Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Notxor Tue Nov 03, 2020 11:58 am

    @disident
    Mislim da je reč o karikaturi svega što si nabrojao, ali to je samo moje mišljenje


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Tue Nov 03, 2020 12:10 pm

    disident wrote:


    Sad mi kaze this video is private


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 03, 2020 12:11 pm

    e jbg, ako ovo propustiš ko da nikad ništa nisi video
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Tue Nov 03, 2020 12:16 pm

    Pa ne, zanimljivi da su skinuli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 03, 2020 12:19 pm

    malo sam pogledao, sam početak, ali sam brzo izgubio interes

    uobičajeno/očekivano
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Tue Nov 03, 2020 12:19 pm

    i meni je nevidljiv
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 03, 2020 12:20 pm

    bio je slobodan, pa privatan, a onda je nestao

    bar meni
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Tue Nov 03, 2020 12:43 pm

    Stvarno skinuli, i mene zanima zasto
    Dok ne okace opet, evo ova jezivost(3 minuta od dva ipo sata) koja je danas izasla na Balkan Infou
    https://streamable.com/bt33gz


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Tue Nov 03, 2020 12:48 pm

    Jezivo. Tesa smrad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Tue Nov 03, 2020 12:50 pm

    ko je ova budala?
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Tue Nov 03, 2020 12:56 pm

    Bivsi francuski legionar i neonacista Dragan Markovic , imao je jedno vreme i svoj yt kanal koji nije bas zaziveo,ne znam da li jos uvek objavljuje na njemu,  drzi treninge ruske sisteme.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Wed Nov 04, 2020 11:23 am

    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/257543/Zenska-solidarnost-Na-televiziji-sa-nacionalnom-frekvencijom-senzacionalisticki-o-abortusu-krsenje-lekarske-i-novinarske-struke.html?fbclid=IwAR2WU5aX3EPduEKHajlH1zib9YDEXnVI1_9gasXRl0OHCuBGBxTLdrKl-n4

    Ženska solidarnost: Na televiziji sa nacionalnom frekvencijom senzacionalistički o abortusu, kršenje lekarske i novinarske struke
    Grupa "Ženska solidarnost" reagovala je povodom emisije koja je danas, 3. novembra, emitovana na televiziji sa nacionalnom frekvencijom "Happy”, a u kojoj je "zlonamerno i senzaciolistički" govoreno o temi abortusa.
    U emisiji, doktor Vanja Milošević analizira snimak procesa koji je "očigledno snimak kasnog prekida trudnoće koji se u Srbiji, kao i u svim razvijenim zemljama, obavlja samo uz medicinsku indikaciju, odnosnonajčešće kao posledica teške malformacije ploda ili kada trudnoća predstavlja rizik po život žene. U oba slučaja, radi se o strahovito traumatičnom događaju za ženu".

    Kako pojašnjavaju, ovakvim "širenjem dezinformacija i svesnim učestvovanjem u senzacionalističkom i taboloidnom izveštavanju, kao i u demonizovanju prava žena na telesnu autonomiju (što po svojoj suštini i jeste abortus), doktor Vanja Milošević je ukaljao svoju titulu, zvanje i ugazio profesionalno i etičko ponašanje jednog doktora. Lekarska komora Srbije ne sme da žmuri na ovakve laži i nastupe koji se o jednoj civilizacijskoj tekovini pretvaraju u širenje kvazinaučnih teorija".

    "Doktor Milošević je pristao da o ovoj osetljivoj temi i, naglasićemo, pravu žene na sopstvenu telesnu autonomiju, razgovara sa Miroljubom Petrovićem, nadrilekarom i rijaliti zvezdom koji je poznat po svojim nazadnim i ultrakonzervativnim stavovima. U studiju nije moglo da se čuje ni jedno stanovište koje je bazirano na činjenicama, već je ’debata’ bila prijatna razmena dezinformacija među istomišljenicima", tvrdi grupa "Ženska solidarnost" .

