Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Knjiga srama

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Sun Mar 06, 2016 4:50 pm

    nisam upućen u stranačke prilike u srbiji, ali mi se čini da je vučić mnogo prijemčljiviji od ostalih po pitanju napredovanja ili  prijema novih ljudi na važne pozicije u okviru stranke i državnog aparata
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sun Mar 06, 2016 4:58 pm

    ognica efimera wrote:vecinu ipak ne osvaja etikom, vec njihovom zeljom da se najedu i napoje sa drzavnih jasala, jer je tako najlakse.
    si ti siguran da si socijalista? Knjiga srama - Page 13 1143415371
    Bonidas Poslednji wrote:
    Kondo wrote:vi bas kao da ne zelite da procitate sta je covek rekao. bar se za vasilija cudim.

    Meni je potpuno jasno šta je rekao. David ima političke i ideološke prioritete i ne vidi Vučića kao svoju glavnu metu i svakako ne želi da učestvuje u onome što si ispravno nazvao pijačnom retorikom. Ja taj njegov izbor smatram legitimnim i apsolutno vrednim polemike.
    Pa ili je mudrac koji razmislja u nekim dalekoseznijim okvirima koje mi ne uspevamo da dosegnemo , jer eto gledamo svaki dan kako se drustvo raspada ili je prosto naivan u svojim anahronima razmisljanjima o ujedinjenoj evropi.

    Ne misilm da je neko veliko nepostovanje da se kaze da je verovatno ovo drugo u pitanju.
    Veletin wrote:nisam upućen u stranačke prilike u srbiji, ali mi se čini da je vučić mnogo prijemčljiviji od ostalih po pitanju napredovanja ili  prijema novih ljudi na važne pozicije u okviru stranke i državnog aparata
    oce to kad nemas dva pismena coveka u stranci, mora da ih nabavis odnekud
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by kondo Sun Mar 06, 2016 5:21 pm

    fakat, dosao mu je andrija mladenovic.

    ja ovo ficino citam kao skepsu spram vucica i nista vise od toga - voleo bi da je iskren ali mu je ocigledno da nije.

    pored toga znajuci coveka, nisam siguran da fica ne pravi razliku izmedju evrope u smislu vrednosti i EU u smislu pragmatizma. 

    inace ima vise prinicipa da mi po glavi seru milosevicevi socijalisti nego kostunicini. DSS je najveci krivac za ovo na sta lici srbija danas, nisu ni tadic ni vucic.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Sun Mar 06, 2016 5:25 pm

    Kondo wrote:DSS je najveci krivac za ovo na sta lici srbija danas, nisu ni tadic ni vucic.

    + 1000, ološ u svakom pogledu.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sun Mar 06, 2016 5:34 pm

    Kondo wrote:

    ja ovo ficino citam kao skepsu spram vucica i nista vise od toga - voleo bi da je iskren ali mu je ocigledno da nije.

    pored toga znajuci coveka, nisam siguran da fica ne pravi razliku izmedju evrope u smislu vrednosti i EU u smislu pragmatizma. 

    bogu hvala, dovoljno posteno zivim da ne znam licno davida i ne mogu da priustim sebi da ga zovem fica, ali znam da citam :

    Raspisivanje vanrednih izbora Filip David vidi kao želju premijera Aleksandra Vučića da učvrsti vlast pred sprovođenje "unapred sastavljene liste" nepopularnih mera koje su neophodne na putu ka Evropskoj uniji.


    Književnik Filip David kaže da ne može ništa da kaže za evropsku politiku premijera Vučića, ali da ga zbunjuju njegovi saradnici iz Miloševićevog vremena.


    iz ovoga se ne vidi razlika izmedju evropskih vrednosti i evropske unije.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Sun Mar 06, 2016 5:41 pm

    Valjda onaj koji treba da nas primi a to je EZ, najbolje zna koji su uslovi za prijem.
    Očito je da briga o sirotinji i nemoćnima nije visoko na listi prioriteta i da su neke druge stvari bitnije.
    S tom činjenicom bi eurofili morali još ranije da budu upoznati.
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by паће Sun Mar 06, 2016 6:08 pm

    Veletin wrote:vučić svojom protestantskom etikom polako ali sigurno osvaja intelektualni krem srbije, a vama jedino preostaje da se iščuđavate.

