Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    24 sata Vučić

    boomer crook

    Posts : 37045
    Join date : 2014-10-27

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by boomer crook Sun Jul 17, 2022 7:21 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instragramu snažnom porukom nakon odluke Hrvatske da mu zabrani privatnu posjetu Jasenovcu.

    "Samo vi radite svoj posao! Živjeće srpski narod i nikada neće zaboraviti", piše uz fotografiju koju je predsjednik Vučić postavio.


    Starac Vukašin.

    koji inace verovatno nije ni postojao


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Notxor Sun Jul 17, 2022 7:59 pm

    Sad ćeš da kažeš i da Miloš Obilić nije postojao?!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34429
    Join date : 2012-02-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by ficfiric Sun Jul 17, 2022 10:50 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50424
    Join date : 2017-11-16

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 12:37 am

    Nije AV problem, nego komunisti, "drugosrbijanci"...
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7197
    Join date : 2020-03-05

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 18, 2022 4:23 am

    ficfiric wrote:
    Čekaj pa ovo je bukvy 1/1 bilo pre 2 meseca kad su neki naši desnokrilni mamojebi isto tako hteli da odu u Jasenovac i isto je bilo “gde ste krenuli nenajavljeni, aj nalevo krug”. I bilo je identično kukulelekanje “EU sloboda kretanja propo”. Znam da sam napisao komentar da su ti mufljuzi za suverenost države kad oni treba nekom strancu nešto da zabrane, a kada se njima isto tako zabrani da vršljaju po EU jer su štetočine, e onda bude “to je ta Evropa kojoj težimo”.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Indy Mon Jul 18, 2022 5:12 am

    Ali, njihova neumrla sposobnost da pronađu "komuniste" tamo gde se ni spektroskopom ne mogu detektovati...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Filipenko Mon Jul 18, 2022 8:58 am

    Pa to je novoudboljubiva emigracija kojoj je posao da ide po opozicionim strankama. Njima su najveci neprijatelji komunisti, sto po porodicnoj tradiciji, sto zbog toga sto znaju da bi bili prvi na nekim novim spiskovima kao verni saradnici okupatora.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Notxor Mon Jul 18, 2022 9:16 am

    Predsednik Vlade najmanje nemačke pokrajine Tiringije Bodo Ramelo, moj prijatelj i čitalac mojih knjiga, poželeo je da me privatno poseti povodom mog devedesetog rođendana, preda mi orden Tiringije u užem krugu prijatelja i porodice i večera sa mnom u Klubu književnika. E, to tako nije bilo moguće. Iz Nemačke nisu hteli da ga puste bez dvojice naoružanih telohranitelja, Srbija mu je dodelila još dvojicu naših naoružanih bezbednjaka, a morao je da ispuni i još čitav niz protokolarnih zavrzlama da bi sa mnom, sa sve telohraniteljima, proveo nekoliko privatnih sati. Nema privatnosti kada si na određenoj državničkoj funkciji

    https://www.vreme.com/kolumna/sluzbeni-cirkus-oko-privatne-posete-zasto-aleksandar-vucic-nije-mogao-da-skokne-do-jasenovca/



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Janko Suvar

    Posts : 7736
    Join date : 2019-06-06

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Janko Suvar Mon Jul 18, 2022 9:59 am

    jel on ucestvovao u NOBu?
    Del Cap

    Posts : 6307
    Join date : 2019-11-04

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Del Cap Mon Jul 18, 2022 10:02 am

    Naravno da ima privatnosti (u tom smislu i privatnih poseta) i ako si na državnoj funkciji, ako ima međusobnog razumevanja o dobrim namerama.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Notxor Mon Jul 18, 2022 10:04 am

    Janko Suvar wrote:jel on ucestvovao u NOBu?

    Čovek je 1929. godište.

    Марта 1944. године, Ивањи је ухапшен у Новом Саду. Одведен је у сабирни логор за Јевреје у Суботици под мађарском управом, потом пребачен у Бају, где су га преузели припадници СС-а. Тада је депортован у логор Аушвиц и касније у концентрациони логор Бухенвалд, где остаје до априла 1945. године.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11070
    Join date : 2014-10-28

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by bela maca Mon Jul 18, 2022 10:07 am

    Janko Suvar wrote:jel on ucestvovao u NOBu?
    jeste, bio je najstariji dvanaestogodišnjak koji se borio na partizanskoj strani.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Janko Suvar

    Posts : 7736
    Join date : 2019-06-06

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Janko Suvar Mon Jul 18, 2022 10:09 am

    da, izguglao sam, nista, sve mi je jasno. Mislio je da dodje i privatno da mu da orden, al ne moze privatno, sve jasno.

    svaka cast predsedniku Vucicu kako ih isteruje na cistinu, bog mu dao jos decenijama da salje municiju u Banglades.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Filipenko Mon Jul 18, 2022 11:00 am

    Imam jedno pitanje vezano za ovu Vucicevu otkazanu posetu Jasenovcu, privatnu ili javnu, kako god. Ajde sto ga je otkucao Pupovac, koji je javio hrvatskoj vladi da ovaj planira da dodje i da ga je zvao da zajedno idu u Jasenovac, medjutim mene nesto drugo mori:

    Sta na ove napade na Aleksandra Vucica kaze Vuciceva ambasadorka u Zagrebu, Jelena Milic?


