Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Korona u tanjiru

    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sun May 03, 2020 9:02 am

    Somlói Galuska wrote:... - suviše je nepoznatih u jednačini - različiti kvaliteti namirnica, različite ringle, rerne, šerpe, lonci, sve različitih starosti, dakle i jačina, itd.

    Аксиом моје госпоје: "пропадне ти првих пешес пута, док не упознаш своју рерну".


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 146
    Join date : 2018-11-26

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Frile Sun May 03, 2020 9:08 am

    Talason wrote:
    možeš da mesiš testo dok te ne zabole ruke, a možeš i da znaš zašto to radiš

    Tačno, mnoge kockice su se složile kad sam pročitao o majardovoj reakciji.

    Sem ljubavi prema hrani što reče yolo, bitno je da se u oslobodi ruka i da se iz faze uplašenog nemača pojma pređe polako u fazu opuštenog improvizatora (u razumnim granicama). Moje kuhinjsko osamostaljivanje se poklopilo sa TV pojavom Džejmi Olivera, pa mi je njegova opuštenost i aljkavost (glumljeno ili ne, svejedno) pomogla da shvatim da reč "otprilike" znači tačno to, da nije smak sveta ako nešto malo duže ostane na ringli ili ako zaboravim da posolim.

    I naravno, potrebna je praksa, što češće biti u kuhinji da bi se stekla rutina i naučilo iz grešaka.
    Tako na primer (sramim se priznati) ne umem lepo da napravim one obične zapečene zlatne slane krompire u masti od prečenja - jednostavno, retko ih pravim, ne pišem beleške a zaboravim kakvu sam grešku napravio prethodni put pa je ponovim umesto da pokušam da ispravim... Zato je bitna rutina.
    lalinea

    Posts : 3420
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sun May 03, 2020 9:09 am

    Marius Lăcătuș wrote:ali treba reći još nešto, kuvanje je pitanje osećaja ne samo za sam proces nego i za viziju šta želiš da postigneš. ono što je bazično je da voliš hranu i da uživaš, tako da ako toga nema teško se onda kapira sve to jer se aktiviraju psihološki mehanizmi. mislim omlet i pasta umesto karbonare, to je nemoguće napraviti ako imaš elementarno razumevanje procesa. to je nekakav podsvesni otpor.
    Gresis, nemam ja nikakav pdosvesni otpor i obozavam hranu. Hrana je jedna od radosti zivota i jedan od velikih motiva za putovanja, za mene.
    Ali sam bukvalista. I ako nije pisalo "skloni i sacekaj da se ohladi, pa onda sipaj" nego samo "dodajte u spagete" - dobices spagete i omlet.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    plavaivy

    Posts : 3095
    Join date : 2014-11-21

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by plavaivy Sun May 03, 2020 9:30 am

    ali sta je u stvari recept?
    to je jelo koje je neko smislio kuvanjem...e sad zasto bi npr. moj/vas recept licno izmisljen,nastao slucajno ili namerno,malo ili vise izmenjen bio manje vredan od tamo nekog recepta?samo zato sto je to skuvao neko poznat ili je recept popularan?

    meni smeta taj manjak samopouzdanja da se ljudi opuste i to sto stalno stavljaju te neke/necije recepte ispred svog kuvanja..

    a to sve ugl jednostavne stvari..evo onaj link sto je maca ostavila sve prosta i jednostavna jela koja bi svako ko zna da kuva a sa malo opustenosti i samopouzdanja mogao da smisli isto kao sto je to vec neko smislio i za sta ne treba da se detaljno i tacno prati recept..sada su sve to jednostavna jela za koja ne treba da si zavrsio Cordon Bleu da bi ih izmislio..

    mislim sve je vec izmisljeno samo treba sto vise kuvati,citati,slusati i razmisljati o hrani i eto smisljanja svog recepta ko iz topa Korona u tanjiru - Page 15 1399639816

    i kuvanje nikako nije fiksan proces puno je tu varijabli i ja u stratu ne verujem da bih ikada mogla da reprodukujem neko jelo da bude bas identicno kao iz recepta tako da to i ne radim i nikada u zivotu nisam ispratila neciji,pa ni svoj,recept niti cu ikada...recept je samo predlog,inspiracija i mogu da ispratim kostur ev. tehnike ali buntovnik u meni mi ne da da to bude do detalja Korona u tanjiru - Page 15 1399639816

    ali ok ja i ne kuvam takve precizne stvari i nisam zakeralo za detaljima i nijansama...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49669
    Join date : 2017-11-16

