Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Peščanik

    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Mon 12 Sep 2016, 22:33

    sta pricate, jeste li pri sebi?


    To je ekipa koja je osmislila sledecu javnu politiku :

    1. Sad cemo da ubedimo elektorat da ovaj covek treba da vodi zemlju tako sto ce on DA NE JEDE I NE PIJE CEO DAN
    2.Onda ce on se izvrne u skupstini u pidzami a svi ce da mu prilaze i mole ga da pocne da pije.
    3. Pocece da prima infuziju
    4.Vucic ce da istrci iz najgledanije talk showa usplahiren i prebledoe jer bi ovaj mogao da umre na infuziji
    5.Elegatno cemo okoncati celu stvar tako sto cemo reci da je pojeo jaje sto mu dao patrijarh.


    Kakav bre plan , kakva tragicna veberovska figura, kakva politika kao poziv. To sa Veberom m uje neki lik sto Bebi ide u Starbaks rekao da ponekad kaze ,jer na to se loze one tri budale sto jos slusaju Pescanik ------------------>quod erat demonstrandum
    avatar

    Posts : 18432
    Join date : 2014-12-12

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by beatakeshi Mon 12 Sep 2016, 22:37

    Saglasan sa Zagijem.
    Mnogo ga precenjuješ Vili, tražiš sistem u ludilu, nema ga. Blokovska bitanga.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 22:46

    et Kinder

    Misliš zbog Rusa? Pa dobro, mora Rusima da se baci neka koska, to je deo te igre. Jasno je da bi bilo kog političara u Srbiji preskupo koštalo da ih totalno odjebe. Apsolutno sam uveren da Vučić nema nikakve dileme u vezi sa pro-EU politikom. Sve ostalo je dimna zavesa.

    I pre nego što šuvar krene da kači Latinkine citate, da kažem odmah šta je tu problem.

    1) Vučić je mulac i kad zapne, neće stati, bez obzira na žrtve koje se moraju napraviti zarad cilja koji je sebi zacrtao. Tu se vidi i jasan kontinuitet sa radikalskom politikom - nek izgine Srba kolko mora samo da se napravi Velika Srbija, samo sad nije Velika Srbija nego Srbija u EU. Mislim da je Vučićeva logika i dalje nacionalistička, samo je promenio strateški cilj, ali ne i osnovnu logiku - nacionalni kolektiv - ali ne realan kolektiv sastavljen od pojedinaca sa interesima i potrebama, nego izmaštani nacionalni kolektiv, Srbija kao takva, bitniji je od svakog pojedinca, pa i od mnoštva pojedinaca koji je će u ostvarivanju nacionalnog cilja da najebu.
    2) Vučić zapravo ne razume meunarodnu politiku, niti istorijski trenutak, kao što ga nije razumeo onomad, ne razume ga ni sada. Nije kreativan, nema veštinu čitanja istorijkog trenutka, nego je, u osnovi, banalan, u stanju samo da kopira i da imitira. Sad je rešio da imitira Đinđiča, ali u vrlo drugačijem istorijskom trenutku. Đinđić je procenio ondašnju situaciju i mislim da ju je procenio prilično dobro i igrao u skladu s tim - smatrao je da Srbija mora u EU, da mora full speed u tržišnu ekonomiju, svašta se tome može prebaciti, ali su u tom trenutku benefiti takvog kursa bili jasni. Ono što Đinđić niije umeo, i to ga je koštalo glave, bilo je što zapravo nije bio dobar taktičar, nije umeo da izađe na kraj sa realnošću srpske politike. Kod Vučića je obratno, on savršeno ume da kontroliše unutrašnje probleme, da podmiri svakog kog treba, da zauzda službe, da kontroliše medije, da pridobije birače, ali zapravo ne ume da vodi visoku politiku - ne razume je, ili je razume samo u vrlo banalnim terminima. Svaka politika ima smisla u svom istorijskom trenutku, ne univerzalno. Ali on to ne razume, bio je i ostao čovek od jedne ideje, dogmata, nefleksibilan i slep za nijanse.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Mon 12 Sep 2016, 22:51

    sto bi ti kacio Latinku na ovo, s ovim se sve slazem.

    da Latinka ima ma kakve covekolike karakteristike, ona bi rekla malo sam se zajebala oko znacaja EU integracija u nasim zivotima, odnosno (paz sad) to sa EU integracijama je postala jedna pseudomorfoza (prim Spengler via Djindjic). Izvinte, jebiga.

    posto latinka nema covekoliko karakteristike to se nece desiti, a i nije nesto vazno, odnosno vazno je nama nekolicini koje su te stvari pogadjale pre deset godina.