    "Протестантска етика" у смислу "ја ћу стално да причам како радим 26 сати дневно, да мислите да немам кад да вас покрадем"?

    Veletin wrote:Valjda onaj koji treba da nas primi a to je EZ, najbolje zna koji su uslovi za prijem.

    А и они то најбоље знају за дан кад их питаш; сутра већ могу да буду и неки други услови. Колико нас то година већ зајебавају?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Bluberi Sun Mar 06, 2016 6:09 pm

    mikelandjelo wrote:
    Kondo wrote:

    ja ovo ficino citam kao skepsu spram vucica i nista vise od toga - voleo bi da je iskren ali mu je ocigledno da nije.

    pored toga znajuci coveka, nisam siguran da fica ne pravi razliku izmedju evrope u smislu vrednosti i EU u smislu pragmatizma. 

    bogu hvala, dovoljno posteno zivim da ne znam licno davida
    Ostani govno do kraja.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sun Mar 06, 2016 6:16 pm

    Bluberi wrote:
    mikelandjelo wrote:
    bogu hvala, dovoljno posteno zivim da ne znam licno davida
    Ostani govno do kraja.
    потписник преокрета наравно ништа не замера Вучићу. Ово је хтео. Добио је. Нек цркне.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sun Mar 06, 2016 6:17 pm

    cirlica nije stejtment , pretrazivao sam nesto pisano cirilicom.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Sun Mar 06, 2016 6:26 pm

    паће wrote:"Протестантска етика" у смислу "ја ћу стално да причам како радим 26 сати дневно, да мислите да немам кад да вас покрадем"?

    Yep.

    Za te stvari služe bata, kumovi i Dinkarini kadrovi..

    паће wrote:
    А и они то најбоље знају за дан кад их питаш; сутра већ могу да буду и неки други услови. Колико нас то година већ зајебавају?

    Knjiga srama - Page 13 Rer10
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by kondo Sun Mar 06, 2016 7:06 pm

    mikelandjelo wrote:

    bogu hvala, dovoljno posteno zivim da ne znam licno davida 


    Knjiga srama - Page 13 1317743302


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Sun Mar 06, 2016 7:33 pm

    Dobar signal člana političkog saveta LDP prema Vučiću pred izbore. "Ne isključujemo da bismo sarađivali, ubedite nas jer ne znamo šta da mislimo. V.T.Č.J.*"




    * - Vaš Tajkun Čedomir Jovanović
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Mon Mar 07, 2016 2:44 pm

    Ogorčeni Čačani NASRNULI na gradonačelnika, Ilić: Kiša nas je iznenadila, ništa nismo mogli
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by паће Mon Mar 07, 2016 3:18 pm

    Filipenko wrote:Ogorčeni Čačani NASRNULI na gradonačelnika, Ilić: Kiša nas je iznenadila, ništa nismo mogli


    веља wrote:Prognozirano je da će pasti oko 30 do 40 litara kiše po kubnom metru, a palo je duplo više.

    Изгледа да су бројали само онај најнижи кубни метар, при земљи, а киша је бројала и изнад тога...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Mon Mar 07, 2016 4:24 pm

    Ovo je i sram i tupan zapravo objedinio je sve najdebilnije u par recenica. 

    http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1103222


    Pocinje sa njegovom analizom strajka pa do izgradicemo bic staze er je to trazila stana firma
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Thu Mar 10, 2016 8:56 pm

    Pokusacu opet, mada nisam siguran da do kraja razumem topik Knjiga srama - Page 13 1143415371 


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago

    Kad bi ga zanimalo,ministar prosvete bi za 5 dana od 20 velikih firmi dobio tacno sta im treba od kadrova za dualno.Ali on ne razmislja tako


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago
    Idite ministre, npr, i pitajte velike trgovinske lance sta im treba, u sta bi ulozili, da li im trebaju drugaciji na delikatesu. Znaju odmah


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago
    Ali, bez veze je sa Olimpa nauke, baviti se trivijama obrazovanja za secenje salame, jel da? E pa, top menadzeri tamo to rade i misle


