Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Mon Jun 28, 2021 1:25 pm

    Јанош Винету wrote:
     Каква је то држава које своје грађане ништа не пита, има вербални деликт и једини легитимитет црпи из економског и друштвеног прогреса, као кинеска диктатура?

    Неолиберална?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 28, 2021 5:44 pm

    Tema zadnje emisije Peščanik se nadovezuje na par zadnjih postova ovde.



    Slažem se sa Dubravkom da pad berlinskog zida i (ne)snalaženje ovdašnjih političkih elita nije ključni razlog raspada i ratova. Ovde je to počelo dosta ranije, poppuno autohtono i bez puno bitnih veza sa dešavanjima u ostatku Evrope i svijeta. Hronološki reda bitne okidače (one nakon Titove smrti) za ono što je uslijedilo. Kao jedan od prvih pominje pismo 21 sveštenika SPC iz '82 za koje do danas nisam ni znao.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 28, 2021 6:13 pm

    Tesko bi se bez toga drzava raspala.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jun 28, 2021 6:32 pm

    Bez pada berlinskog zida ne bi bilo visestranackih izbora. Bez visestranackih izbora ne bi ne-komunisti dosli na vlast. Bez dolasaka ne-komunista na vlast ne bi bilo referenduma Slovenije i Hrvatske za izlazak iz Jugoslavije. Da komunizam nije pao Jugosavija bi nastavila da glavinja kao sto je to radila od otprilike 1985 pa nadalje, u not good not terrible fazonu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Guest Mon Jun 28, 2021 6:32 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Tema zadnje emisije Peščanik se nadovezuje na par zadnjih postova ovde.



    Slažem se sa Dubravkom da pad berlinskog zida i (ne)snalaženje ovdašnjih političkih elita nije ključni razlog raspada i ratova. Ovde je to počelo dosta ranije, poppuno autohtono i bez puno bitnih veza sa dešavanjima u ostatku Evrope i svijeta. Hronološki reda bitne okidače (one nakon Titove smrti) za ono što je uslijedilo. Kao jedan od prvih pominje pismo 21 sveštenika SPC iz '82 za koje do danas nisam ni znao.


    mamula odmah na početku knjige kaže da je kriza počela još pre 80te, na poslednjem sastanku saveta odbrane za titovog života 1979, je rukovodstvo vojske ocenilo ukupnu situaciju kao negativnu, i sa mnogim pretnjama po višenacionalnu zajednicu.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jun 28, 2021 6:40 pm

    I da dodam: sa i bez pada berlinskog zida, Kosovo bi bilo i ostalo problem. Stambolic je to uvideo, i krenuo da trazi resenje u vidu promena statusa Kosova u federaciji i Srbiji.

    Neko od Slovenaca je skoro rekao (mozda bas Kucan?), da je problem Kosova za Sloveniju bio ekonomski problem: mi (Slovenci) dajemo pare za Kosovo, a to nema nikakvog efekta (u smislu da ih pacifikuje), i ako je to vec tako, zasto onda da Kosovo bude problem i Slovenije a ne prevashodno Srbije? Na kraju su sve republike dali saglasnost za promenu statusa Kosova, ali usledio pad berlinskog zida i istorija je krenula drugim tokom.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Del Cap Mon Jun 28, 2021 6:48 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Tema zadnje emisije Peščanik se nadovezuje na par zadnjih postova ovde.



    Slažem se sa Dubravkom da pad berlinskog zida i (ne)snalaženje ovdašnjih političkih elita nije ključni razlog raspada i ratova. Ovde je to počelo dosta ranije, poppuno autohtono i bez puno bitnih veza sa dešavanjima u ostatku Evrope i svijeta. Hronološki reda bitne okidače (one nakon Titove smrti) za ono što je uslijedilo. Kao jedan od prvih pominje pismo 21 sveštenika SPC iz '82 za koje do danas nisam ni znao.

    Pa toliko je bilo bitno da niko nije ni čuo za to, ne zna šta znači i koji je bio domet.  jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1861198401

    Ima tu metodološki kvrc kad istoričari filozofiraju, svaki iskaz postane "bitan" iako nema nikakvog smislenog okvira gradacije jačine i važnosti, ko ga je izneo, sa koje pozicije, zašto je to bitno, šta se posle toga promenilo itd. 

    Ali kao što rekoh ranije, u grubim crtama mislim da je u pravu oko toga potmulog i u početku vanpolitičkog krčkanja srpskog propitivanja Jugoslavije.
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 28, 2021 7:02 pm

    Mór Thököly wrote:Tesko bi se bez toga drzava raspala.