    Ako oces da bude opozicija rezimu , moras ujedno i EU.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 23:01

    otto katz wrote:
    William Murderface wrote:
    Moj problem je što ja mislim da taj cilj, ako je nešto od ovoga što nagađam da jeste, ne može da opravda pomor koji on pravi u državi, posebno ako se njegovo ostvarivanje otegne još neko vreme, a verovatno hoće. Jednom kad se osveste i//ili razočaraju, i njegovi birači će se probuditi u svetu sa manje para, manje posla, manje para, manje pravde i to će biti baš rude awakening Čak iako to sa EU uspe, neće kompenzovati ovu štetu. A ako ne uspe, tek onda smo u čabru, a u političkoj atmosferi koju je opet on uspostavio, pobediće najbezobrazniji, najluđi, najlažljiviji. Prosto kad potpuno uništiš svaki zametak javne sfere, a on je to učinio, onda nužno političku borbu prebacuješ u neke druge sfere. 
    Pa koji mu je to Cilj, daj reci, živ nisam? 
    Za taj pomor ne pratim toliko detaljno, ali ti tvrdiš da je poslije Tadićevih godina nastupila radikalna promjena nagore? U kakvom je stanju bila javna sfera kod Tadića, kakvu je zatekao ovaj? Šta se pogoršalo? Je li bilo nekog radikalnijeg pogoršanja u privredi? 
    Konačno, upusti se u alternativnu istoriju kao sav normalan svet i opiši kako bi izgledale javna sfera, privreda i ukupna kondicija društva da je Tadić pobijedio. Možda Vučić zadobije malu pravdicu u dužem roku. Ako prevede bivše radikale u mirno stanovništvo EU i svi se smire s dosadnom sudbinom mira i šugavog života. Ovo bi moglo biti Vučićeva epoha. Tito, Milošević, Vučić. Onima između Miloševića i Vučića će istorija pozaboravljati imena.


    Mislim da Tadić ne bi moga da pobedi, to jest da ne bi mogao sprovede ovo što sprovodi Vučić - rigirozne mere štednje, delom upravo zbog javne sfere, a delom i zato što bi mu naprednjaci disali za vratom sve vreme. I da je pobedio, pao bi vrlo brzo na nekim vanrednim izborima. Postojala je potreba za narodnim odisajem, - ti si imao pola elektorata koji je deset godina glasao za najjaču opozicionu stranku i koji nikad nije dobio svoje! To je prosto neodrživo stanje, neki ljudi su morali da dobiju deo kolača u javnim služvama, državnim poslovima, beneficijama koje su uživali oni povezani sa strankama na vlati i to je to. To je ono što je pre svega pacifikovalo politiku jednom kad je SNS pobedio i dalo Vučiću manevarski prostor da izvodi ovo što sad izvodi.

    Ima još nešto, DS negde računa sa glasovima profesionalne srednje klase (natavnika, lekara i ostalih) i ne može previše da ih drnda. Vučić može i hoće. Onda kod Vučića imaš i višak kooperativnosti - dualno obrazovanje, pičke materine, to su neke stvari koje su deo njegove fiks ideje. Čak i mere štednje ostavljaju prostora za neki manevar, ali on je čovek kome to prosto potpuno promiče. On je baš pravi štreber u najgorem značenju te reči - ima jednu liniju i vozi je do kraja.
    Naravno, ne precenjujem njegov značaj, jasno je da dobar deo toga što radi neminovnost jednog svetskog talasa, ili bar evropskog i da se tu ne može puno toga promeniti dok se ne promeni tamo odakle talasi stižu, a to nije Srbija. Ali nije svejedno da li ćeš ti pred tim talasom ipak ostaviti neka ostrvca iz kojih će se , kad talas prođe, opet razviti neki život, ili ćeš otvoriti sve brane.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ezel Mon 12 Sep 2016, 23:02

