Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Korona u tanjiru

    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 9:36 am

    Код мене тога увек има вишка. Ено до подрумских прозора не могу да приђем, јер сам зимус скресао јоргован. За ових петнаестак година она три прута су се претворила у зелени зид широк пет метара и висок 3-4. Џунгла. Приде, увек има да се одсече нека грана која расте сувише ниско, или дрво само одбаци, па онда оних пет чокота... значи имам растреситу гомилу од отприлике два кубика грања. Плус паприкаш од летава и дасака од којечега што се урадило раније... Имам више потпале него што имам расположивих прилика за роштиљање.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 10:32 am

    Иначе, поново смо се бацили на свој мрачни хоби, само на ситније. Раније бисмо заузели целу велику собу док ово не буде готово, што је сад немогуће са дечурлијом по кући. Годину ипо касније, довољно смо попиздели на квалитет оног што има да се купи, и оспособили спаваћу собу, може да поднесе пола туре, толико има где да се простре да се суши. Јер, мора. Резанци!

    Korona u tanjiru - Page 13 E7024511
    Korona u tanjiru - Page 13 E7024512


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sat May 02, 2020 11:22 am

    znao sam da u vezi briketa mora da ima neki zaeb, ali svejedno ih moram nabaviti da probam.

    zašto? pa moja naprava na koju roštiljam ima takav dizajn da ima fora za brzinsko raspaljivanje a da bi je koristio moram da imam vrlo čvrste komade ćumura koji su određene veličine i da nema ugljene prašine.

    na ovo sam slučajno našao kada sam tražio tučani roštilj na kupujem prodajem. izletelo je nešto što je dosta bizarno za srpske standarde, američka sprava iz 80-tih za sve mobilne potrebe od kampovanja do utakmica, portabl je, sklapa se i rasklapa, lako je prenosan, lako se čisti i u suštini dobro radi, iz jednog punjenja može da odradi jedno 3 kile mesa, što nam je dovoljno, i ima tu foru za raspaljivanje koju sam davno probao da koristim pa se nisam baš proslavio jer eto nisam imao briket pa mi je sitan ćumur propadao kroz rešetke

    evo raspaljivanje (s tim da po meni mora više briketa da se stavi, mada to pišem iz perspektive korisnika ćumura gde mora da se baš dobro napune ova ležišta za gorivo - a raspaljivao sam ga otvorenog, ne ovako)



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 11:51 am

    Није лоша фора, мада може да се дода, под решетку, нека ситнија мрежица, па кад се усправи да не поиспада. Или, могао би и ћумур али да ручно поређаш крупније комаде према средини, а сићу да додаш касније.

    Могао бих и ја да смислим нешто тако, да поређам угаљ преко нечег па да потпала гори испод њега, ал' за то 3-4 пута годишње добро ми је и овако.

    С тим што сам једва нашао, ал' сам нашао, амерички роштиљ са поклопцем. Што се роштиља тиче, Амери све раде погрешно, ал' тај роштиљ им је одличан.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sat May 02, 2020 12:48 pm

    Korona u tanjiru - Page 13 Mr.-Flame-Son-of-Hibachi-Portable-Vintage-Cast-Iron-Charcoal-Grill-2

    naravno bez ovog benzina, imam bezmirisne potpaljivače koji su odlični


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sat May 02, 2020 3:16 pm

    ovo je neki antisrpski roštilj, nikada u istoriji nismo tako ložili Korona u tanjiru - Page 13 3402243210
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sat May 02, 2020 3:31 pm

    jeste u pravu si ima primenjene fizike i generalno upotrebe mozga


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Mr.Pink Sat May 02, 2020 3:33 pm

    zato onaj obican srpski rostilj moze da koristi svako

    cak i zene


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sat May 02, 2020 3:36 pm

    i ovaj isto mogu zene i crnci. ne mora da se pali ovako. ja ga palim srpski.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sat May 02, 2020 5:04 pm

    Uz nesebični know how Józsefa Csuhaya spremio sam pravo ramazansko iftar jelo koje ću u znak solidarnosti jesti kada zamrkne večeras (a i malo mi se sredi holesterol nakon jučerašnjeg roštilja)

    Kupio sam kod u koroni novootkrivene mesarke na uglu Miloša Đaje i Njegoševe jagnjeću komplet iznutricu koju običnu ljudi kupuju kada hoće da prave sarmicu, eventualno (i retko) jagnjeću čorbu od iznutrica. Zapravo sam pitao šta je to, jer je bilo pokriveno drugim komadom mesa, a onda mi je spustila cenu (što mi se nikada u životu nije desilo u mesari) pa sam na kraju kupio sve to za smešne pare.

