Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest 09.07.22 19:41

    zašto ne razgovaramo o Star Trek: Strange New Worlds?

    jako mi prija posle višegodišnjeg mračenja u franšizi. nemam ništa ni protiv toga ali bilo je vreme za nešto ovako - epizodično, pozitivno, nevino. sad sam gledao epizodu o mudroj kometi. nema intriga, demoni prošlosti (budućnosti) deru se vrlo umereno, Kirk ima smešne brčiće, meni dosta.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor 09.07.22 19:42

    +1 za utisak i dodatak

    George Samuel Kirk was the eldest son of George and Winona Kirk and the brother of famed Starfleet Captain James T. Kirk. Only his younger brother was said to call him by the nickname "Sam".


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest 09.07.22 19:45

    hahaa nisam ukačio, hvala.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 09.07.22 19:48

    Cousin Billy wrote:zašto ne razgovaramo o Star Trek: Strange New Worlds?

    Чекам рибут Вавилона 5.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest 09.07.22 19:50

    Izgleda da se malo muče sa time, ali hajde da se nadamo da će biti sledeće godine.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 09.07.22 20:06

    Страчински хоће да све буде цакум пакум као прошли пут, само је сад јасно да се очекује још више. Нек касни и целу годину, што се мене тиче, не марим.
    Дотле ћу ваљда стићи да натенане погледам, најзад у хај рез издању, оно прво.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Filipenko 09.07.22 23:26

    Cousin Billy wrote:zašto ne razgovaramo o Star Trek: Strange New Worlds?

    jako mi prija posle višegodišnjeg mračenja u franšizi. nemam ništa ni protiv toga ali bilo je vreme za nešto ovako - epizodično, pozitivno, nevino. sad sam gledao epizodu o mudroj kometi. nema intriga, demoni prošlosti (budućnosti) deru se vrlo umereno, Kirk ima smešne brčiće, meni dosta.

    Vaistinu. Nakon serije losih poteza koji su kulminirali katastrofom zvanom Discovery, vratili su se korenima i prva sezona je - odlicna. Za moj ukus i dalje ima raznih gluposti - pilot(kinja) koja non stop odgovara u nekakvim posalicama koje nemaju mesta na komandnom mostu, sefica obezbedjenja od 45 kila, prvooficirka koju zovu Number One, kako je Picard zvao Rajkera i tako dalje, prva epizoda gde je upad republikanskih terorista u kongres oznacen kao pocetak sveopste katastrofe i svetskog rata Serije kao takve - Page 30 286371741

    No, stvari idu u dobrom smeru i bitno je da smo konacno dobili gomilu naucnofantasticnih prica, umesto da gledamo neko besmisleno djubre s posadom koja je simbioza nestabilnih srednjoskolaca i osoba s posebnim potrebama, i sve to bez ikakve smislene radnje, kao u Discovery-ju.

    Noxtor je vec uveo odredjeni nivo discipline u pogledu razumevanja Star Trek postulata, a ja dodajem da ce James T. Kirk (dakle, onaj Kirk) doci u 2. sezoni. Ovaj Kirk sto je oficir odeljenja za bioloska istrazivanja je njegov stariji brat, koji je u Original Series-u stradao na dalekoj koloniji na koju se naselio od nekih parazita. 2. sezona je vec snimljena, evo Dzejmsa Ti Krka u novom izdanju.

    Serije kao takve - Page 30 Paul-Wesley-Star-Trek-New-Worlds


    Poredjenja radi, dajem uvid u jeres verziju Dzejmsa Ti Krka u nedelima satane moderne umetnosti, Dzej Dzej Abramsa:

    Serije kao takve - Page 30 James-T-Kirk.Star-Trek


    Evo i originala Serije kao takve - Page 30 3826186726

    Serije kao takve - Page 30 Star-trek-capt-kirk_0


    P.S. kad sam vec tu, moram da odam pocast Itanu Peku na tome kako glumi Spoka. Radnja oko njega je malo debilna, posebno sa medicinskom sestrom gde imaju neko hoce-nece zblizavanje s poluromansom, sve iz obicnog hinta u Original Series-u.

    Serije kao takve - Page 30 The-naked-time-Spock-Christine-nurse-christine-chapel-8228001-694-530-2

    No, moram reci da je sam glumac skinuo Spoka vrhunski. U prvoj epizodi mi je bilo prosto neverovatno kako dobro prica, kakvu dikciju i izgovor ima, koliko je skinuo originalnog glumca, na trenutak sam bukvalno mislio da slusam Leonarda Nimoja. Naravno, imamo razne gluposti u pogledu radnje (recimo, u Alien-olikoj 8. epizodi kada se jure sa Gornom u slupanom brodu, Spoka koji ima nadljudsku snagu Vulkanca i najbolji je borac salju da obavesti ekipu napolju o opasnosti dok u obracun sa nepoznatom pretnjom vode nekog debeljka (ko bi rekao da ce bas taj da strada? Serije kao takve - Page 30 2952840586 ), bilo je i idiotizama u pogledu raznih replika i generalnih postavki, ali sam glumac igra Spoka za desetku kada je u pitanju ono sto je do njega, ne moze se sasvim protiv scenarija.