    Okacicu ja Latinku, ako suvar nece


    Latinka wrote:"Opravdan ili ne, Srbija je, bez obzira na istorijske proporcije, teritorijalne dimenzije i ljudski potencijal, ovoga puta pokazala da ni jedna bitka nije izgubljena ako se koncentrišete na određeni cilj. Iskustvo pokazuje da taj cilj, kako se to obično misli, nije definisao i ostvario samo jedan čovek, već da u tom smislu funkcionišu i Vlada i predsednik i parlament i sudovi i ostale institucije. Što, na kraju, budući da korespondira sa vrednostima na kojima Evropa počiva, mora naići na nedvosmislenu podršku EU"


    Last edited by ezel on Mon 12 Sep 2016, 23:25; edited 1 time in total


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 23:03

    zastitnik gotama wrote:sta pricate, jeste li pri sebi?


    To je ekipa koja je osmislila sledecu javnu politiku :

    1. Sad cemo da ubedimo elektorat da ovaj covek treba da vodi zemlju tako sto ce on DA NE JEDE I NE PIJE CEO DAN
    2.Onda ce on se izvrne u skupstini u pidzami a svi ce da mu prilaze i mole ga da pocne da pije.
    3. Pocece da prima infuziju
    4.Vucic ce da istrci iz najgledanije talk showa usplahiren i prebledoe jer bi ovaj mogao da umre na infuziji
    5.Elegatno cemo okoncati celu stvar tako sto cemo reci da je pojeo jaje sto mu dao patrijarh.


    Kakav bre plan , kakva tragicna veberovska figura, kakva politika kao poziv. To sa Veberom m uje neki lik sto Bebi ide u Starbaks rekao da ponekad kaze ,jer na to se loze one tri budale sto jos slusaju Pescanik ------------------>quod erat demonstrandum

    Pa ovo je prilično naivno brkanje taktike sa strategijom, ili što reče otto, šibicarskog odvlačenja pažnje sa onim što je cilj šibicarskog trika. To što navodiš nije "javna politika", nego tralala za birače.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 23:08

    zastitnik gotama wrote:sto bi ti kacio Latinku na ovo, s ovim se sve slazem.

    da Latinka ima ma kakve covekolike karakteristike, ona bi rekla malo sam se zajebala oko znacaja EU integracija u nasim zivotima, odnosno (paz sad) to sa EU integracijama je postala jedna pseudomorfoza (prim Spengler via Djindjic). Izvinte, jebiga.

    posto latinka nema covekoliko karakteristike to se nece desiti, a i nije nesto vazno, odnosno vazno je nama nekolicini koje su te stvari pogadjale pre deset godina.


    Ako oces da bude opozicija rezimu , moras ujedno i EU.

    Sa kojih pozicija? Ozbiljno pitam. Evo, aj da čujemo taj genijalni DSS-ovski plan.

    Pa ne raspada se ta stranka jer su se neki ljudi polakomili na lovu (mada sigurno jesu), nego zato što nema nikakvu politiku. Zapravo, ako hoćeš da ti kažem iskreno, pa SNS je ostvarenje DSS-ovih snova, stranka desnog centra koja uvodi Srbiju u EU. Da nije bilo Koptuničine fiksacije na KOsovo, DSS bi bio SNS. Nema ničeg neprirodnog u toj koaliciji - oni prepoznaju da su tu među svojima, može da se srbuje, može da se vodi nacionalistička kulturna politika, može da se kenja o geopolitici, jedino ne može Kosovo. Jebiga, preživećemo.


    Last edited by William Murderface on Mon 12 Sep 2016, 23:24; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ezel Mon 12 Sep 2016, 23:15

    Ima neke poetske pravde u tome da je opste srozavanje standarda, demokratije i sloboda pocelo upravo nakon resavanja tog cuvenog kosovskog pitanja, za cije su brzo resavanje godinama najzustrije agitovali drugosrbijanski mudraci, koji su upravo preko Kosova hteli da standarda, demokratije i sloboda.