    24 sata Vučić - Page 35 640px-Jelena-milic5
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50424
    Join date : 2017-11-16

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 18, 2022 11:19 am

    Kaze - dva frapea i koka kolu
    Anonymous
    Guest

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Guest Mon Jul 18, 2022 11:30 am

    I pola pola kućnog rozea i sode (to loče u Staroj Hercegovini i bulji okolo kao najgora opajdara)
    Erős Pista

    Posts : 81583
    Join date : 2012-06-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Erős Pista Mon Jul 18, 2022 11:36 am

    24 sata Vučić - Page 35 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37045
    Join date : 2014-10-27

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by boomer crook Mon Jul 18, 2022 1:22 pm

    Janko Suvar wrote:da, izguglao sam, nista, sve mi je jasno. Mislio je da dodje i privatno da mu da orden, al ne moze privatno, sve jasno.

    svaka cast predsedniku Vucicu kako ih isteruje na cistinu, bog mu dao jos decenijama da salje municiju u Banglades.

    isterao je na cistac 93 godisnjeg prezivelog iz holokausta, tele jedno monsinjor tisoa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3757
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 18, 2022 3:13 pm

    Išla sam viti jel Vulinu zabranjen ulaz u Hrvatsku, enivejz ovo se svako malo desi:
    Iz 2018:
    Srbijanski ministar obrane Aleksandar Vulin ocijenio je u nedjelju da je odluka hrvatskog ministarstva vanjskih i europskih poslova kojom mu je zabranjen ulazak u Hrvatsku provokacija i pokušaj ušutkavanja "nekoga tko govori istinu o Jasenovcu" te je najavio odlučnu reakciju Srbije, prenose beogradski mediji. Vulin je u subotu ujutro kazao Tanjugu da će o tome "hoće li doći u Mlaku, u obnovljenu srpsku crkvu, tamo gdje se nalaze Srbi, tamo gdje se nalaze potomci žrtava Jasenavca" odlučiti sam ističući da "o tome može odlučiti vrhovni zapovjednik Vojske Republike Srbije gospodin Aleksandar Vučić a nikako o tome ne mogu odlučivati hrvatski ministri". Nakon toga hrvatsko ministarstvo vanjskih i europskih poslova u subotu je objavilo kako Vulin "nije do daljnjeg dobrodošao u Hrvatsku" zbog izjave da o njegovu dolasku na hrvatski državni teritorij može odlučiti vrhovni zapovjednik Srbije.

    A ima i incident s uniformama iz 2019
    Na činjenicu da je srpska strana, a tu se ne podrazumijeva samo Vojska Srbije, napravila proceduralnu grešku upozorava vojni analitičar Igor Tabak, ukazujući na podatak iz saopćenja srpskog ministarstva da je vladika pakračko slavonski Jovan, preko eparhijskog sekretara Đorđa Teodorovića, obavijestio policijsku stanicu Novska i da je o prolasku obaviještena srpska granična policija kako bi u suradnji s hrvatskim organima ubrzala granične procedure i omogućila nesmetan prolaz.
    - Iz ovoga bi se dalo iščitati, među ostalim, da predstavnici Vojske Srbije, odnosno njihove Vojne akademije, ni u jednom trenu o svojim putnim planovima nisu službeno obavijestili mjerodavne hrvatske institucije i to diplomatskim putem, o namjeri službenog prekograničnog dolaska vojnog izaslanstva, već je samo XY preko osobe Z obavijestio lokalnu policijsku postaju u Hrvatsku kako se očekuje dolazak inozemne delegacije, dok je i o prelasku granice bila obaviještena tek jedna, ona njima matična strana, ukazuje Tabak u tekstu na portalu ‘Obris‘.
    Neprimijećena je ostala i izjava da je hrvatska policija lani odbila dati odobrenje za ulazak delegacije VS-a u uniformama na skup u Jasenovcu, kao i podatak da su predstavnici civilnih vlasti Srbije bez ikakvih problema došli na skup. Postoje međunarodni propisi koji daju za pravo zemlji domaćinu da regulira kretanje stranih vojnika u uniformama, čega se srpska delegacija formalno nije držala, a ostaje i pitanje da li je hrvatska granična policija baš morala trenirati strogoću nad članovima delegacije i ne pustiti ih na komemorativni skup.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    ficfiric

    Posts : 34429
    Join date : 2012-02-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by ficfiric Mon Jul 18, 2022 7:17 pm

    24 sata Vučić - Page 35 Acajas10


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 7540
    Join date : 2017-03-14

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by MNE Mon Jul 18, 2022 8:04 pm

    oko čega li su ga stisli sad ovoliko pa je smislio Jasenovac da diže dževu
    Erős Pista

    Posts : 81583
    Join date : 2012-06-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Erős Pista Mon Jul 18, 2022 8:44 pm

    Slusao sam malo, doslovno je rekao: "Necu na more, hocu u Jasenovac!". Nemam energije vise da se sablaznjavam, ali ono je realno medju monstruoznijim stvarima koje je izvalio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Notxor Mon Jul 18, 2022 8:46 pm

    Neću žvaku, hoću kusur!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34429
    Join date : 2012-02-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by ficfiric Mon Jul 18, 2022 8:48 pm

    Ponavljam se ali nema veze. Ta prica sa morem se menja kako se menjaju granice

    24 sata Vučić - Page 35 FX9o9xGXEAIuAcC?format=png&name=small


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81583
    Join date : 2012-06-10

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Erős Pista Mon Jul 18, 2022 8:50 pm

    24 sata Vučić - Page 35 3579118792

    To je i meni prvo palo na pamet.

    A tako je i zvucalo, kao neki komicni gnevni klinac. (Mozda onaj mali Rus sto hoce "cokolatku".)

    Et notxor


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    24 sata Vučić - Page 35 Empty Re: 24 sata Vučić

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Jun 02, 2024 11:27 pm