Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gljive

    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Sun May 02, 2021 8:43 am

    kao sto rekoh u ovom slucaju je najvaznija  donja strana gljive...a posto je ja nisam videla nista ti ne mogu reci...ovo sto si sam zakljucio si zakljucio pa zakljucuj i dalje.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Tue May 18, 2021 9:08 am

    polako se budi i suma..za vikend smo nasli sumsko pile na divljoj tresnji,inace 20x je bolje od onog sa vrbe,letnje bukovace a sa zemlje za sada samo russule

    pa sam juce pravila burgere od mlevenog sumskog pileta,malo slaninice i mlevenih leblebija,mladi luk i persunov list od zacina svega po malo-so,biber,malo dobre crvene paprike,malo belog luka u prahu,nekih mlevenih biljaka i semena korijandera...bas su bili dobri Gljive - Page 9 2849097393
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by kondo Tue May 18, 2021 9:58 am

    mleveno šumsko pile, prethodno kuvano ili sveže?

    leblebije kuvane ili samo natopljene (kao falafel)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Tue May 18, 2021 11:46 am

    sumsko pile se svakako mora prethodno obariti...tako da kad dodjem iz sume sve ocistim i obarim 10tak min u slanoj vodi pa onda imam u fridzu par dana za razne primene

    a leblebije su ovaj put bile iz konzerve ali bi bilo bolje da su bile samo natopljene ali nisam dovoljno planirala

    i trebalo je malo brasna jer je gljiva ipak imala malo vise vode pa su se malo raspadali ali sam ih pekla na suvom tiganju dugo ih ne dirajuci u samo jednom okretu pa su ostali u komadu Gljive - Page 9 1399639816


    mleveno sumsko pile se moze koristiti i za lazanje,musake,razne pljeskavice pa cak se moze stavljati i na pizzu


    a danas pita od piletine,sljivovaca i sumskog pileta Gljive - Page 9 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by kondo Tue May 18, 2021 5:16 pm

    ako si još na LCHF režimima ima da se kupi brašno od leblebija, besan
    neki lik iz vojvodine pravi to, gugl iz jor frend
    250 din kilo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Tue May 18, 2021 5:33 pm

    Marius Lăcătuș wrote:ako si još na LCHF režimima ima da se kupi brašno od leblebija, besan
    neki lik iz vojvodine pravi to, gugl iz jor frend
    250 din kilo

    Je lim još neko osim mene bio u prilici da jede lebac za čije je dizanje umjesto kvasca korišteno posebno obrađeno sjeme leblebije/nauta/nohuta?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Guest Tue May 18, 2021 6:29 pm

    kako se odradi seme i da li se digne to testo onda?
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Tue May 18, 2021 6:57 pm

    Ne znam kako se odradi, mislim da se drži potopljeno u vodi dok ne krene vrenje. Radilo se to ovde  u vremena kad kvasca nije bilo. Ja sam na to nalijetao po selima kod domaćica koje su na kvasac gledale kao na novotariju i bespotrebni trošak. Najmanje jedna od njih je još uvijek živa (1935. godište) i, poznavajući je, siguran sam da lebac i dalje tako priprema Gljive - Page 9 4101625831. Digne ga bez po frke, sjećam se hljebova visokih petnaestak cm, jako ukusnih. Nekima (i meni u početku) je problem kiseli miris nohuta koji se naročito osjeti dok se lebac peče.

    Ponovo se omasovila upotreba u jednom dijelu rata kad je bila ozbiljna frka za kvasac. Onda su Turci kao humanitarnu pomoć poslali pakmaya kvasca, brod toga čini mi se jer sam jedno vrijeme u kući imao više turskog kvasca nego brašna.

    Bila je i neka fora sa grožđem, kao zamjena za kvasac koristila se pjena sa površine u jednoj fazi vrenja ali za to sam samo čuo.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Guest Tue May 18, 2021 7:18 pm

    Ovde ima recept, baš ću pokušati. Što nisam znao za ovo prošle godine kad je bila korona i kad nije bilo kvasca.

    https://turkishstylecooking.com/chickpea-starter-recipe.html
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Tue May 18, 2021 7:31 pm

    To je to. Probaj, šansa da ti se svidi i za reprizu je bar 50%  Gljive - Page 9 4101625831

    Pamtim i da mi nije išao uz slatko, krem, džem i pekmez. Onda sam ga jednom još toplog jeo uz friško vrcani livadski med, au, kakva simfonija. Sad mi se to jede.