    Peščanik - Page 11 1143415371


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 23:17

    Možda će te ovo iznenaditi ali tzv kosovko pitanje je rešeno 99-e.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Somlói Galuska Mon 12 Sep 2016, 23:40

    William Murderface wrote:Možda će te ovo iznenaditi ali tzv kosovko pitanje je rešeno 99-e.

    +milion
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Mon 12 Sep 2016, 23:48

    99-e je kosovo postalo relativno nezavisno od srbije, sada je zavisno od srbije otprilike koliko je i srbija od kosova

    i nikakvo pitanje nije rešeno
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Mon 12 Sep 2016, 23:52

    Lev Abalkin wrote:99-e je kosovo postalo relativno nezavisno od srbije, sada je zavisno od srbije otprilike koliko je i srbija od kosova

    i nikakvo pitanje nije rešeno



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ezel Tue 13 Sep 2016, 00:06

    William Murderface wrote:Možda će te ovo iznenaditi ali tzv kosovko pitanje je rešeno 99-e.
    ne, nije.

    toliko.


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Bluberi Tue 13 Sep 2016, 00:07

    Peščanik - Page 11 Stepenice_1363636605_670x0
    ezel

    Posts : 246
    Join date : 2015-04-11

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ezel Tue 13 Sep 2016, 00:10

    gde si cowboye.
    jel si ti bese onaj sto je zbog kosova (reseno 1999) banovan milion puta na dvojci? na kraju trajno, i to za nacionalizam (srpski, razume se).  Peščanik - Page 11 3579118792 Peščanik - Page 11 3274312807


    Last edited by ezel on Tue 13 Sep 2016, 00:12; edited 1 time in total


    _____
    velika, centralna, jaka država, jaka vojska, jake veze sa Rusima ...
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Tue 13 Sep 2016, 00:11

    ezel wrote:
    William Murderface wrote:Možda će te ovo iznenaditi ali tzv kosovko pitanje je rešeno 99-e.
    ne, nije.

    toliko.
    Peščanik - Page 11 Tumblr_ns6jn0YOEq1uzae1ko1_500


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Tue 13 Sep 2016, 00:13

    ezel wrote:gde si cowboye.
    jel si ti bese onaj sto je zbog kosova (inace pitanje resenog 1999) banovan milion puta na dvojci? na kraju trajno, i to za nacionalizam (srpski, razume se).  Peščanik - Page 11 3579118792 Peščanik - Page 11 3274312807

    A jel bi mogo malo da prestaneš da spekulišeš o vanburunđanskim identitetima forumaša?

    Hvala unapred.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue 13 Sep 2016, 12:57

    et Vilijam


    Mislio sam da je ocigledno da je "javna politika" sarkazam. To je budalasanje, a ne javna politika. Zato sto su oni budale. Nema on nikakakvu koncepciju srpske politike a u korelaciji sa evropskom ™ nego ponavlja frazetine, samo sto to cini vulgarnije nego Djindjic jer mu je glasac nesto gluplji.


    Na to ti sam DSS ne moze odgovoriti. Evropske nadnacionalne institucije ocigledno imaju krizu legitimiteta, jer niti postoji zajednicki evropski identitet koji bi ih odrzao, niti u njih dolaze demokratski unputi. Ovo federalizovanje, bez federalizovanja nije resenje. Sa suverenistckih pozicija to je sve sto mogu da ti kazem.


    Jasno ko dan , Kostunicin brat isao po selima i tuko opozicione lidere. Gluposti,.
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Tue 13 Sep 2016, 12:58

    Inace odgovorio je Ilic.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Mr.Pink Tue 13 Sep 2016, 13:24

    vucic je tadiceva nadogradnja. tadic je bio pristojan, vucic je pristojan i posten. ja tu epizodu sa infuzijom gledam kao na početak novog doba, onoga gde se poštenje i kompetentnost susreću i vode politiku. nazovimo to "techne". 

    taj ideal gde se stvarima javnim nece baviti neki olos odzvanja u glavama mnogih imbecila danas. primus inter pares - Radulovic.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Tue 13 Sep 2016, 14:00

    zastitnik gotama wrote:et Vilijam


    Mislio sam da je ocigledno da je "javna politika" sarkazam. To je budalasanje, a ne javna politika. Zato sto su oni budale. Nema on nikakakvu koncepciju srpske politike a u korelaciji sa evropskom ™ nego ponavlja frazetine, samo sto to cini vulgarnije nego Djindjic jer mu je glasac nesto gluplji.


