Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by plachkica Sat Mar 19, 2022 12:56 am





    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:06 am

    Errm, zasto je cudno sto Indija kupuje naftu od Rusije? Mislim, kakav je to realignment?
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by plachkica Sat Mar 19, 2022 1:08 am

    zbog 2 stvari, valute i ignorisanja američkih sankcija
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:15 am

    Pa Evropa kupuje naftu od Rusije i dalje.

    A za valutu...pa sto ne bi kupili po "akcijskoj" ceni (sto to upravo jeste).

    Ne bih ja tu puno ucitavao.


    Prava vest je ova druga - Bliski istok.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Sat Mar 19, 2022 1:19 am

    masovna trgovina sa najvecom zemljom na svetu koja ne ide preko $$$ je svakako vest. 

    neka se pripreme barter aranzmani.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:27 am

    pa dobili su dobru cenu, sto da ne.

    inace, nafta je pala ispod 100 dolara, posle onih nekoliko sumanutih dana.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:36 am

    A ne vidim ni da je negde bio zakazan sastanak Blinkena u Ruhadu i Abu Dabiju...mozda jeste, ali ne nalazim
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 1:41 am

    Gargamel wrote:
    Mór Thököly wrote:Da, s tim sto mi je malo nezamislivo da se dodje do po 200 ispaljenih taktickih nuklearki a da se ne trigeruju strateske.
    u konvencionalnom ratu, očito da Rusi nemaju šta da traže kontra NATO-а.

    pa je poenta citiranog u tome da, ne samo da bi Rusi imali motiv da u nekakvom sukobu eskaliraju upotrebom nekonvencionalnih sredstava, već bi imali i dominaciju u eventualnoj eskalaciji.


    Ovo je veoma, veoma sumnjiva tvrdnja.

    Mi zapravo ne znamo kako bi izgledao konvencionalni rat sa Nato-om. Uopste nisam siguran da bi se stvari tako dobro odvijale po Nato. Mi zamisljamo Nato kao mocnu organizaciju koja melje sve pred sobom jer su pred sobom uglavnom imali nemocne i neadekvatne vojske. Stvar je potpuno drugacija kada krene combined arms warfare. Plus sto Rusi tada ne bi ratovali sa sto manje vojske. Da, Rusija u pojedinim trenucima deluje komicno suplje, ali mi prosto Nato nismo ni videli u takvoj situaciji.

    Nadam se da sve to necemo ni videti/testirati.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 1:43 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    disident wrote:


    Nemoj brate rodjeni, tako je i pre invazije pisano ovde da ce mu propasti blef tj gomilanje snaga pa vidimo sta je iz toga ispalo
    Gde ovde? Amerika je stalno pričala da će do invazije doći, čak su skoro i u dan pogodili.

    Nego aj da zajebemo ovo sa nuklearkama, mene zanima kako su znali kada je navodno samo 5-6 ljudi oko Putina znalo sve? Ko je medju njima špijun Cije?


    Odgovor je vrlo jednostavan - Amerikanci su i sami gurali Ukrajinu u rat, a ukrajinsko rukovodstvo vec dugo vremena, naslonjeno na americku podrsku i osokoljeno ultra-nacionalizmom, odbija svaki vid dogovora/pregovora/sporazuma. Recimo, da su barem krenuli da sprovode ista od onoga sto su potpisali u Minsku, pa i da kazemo da je Putin lud.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:46 am

    Pa sto onda nije zaposeo D i L i dovidjenja?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 1:46 am

    Mór Thököly wrote:Pa Evropa kupuje naftu od Rusije i dalje.

    A za valutu...pa sto ne bi kupili po "akcijskoj" ceni (sto to upravo jeste).

    Ne bih ja tu puno ucitavao.


    Prava vest je ova druga - Bliski istok.


    Te dve vesti su povezane. Gigantske zemlje se povezuju medjusobno, skupa sa uticajnim igracima sa bliskog istoka, i trguju naftom bez petrodolara. To je prvorazredna vest. Ljudska prava i slobode bi funkcionisale daleko manje kada bi permanentno stampanje dolara imalo proporcionalni ekonomski efekat za najvecu ljudskopravasku dvopartijsku diktaturu na svetu, te kada bi siromasili kao i svaka druga zemlja stampanjem para, umesto da efekat prebacuju na citav svet jer se njihova valuta koristi kao osnova medjunarodne trgovine - i onda bi bili budale da ne stampaju pare bez pokrica.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:48 am

    Ja to vidim prosto ovako. Rusija je u problemu i Indija je spustila cenu. Ukljucujuci i cime ce platiti. Pijaca, jbg.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 1:50 am

    Mór Thököly wrote:Pa sto onda nije zaposeo D i L i dovidjenja?


    Pa vidis da to nije tako lako, buduci da je miroljubiva Ukrajina koncentrisala gomilu najbolje vojske tamo, opremljene i istrenirane od strane miroljubivih zapadnjaka. Osim toga, da zaposedne doticne, i sta onda? Opet ima ratnicki nabrijanu ultranacionalisticku drzavu na svojoj granici koja se bazira na mrznji prema Moskvi. Gle cuda, to im ne prija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:51 am

    Ja ne vidim scenario u kome ce im rezultat ovoga vise prijati.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:51 am

    Msm, jbt, kao da Ukrajina moze da napadne Rusiju, o cemu pricamo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 1:56 am

    Mislim, mogli bismo i mi da zajebemo Ameriku i predlozimo Rusima da im placamo dinarima za gas  Rat u Ukrajini - Page 3 1233199462

    I to po mogucstvu 400 evra po 1000 kubnih metara Rat u Ukrajini - Page 3 1861198401


    Last edited by Mór Thököly on Sat Mar 19, 2022 2:01 am; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 2:00 am

    Mór Thököly wrote:Msm, jbt, kao da Ukrajina moze da napadne Rusiju, o cemu pricamo.