    One ocenjuju da je žensko telo kroz istoriju "kontrolisano na raznorazne zverske načine i ovo nije ni prvi, a nažalost ni poslednji put, da se žene svode na pokretne inkubatore, kao i da se sva odgovornost oko trudnoće prebacuje na žene".

    "Često možemo da vidimo da se za nizak natalitet, krive upravo žene, dok država merama štednje guši svaku podršku i pomoć majkama, trudnicama i porodiljama. Kada se debatuje o pravu na abortus, nikada grupe koje se zalažu za ukidanje abortusa ne nastupaju iz pozicije brige o deci i majkama, već iz čiste potrebe da žene kontrolišu i eksploatišu", navodi se u saopštenju.

    Kako objašnjavaju, koristiti snimke prekida trudnoće na ovakav način je apsolutno neprihvatljivo u civilizovanom društvu, te predstavlja kršenje pravila i lekarske i novinarske struke.

    "Svojim neodgovornim izveštavanjem, Happy TV namerno navodi publiku na zaključak da se radi o grotesknom, psihopatskom ubijanju i čerečenju ploda.Ovakvo izvrtanje činjenica učinjeno je samo radi najgore vrste senzacionalizma i potpirivanja mržnje prema ženama. Istina je da se u Srbiji legalni abortus na zahtev žene obavlja do desete nedelje. Plod tada nema formiranu glavu, trup i udove kakvi su prikazani na snimkui slikama. U desetoj nedelji, kada je gornja granica za legalni abortus, plod je veličine oko tri centimetarai nema funkcionalan nervni sistem (koji će se potpuno formirati tek u šestom mesecu). Osim toga, do osme nedelje, moguć je i proces hemijski indukovanog abortusa, dakle, abortusi se ni u ranoj fazi ne obavljaju isključivo kiretažom", smatra ova grupa žena.

    Podsećaju i na napad ultrakonzervativnih struja na prava žena u Poljskoj, te ističu da ova televizija učestvuje u potpirivanju "najgorih osećanja i impulsa kod svojih gledalaca, svesno šireći netačne informacije zarad najgore bulevarske, tabloidne, senzacionalističke ‘vrednosti’ i time potpiruje mržnju prema ženama koje se predstavljaju kao psihopatske ubice".

    Ocenjuju i da je seksualno obrazovanje u Srbiji praktično nepostojeće i da ogroman broj abortusa izvrše udate žene, u braku, koje već imaju jedno do dvoje dece i iz ekonomskih razloga prekidaju trudnoću.

    Umesto ovakvih "zastrašivanja" preporučuju rad na jačanju svesti o sveukupnoj odgovornosti i razvijanju programa o seksualnom obrazovanju.

    Zaključuju da je ovakvo "antižensko izveštavanje nedopustivo i ne sme da prođe bez reakcije" i pozivaju instituciju Poverenika za ravnopravnost, organizacije civilnog društva, RFZO i sve druge nadležne institucije "da se oglase povodom ovog zloćudnog raspirivanja mržnje prema ženama".
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Wed Nov 04, 2020 11:30 am

    Tacno su se usrali gmizavci sa hepija i nece okaciti pomenutu emisiju na yt


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Wed Nov 04, 2020 1:20 pm

    disident wrote:Stvarno skinuli, i mene zanima zasto
    Dok ne okace opet, evo ova jezivost(3 minuta od dva ipo sata) koja je danas izasla na Balkan Infou
    https://streamable.com/bt33gz
    a o kome prica, koji narod, koji region ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Wed Nov 04, 2020 1:23 pm

    Мени делује или као јужни Египат или као Судан. То су региони најпознатији по том сакаћењу.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Wed Nov 04, 2020 1:32 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    disident wrote:Stvarno skinuli, i mene zanima zasto
    Dok ne okace opet, evo ova jezivost(3 minuta od dva ipo sata) koja je danas izasla na Balkan Infou
    https://streamable.com/bt33gz
    a o kome prica, koji narod, koji region ?
    Mislim da prica o Somaliji


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Wed Nov 04, 2020 2:05 pm

    Ne verujem da je tamo bio. To nije francuska neokolonijalna zona.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Wed Nov 04, 2020 2:24 pm