    Na to ti sam DSS ne moze odgovoriti. Evropske nadnacionalne institucije ocigledno imaju krizu legitimiteta, jer niti postoji zajednicki evropski identitet koji bi ih odrzao, niti u njih dolaze demokratski unputi. Ovo federalizovanje, bez federalizovanja nije resenje. Sa suverenistckih pozicija to je sve sto mogu da ti kazem.


    Jasno ko dan , Kostunicin brat isao po selima i tuko opozicione lidere. Gluposti,.

    Pa ne može to da bude "sve što imaš da kažeš". Ponavljam ono što sam ti rekao, politika nije stvar uzvišenih principa, nego delanja i odgovornosti za delanje. To što si ti suvereno ogradio svoju suverenističku pozciju, ne znači da je to zapravo ikakva politička pozicija, kao što to nije ni dociranje o krizi legitimiteta EU, itd.

    Rekao si - opozicija Vučiću mora da bude i opozicija EU. Dobro, neka je tako, ali ja te onda pitam - sa kojih pozicija - ne moralističkih, nego političkih. Ukratko - šta predlažeš? Ako treba prekinuti EU integracije, treba umesto toga uraditi - šta? Reći, razvijati suverenu republiku Srbiju samostalnim snagama, nije odgovr, nego izbgavanje odgovora, fraziranje - jednako onome kad Radule kaže, ne trebaju nam ni EU ni Rusija, mi treba sami da izgradimo racionalan sistem! No shit, Sherlock, samo tolko? Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti? Ajde?

    I što je najbolje, ti to sam fino prepoznaješ kod Raduleta, ali ne i kod samog sebe. Pa nije politika self-help motivacioni govor, kao što nije ni insistiranje na apstraktnim principima. To je tek stav, ali nije politika. To možda može da bude na početku neke politike, ali dalje moraš pokazati kako to nameravaš da ostvariš.

    Ne odbacujem suverenističko rešenje kao nelegitimno, nego ne vidim da ono uopšte postoji kao neka živa opcija.

    Već sam ti rekao da i Koštuničino povlačenje iz politike zapravo to pokazuje, i SRS-ov pretvaranje u SNS, i DSS-ovo osipanje, raspad, a možda i skori nestanak, zapravo pokazuju istu stvar - da oni nemaju pojma kako bi tako nešto moglo da izgleda. Isto može da se kaže i za lidere Brexit-a, s tim što njihovo budalisanje, iako u svakom pogledu preskupo, ipak neće dovesti UK do bankrotstva, a Srbiju odustajanje od EU hoće, i to u rekordnom roku. Mislim, možda i neće, ali onda moraš da mi kažeš, kako?

    Šešelj bi bar rekao nešto u smislu okrenućemo se Rusiji. Mislim, to je lupetanje (ne zbog istrage rujofila, nego zato što Rusiju baš zabole zanaše okretanje), ali je bar neki odgovor. Koji je tvoj odgovor?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ontheotherhand Thu 20 Oct 2016, 08:29

    Treba mi link ka tekstu Dejana ilića gde spominje Burdijea na kraju i autonomizaciju ekonomske sfere ako se ne varam.

    Tnx!
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Thu 20 Oct 2016, 11:16

    Mozda ovaj?

    http://pescanik.net/sfinga-socijaldemokratije/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by ontheotherhand Thu 20 Oct 2016, 12:42

    Noup, skorašnji tekst od leta naovamo, komentarisao je neki lokalni događaj i na kraju dodao o Burdijeu u okviru teksta u poslednjem pasusu.

    Peščanik - Page 11 Empty Re: Peščanik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 12 May 2024, 23:38