    Naravno, ne tvrdi ni Dubravka da je pad zida beznačajan u cijeloj priči već da je ono što je dovelo do raspada i rata krenulo puno ranije i bez ikakve veze sa tim.



    @delCap

    Popovsko pismo je navela kao bitno jer je, ona tako kaže, to bilo prvo javno istupanje sveštenstva u kom oni traže ustavno preuređenje, odnosno prčkaju po ozbiljnim državnim temama.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Јанош Винету Mon Jun 28, 2021 7:16 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Bez pada berlinskog zida ne bi bilo visestranackih izbora. Bez visestranackih izbora ne bi ne-komunisti dosli na vlast. Bez dolasaka ne-komunista na vlast ne bi bilo referenduma Slovenije i Hrvatske za izlazak iz Jugoslavije. Da komunizam nije pao Jugosavija bi nastavila da glavinja kao sto je to radila od otprilike 1985 pa nadalje, u not good not terrible fazonu.
    Ја бих додао да су комунисти били на позицијама моћи и видели су да се ствар распада пре него је објављено да се распада. Били су свесни тога на неки начин, били су ”инсајдери” , имали су увид и сви су хтели да оду са тог брода.
     
    Друга ствар - Милан Кучан није не-комуниста који је дошао на власт. Он је био комуниста који је на изборима дошао на власт - опет, али у демократском систему. 
    Слична ствар са Стипом Месићем у Хрватској, и са Слобом у Србији. До 1991 они су комунисти, а од 1991 они су такође ти исти комунисти који се одлично сналазе у вишепартијском систему. Сјахао је Курта да узјаше исти тај Курта.

    fikret hadžiabdić wrote:
    Mór Thököly wrote:Tesko bi se bez toga drzava raspala.

    Naravno, ne tvrdi ni Dubravka da je pad zida beznačajan u cijeloj priči već da je ono što je dovelo do raspada i rata krenulo puno ranije i bez ikakve veze sa tim.



    @delCap

    Popovsko pismo je navela kao bitno jer je, ona tako kaže, to bilo prvo javno istupanje sveštenstva u kom oni traže ustavno preuređenje, odnosno prčkaju po ozbiljnim državnim temama.
    Зато што није имао ко да их хапси и шаље у затвор због ”вербалног деликта”. Нањушили су да могу да дигну главу, да неће бити мучени и затварани, а очигледно им је било стало да се њихов глас чује око битне државне и друштвене ствари.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Del Cap Mon Jun 28, 2021 7:40 pm

    ^^ Sam apel nije imao zahteve o promeni ustava niti preskripcije u tom smeru, mimikričan je spram realpolitike kako to crkvena pisanija često umeju da budu, nego bode onako epski (npr položaj kosovskih Srba u SFRJ = položaj kosovskih Srba u Osmanskom carstvu)

    https://pokretzaodbranukosovaimetohije.rs/%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83-%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%99%D0%B0-%D0%B8-%D1%9A%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8/

    Važnije od toga je što mi još nemamo baš duboko poznavanje istorije SPC u periodu posle 1945. pa ni ne znamo baš precizno koji su bili kanali uticaja/pritiska i koji je to korak bio baš prvi, na koju temu.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jun 28, 2021 7:44 pm

    Јанош Винету wrote:
    Зато што није имао ко да их хапси и шаље у затвор због ”вербалног деликта”. Нањушили су да могу да дигну главу, да неће бити мучени и затварани, а очигледно им је било стало да се њихов глас чује око битне државне и друштвене ствари.

    Ta svest da "nema ko da ih hapsi i salje u zatvor zbog verbalnog delikta" se dogodila 3 godine kasnije (1985) kada je propalo sudjenje "sestorici" (Vladimir Mijanović, Miodrag Milić, Dragomir Olujić, Pavluško Imširović, Milan Nikolić i Gordan Jovanović)


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 30, 2021 8:13 pm

    Reakcije na Gazimestan '89, kolumnisti Danasa.



    Tanja Torbarina, "Zgazimestan": Neki dan tako šetuckam Zagrebom, gradom koji ljubim i sretnem neke ljude i upoznalo me s nekim i popričali kurtoazno. Kad ono o tom tekst u Dugi. I ne bih se uopće prepoznala da pisac nije napisao da sam elegantna, lijepa i blijeda. Jerbo se ne sunčam po mitinzima. Živim nezdravo, čitajući. 


