Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sotir Sat Jul 16, 2022 5:48 pm

    Први филм још како-тако, остало је потпуно неимагинативна рециклажа.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sotir Sat Jul 16, 2022 5:51 pm

    Иначе овај лик Critical Drinker је писац, а има и свој ЈТ канал у ком анализира филмове и серије.
    Иако је замишљен као пародија, даје добре коментаре ликова и заплета. Посебно не воли новију продукцију и воук трендове, али и даје добре коментаре и разлоге због чега. Нпр Стар Ворс је добро анализирао, поређење Реј и Лука.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Filipenko Mon Jul 18, 2022 8:45 pm






    Vredno svakog minuta...
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 18, 2022 8:54 pm

    Počeo je novi Nathan - The Rehearsal Serije kao takve - Page 31 834035791


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Tue Jul 19, 2022 11:45 am

    Filipenko wrote:




    Vredno svakog minuta...

    Не знам чему гледање ретроспективе, кад можеш да гледаш у пуној дужини, епизоду по епизоду. Натенане.

    Стигао сам тренутно до пете епизоде прве године, треће гледање.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Filipenko Tue Jul 19, 2022 12:47 pm

    Pa ovo je da steknu uvid neki koji nisu gledali ili su na ivici da pogledaju.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue Jul 19, 2022 1:11 pm

    Da steknem uvod u fabulu serije kako bih posle natenane uživao u iznenađenjima i obrtima koje sam već video u ovom klipu?
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Tue Jul 19, 2022 1:16 pm

    Cousin Billy wrote:Da steknem uvod u fabulu serije kako bih posle natenane uživao u iznenađenjima i obrtima koje sam već video u ovom klipu?

    Не ради то тако. Овде погледаш свих пет година, да би похватао шта све са чим има везе, па онда кроз неколико година знаш на шта да обратиш пажњу кад поново гледаш, са предношћу накнадне памети. И опет ће успети ту и тамо да те изненади.

    Онда опет пустиш да прође неколико година, па најзад уживаш у свему томе, јер више нема изненађења.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea Wed Jul 20, 2022 2:57 am

    Kome nije dosta Midsomer Murders, ima novozelandska verzija, The Brokenwood Mysteries. Ubijaju se oko sudjenja na reviji vina ili uloge Hamleta u amaterskom pozoristu... meni super gledljivo. Ima u ultra-stereotipna ruska potoloskinja.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor Thu Jul 21, 2022 10:05 am

    And... he lost me.



    Preporuka isključivo za ironično gledanje sa drugarima uz vutru i pivo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sotir Thu Jul 21, 2022 10:44 am

    lalinea wrote:Kome nije dosta Midsomer Murders, ima novozelandska verzija, The Brokenwood Mysteries. Ubijaju se oko sudjenja na reviji vina ili uloge Hamleta u amaterskom pozoristu... meni super gledljivo. Ima u ultra-stereotipna ruska potoloskinja.
    Јеси ли гледала Foyle's War? 
    Или Detective Montalbano? 

    Ови Мидсомери су ми стереотипно смарање, виша средња класа на енглеском селу која се убија из досаде очигледно, не мож бити нереалније.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea Sat Jul 23, 2022 3:02 pm

    Cuj, nerealno - pa to je poenta. Sto ludji whodunit.

    Nisam, pogledacu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Sat Jul 23, 2022 3:13 pm

    Foyle's War baš odskače po kvalitetu, što zbog pisanja što zbog ambiciozne ideje - detektivski posao tokom WW2. Gledam je na svakih nekoliko godina, u redovnoj rotaciji sa Crackerom.

    Midsomer Murders volim zato što je umirujuća serija, bez ikakve klasne/rasne nelagode, ima jasan ruže su crvene, Englezi su beli, ako ti se ne sviđa, a ti se iseli vajb  Serije kao takve - Page 31 286371741 Lepo održavana dvorišta, pomalo dekadentno plemstvo, pošten seoski svet, pabovi okrečeni pravim krečom, convoluted ubistva - sofisticirani šund za uživanje uz čaj u zimsko popodne.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea Sat Jul 23, 2022 3:17 pm

    Kad smo kod rase/klase - vec peta sezona Brokenwood i jos uvek bad guy nijednom nije bio Maori (mada su bili suspects vise puta).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jul 28, 2022 11:26 am

    Prvi (ili drugi?) put u životu bacio pogled na seriju Otvorena vrata - iskočila mi na jutjubu prva epizoda pa hajd da kliknem. Trebalo mi je tri minuta da shvatim zašto to nisam gledao 1994. godine (moguće je da sam i onda pogledao tri minuta, batalio i zaboravio), bukvalno nijednu tačku identifikacije nisam našao - kakvi su bre ovo ljudi kojima daju magacin banke da žive u njemu, i odakle im čitav salon novog stilskog nameštaja ako su pre toga živeli u malom stanu...mislim ako ću da gledam SF, pustiću Aliens.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sotir Thu Jul 28, 2022 11:36 am

    Па то је била бољка гомиле серија деценијама пре и после.
    Полицајац са Петловог брда - пет жена супер риба са којима има по једно дете и све живе код њега, не треба ни писати о стилском намештају.
    Лисице - све живе у салонски становима у центру, јао немамо пара како ћемо на море...


