Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Thu 15 Jun - 7:48

    Ozbiljno?!? Ja ovo ne bi gledo ni za vagon kinder cokoladica.

    Astera sam precrtao vec posle Hereditaryja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Thu 15 Jun - 13:51

    Ma kažem ti, Hereditary ne valja, onaj prije na po odustalala, a ovaj kao idem viti nikad ne znaš i meni se svidio. On je ovo napisao prije i snimio kratkiš, i sad kad je kao zicer uspio je prodat priču da to bude duuuugometražni Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 4101625831


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Wed 21 Jun - 0:10

    novi animirani spajdermen, moram reci da sam se lepo provozao i nahajpovao u bioskopu. jeste superheroji i multiverzumi ali drugi univerzum u odnosu na onu dosadu sto je uzela oskare


    _____
    ova zemlja to je to
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Wed 21 Jun - 2:40

    Konacno odgledao Avatar 2: The Way of the Water.

    Sta znam, bezveze film. Tehnicki raskosan i prilicno bolji od prvog dela u tom pogledu. Pogledao sam i Avatar 1 pre ovoga da ne ispadnem lud. Na OLED ekranu se bas dobro vidi koliko je dvojka bolja u smislu animacije, koliko su pokreti prirodniji, koliko likovi ne odudaraju od pozadine, dok su u kecu ipak uocljivo likovi na animiranoj pozadini.

    Poruka filma, ako uopste postoji, par kopalja ispod keca. Doduse, tu je onaj momenat da ljudi nece odustati jer kapitalizam jebiga. Samo je kapitalizam vecan, makar unistili planetu i stustili se na neku Pandoru da istrebimo indijance. Inace, po pricama ljudi mislio sam da ce mi biti dosadan upravo onaj deo filma koji mi je bio donekle zanimljiv, a to je onaj centralni deo kada su ucili da bivstvuju podvodnim domorocima. Najdosadniji mi je kraj, ubedljivo. Prevrnuli su neki brod uz dosta rike i pucnjave. Glupost.

    Kada jednog dana budemo imali svih 5 delova (ko bude ziv tada) mislim da ce dvojka ispasti potpuno nepotreban film. Nicim ne doprinosi, osim sto smo saznali da su se ljudi vratili na Pandoru jaci nego ikada, da ih vodi zenski general, i da trebe sirote Tulkune zarad jedne bocice dragocene tecnosti ko nekada bizone zarad jezika.

    Kameronovom svetu treba denacifikacija.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed 21 Jun - 3:27

    Jebote ja sam ovo gledo u januaru i nicega se ne secam. Toliko je film upecatvljiv


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Fri 7 Jul - 14:42

    Pogledao sam Bratstvo vukova (nakaradno preveden ovde kao Pakt s vukovima  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 3274312807 ). Sjajan film! Definitivno je neke stvari potrebno pogledati kada se malo slegnu, nakon 20-ak godina. Jedva sam ista razumeo kao klinac, mada je tada prevod bio ocajan (znam nesto francuskog, ali treba mi prevod za film, mada toliko koliko sam znao sam video u bioskopu pre 20 godina da je prevod katastrofa). Sada...topla preporuka. Jos 4K HDR, prelepota.
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Thu 20 Jul - 22:08

    barbika, u reziji grete gervig, po scenariju grete gervig i noe baumbaha. prvo: ako idete u bioskop obucite roze majicu ako ste decak ili roze traku uz roze haljinu ili helanke ako ste devojcica. posto nisam na tiktoku nisam znao da je etikecija nalaze roze dreskod. vecina devojcica devojaka i zena a i dobar deo muskaraca bila je u barbi boji. drugo: ubedljivo najbolji film grete gervig. vrhunska reklama za igracke. posle spajdermena verovatno najbolji ip kontent ovog leta. spajdi ima tu prednost sto nije prvi film o coveku pauku i ne mora da adresuje celu problematiku brenda nego moze da se fokusira na kul animaciju.
    kast je dobar, songovi su odlicni, rajan gosling razbio. ima i dzouk koji targetira mene - sledi spojler- u delu filma kad ken ode u real world pa vidi sta je patrijarhat i onda ga implementira u barbie wordu, i onda kenovi vladaju i kensplejnuju, jedan smara o automobilima, drugi ken tera barbike da gledaju kuma, a treci -- drvi o pejvmentu.

    gledao sam i novog indijana dzonsa i nemogucu misiju, oba dobra. indi iznad ocekivanja, tom kruz ipak slabije od hajpa.

    evo barbi je proizvela i bif u nyc kriticarskom establismentu sto znaci da je marketing kvalitetan

    [size=32] [/size]


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Fri 21 Jul - 0:44

    Nista te nisam razumeo. Neironicno kazes da je Barbie dobar film iako je reklama za igracke, ima songove i Rajana Goslinga (gresi poredjani u rastucem redosledu)?