    Žali me pisac što sam osamljena, vidio me samu na ulici, te sam po tim crtama osamljenosti, sete, rezignacije, umora i neveselosti čista slika zlosrećne sudbine Hrvatske. 
    Ko god doputuje iz Beograda razočaran je što za njega ne plešem. Dođe tako taj čovjek iz kraja gdje se ljudi po ulicama kreću u grupicama po tristo-četristo hiljada ljudi i izlaze u milijunima na proplanke svježe pokošene nedozrele pšenice pa mu je, razumijem ga, sasvim nejasno da se neorganizirano, sam krećeš gradom. 


    I ne buljiš zažarenog pogleda u nebo, ne bi li oduševljeno mahao kakvom helikopteru. Nego buljiš u izloge. I naravno, kad čovjek dođe iz prostora gdje se ulicama pjevaju vesele pjesme Oj Vojvodo Sinđeliću i Srbija je dvaput ratovala i opet će ako bude sreće, normalno da mu svak u Zagrebu izgleda neraspjevano. Plus rezignirano i setno. 
    U krajevima gdje se poziva na totalnu slogu pojedinac je čudo. Eksces, čovek-žena sam na cesti, individualac, u njegovim krajevima simbol je propadanja. Jer i propadne. Nešto nezdravo. Ko je vidio ići okolo sam i mislit. Bez da ti se na licu vidi ozarenost zbog vjere u političare na vlasti. 


    U toj zlosrećnoj Hrvatskoj ne moraš verovati političarima. Neverovatno. Ne moraš im slati narukvice, briljantne prstene, zubno zlato i ušteđevinu. A onda sve što si im dao objaviti u novinama uz svoju sliku da te zapamte kao dobrog i njima odanog. Za svaki slučaj.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 8:48 pm

    Jooooj jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462  To zadnje podebljano u skladu s onim što i kako je pisala o Miri Furlan.

    Al inače je ona ostala zapamćena ko legendetina, evo moj stari ju neki dan s obožavanjem spominjao.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Ferenc Puskás Wed Jun 30, 2021 8:53 pm

    Bleeding Blitva wrote:Jooooj jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462  To zadnje podebljano u skladu s onim što i kako je pisala o Miri Furlan.
    .Al inače je ona ostala zapamćena ko legendetina, evo moj stari ju neki dan s obožavanjem spominjao.
    Šta o Furlan? Propustio sam.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 8:55 pm

    https://portalnovosti.com/hajka-na-miru-furlan


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Ferenc Puskás Wed Jun 30, 2021 9:06 pm

    Po svoj prilici sam čitao, pa zaboravio.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 30, 2021 9:45 pm

    Bleeding Blitva wrote:Jooooj jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462  To zadnje podebljano u skladu s onim što i kako je pisala o Miri Furlan.

    Al inače je ona ostala zapamćena ko legendetina, evo moj stari ju neki dan s obožavanjem spominjao.

    Krajem milenija sam desetak godina redovno čitao njene kolumne u Globusu, znam je (Jelenu Lovrić, Bakalovića i Butkovića takođe) iz tog vakta i iz tih novina. Nisam je čitao u Danasu. Dobro piše, često je  prilično otrovna i čak i kad se ne slažem sa napisanim, volio sam da je čitam.  Baška što je pisala dosta bolje od ostalih pobrojanih.

    Zacrnio sam dio u kom poredi Srbiju i Hrvatsku '89. Otrovno i efektno, nije joj bilo teško da napisano brani ljeta '89. Druga je priča to što je samo par mjeseci kasnije i Hrvatska je ušla u kolektivizaciju™.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 10:18 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Bleeding Blitva wrote:Jooooj jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462  To zadnje podebljano u skladu s onim što i kako je pisala o Miri Furlan.

    Al inače je ona ostala zapamćena ko legendetina, evo moj stari ju neki dan s obožavanjem spominjao.

    Krajem milenija sam desetak godina redovno čitao njene kolumne u Globusu, znam je (Jelenu Lovrić, Bakalovića i Butkovića takođe) iz tog vakta i iz tih novina. Nisam je čitao u Danasu. Dobro piše, često je  prilično otrovna i čak i kad se ne slažem sa napisanim, volio sam da je čitam.  Baška što je pisala dosta bolje od ostalih pobrojanih.

    Zacrnio sam dio u kom poredi Srbiju i Hrvatsku '89. Otrovno i efektno, nije joj bilo teško da napisano brani ljeta '89. Druga je priča to što je samo par mjeseci kasnije i Hrvatska je ušla u kolektivizaciju™.
    Globus sam nultih čituckala tu i tamo samo zbog nje i Dežulovića. Ali ovo kako je pisala o Miri ti točno vidiš Kuljišev potpis i mentoriranje, danas vidljivo i kod Marića i kod Bujanca..samo što se ona brzo makla od te priče, od te struje, doduše Kuljiš je imao više struja, za svakog ponešto.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 30, 2021 10:26 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Globus sam nultih čituckala tu i tamo samo zbog nje i Dežulovića. Ali ovo kako je pisala o Miri ti točno vidiš Kuljišev potpis i mentoriranje, danas vidljivo i kod Marića i kod Bujanca..samo što se ona brzo makla od te priče, od te struje, doduše Kuljiš je imao više struja, za svakog ponešto.