    Sad, iako volim da jedem iznutrice, jagnjecu sarmicu ne smatram nekim dostignućem iako je ozbiljna drkačina da se napravi - kuvaj dzigerice, melji dzigerice, przi sve to, puni maramicu, zapeci u rerni. Rezultat je u najboljem slučaju prosečan pa sam krenuo da mozgam šta raditi.

    U tom kompletu nedostaju želudac i creva da bi imali predispozicije za nešto posebno, što bi ličilo na tursku varijantu kavurma sača sa iznutricama umesto jagnjeceg mesa koju sam jednom u slast pojeo u Konyi, vracajuci se sa Rumijevog groba i još jednom u Bombaju u apsolutno nenormalnom noćnom fastfoodu Bademiya gde je signature dish rol od rotija sa takvom kavurmicom:




    I javim se kolegi Csuhayu sa pitanjem o mogućem predlogu, koji odgovori sa receptom koji je delovao kao kec na deset, realno je obećavalo nešto na tragu tog turskog jela, a ništa od preteranog spremanja a posebno ne od preterane termičke obrade koja je po meni problem sa domaćom jagnjećom sarmicom. Sat i malo jače kasnije, ispalo je savršeno jelo, realno neka vrsta kavurme od 2 vrste jagnjece dzigerice, srca i maramice a u svemu su se omastile i Žozi i Takashi jer su dobile sve što je ličilo da bi bilo žilavo da se stavlja u jelo. Manje intervencije u odnosu na originalni recept, sve u svemu prezadovoljan plus je ispala solidna količina tako da ono što se večeras ne pojede ide u friz u paketićima. Plan je da prepečem hleb i konzumiram kavurmicu kao nekakav brusket a za tu priliku otvaram i teglu slanih poljskih ogorki - kiselih krastavaca (sad mi se javlja da bi ovo moglo da bude i na nekom jevrejskom tragu).

    Life is good.

    Korona u tanjiru - Page 13 95608210

    Korona u tanjiru - Page 13 95857710


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Sat May 02, 2020 6:09 pm

    C'est pas mal.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Mr.Pink Sat May 02, 2020 6:09 pm

    uh brao za ovaj bolonjeze balkanski


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Sat May 02, 2020 6:11 pm

    Ja sam danas merkao neku gaskonjsku paštetu od svinjske džigerice i armenjaka, ali sam odustao, sledeće nedelje ću, taman da proslavim kraj karantina.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sat May 02, 2020 6:32 pm

    Ja otkrila knjigu Nadiye Hussain Time to Eat (upravo je pristigla i serija na netflix). Nadiya je inace jedan car po vise osnova ali izgleda da su njene kuvarske knjige zaista nesto sto totalni antitalenti za kuvanje, kao sto sam ja, mogu da koriste. Vidim na amazonu da su joj otprilike takvi komentari na knjige ("an actually useful cook book, which is rare").
    napravili danas ovo: https://www.bbc.co.uk/food/recipes/salmon_poke_bowls_33855
    pojelo se pre nego sto sam se setila da slikam.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sat May 02, 2020 6:36 pm

    ne zazaj, kako neko može da bude antitalenat za kuvanje

    staviš sastojke i uključiš šporet, ako mora, promešaš
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sat May 02, 2020 6:37 pm

    Ne znam da li imamo topik za shit I ordered during quarantine, ali posto je vezano za hranu evo ovde. Click and grow bastica (raste persun, paradajz i bosiljak trenutno):
    Spoiler:


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 6:37 pm

    lalinea wrote:
    pojelo se pre nego sto sam se setila da slikam.

