ficfiric wrote:
Nikakav problem otcepiti deo SNS, na isti nacin je ta stranka i nastala
Код наших странака још нису дошли до секса, то се још увек размножава деобом.
ficfiric wrote:
Nikakav problem otcepiti deo SNS, na isti nacin je ta stranka i nastala
Србија мора да настави свој европски пут и зато нам је веома важна даља подршка Уније у спровођењу реформи. Са шефом Делегације ЕУ амбасадором Семом Фабрицијем. #Serbia #EU pic.twitter.com/6wHq6S31oY
— Александар Вучић (@predsednikrs) July 16, 2019
Sotir wrote:Иначе ови уговори за наоружање који су потписани, вероватније је да ће то покушавати да продају неког трећој земљи него да узму за нашу војску. Ако и уђе, биће у мањем броју.
Baš to sam hteo da kažem: ovo je način da se "opere" prodaja naoružanja npr. Tamilskim tigrovima ili nekim takvima (Šri Lanka, filipinski hajduci, zapatisti u Meksiku, ili afričkim diktaturama kojima je udaren "embargo"), jer ima neka rupa u zakonu da može da se proda ako je nešto polovno pa proglašeno rashodovanim gvožđem: posle nas, to je duplo polovno. Onda mi uvalimo of šor portorikanskoj firmi koja sarađuje s nekom švajcarskom firmom za skalamerije, i uz pomoć menadžera Jona Cirijaka (koji sve naše političare drži u šaci od 90ih na osnovu šverca duvana i nafte) sve se lepo raspodeli, provizija vlastima u Srbiji, Francuskoj, Cirijaku i svi zadovoljni.Sotir wrote:Иначе ови уговори за наоружање који су потписани, вероватније је да ће то покушавати да продају неког трећој земљи него да узму за нашу војску. Ако и уђе, биће у мањем броју.
Gargantua wrote:pa ako se to reklamira i proda sa tuđim (ovaj put francuskim) delovima (raketama), to usložnjava proces prodaje jer se svi proizvođači delova i njihove vlade moraju saglasiti sa prodajom.
imamo skorašnje primere koliko je to zajebano, od američke zabrane izraelcima da hrvatima prodaju f-16, američke zabrane eksporta gripena jer ima američke motore, francusko-nemačkih sporova oko prodaje naoružanja koje je zajednički razvijeno itd.
Evo šta ministar Vulin i ekipa rade porodicama vojnih penzionera kako bi ih isterali iz nekadašnjeg hotela BRISTOL na ulicu, bez rešenog stambenog pitanja !!!
— Balša Božović (@Balshone) July 17, 2019
Pustili su vodu iz zatvorene sobe na spratu iznad i začepili odvod kesom i krpom.
Policija odbija da izvrši uvidjaj !! pic.twitter.com/DthCTAZqhX
Evo DOKAZA !!! Neko je crevo presekao kleštima!
— Balša Božović (@Balshone) July 17, 2019
Nakon što su im ugasili struju, isključili lift, ukinuli toplu vodu i obili brave, vlast je izazvala poplavu u njihovim sobama, tako što je neko ušao u sobe iznad njihovih, pustio vodu tako što su presekli crevo! #bristol pic.twitter.com/p3DHdVVej3
Poplavljene sobe vojnih penzionera u hotelu Bristol
U hotelu Bristol, u kom žive vojni penzioneri čiji status nije rešen već duže od dve decenije i koji odbijaju da se isele dok im država ne da obećane stanove, došlo je do poplave. Tvrde da je neko ušao i namerno pustio vodu. Na pitanje N1 kako je to moguće kad im je Balša Božović (DS) zamenio bravu, kažu - ulaza je više, ključeve ima Ministarstvo.
Neko je na četvrtom spratu, prema rečima stanara, zapušio odvod s kesom kako voda ne bi mogla da otiče, a nakon toga i pustio vodu. Zbog toga su stanovi ispod poplaveljeni.
Dodaju da je, i pored dežurstava koje organizuju redovno, neko uspeo da uđe u hotel i "podmetne im poplavu".
Na pitanje novinara N1 kako je moguće da je neko ušao, kada je poslanik DS Balša Božović nedavno samoinicijativno zamenio bravu na hotelu, jedan od stanara kaže da, osim tog, ima još ulaza za koje ključeve ima, kako tvrde, Ministarstvo odbrane.
"Odande se može ući na sedam, osam ulaza. I ključevi postoje između komercijalnog dela i ovog dela, znači, mogu da uđu... Oni koji imaju ključeve tamo mogu da uđu. A zna se ko ima tamo ključ, ima Ministarstvo odbrane koje raspolaže s tim, mogu da uđu kad hoće, i rade šta hoće. I, po meni je ovo ciljano, ciljana je moja soba. Znači, ciljano je ovo. Šta da je neko od članova porodice prekidač uključio? Poginuo bih na licu mesta. Šta je ovo, ja više ne znam", kaže stanar Dragan Stojanović.
Podsetimo, stanari Bristola ne žele da se isele dok ne dobiju trajno rešenje za svoje stambeno pitanje. Stanovi, koje je Vlada prošle godine dodelila Ministarstvu odbrane, stanarima hotela Bristol ponuđeni su samo kao privremeno rešenje, što stanari odbijaju.
Pored neizvesnosti zbog sadašnjeg i budućeg krova nad glavom, u prošlosti su, kako kažu, nadležni protiv njih vodili psihološki rat - skidali su im brave, isključivali lift i toplu vodu, čak i struju sredinom maja, što je rešeno intervencijom zaštitnika građana i zahtevom EPS-u.