    Meni je, osim Dežulovića i Polimca, kompletna ekipa iz tadašnjeg Globusa izgledala kao zagrebačka varijanta Kosarine žurke iz Punog meseca nad Beogradom.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 30, 2021 10:51 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Bleeding Blitva wrote:
    Globus sam nultih čituckala tu i tamo samo zbog nje i Dežulovića. Ali ovo kako je pisala o Miri ti točno vidiš Kuljišev potpis i mentoriranje, danas vidljivo i kod Marića i kod Bujanca..samo što se ona brzo makla od te priče, od te struje, doduše Kuljiš je imao više struja, za svakog ponešto.

    Meni je, osim Dežulovića i Polimca, kompletna ekipa iz tadašnjeg Globusa izgledala kao zagrebačka varijanta Kosarine žurke iz Punog meseca nad Beogradom.
    Erm ništa ne kužim, ovo su neke reference koje su me zaobišle jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462 Nego, Polimca nikad nisam pratila, prije ću pročitat Pavičića koji će mi spoilat sve ikad ili Jergulju koji će pasti ničice pred svakim općim mjestašcem u seriji ili filmu i onda od toga napravit žrtvu od sebe jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by fikret selimbašić Thu Jul 01, 2021 7:34 am

    Bleeding Blitva wrote:
    Erm ništa ne kužim, ovo su neke reference koje su me zaobišle jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462 Nego, Polimca nikad nisam pratila, prije ću pročitat Pavičića koji će mi spoilat sve ikad ili Jergulju koji će pasti ničice pred svakim općim mjestašcem u seriji ili filmu i onda od toga napravit žrtvu od sebe jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1233199462

    Vampiri iz Kresojinog filma, osim krvi, ljubitelji su književnosti i kolekcionari rijetkih knjiga.

    Kuljiš, Bakalović, Butković, Torbarina... svi mi se sasvim fino uklapaju na Kosarinu žurku na kraju filma jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 4101625831

    Pavičića sam otkrio kasnije. Jergulju rijetko čitam zadnjih petnaestak godina.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bleeding Blitva Thu Jul 01, 2021 10:12 am

    fikret hadžiabdić wrote:
    Vampiri iz Kresojinog filma, osim krvi, ljubitelji su književnosti i kolekcionari rijetkih knjiga.

    Kuljiš, Bakalović, Butković, Torbarina... svi mi se sasvim fino uklapaju na Kosarinu žurku na kraju filma jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 4101625831
    Ahahhaahhaha evo taman gledam na youtube, pa ovo je skroz Butković i njegova Plava Kamenica jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 3137070404 jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 3579118792


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Del Cap Sun Jul 18, 2021 2:05 pm

    Vavilonsko ropstvo jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 1949538119

    Hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman istaknuo je na obilježavanju Dana hrvatske diplomacije kako bi blaženi Alojzije Stepinac trebao biti uzor kako voljeti Hrvatsku i biti spreman za žrtvu.

    Grlić Radman je apostrofirao povijesnu povezanost Hrvata s Katoličkom Crkvom, istaknuvši da zagrebački nadbiskup Alojzije Stepinac nije prihvatio “ponudu jugokomunističke vlasti” da osnuje nacionalnu crkvu, već je “iskazao odanost Vatikanu”.

    Zato je “postao žrtva montiranog jugokomunističkog procesa”, kazao je Grlić Radman u velikoj dvorani Hrvatskog glazbenog zavoda.

    “Neka nam on bude primjer kako se trebamo žrtvovati, biti spremni za žrtvu i voljeti svoju domovinu Hrvatsku”, poručio je hrvatski ministar vanjskih poslova.

    Istaknuo je i da su Hrvati u Jugoslaviji “živjeli u stanovitom ropstvu”.

    “Nisu imali svoju državu. Nisu mogli izgovarati svoju riječ jer je izgovaranje riječ Hrvat značilo opasnost”, poručio je.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Erős Pista Sun Jul 18, 2021 2:10 pm

    Lebe mekani kakav raspad mozga. Ministar europskih poslova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by паће Sun Jul 18, 2021 5:13 pm

    Какви послови, такав министар.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 32 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:14 pm