Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Janko Suvar Sat Jul 25, 2020 2:17 am

    a ja vidim nesto me mobilisalo da jebem majku naprednjacima, nisam mogao da artikulisem sta, kad ono Petricic feminizam i prikljucenija - Page 7 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sat Jul 25, 2020 2:20 am

    Mór Thököly wrote:Ama jasno, ona je prosto predstavljena kao nista drugo do maneken vlasti (sto i jeste, a tome i "pista")


    Upravo. Vucic stalno kmeci kako su nspadi na KS napadi na "na nase heroje". Nisu, heroji su drugde, i preko kurca im je rudarskih uslova u kojima rade, a ovo su manekeni. Kraj vica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 25, 2020 2:30 am

    ćaća wrote:da, oni su ljudi iz vremena kada je to bilo ok. isto kao i Žarković što voditeljki kaže dušo
    Ti jednu seksističku karikaturu kritikuješ preko ejdžizma. I jedno i drugo je diskriminacija.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Janko Suvar Sat Jul 25, 2020 2:34 am

    Daï Djakman Faré wrote:

    fwiw, suvar nikad nije bio problematican po tom pitanju nego on samo ima nevidjeni poriv da bude all proper i izvodi sebi (i nama) to transformativno iskustvo izgovarajuci recenice poput "imanje zenskog deteta mi je promenilo misljenje o xy". kada on to kaze - njemu treba da se na trenutak zaodene u to osobu koja to izgovara. ja ne znam zasto to voli radi, ali to je definitvno bio slucaj i ovde mu je ta potreba malo nezgodno backfireovala sa ovim tvojim napenaljivanjem.

    suvar bi apsolutno uvek naduvao petricica za ovaj rad kako sad tako i pre 5 godina.
    samo kratko digresija jos jednom o meni, necu posle da nastavljam, posto nije ni bitno, stavicu u spojler

    Spoiler:


    Meni nacelno njegove karikature variraju od ociglednih do glupih. Te ocigledne su valjda te jasne i mobilisuce, ova je glupa. 

    Sve je to validno, nekom je odlicna karikatura nekom nije, ono sto nije u redu je da kad ljudi kazu da njima nije, da im se odgovara sa " a jel vise volis naprednjake a ?" posto ubiva dijalog takva stvar.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Janko Suvar Sat Jul 25, 2020 2:39 am

    recimo:

    ocigledna:

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Karikatura-630x420


    glupa:

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Dva-veka-1-630x420
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 25, 2020 3:19 am

    ok, evo sad moj confession: mene petricic jezivo nervira. sve sto lik nacrta mi je dijabolicno glupo, banalno i primitivno, ukljucujuci i ovo. vise bih voleo da crta za vlast nego za opoziciju. ali kad vidim kako gomila ljudi reaguje na njega - i jos vise sama vlast - ne mogu da mu osporim politicku upotrebljivost. i onda ga ocutim 90% of the time.

    cisto da se zna: ono sto je mrtvi koraks od skoro 90 godina nacrtao pre 2 meseca kako je vucic eskulapova zmija koja nam se kezi je bukvalno izmislilo karikaturu za petricica. koraks ima one vizuelne metonimije poput zardjale kasike, a petricic bejzikara ume samo da crta ljude ruzno ko bilo koji interwar karikaturista.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by beatakeshi Sat Jul 25, 2020 9:20 am

    Petričić je naš Domije.
    Šuvar libtard? Ko bi rekao da ću se ikada složiti sa Zvezdom.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Sat Jul 25, 2020 10:05 am

    Erős Pista wrote:
    Mór Thököly wrote:Ama jasno, ona je prosto predstavljena kao nista drugo do maneken vlasti (sto i jeste, a tome i "pista")


    Upravo. Vucic stalno kmeci kako su nspadi na KS napadi na "na nase heroje". Nisu, heroji su drugde, i preko kurca im je rudarskih uslova u kojima rade, a ovo su manekeni. Kraj vica.

    Е, то, манекен је права реч. Није то никакав сексизам - уосталом, на карикатури су у публици такође жене једнако гневне као и мужјаци - него то позирање. Миссим видели смо ону фотку позирачу прошле недеље, где је једина примедба била колико политичка сврстаност утиче на јебозовност. Такве фотке су океј за било кога из шоубизниса, то је њима леба. Али да пустиш такву фотку док твоји гину на терену је врхунац незнамкакосеполитичкиискоригованокажекурцобоља.

    Иначе, имао је Петричић одличних тренутака... тамо негде осамдесетих.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Jul 25, 2020 10:46 am

    Daï Djakman Faré wrote:ok, evo sad moj confession: mene petricic jezivo nervira. sve sto lik nacrta mi je dijabolicno glupo, banalno i primitivno, ukljucujuci i ovo. vise bih voleo da crta za vlast nego za opoziciju. ali kad vidim kako gomila ljudi reaguje na njega - i jos vise sama vlast - ne mogu da mu osporim politicku upotrebljivost. i onda ga ocutim 90% of the time.

    cisto da se zna: ono sto je mrtvi koraks od skoro 90 godina nacrtao pre 2 meseca kako je vucic eskulapova zmija koja nam se kezi je bukvalno izmislilo karikaturu za petricica. koraks ima one vizuelne metonimije poput zardjale kasike, a petricic bejzikara ume samo da crta ljude ruzno ko bilo koji interwar karikaturista.

    gledam šta da boldujem, a boldovao bih sve. slažem se sa svakom rečju.