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago
    Stvarno, bre, dosta s tim kako nesto ne moze. Pa idi bre u radnju, i razmisljaj kao sto razmisljaju ljudi tamo. I videces 100 stvari da moze


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago
    Jebo vas vise protokol, analize, 20 nizih saradnika koji ubiju svaku ideju, sekretarice koje zovu. Dodjes ujutru i pozoves menadzere firmi


    Bojan Djuric ‏[ltr]@BojanDjuric78[/ltr]  7h7 hours ago
    Ne znas koje su firme? Ovako: sednes uvece pred TV, vidis reklamne blokove. Te koje vidis, prvo njih zoves. Jel tako jasnije?












    boomer crook

    Posts : 36914
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Thu Mar 10, 2016 9:01 pm

    pa ovo je vise za dnevnog tupana ako on ovo veruje zaista.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36914
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Thu Mar 10, 2016 9:02 pm

    ali stvarno obrazovanje za ljude robote koji seku salamu i ne pitaju zasto bojan djuric postoji kao pojava. mislim ne on licno vec strukturno mesto koje zauzima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Mar 10, 2016 9:06 pm

    Gad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Thu Mar 10, 2016 9:10 pm

    ognica efimera wrote:Ovo je i sram i tupan zapravo objedinio je sve najdebilnije u par recenica. 
    http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1103222
    Pocinje sa njegovom analizom strajka pa do izgradicemo bic staze er je to trazila stana firma

    zna li neko, jel ovo u skladu sa zakonom

    Jeste, u startu su bile male zarade, ali su krenule da rastu kako se povećavao broj fabrika jer su se poslodavci bojali fluktuacije, prelaska u fabrike koje bolje plaćaju. Sad toga nema, a koliko vidim postoji neformalni dogovor poslodavaca oko visine zarada, što je opet dobro, nema ludovanja i lomljenja.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Thu Mar 10, 2016 9:21 pm

    ako je neformalni, citaj usmeni, ne znam ni koji zakon moze da se primeni. procesuiranje neceg takvog u srbiji, pogotovo na mikronivou kao sto je npr sremska mitrovica, zavrsilo bi se jos u predistrazi. a i nije im tesko da se sporazumeju, ispune zakonski minimum, koji se sastoji od minimalca, prevoza i toplog obruka, i gle cuda svima digitron pokaze istu cifru, oko 200 evra.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Thu Mar 10, 2016 9:41 pm

    ognica efimera wrote:ako je neformalni, citaj usmeni, ne znam ni koji zakon moze da se primeni. procesuiranje neceg takvog u srbiji, pogotovo na mikronivou kao sto je npr sremska mitrovica, zavrsilo bi se jos u predistrazi. a i nije im tesko da se sporazumeju, ispune zakonski minimum, koji se sastoji od minimalca, prevoza i toplog obruka, i gle cuda svima digitron pokaze istu cifru, oko 200 evra.

    da li je ovo takođe predmet sporazumevanja među poslodavcima ?

    "Ljudi neće da rade za strane kompanije zato što neće da hodaju između dve žute činije, neće da nose zaštitni šlem, hoće da idu na cigaret pauzu svakih deset minuta, neće da prihvate da se pauza ne računa u radno vreme... Nama su potrebni zanati i sistem gde će deca ići manje u školu, a više biti u kompanijama, ali ne da bi bili najamna radna snaga sa 14 godina, nego da bi prihvatili radnu etiku i industrijsku filozofiju ponašanja. Do sada smo napravili kore za tortu, sad pravimo fil, a jagode i šlag dolaze na kraju."
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Wed Apr 06, 2016 11:43 am

    Dimitrije Vojnov
    2 mins ·
    N1 info
    ·

    Kad vidim ove kao upečatljive klipove na N1 pripremljene za šerovanje na socijalnim mrežama, skoči mi Vučićev rejting.
    Pitanje je samo da li oni to i rade da bi mu pomogli ili Amerikanci zbog recesije više ne mogu da priušte sluge sa mozgom.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by beatakeshi Wed Apr 06, 2016 12:34 pm

    Ne razumem, jel Vojnov dobar ili loš?

    Knjiga srama - Page 13 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 12:23 am