    Павић је донекле избегавао тај клише, али код њега су сви ликови били исти и обавезно одговарали као да су на пијаци.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jul 28, 2022 11:41 am

    To kukanje u saloncima je još i nekakva manjkava tačka identifikacije ako si propala srednja klasa - a ovo ne znam ni sam šta je, počinje kao komedija o našim naravima ali je sve nekako pomereno tako da ni naravi ni ambijent nisu naši niti generalno plauzibilni. 

    Pretpostavljam da ovde ima i ponekog fana serije pa me, bez ironije, zanima šta su videli u Otvorenim vratima.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Thu Jul 28, 2022 11:47 am

    mene su otvorena vrata bila jednostavno nesmesna. mogu da zamislim neku kvirki ves andersonovsku komediju sa slicnim likovima ali to nije bilo to. biljana je jednostavno los komicni pisac.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jul 28, 2022 11:49 am

    I ta opterećujuća, preteška, prvoloptaška posveta Almodovaru u prvoj sekundi serije...Odmah mi je bilo neprijatno, kao nekome kome poklone veliko i neželjeno umetničko delo. Neću da ove kadrove čitam kao Almodovara, vidim da odmah idete u društveni komentar a Almodovar to ne radi tako i posveta vam je pogrešna u startu, ma koliko da vam je zanimljiv enterijer - a nije baš toliko zanimljiv koliko mislite.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jul 28, 2022 11:50 am

    Jel ta serija nešto kao Smak? To se gledalo kao legitimacija da nisi dizelaš i seljak?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor Thu Jul 28, 2022 11:55 am

    Nisam gledao, ali koliko se sećam serija je bila drugačija od svega domaćeg što se tad* snimalo i emitovalo tako da je verovatno tu pronalazila gledaoce.

    *posle rekordne inflacije ulazi se u period 1 dinar, 1 marka.

    A kad reče Smak, do novog broja Vremena pojma nisam imao je to i skraćenica.
    Ne znam samo da li je nastalo kao skraćenica ili je to nadgradnja imena.

    edit: balkanrock.com kaže da nije skraćenica (Samostalni Muzički Ansambl Kragujevac) nego da je nastalo kasnije, nešto kao Žikićev S.T.R.A.H. koji je Koja pročitao kao Svako To Razume Ako Hoće.


    Last edited by Notxor on Thu Jul 28, 2022 11:59 am; edited 1 time in total


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Thu Jul 28, 2022 11:57 am

    Ja nisam bio fan, ali sam gledao i bilo mi je relativno zabavno u prenijernom prikazivanju. Posle 10-ak godina, mozda i 15 godina sam uhvatio reprizu i bilo mi je jezivo sporo i dosadno, narocito u poredjenju sa brzometnim dijalozima tadasnjih sitkoma. Dijalozi su posebno usporeni, sa nekim suludim dramskim pauzama koje isisavaju svaku potencijalnu dinamiku.

    Ono sto je bilo i ostalo dobro je pokojni Lane koji je bio urnebesan, kao i Vesna Trivalic koja je na licni sarm uslela da izvuce ulogu. I ona klinka bila bas slatka Serije kao takve - Page 31 1143415371

    Serija je bila gledana jer je tada izgledala "moderno" i drugacije od Boljeg Zivota i ostalih serija Sinise P. Takodje, slutim da je ovo sto tebi smeta - neralne socijalne prilike - bilo manje problematicno, a mozda cak i privlacno zahvaljujujuci cinjenici da je ozivela nekakav optimizam s kraja osamdesetih. To se tada nije videlo kao laz ili obmana, nego kao depesa iz sveta kojem bismo mogli da pripadamo.

    Tako se ja bar toga secam.


    Last edited by Erős Pista on Thu Jul 28, 2022 12:01 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Thu Jul 28, 2022 11:58 am

    boomer crook wrote:mene su otvorena vrata bila jednostavno nesmesna. mogu da zamislim neku kvirki ves andersonovsku komediju sa slicnim likovima ali to nije bilo to. biljana je jednostavno los komicni pisac.


    Uzasan. Kao da citas njene tvitove.


    Last edited by Erős Pista on Thu Jul 28, 2022 12:00 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Thu Jul 28, 2022 11:58 am

    Ja sam kao klinac bio Smak vs BD, na sreću brzo me pustilo, zapravo Smak prop'o. Otvorena vrata nikad nisam uspeo duže od minut, ni onomad a ni kasnije.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jul 28, 2022 11:59 am

    Notxor wrote:Nisam gledao, ali koliko se sećam serija je bila drugačija od svega domaćeg što se tad* snimalo i emitovalo tako da je verovatno tu pronalazila gledaoce.

    *posle rekordne inflacije ulazi se u period 1 dinar, 1 marka.

    A kad reče Smak, do novog broja Vremena pojma nisam imao je to i skraćenica.
    Ne znam samo da li je nastalo kao skraćenica ili je to nadgradnja imena.

    Tako napisali u Vremenu? Nisu u pravu. Znam zasigurno, bez dileme, da nije nastalo kao skraćenica.

    Serije kao takve - Page 31 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:12 pm