    Petričić je, ono, nacrtaš Miru Marković kao Kineskinju kosih očiju koja jede flied lice i ima smešan šešir, pošto je ona dovela Kineze u Beograd, ahahaha, kakav prodorni građanski humor, molim Vas, gospodine moj, pa nije nepristojno kad se prostaku obratiš njegovim jezikom, ta banda samo to razume.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Sat Jul 25, 2020 10:48 am

    Приде је Коракс имао невероватан дар да их све нацрта онако како ће да изгледају кроз десет година. И онда их само гледаш како један по један све више личе на његове цртеже.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Jul 25, 2020 10:54 am

    koraks nacrta sa minimalnim brojem poteza, to mi je kod njega wow

    nije mu potrebno da se ubije od crtanja, da bi nešto poručio
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 25, 2020 11:35 am

    Vasa wrote:Petričić je, ono, nacrtaš Miru Marković kao Kineskinju kosih očiju koja jede flied lice i ima smešan šešir, pošto je ona dovela Kineze u Beograd, ahahaha, kakav prodorni građanski humor, molim Vas, gospodine moj, pa nije nepristojno kad se prostaku obratiš njegovim jezikom, ta banda samo to razume.
    bukvalno to. petricic ne moze bez tog wink-wink nugde-nugde-a tom pasivno-agresivnom gradjanskom primitivizmu. uzmi mu to i pitanje je sta ostaje. a ko je u tom fazonu pa valjda ce pre da se lozi na vitalisticki lumpen narko primitivizam stripformera nego na tu diet / decaf varijantu.

    kad vuk jeremic proda kosovo (normalno kockalone odelo)
    on postaje natovuk siptarlone (igra sotu sa kecetom)  feminizam i prikljucenija - Page 7 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 25, 2020 11:41 am

    a ko je u tom fazonu pa valjda ce 100 pre da se lozi na vitalisticki lumpen narko primitivizam stripformera nego na tu diet / decaf varijantu.

    Mmmmm, ne. Na stranu cela ova rasprava (bukvalno, stavimo je sad skroz po strani), ali nije bas tako. Ali mnogo bi bilo komplikovano za objasniti. Nije isto malograđanština i lumpen, ma koliko i jedno i drugo u esenciji bilo negativno.
    ♏

    Posts : 4560
    Join date : 2016-06-09

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ♏ Sat Jul 25, 2020 11:55 am

    Daï Djakman Faré wrote:vitalisticki lumpen narko primitivizam stripformera

    Molim?

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Stripformer_1281_stripformer-2020-07-23_xl

    Stripformer je evoluirao u nešto poput one SBB-powered emisije u kojoj neka dva anonimusa izvaljuju fazone sa Vojom Žanetićem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 25, 2020 11:58 am

    A i to stoji feminizam i prikljucenija - Page 7 1399639816
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 25, 2020 12:00 pm

    izvinjavam se, ja sam stripformer prestao da pratim kad je filipenko prestao da ga kaci po forumu feminizam i prikljucenija - Page 7 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by zvezda je zivot Sat Jul 25, 2020 12:02 pm

    znaci forum koji svrsava na bojacka horsemana, fleabag i vojka v naso da prica sta je nesmesno i glupo, znaci ono


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Jul 25, 2020 12:05 pm

    feminizam i prikljucenija - Page 7 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sat Jul 25, 2020 12:05 pm

    Ali NATO Vuk Siptarlone... Tacno vidis taj tok misli - hehe, Sundjer Bob, samo umesto Bob - Vuk! Ali sta imesto Sundjer? Hmmm.... NATO! NATO Vuk... Sta moze umest Kockalone, Kradalone? Lopovlone? A ne, to je Djilas... Aha, znam!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4560
    Join date : 2016-06-09

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ♏ Sat Jul 25, 2020 12:06 pm

    ... a Rick & Morty i Uncle Roger, to ništa, a? feminizam i prikljucenija - Page 7 298304839
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bela maca Sat Jul 25, 2020 12:09 pm

    zvezda je zivot wrote:znaci forum koji svrsava na bojacka horsemana, fleabag i vojka v naso da prica sta je nesmesno i glupo, znaci ono
    feminizam i prikljucenija - Page 7 3427252320


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 25, 2020 12:10 pm

    Ja sam mislio da sam ja jedini kome fleabag nije...ono, nešto... feminizam i prikljucenija - Page 7 1399639816
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 25, 2020 12:11 pm

    zvezda je zivot wrote:znaci forum koji svrsava na bojacka horsemana, fleabag i vojka v naso da prica sta je nesmesno i glupo, znaci ono
    ne najbolje da nam forumski jon stewart fan club objasni sta je smesno i neglupo


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Jul 25, 2020 12:12 pm

    Ne pratim, ne znam ni ko je to (u stvari, samo znam ko je vojko v, ni ovog horsmena ne znam) feminizam i prikljucenija - Page 7 1949538119




    Dobro, sam ću izaći....
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bela maca Sat Jul 25, 2020 12:13 pm

    jedini bolji series opener od have i got a massive arsehole je who shot snot.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    feminizam i prikljucenija - Page 7 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:34 am