Božović: Ni civilna ni vojna policija nisu se odazvale na poziv da izvrše uviđaj
Poslanik Demokratske stranke Balša Božović upitao je zaštitnika građana Zorana Pašalića da li ima nameru da zaštiti vojne penzionere u hotelu "Bristol" od, kako je rekao, nasilja Ministarstva odbrane i drugih organa vlasti i naveo da je neko ušao u taj hotel i začepio odvode plastičnim kesama i time izazvao poplave.
"Nakon što su porodicama vojnih penzionera koje žive u hotelu 'Bristol' ugasili struju, isključili lift, ukinuli toplu vodu i obili brave, vlast koja je ovu nekretninu obećala investitoru 'Beograda na vodi' danas je u naporima da ih odande istera otišla korak dalje i izazvala poplavu u njihovim stanovima, tako što je neko ušao u stanove koji se nalaze iznad njihovih, pustio vodu i odvode začepio plastičnim kesama", rekao je Božović.
On je dodao da se, iako su i civilna i vojna policija pozvane da izvrše uviđaj, nijedna od te dve policije, kako je Božović rekao, nije odazvala pozivu stanara. "Ovim se nastavljaju neverovatni pritisci vlasti da se vojni penzioneri po svaku cenu, na silu i bez obezbeđenog drugog smeštaja, isele odatle, kako bi ova nekretnina mogla bez naknade da pređe u vlasništvo prijatelja vrha Srpske napredne stranke", navodi se Božović koji je i upitao "gde je nestalo preko sto stanova koje grad Beograd dao ministru odbrane Aleksandru Vulinu da bi rešio stambeno pitanje tih porodica".
Ministarstvo: Odgovornost na onima koji imaju ključeve, političari da ne manipulišu
Ministarstvo odbrane je, u saopštenju, navelo da odgovornost za hotel Bristol i bezbednost stanara imaju oni koji imaju ključeve na promenjenim bravama.
"Nakon što je narodni poslanik Balša Božović zamenio bravu na napuštenom objektu pre pet dana, Ministarstvo odbrane nema ni mogućnost da na bilo koji način kontroliše ko u Bristol ulazi ili izlazi", tvrdi se u saopštenju, iako stanari napominju da je brava promenjena na samo jednom ulazu, a da ključeve za ostale ulaze ima baš to ministarstvo.
Kako navode iz MO, odgovornost za "stanje objekta i bezbednost stanara koji odbijaju da pređu u drugi smeštaj, mogu da imaju samo oni koji imaju ključeve na promenjenim bravama, narodni poslanik Božović i stanari bivšeg hotela".
Ministarstvo odbrane je u saopštenju navelo da je nekadašnji hotel "Bristol" napušten, da se više ne održava i da to ministarstvo ne može da preuzme odgovornost za uslove u kojima "žive bivši stanari Bristola".
Podsećaju da je svim stanarima koji imaju pravo na smeštaj ponuđeno da preuzmu stanove u A bloku na Novom Beogradu, a oni koji nemaju pravo ponuđeno im je da pređu u druge samačke hotele Vojske Srbije.
Ministarstvo ponavlja da ne može da odgovara za bezbednost stanara napuštenog hotela "Bristol" i još jednom ih poziva da preuzmu stanove koji su im na raspolaganju, dodaje se u saopštenju u kom su pozvali "političare da ne manipulišu stanarima".
...
Govoreći o policiji, pre nekoliko dana usvojen Zakon o komunalnoj miliciji, koji je proširio ovlašćenja toj instituciji kao i povećao broj pripadnika, ocenjen je među delom eksperata kao institucionalizovanje, uslovno rečeno, partijske vojske?
Mislim da slučaj “komunalna policija”, da ga tako nazovemo, treba shvatiti u kontekstu drugih dešavanja. Naime, mi smo svedoci da autoritarni poredak u Srbiji nikada nije demontiran, da on sada doživljava novu evoluciju i novi razvoj. Promenjeni su simboli, promenjene su nekakve oznake, ali su moć i vlast skoncentrisani u rukama jednog čoveka. Iz toga nužno proizilazi njegovo htenje da uspostavi kontrolu nad celim društvom i to se više ne zadržava samo u polju politike, niti u polju ekonomije. Očigledna je težnja da se celina društvenog života stavi pod kontrolu uvođenjem upravnika zgrada, preko izvršitelja, notara, najavljenih navodno građanskih straža do komunalne policije. Da budem ciničan - od obdaništa, preko sporta, do svakog segmenta kulture, vidimo jasno htenje da se društvo stavi pod potpunu kontrolu.
Zakon pominjem jer dosta kritičara rada insititucija, analitičara i eksperata u njemu vidi iskorak u smislu institucionalizovanja kontrole?
Jeste, u suštini je otvoren novi prostor, dobijena je nova alatka i sada treba videti na koji način će se to realizovati, odnosno koji će stepen kreativnosti biti zastupljen u primeni ovlašćenja komunalne policije. Valja dodati da komunalna policija ovako kako je zamišljena, ima ulogu da upotpuni kontrolu nad društvom, jer glavni gazda i njegovi, ipak ne mogu da kontrolišu celo društvo. Sada su cilj građani, jer komunalna policija je na terenu. Uz one koji sarađuju, koji brinu, koji će da dojavljuju, komunalna policija će, u suštini, ući u naš dnevni život. Time se povećava pritisak na građane, a pogotovu na one koji su neistomišljenici. Komunalna policija već zna, ili će brzo znati, ko su svi oni koji ne misle poželjno.
https://www.istinomer.rs/clanak/2873/Imamo-jasne-pokazatelje-policijske-drzave