    Ne kapiram ni bif iz twata. Brody kaze da se Gerwig nije prodala jer je dala sve od sebe sto pokazuje da jeste sposoban za dijalektiku inace bi bio dogmata kao ja koji ne gledam filmove sa njuskom Rajana Goslinga iako mozda neki od njih hipoteticki nije bas totalno smece.

    Ozbiljno pitam za Barbie jer volim Gretu Gerwig a ne volim mjuzikle.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Fri 21 Jul - 0:48

    Ja obnavljam Joea Hisaishija pa sam gledao Kids Return. Hisaishi je 44% Kitana, a Kids Return je 68% Sonatina.

    Jel gledao neko novog Miyazakija?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 1:02

    Idem sutra da pogledam novi Nolanov film. Poželite mi sreću.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Fri 21 Jul - 1:23

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Idem sutra da pogledam novi Nolanov film. Poželite mi sreću.
    3 (tri) jebene ure. Koji kurac, što oni ne umiju snimit film od dvi ure, a ako vide da im ne ide uvijek postoji opcije od mini serije. Mislim, da li da odem na plažu i uvatim escheriju coli ili da odem na Nolanov film Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 702517148 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 1399639816

    Ne volim Gretu ni muža, al možda se čak i zaletim na film Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 3669857247


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Fri 21 Jul - 7:12

    nije mjuzikl, ima recimo 2 (odlicne!) pesme koje pevaju junaci, ostalo je pozadinska muzika.

    sto se bifa tice: brodi misli da je ovo ubedljivo najbolji film g gervig (tacno imo) i to onda znaci da se nije prodala. ne razume da mozes da se prodas i das sve od sebe i kao prodana dusa nadjes pravog sebe. uostalom zar godar, fan americkog filma, u istorijama ne kaze: rusi su pravili propagandu, amerikanci reklame. (a englezi kao i uvek nista)

    u bioskopu isla 2 trejlera za salameove filmove (dina (jos se razmisljam dal da gledam openhajmera jer ne gledam ozbiljne filmove i ne zanima me radnja a opet letnji je hit a to gledam, ali nolan je ejzenstajnkurosava za vilneva) i vili vonka)) i neverovatno koliki je taj decko antitalenat.


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 8:59

    Bleeding Blitva wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Idem sutra da pogledam novi Nolanov film. Poželite mi sreću.
    3 (tri) jebene ure. Koji kurac, što oni ne umiju snimit film od dvi ure, a ako vide da im ne ide uvijek postoji opcije od mini serije. 
    Tri jebene Nolanove ure, ne bilo koje ure. Ja sam odbio da gledam ono Skorcezeovo navodno remek delo o mafijozama na Netfliksu zbog toga što je 3+ sati, a kod kuće mogu makar da ustanem i protegnem noge. Ne znam šta mi bi kad kupih karte al sad nema nazad, šta je tu je.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Fri 21 Jul - 9:14

    host wrote:

    Jel gledao neko novog Miyazakija?

    mozda samo yoyogi. bila japanska premijera pre par dana a nece u zapadnu distribuciju pre oktobra.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Fri 21 Jul - 10:25

    zvezda je zivot wrote:barbika, u reziji grete gervig, po scenariju grete gervig i noe baumbaha. prvo: ako idete u bioskop obucite roze majicu ako ste decak ili roze traku uz roze haljinu ili helanke ako ste devojcica. posto nisam na tiktoku nisam znao da je etikecija nalaze roze dreskod. vecina devojcica devojaka i zena a i dobar deo muskaraca bila je u barbi boji. drugo: ubedljivo najbolji film grete gervig. vrhunska reklama za igracke. posle spajdermena verovatno najbolji ip kontent ovog leta. spajdi ima tu prednost sto nije prvi film o coveku pauku i ne mora da adresuje celu problematiku brenda nego moze da se fokusira na kul animaciju.
    kast je dobar, songovi su odlicni, rajan gosling razbio. ima i dzouk koji targetira mene - sledi spojler- u delu filma kad ken ode u real world pa vidi sta je patrijarhat i onda ga implementira u barbie wordu, i onda kenovi vladaju i kensplejnuju, jedan smara o automobilima, drugi ken tera barbike da gledaju kuma, a treci -- drvi o pejvmentu.
    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 1233199462 
    Nemam ništa rozo u ormaru, sve Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 96193374 , doduše ima jedna tunika ali iz mršavije faze Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 3363120308
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Bleeding Blitva wrote:
    3 (tri) jebene ure. Koji kurac, što oni ne umiju snimit film od dvi ure, a ako vide da im ne ide uvijek postoji opcije od mini serije. 
    Tri jebene Nolanove ure, ne bilo koje ure. Ja sam odbio da gledam ono Skorcezeovo navodno remek delo o mafijozama na Netfliksu zbog toga što je 3+ sati, a kod kuće mogu makar da ustanem i protegnem noge. Ne znam šta mi bi kad kupih karte al sad nema nazad, šta je tu je.
    Pa da, to je meni plan, doma ga pogledat i kukat kako je trebala bit mini serija.
    Vilmoše, očekujemo iscrpan osvrt Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 1844795956