    За оне које није дотакао војни језик, "остав!" значи "батали то и уради испочетка, овог пута како треба".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sat May 02, 2020 6:37 pm

    Talason wrote:ne zazaj, kako neko može da bude antitalenat za kuvanje

    staviš sastojke i uključiš šporet, ako mora, promešaš
    ha. haha.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 6:39 pm

    Talason wrote:ne zazaj, kako neko može da bude antitalenat za kuvanje

    staviš sastojke i uključiš šporet, ako mora, promešaš

    Дај 1 рецепт где не мора. Тј шта се то кува на ладном шпорету.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sat May 02, 2020 6:44 pm

    treba skil ako ćeš da razvlačiš kore za burek ili tako nešto

    ostalo sve uglavnom kako piše u receptu, ako je dobar
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sat May 02, 2020 6:50 pm

    Talason wrote:treba skil ako ćeš da razvlačiš kore za burek ili tako nešto

    ostalo sve uglavnom kako piše u receptu, ako je dobar
    tako pre neku godinu zamolim ja moju rodjaku da mi poslaje vrlo detaljan recept za neki prosti kolac. ona inace pravi kolace ceo zivot. i ona lepo, znajuci da se meni nista ne podrazumeva (sto je tesko objasniti ljudima koji redovno kuvaju) napise bas, bas detaljno uputstvo. i zavrsi sa "i to onda ispeces". jer valjda svi znaju na koliko i koliko dugo se peku opstepoznata testa.
    tako meni deluje vecina knjiga sa receptima.
    mislim, ja sam tri puta probala da napravim karbonaru i tri puta dobila spagete i scrambled eggs.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sat May 02, 2020 6:56 pm

    Sve si u pravu. Kuvanje zahteva akumulaciju velikog broja mikroveština, što otežava prenos znanja.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sat May 02, 2020 7:12 pm

    Marius Lăcătuș wrote:

    Korona u tanjiru - Page 13 95608210

    Korona u tanjiru - Page 13 95857710

    Veri najs!

    Ne pije mi većina ekipe sa kojom zadnjih desetak godina provodim prvomajski dan, pauziraju zbog ramazana. Pomjerili smo proslavu prvomajskog praznika za drugi dan bajrama, jaganjac će da nabaci bar pet kg do tad ali on mi svakako nije No1. za taj dan već baš ova zajebancija sa iznutricama, to i pečenje hljeba je moje zaduženje za uranak. Falilo mi je to juče, zato sam se malo i napio.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by bela maca Sat May 02, 2020 9:00 pm

    Halászlé wrote:Sve si u pravu. Kuvanje zahteva akumulaciju velikog broja mikroveština, što otežava prenos znanja.
    jeste, ali sve se da naučiti uz dovoljno prakse


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sat May 02, 2020 9:06 pm

    Erzsébet Biszak wrote:
    Halászlé wrote:Sve si u pravu. Kuvanje zahteva akumulaciju velikog broja mikroveština, što otežava prenos znanja.
    jeste, ali sve se da naučiti uz dovoljno prakse

    И то методом покушаја и попушаја, или уз куварског педагога који сматра да су глупа само прећутана питања. Јер тек кад почнеш, а говорим као апсолутни немач појма (моје кување се завршава негде између попаре, роштиља и отварача за лименке), онда видиш колико тога се подразумева а нико ти не објашњава.

    А за то објашњавање ти треба тај и такав педагог, који ће умети да ти објасни и зашто се нешто ради овако а не онако, а и да призна да је чуо да постоје и друге методе ама није пробао или је пробао па се негде зајебао. Осталих 99% ће ти рећи "то се ради тако и не питај зашто" јер ако питаш, добићеш "тако треба" или "тако се то ради".

    Моја куварска каријера се неславно завршила пре него што је и почела. Покушао сам да мало помажем баби у кухињи, и дала ми је да мешам сос да не загори. Да мешам у смеру сказаљки. Након неког времена ми то дојади па кренем да мешам у супротном смеру, и нисам баш добио батине, али нисам добио ни одговор зашто овако не ваља. Тражећи логику, дошао сам до закључка да се у овом супротном смеру хлади, а онако се греје.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Korona u tanjiru - Page 13 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 4:54 am