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 03, 2020 9:43 am

    lalinea wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:ali treba reći još nešto, kuvanje je pitanje osećaja ne samo za sam proces nego i za viziju šta želiš da postigneš. ono što je bazično je da voliš hranu i da uživaš, tako da ako toga nema teško se onda kapira sve to jer se aktiviraju psihološki mehanizmi. mislim omlet i pasta umesto karbonare, to je nemoguće napraviti ako imaš elementarno razumevanje procesa. to je nekakav podsvesni otpor.
    Gresis, nemam ja nikakav pdosvesni otpor i obozavam hranu. Hrana je jedna od radosti zivota i jedan od velikih motiva za putovanja, za mene.
    Ali sam bukvalista. I ako nije pisalo "skloni i sacekaj da se ohladi, pa onda sipaj" nego samo "dodajte u spagete" - dobices spagete i omlet.

    Pocni sa slasticama
    plavaivy

    Posts : 3095
    Join date : 2014-11-21

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by plavaivy Sun May 03, 2020 9:44 am

    evo npr ja sam jako ponosna na svoj tazin od bataka i krabataka sa prazilukom i kuminom koji je nastao tako sto sam u kuci imala samo crni luk,praziluk,batake i karabatake a mrzelo me da izlazim iz kuce i smislim da  ih sve zajedno izdinstam i smislim da bi se kumin dobro slagao i sve sam tacno predpostavila i ispalo je odlicno jelo koje cesto reprodukujem..

    ali detalji koje sam iz prethodnih godina kuvanja znala su da na dobro zagrejanoj sepri zapecem kozicu pa na toj istoj sepri izdinstam luk i deglaziram dno i da pred kraj kuvanja otklopim da se jos zapece kozica piletine i da se biber i kumin dobro slazu sa lukovima/prazilukom i da su bataci i karabataci dovoljno masni ..i tako neke stvari..i eto ,,recepta,, i odlicnog jela.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 10:07 am

    Somlói Galuska wrote:
    Talason wrote:treba skil ako ćeš da razvlačiš kore za burek ili tako nešto

    ostalo sve uglavnom kako piše u receptu, ako je dobar

    Ovo apsolutno nije tačno. Štaviše, upravo je suprotno - suština nije u receptu,ma koliko dobar bio, on je samo polazna tačka - suviše je nepoznatih u jednačini - različiti kvaliteti namirnica, različite ringle, rerne, šerpe, lonci, sve različitih starosti, dakle i jačina, itd.
    Uopšte i nisu potrebni recepti, ili, ako već recept postoji, on se u praksi stalno modifikuje iz svih ovih razloga. Potrebne su dve stvari - akumulirana veština višegodišnjim kuvanjem i velika količina uložene ljubavi, koja je uvek, na sasvim mističan način proporcionalna dobrom ukusu jela.

    Ovo sve govorim o kuvanju slanih stvari, pravljenje kolača, poslastičarstvo je sasvim nešto drugo, tu razmere jesu dosta bitnije.

    Moguće da sam naseo na provokaciju. Korona u tanjiru - Page 15 1143415371


    Prvo javljanje (ne sjećam se da se ikad do sad oglasio) na kulinarskim topicima i napiše post kojemu je mjesto u podnaslovu iće&piće odjela na Burundiju. Mada se po izboru nika već dalo naslutiti s kim imamo posla Korona u tanjiru - Page 15 4101625831



    Treba zaista puno vremena i prakse da ovladaš samo tehnikom stvaranja i održavanja odgovarjuće temperature ukoliko, kao ja, kuhaš na vatri, to jest u peći na drva. Da naučiš koja i kakva drva idu kad pečeš picu, a koja npr. za pečenje hljeba ili mesa. Koliko se izvlaći cug i koliki protok zraka moraš da podesiš za koju tempreraturu. Vremenom mi je guranje ruke u rernu postalo dovoljno da procijenim je li ili nije vakat da se u nju spakuje ono što planiram da pečem, ništa termometar. Kuhanje napolju takođe traži praksu i iskustvo, lijepo je da to u početku radiš uz nekog iskusnijeg, da izbjegneš zajeb. Da naučiš koje drvo (lješnjak) je najbolje za ražnjić jer je direktno u kontaktu sa mesom, neke druge sorte mogu da ga zakisele ili zagorčaju. Koje je najbolje za roštiljski žar, bukva kao najčešća ali najbolje je kad imaš sreće pa naletiš na suhe grane starih stabala kruške ili šljive, naročito su dobre kad vrtiš pile na ražnju. Zašto npr. bagrem ne volim ni u rerni a kamoli blizu roštilja ili kotlića itd.