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Fri 21 Jul - 11:12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 361625587_752348833564629_8037458352127164317_n.jpg?_nc_cat=108&cb=99be929b-3346023f&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHgj8wTU8WcDrbvHKaQ0cfMX3DYFPyPBT1fcNgU_I8FPdKukZEcso1vhFs0tOwJnLfm-Dg1ft61Cn3kjKF7HO1r&_nc_ohc=Z8QDpqkNb5YAX_DXgtZ&_nc_ht=scontent.fbeg4-1
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 17:04

    Nekad davno gledao sam u bioskopu (Odeon li beše?) film 10 zapovesti. To je trajalo oko tri ipo sata, i negde na pola su se pogasila svetla i ajmo raja pauza od 10 minuta, možete protegnuti noge, može do vecea, može puš pauza u holu. Nekada davno, ljudi su razumeli da prosto nije normalno da sediš 3 sata u stolici gledaš film bez prestanka. Pogotovo to nije normalno za Nolanove filmove koji su prilično emocionalno ravni od početka do kraja, a emocionalno su ravni jer Nolan ume samo u bum tras a nume u psihologiju ličnosti. Zato mnijem da je ovo 1 katastrofa u najavi jer treba da se 3 sata bavi psihologijom jednog čoveka. Osećam se kao kamikaza pilot dok se laganim hodom približava svom avionu nakrcanim eksplozivom.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Fri 21 Jul - 17:25

    Plaćam X zapovesti u Odeonu i podižem za Novecento (XX vek) u Kinoteci.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 17:38

    Novocento je bio iz dva dela, koliko se secam. Jel to onaj film gde se na kraju drugog dela filma dva starca biju na pruzi dok im se voz priblizava.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Fri 21 Jul - 17:46

    Jeste bio iz 2 dela ali se ponekad prikazivao iz jednog - mislim da je ga je kritičar Time Outa nazvao "najduža reklama za Komunističku partiju Italije", i da, dva starca (mladi neka guglaju koja 2 glumca) se tuku na kraju filma.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 17:48

    Novocento se nekoliko puta davao na teveu, imao sam to nekada snimljeno na VHSu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Fri 21 Jul - 17:49

    Novecento, pošto vidim da si 2x pogrešio ime.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Fri 21 Jul - 17:52

    brate, bice ti dobro. samo se opusti i prepusti bioskopskoj magiji. ako ti lakse i ja sam uzeo karte (al tek u utorak).

    inace, greta gervig ima traume s pejvmentom. ona je iz sakramenta i imala je ocigledno momke smarace. mada kapiram da je mnogo bolje da ti se decko lozi na pejvment nego na, ne znam, filipa rota. naso sam u nekom starom intervjuu.

    Gerwig even gave Timothée Chalamet, who plays one of Lady Bird’s love interests — a self-styled high-school intellectual — a syllabus for “what a paranoid anarchist type of thinker would have been reading back then,” he said, which included, in addition to the requisite Howard Zinn that shows up in the movie, The Internet Does Not Exist, an essay collection that warns of the dangers of a networked world. She also asked him to watch Eric Rohmer’s My Night at Maud’s, which she told me contains a character who is an example of a long-standing type: “These guys who are just completely stuck on their ideas, whether music or progressive philosophy or whatever it is. Like, ‘I’m going to train you to like Pavement.’ ”


    _____
    ova zemlja to je to
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Fri 21 Jul - 17:55



    drugovi i drugarice





    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri 21 Jul - 22:48

    To smo preveli kao XX vek.

    Pejvment su simpa momci, može uz njih da se čita knjiga, može da se čisti frižider, može sve. Nisu smarači ko RadioHead.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 36 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon 20 May - 8:08