    Летећи Полип wrote:Ne verujem da je tamo bio. To nije francuska neokolonijalna zona.
    Kako nije, Dzibuti, pre toga su ga zvali francuski somalilend


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Wed Nov 04, 2020 2:48 pm

    disident wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:
    a o kome prica, koji narod, koji region ?
    Mislim da prica o Somaliji
    je somalija, sad sam skip through-ovao ima deo de tesa pita "a sta radis kad dodju pirati" feminizam i prikljucenija - Page 12 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Wed Nov 04, 2020 2:49 pm

    Jebem li ga. Ko će voditi računa gde su sve Franci pljačkali.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Wed Nov 04, 2020 4:01 pm

    meni je tu nestvaran momenat da neko takvog sklopa sasvim lepo zna za klitoris.


    _____
    Warning: may contain irony.
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Wed Nov 04, 2020 6:05 pm

    bemty wrote:meni je tu nestvaran momenat da neko takvog sklopa sasvim lepo zna za klitoris.

    Ми смо у војсци једном десетару цртали пичку на табли, онако анатомски, и објашњавали му шта је шта. Јер је био из (околине) Ниша и имао 19 година, а нас је било неколицина са дипломама и 26 година.

    Да није било нас, можда би остао слеп код очију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sun Nov 08, 2020 11:02 pm

    https://marks21.info/otvoreno-pismo-festivalu-slobodna-zona-povodom-prikazivanja-dokumentarnog-filma-mala-devojcica-stop-transovanju-dece/?fbclid=IwAR34KPRdrKeWFrMuoiOgKX_x8UzSqhpANzTkZkh3d_4wnTDT5-41Nvx2p1Y

    Festival angažovanog filma Slobodna zona nedvosmisleno se afirmisao kao važno mesto susreta u našoj sredini, koji nastoji da „otvori prostor za debate, promociju, preispitivanje i razumevanje ljudskih prava i srodnih pitanja, društvenih pojava i problema u svetu i regionu“. Upravo zbog kulture dijaloga i angažovanosti po pitanju najvažnijih tema od društvenog i političkog značaja smatramo duboko problematičnom činjenicu da se bez ikakvog kritičkog osvrta prikazuje film koji tematizuje jedan od najvećih savremenih skandala medicine – transovanje, odnosno medicinsko eksperimentisanje nad maloletnom decom.