    Letričnu peć sam dao rođaku, ostao mi je rešo sa dvije ringle, dva plinska primusa, veliki i mali i dvije peći na drva, na jednoj kuham, druga je samo za grijanje. Osamdeset posto svojih jela pripremam u ili na Heliosu, ne samo zbog ukusnije hrane nego zbog toga što te peći znam u dušu, a i one mene  Korona u tanjiru - Page 15 4101625831

    Ovo je samo o vatri i temperaturi, način pripreme, recepturre, začini i ostalo je nešto što se još uvijek uči, eksperimentiše, usvaja ili odbacuje, modifikuje... i tako će da bude dok gori vatra.
    lalinea

    Posts : 3420
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sun May 03, 2020 10:57 am

    Mór Thököly wrote:
    lalinea wrote:
    Gresis, nemam ja nikakav pdosvesni otpor i obozavam hranu. Hrana je jedna od radosti zivota i jedan od velikih motiva za putovanja, za mene.
    Ali sam bukvalista. I ako nije pisalo "skloni i sacekaj da se ohladi, pa onda sipaj" nego samo "dodajte u spagete" - dobices spagete i omlet.

    Pocni sa slasticama
    mislis na kolace? pa to je jos gore. kao sto je vec receno na ovom topiku, to ne prasta greske. bio je jedan period u zivotu kad sam pokusavala da napravim belu koru...

    ali imam i jedan success story: 2014 sam uspela da dovedem do savrsenstva vegansku verziju ikeinih onih puzica sa cimetom. pocela od njihovog originalnog recepta i zamenila puter kokosovim uljem i jaja akvafabom i mlekom nekom zamenom za mleko... ali to je uspelo zato sto sam pokusavala jedno dva meseca bar jednom nedeljno.

    istina je da ja ne volim proces kuvanja. mnogo je pipavo i trazi dosta strpljenja i cekanja. ali jbg, kad mi se jede karbonara moram da se drzim recepta jer mi se jede karbonara a neka moja improvizacija Korona u tanjiru - Page 15 1143415371.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by bela maca Sun May 03, 2020 11:07 am

    lalinea wrote:
    Gresis, nemam ja nikakav pdosvesni otpor i obozavam hranu. Hrana je jedna od radosti zivota i jedan od velikih motiva za putovanja, za mene.
    Ali sam bukvalista. I ako nije pisalo "skloni i sacekaj da se ohladi, pa onda sipaj" nego samo "dodajte u spagete" - dobices spagete i omlet.
    ima nešto i u pronalasku pravog recepta, ja nikad ne pravim carbonaru ali sam čitala recepte i ta činjenica, da maltene jedeš živo jaje mi se zacementirala u glavi
    kad hoću da pravim nešto novo obavezno tražim više recepata pa upoređujem sa time šta mi ima smisla i šta imam u frižideru


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Nino Quincampoix Sun May 03, 2020 11:10 am

    Hoćeš recept za baklavu? 100% vegeterijansko (možda i vegansko, ne znam šta ide u kupovne kore).
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by bela maca Sun May 03, 2020 11:11 am

    što se kolača tiče mislim da su oni predloženi jer recepti imaju tendenciju da budu dosta detaljniji i precizniji od recepata za slana jela


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 11:33 am

    Dobosz Esterházy wrote:Hoćeš recept za baklavu? 100% vegeterijansko (možda i vegansko, ne znam šta ide u kupovne kore).

    Ne znam da li ona hoće, ali ja hoću, video sam fotku
    lalinea

    Posts : 3420
    Join date : 2014-10-29

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by lalinea Sun May 03, 2020 11:44 am

    hocu, ako nije ona suva baklava.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 2:26 pm

    sa kašikom

    celer i krompir kuvan pa bzz, unutra je i kocka povrćna

    šargarepa, iseckana na štapiće, pa propržena na puteru (karamelizacija FTW) i ubačena unutra umesto rezanatsa, kisele pavlake po ukusu (tj koliko je bilo u jednoj otvorenoj)

    sa viljuškom

    pileći file, iseckan na kocikce, preliven limunovim sokom, začini (vegeta, biber, so)(vegetu uvek koristim minimalno) brašno, jaja, pa u frižider na po sata

    kromir, izbockan, pa iseckan na kockice, začinjen (kotani začin za povrće, aleva neljuta, malo ljute, so, biber, ulje) pa u frižider na po sata