    Naravno da može. Ne samo da može da napadne Rusiju, već može da ponudi "alternativni pogled" na Rusiju i rusku istoriju, inspirisanu onim momcima koji vidim ne smetaju previše, a to su momci iz Ajdara, Donbasa, Azova, Desnog sektora i ostalo.

    Mislim, govorimo o zemlji čija ministarstva kače kako Rusi nisu Sloveni već prljava mešavina Slovena, Mongola, Balta, ili pak koja koristi slike sopstvenog bombardovanja civila da ih predstavi kao svoje zrtve.


    Last edited by Filipenko on Sat Mar 19, 2022 2:08 am; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 2:02 am

    Donjeck nije Rusija, nemoj uciti geografiju kod Liz Truss Rat u Ukrajini - Page 3 2304934895

    A ovo za "alternativni pogled na rusku istoriju"...nemoj me zajebavati, kako to ugrozava Rusiju, leba ti Rat u Ukrajini - Page 3 1399639816
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 2:03 am

    Mór Thököly wrote:Mislim, mogli bismo i mi da zajebemo Ameriku i predlozimo Rusima da im placamo dinarima za gas  Rat u Ukrajini - Page 3 1233199462


    Da, mogli bismo, i kada bismo mi imali nesto sto Rusima treba, oni bi verovatno pristali. Lupam, mi njima dinarima za gas, a oni od nas onda kupuju povrće i mlečne prerađevine.

    E onda bi potreba da se demokratizujemo dramaticno porasla, i pojavila bi se neka mala Viktorija Nuland. Ko zna da li bi od nas ista ostalo.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sat Mar 19, 2022 2:03 am

    evo i ove legendice piše o Desnom sektoru  Rat u Ukrajini - Page 3 2729202060
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sat Mar 19, 2022 2:05 am

    Filipe, Desni sektor je trenutno aktuelan kao Otačastveni pokret Obraz u Srbiji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 2:06 am

    Filipe, nemoj molim te ove slike, dogovorili smo se da ne kacimo ovako nesto, inace bi bio podforum samo za to, a besmisleno je. Ima takvih jezivih slika na hiljade. I najvecom vecinom su posledica ruskih dejstava.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 19, 2022 2:07 am

    Filipenko wrote:
    Mór Thököly wrote:Mislim, mogli bismo i mi da zajebemo Ameriku i predlozimo Rusima da im placamo dinarima za gas  Rat u Ukrajini - Page 3 1233199462


    Da, mogli bismo, i kada bismo mi imali nesto sto Rusima treba, oni bi verovatno pristali. Lupam, mi njima dinarima za gas, a oni od nas onda kupuju povrće i mlečne prerađevine.

    E onda bi potreba da se demokratizujemo dramaticno porasla, i pojavila bi se neka mala Viktorija Nuland. Ko zna da li bi od nas ista ostalo.

    I ovako raste Rat u Ukrajini - Page 3 1861198401

    Sreca te smo ovako na putu potpunog preporoda Rat u Ukrajini - Page 3 2304934895
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 2:08 am

    Mór Thököly wrote:Donjeck nije Rusija, nemoj uciti geografiju kod Liz Truss Rat u Ukrajini - Page 3 2304934895

    A ovo za "alternativni pogled na rusku istoriju"...nemoj me zajebavati, kako to ugrozava Rusiju, leba ti Rat u Ukrajini - Page 3 1399639816


    Cekaj, tebi je sasvim OK da bombardujes civile i onda to prikazujes kao sopstvene zrtve? Dakle, da ukrajinsko ministarstvo slike civila koji su stradali od bombardovanja ukrajinske vojske prikazuje tako perfidno i cinicno kao da je rec o ruskom bombardovanju civila?


    Naravno da je to opasno, to su najopasniji narativi. Za pocetak, ukidaju prava ruskom stanovnistvu i asimiluju ih. To mozda nije toliko bitno u drzavama gde se broj Rusa meri desetinama ili stotinama hiljada, ali tamo gde se broje silnim milionima, situacija je drugacija. Dalje, Rusija nece biti stabilna. U slucaju raspada na 4-5 delova, Ukrajina bi mogla da postane novi stozer nekakvog okupljanja. Stavise, mislim da je to ukronacistima zapravo siri cilj. Neko novo razaranje Rusije i potonuce u siromastvo ukrajinskog nivoa bi otvorilo put za njihove ideologije i destruktivno delanje u samoj Rusiji, a onda bi neki novi nacisticki pukovi tipa Novgorodsko Sunce i Sibirski Sinovi dolazili u posed arsenala kojim Rusija raspolaze, cime bi se stvorio prostor za stvaranje prave horor situacije za ceo svet.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Mar 19, 2022 2:10 am

    Cousin Billy wrote:Filipe, Desni sektor je trenutno aktuelan kao Otačastveni pokret Obraz u Srbiji.


    Tako je. Ja o tome i govorim. Ocas posla ce nacisti naci nacina da se prilagode osiromasenom Rusu na ovaj ili onaj nacin. To je pretnja i za Rusiju iznutra i za ceo svet. Ali dobro, lakse je zezati se sa tim i pricati da nikakve opasnosti nema. Verovatno ni ovde nema opasnosti od Obraza i slicnih ekipa. Koje su bezgranicno manje opasne, za razliku od ovih momaka sa istoka.

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:43 am