    Dokumentarac „Mala devojčica“ reditelja Sebastijana Lifšica, na ovogodišnjem repertoaru festivala, bavi se osmogodišnjim dečakom kog njegova majka podvrgava procesu društvene tranzicije zahtevajući od okoline i škole da ga „prihvate“ kao „devojčicu“. Odluku donosi pod uticajem struja koje ohrabruju opasnu, pogrešnu i nedokazanu ideju da je moguće biti „rođen u pogrešnom telu“ i koje svaki oblik rodne neprilagođenosti tretiraju kao nešto što treba korigovati i naposletku medicinski lečiti. Nemoguće je odvojiti telo od osobe i biti rođen u pogrešnom telu. Takozvanim „afirmativnim“ pristupom deci kojima se dijagnostikuje rodna disforija ignorišu se decenije istraživanja i znanja iz oblasti dečje psihologije, u kojoj se zna da je eksperimentisanje sa rodnim ulogama prirodan deo odrastanja. Studije koje se bave rodnom disforijom u dečjem uzrastu pokazuju da je većina dece prevaziđe uz psihoterapiju do adolescencije, te afirmativni pristup ocenjuju kao vrlo štetan po fizičko i psihičko zdravlje. Pored toga što ovaj dokumentarac jednostrano i neiskreno prikazuje navedenu problematiku, posebno je opasno to što iznosi netačne informacije o medicinskim procedurama koje već štete velikom broju dece u svetu: blokatori puberteta, odnosno hormonska terapija kojom se zaustavlja prirodan tok psihofizičkog razvoja dece pubertetskog uzrasta, u ovom dokumentarcu se prikazuju kao čudesni „lek“ i kao potpuno naivna i reverzibilna terapija. Suprotno tome, mnoge zdravstvene institucije mišljenja su da nije reč niti o bezopasnoj niti o reverzibilnoj terapiji, već o proceduri koja trajno remeti psihofizički razvoj individue, zbog čega je britanski NHS i pokrenuo istragu klinika i programa koje na ovaj način „leče“ decu. Nažalost, festival Slobodna zona nije se odlučio da projekciju filma proprati diskusijom čiji bi učesnici i učesnice mogli da za ovu u javnom diskursu nedovoljno prisutnu temu ponude različite, ali relevantne i empirijski potkrepljene perspektive. Umesto toga, diskusija o medikalizaciji dece biće svedena isključivo na afirmativno stanovište koje će javnosti predočiti Lina Gonan, a koja će se u izlaganju fokusirati na „represiju trans osoba“ i „proces zakonskog priznanja roda u zemljama Balkana“.
    Osmogodišnje dete ne može niti treba da donosi odluku o tome hoće li biti stavljeno na put društvene tranzicije, a zatim i podvrgnuto proceduri koja će „zaustaviti“ pubertet i zdrav, prirodan razvoj njegovog tela. U filmu je očigledno da ove odluke donosi majka koja otvoreno priznaje da je „oduvek želela devojčicu“. Kao što smo mogli videti u izveštaju BBC Newsnight i kao što iznova i iznova dokazuju feminističke i LGB, pa i lekarske grupe, ovakve odluke roditelja neretko su motivisane homofobijom (bolje je i prihvatljivije imati trans ćerku koja bi bila „strejt“ nego gej sina) ili mizoginijom (devojčice se pod pritiskom društvene mizoginije ubeđuju da će im transovanje u muškarca olakšati život). Izveštaj koji je konsultovao brojne lekare koji su poslednjih godina napustili britanski GIDS (Gender Identity Development Service) program iz etičkih razloga, zaključuje da je „transovanje“ dece u suštini medicinski eksperiment nad decom koja imaju različite probleme koje medicina ne ume adekvatno da reši: od depresije, traume, poremećaja u ishrani i autizma, sve do homoseksualnosti koja ne sme biti tretirana kao problem, niti medikalizovana na bilo koji način.
    Medicinsko, hormonsko, a zatim i hirurško, „ispravljanje“ dečijih tela, a pod uticajem mizoginog i homofobičnog društva, nije ništa drugo do zlostavljanje dece i eksperimentisanje nad decom. Kamera reditelja Sebastijana Lifšica zapravo jako dobro slika portret majke koja zlostavlja svoje dete: daje odgovore umesto njega, emotivno ga ucenjuje i izvlači rečenice koje želi da čuje. Nadamo se da će publika u što većem broju pogledati ovaj film i upoznati se sa ovom problematikom. Međutim, uviđajući da je tema u njemu obrađena izrazito jednostrano i uz netačne informacije, zahtevamo da festival Slobodna zona ovaj film prikazuje uz ogradu da:
    1) Niko ne može biti rođen u pogrešnom telu;
    2) Blokatori puberteta nisu bezbedna niti reverzibilna terapija.
    Zahtevamo, takođe, da festival Slobodna zona organizuje prateću diskusiju o ovom filmu koja će se fokusirati na temu zlostavljanja i transovanja dece, a koja će biti vođena uz učešće sagovornica/ka iz različitih perspektiva.
    8. novembar 2020.
    U potpisu:
    Ženska solidarnost
    Lezbejska i gej solidarna mreža
    Femrevolt
    Marks21
    Marksistička organizacija Crveni
    Feministički kolektiv Las Usurpadoras


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Sun Nov 08, 2020 11:13 pm

    Idupičkumaterinu  feminizam i prikljucenija - Page 12 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Sun Nov 08, 2020 11:14 pm

    disident wrote:Feministički kolektiv Las Usurpadoras
    feminizam i prikljucenija - Page 12 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    feminizam i prikljucenija - Page 12 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 10:57 am