    piletina u prezle, pa prženjenje

    krompir ocedim, pa u brašno (malo) i onda u rernu

    ide to brzo, laka je priprema

    uz to ću neki sos kombinacija majonez/pavlaka i još nešto, nisam još smislio

    plavaivy

    Posts : 3095
    Join date : 2014-11-21

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by plavaivy Sun May 03, 2020 2:32 pm

    moja mama pravi raznjice sa pilecim belim mesom i narandzom,jako dobra kombinacija ...a sad su joj bili posebno dobri jer ih je pekla na grill tiganju pa su se stranice i coskovi bas fino karamelizovali mmmm Korona u tanjiru - Page 15 2849097393
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 2:40 pm

    zaboravio sam da vas obavestim za leb, pošto znam da je to bitno, ispravljam

    bageti, testo je tu više manje standardno, bitno je kako se peče, neću vas daviti teorijom

    ispod pleka sa bagetima je plek sa vodom, pored toga navijem alarm da se ponavlja na 10 minuta i kad zazvoni prskam iz prskalice prs prs

    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 2:42 pm

    e da i po čaša votke u grlo za svaku fazu, inače neće da uspe

    u uvo ide nešto za smirivanje - מקהלת שירה מבצעת את ׳אם השם לא יבנה בית
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sun May 03, 2020 2:49 pm

    Talason wrote:e da i po čaša votke u grlo za svaku fazu, inače neće da uspe

    u uvo ide nešto za smirivanje - מקהלת שירה מבצעת את ׳אם השם לא יבנה בית

    Пази да онај твој аларм не схвате буквално.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by kondo Sun May 03, 2020 4:47 pm

    Jel uvek kuvas sa tako malo UH ?   😁


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 5:44 pm

    ne marim, obroci raznovrsni, a ovih dana moram da potrošim još neki krompir viška
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Mr.Pink Sun May 03, 2020 5:54 pm

    ja sam jedini izgleda na ovome svetu koji nije nabacio nikakav kg viska za vreme ovoga


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by паће Sun May 03, 2020 6:01 pm

    Ја сам канда изгубио 1. Ко га нађе, јебига.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 6:04 pm

    Mr.Pink wrote:ja sam jedini izgleda na ovome svetu koji nije nabacio nikakav kg viska za vreme ovoga
    Nisi
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 6:46 pm

    kad se već javljamo, nisam ni ja

    višak sam nabacio ranije, sad samo održavam
    Anonymous
    Guest

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Guest Sun May 03, 2020 6:53 pm

    Mr.Pink wrote:ja sam jedini izgleda na ovome svetu koji nije nabacio nikakav kg viska za vreme ovoga

    Nisi, ja sam čak skinuo dva kg, mada je u prvih desetak dana slutilo na belaj. 



    Korona u tanjiru - Page 15 _old_p10 by József Csuhay on Tue Apr 28, 2020 6:42 pm
    Danas ponovo bio u gradu, još uvijek ne popušta disciplina, maske ili šalovi, dezinfekcija ruku i distanca obavezni tamo gdje sam zalazio, banka, dva tc, mesnica. Uzeo prelijepa teleća rebra koja sam nauljio, nasolio i spakovao u fridž do 1. maja. Ništa krompilri, sač i zemljište, ovo će na dvoiposatno dimljenje i žarenje, odavno nisam a ovo je komad kao stvroen za toga. Samo ću po salate da skoknem u četvrtak i onda do godišnjice Titove smrti izolacija. Od 4. maja i ovde kreće ozbiljnije popuštanje.


    Došlo na red danas.

    Bog zapovijeda da ovo ide pod sač, foliju ili neko zemljište sa poklopcem. Ja volim da ga dimim i žarim, ne radim to često pa vrijedi zajebancije.

    Koristio sam briket, treba mi višesatni žar pa je to bolja opcija od klasičnog ćumura. Bukovo drvo za potpalu a oni krupniji komadi bukovine su tu da se zapale, izmaknu od žara i dime meso dok se peče.


    Spoiler:

    Nauljen i natrljan solju komad mesa je odsjedio pet dana i evo ga:

    Spoiler:



    Dva sata i petnaest minuta kasnije:
    Spoiler:

    Uhvatilo prvu koricu na startu, onda se dva sata peklo i dimilo a u dubinama krčkalo jer ta korica zadržava sokove. Zadnjih pola sata uz često okretanje i džaranje žara formirala se hrskava vanjska korica a ispod nje puterasto meso. Od začina so, mulje i dim, meso je zaista vrhunsko i više od toga mu i ne treba.

    Korona u tanjiru - Page 15 Empty Re: Korona u tanjiru

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 2:38 pm