    Serije kao takve - Page 30 SNW_101_MG_002413_RT
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea 10.07.22 1:22

    Isti utisak za Spoka, neocekivano mi je kliknuo. Inace odgledala sve finale sinoc, zao mi je sto nema 20 epuzoda po sezoni.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Indy 12.07.22 7:46

    Bio sam danas godina star kad sam saznao da je nekad daaavno bila serija "Police Squad!"

    Imala je samo 5 epizoda pre nego što su je povukli, izgleda je još bilo prerano za taj "bezizrazan" humor. (bezizazran = deadpan, prim. prev.)




    Može se savatati na potocima.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 12.07.22 7:57

    Било је рано у САД. Имам тих пет епизода, и добри су били, баш, зајебавали су се са стварима које ником другом нису пале на памет пре тога - и што Дребин обавезно обори канту за ђубре кад се паркира, и што гласом објављен наслов епизоде нема везе са оним што на екрану пише, и што глуме замрзнут кадар док иде ођавна шпица... нешто као најбољи препев Пајтона на америчански.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar 12.07.22 15:12

    паће wrote:нешто као најбољи препев Пајтона на америчански.

    I meni je to prva asocijacija. Miks Pythona i Mela Brooksa.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Indy 12.07.22 15:37

    Hbt... ovoliko se nisam smejao ne pamtim kad (smešno je što je smešno, a posebno u kombinaciji sa mnom)...

    Dakle, policajac Norberg pušta magnetofonsku traku sa snimljenim telefonskim razgovorom... 

    *opsesivno blenem u magnetofon ne bih li prepoznao model* (ne vidi se jasno)

    Kad se snimak završio, kapetan North pita "Well, what do you think?" A Norberg odgovara "there seems to be too much wow & flutter from the right speaker" Serije kao takve - Page 30 3984128386

    Serije kao takve - Page 30 Vlcsnap-2022-07-12-23h34m39s175
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 12.07.22 15:54

    Имао сам таквог тракаша, са том ручицом уместо дугмића, пољски клон грундига, берба 1979. Није изгледао много горе од овог :љ


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar 12.07.22 15:57

    Moguće je da je (relativni) uspjeh Sledge Hammera (čiji je humor bio konvencionalniji, ali još uvijek prilično subverzivan za ono doba) nekoliko godina kasnije autore uvjerio da je Amerika konačno spremna za poručnika Drebina, pa je oživljen u Naked Gun serijalu.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 12.07.22 16:10

    Чуј, релативни успех. Слеџ Хамер ми је био генерални директор. Оно „верујте ми, знам шта радим“ и „немој да би неко напуштао град“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar 12.07.22 16:17

    паће wrote:Чуј, релативни успех. Слеџ Хамер ми је био генерални директор. Оно „верујте ми, знам шта радим“ и „немој да би неко напуштао град“.

    Relativni uspjeh kod američke publike, Sledge je ipak dogurao do treće sezone. 

    Kvaliteta nije upitna, serija je briljantna. Ali to nije nikakva garancija da će biti i gledana, kao što se vidjelo kod Police Squada.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 12.07.22 16:21

    Tovar wrote:
    паће wrote:Чуј, релативни успех. Слеџ Хамер ми је био генерални директор. Оно „верујте ми, знам шта радим“ и „немој да би неко напуштао град“.

    Relativni uspjeh kod američke publike, Sledge je ipak dogurao do treće sezone. 

    Kvaliteta nije upitna, serija je briljantna. Ali to nije nikakva garancija da će biti i gledana, kao što se vidjelo kod Police Squada.

    Ех, амерички смисао за хумор. Ево, неки дан гледам поново Бесоновог „Валеријана“ и главна замерка критике је избор главних глумаца, јер „између њих има нула хемије“. Јер не глуматају, они су сталожени агенти и не уздишу, нит се аче бече и керебече.

    Или оно кад је екранизована Лара Крофт, америчко издање филма је било краће за десетак минута, јер су избацили све форе које не пролазе тамо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar 12.07.22 16:50

    Bi li Pythoni bili mogući '69. u Britaniji bez BBC-a, pitam se? Hoću reći, možda nije sve u smislu za humor, nešto je i do uvjeta u kojima rade TV-mreže. Svrha američkih televizija je da vlasnicima namlate pare, nemaju državnih kanala na kakve smo navikli mi u Evropi. Ako serija ne donosi zaradu, ćao đaci. BBC (i slični) operiraju po drugom modelu, gleda se da se i narod malo kulturno uzdiže i obrazuje, pa i po cijenu da se izgubi neka kinta... Onda se tu, s vremena na vrijeme, dogodi i Monty Python.
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook 12.07.22 22:34

    ili bbc radiophonic workshop


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by kapetanm 13.07.22 0:41

    Jel taj Startrek ima na netfliksu?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Indy 13.07.22 1:02

    Better Call Saul, završnica je otpočela:)
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by disident 16.07.22 7:46



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Indy 16.07.22 10:14

    Serije kao takve - Page 30 Pinkmanwhite

    Serije kao takve - Page 30 Giphy
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип 16.07.22 13:42

    disident wrote:


    Sta fali REu sa Milom Jovovic?  Serije kao takve - Page 30 1251298951


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor 16.07.22 13:51

    "Malo" su zaradili.
    Worldwide (prema boxofficemojo)

    $102,984,862
    $129,342,769
    $147,717,833
    $300,228,084
    $240,159,255
    $312,242,626


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Serije kao takve - Page 30 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is 08.05.24 10:16