posts : 40503
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Wed Mar 23, 2022 3:43 pm

    Cousin Billy wrote:
    Talason wrote:ne znam, jedino što mi pada na pamet da je to udar na vrednost dolara i podsticanje inflacije u usa

    Ali ne ide mi u glavu zašto baš sada. Odluka će ojačati inicijative za bojkot ruskog gasa. Baš je hazarderska ideja, i ponovo se računa na nejedinstvo Zapada, s tim što sad može i da upali.

    На разним странама, већ деценијама, само гледају прилику да умакну долару. Јер САД доста дуже од тога своја срања извози кроз курс долара. Нико не зна колико су тога написали, и свима је пун курац тог мики маус новца. Ово се сад користи прилика да се долару покаже средњи курац.


    _____
       don't really care, only seem to
       кухиња се дели на радни и трпни део. у радном делу се ради, а у трпном се трпа у себе, to je трпезарија..
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 3:47 pm

    Poljska zvanično proterala 45 ruskih diplomata, Belorusija proterala većinu ukrajinskih diplomata, zatvorila konzulat u Brestu, a u Minsku mogu da ostanu samo ambasador i još četiri službenika.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 4:47 pm

    Kažu da je Čubajs zapalio i da je ovo on na bankomatu u Istanbulu.

    Rat u Ukrajini - Page 25 AUbiubW


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Wed Mar 23, 2022 4:59 pm

    Štakor.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Mr.Pink Wed Mar 23, 2022 5:01 pm

    eltsinov bubalo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Wed Mar 23, 2022 5:20 pm

    2000 mikrograma plutonijuma za gospodina Rat u Ukrajini - Page 25 Pjpeg&lastModified=1360314456000
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Wed Mar 23, 2022 5:26 pm

    Russian + Donbass forces have given a last ultimatum to Azov in Mariupol, giving them time to surrender until midnight local time (in six hours)
    From midnight no one will be taken prisoner.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Rat u Ukrajini - Page 25 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Jul 02, 2024 9:51 am