    Gljive - Page 9 Nohut_mayasi3-768x512


    Last edited by fikret hadžiabdić on Tue May 18, 2021 7:32 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Guest Tue May 18, 2021 7:32 pm

    to vredi probati, ne mož da ispadne gore od ovih kvasaca u kesicama praškastih
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Erős Pista Tue May 18, 2021 8:00 pm

    Gljive - Page 9 Gljiva


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Guest Tue May 18, 2021 9:52 pm

    Turul madár wrote:to vredi probati, ne mož da ispadne gore od ovih kvasaca u kesicama praškastih

    meni uvek bude odličan hleb i sa praškastim kavscem
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue May 18, 2021 9:53 pm

    fikret hadžiabdić wrote:... lebac ... hljebova ... lebac.


    Fikrete, kako to malo hljeb malo lebac? Zar se uBosni ne kaže samo i uvek hljeb?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Tue May 18, 2021 9:59 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:... lebac ... hljebova ... lebac.


    Fikrete, kako to malo hljeb malo lebac? Zar se uBosni ne kaže samo i uvek hljeb?

    Sto metara od mene kažu kruh/kruv. Ja pričam jugoslovenskim jezikom i kod mene ima svega.

    Lebac sam usvojio jer mi je ringtone par godina bio:



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Tue May 18, 2021 10:19 pm

    Marius Lăcătuș wrote:ako si još na LCHF režimima ima da se kupi brašno od leblebija, besan
    neki lik iz vojvodine pravi to, gugl iz jor frend
    250 din kilo



    nisam a i svakako leblebija nije lchf Gljive - Page 9 1399639816
    mada je zanimljiv info


    inace pita bila odlicna,jos je bolja hladna
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed May 19, 2021 12:34 am

    fikret hadžiabdić wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:

    Fikrete, kako to malo hljeb malo lebac? Zar se uBosni ne kaže samo i uvek hljeb?

    Sto metara od mene kažu kruh/kruv. Ja pričam jugoslovenskim jezikom i kod mene ima svega.

    Ja, zaboravih kruh/kruv. Prvi put sam cuo da neko iz Bosne izbaci 'h' na pocetku, to se u Srbiji u govoru često radi ('leb, 'ladno, 'teo, 'oću), mada ima i primera kada h koristimo (hitno, hijena, heftalica).


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by kondo Wed May 19, 2021 12:40 am

    leblebija jeste LC u svakom slučaju ali keto priču vode debili i degenerici pa ne bi o tome

    fikrete, na kosovu tačnije u prizrenu (to je turska a ne kosovo) postoji pecivo koje se zove toplija za čije se vozdizanje koristi vrsta nauta, držao sam to u rukama, jako je sitna u odnosu na ono kako izgleda normalna leblebija koju znamo. to je izuzetno ukusno testo, jedno od najboljih na balkanu ali se zadržalo u par starih pekara u prizrenu - nove to ne zanima, iako prodaju i toplije i ostala peciva koja tradicionalno koriste naut. no kod njih, sa kvascem, pa u potragu za originalom u prizrenu samo sa nekim starijim lokalcem koji zna znanje.

    toplija:

    Gljive - Page 9 1600x1200-f2b21938-64bc-11eb-9498-0242ac130010

    po liku sa bloga "priština u srcu", mešenje vodom u kojoj je narastao taj naut je tipično za razna starinska testa na kosovu:

    "......e, ovako... naut ili leblebija pripada porodici mahunarki. I dok je na Istoku vrlo čest sastojak mnogih jela, kod nas se još uvek najčešće koristi kao grickalica... mada se leblebijom obično zove kada se ispeče u plitkoj tepsiji i drvenom prakljačom pritisne da mu otpadne ljuska... naut je bio i surogat za kafu... pekao se u pekaču za kafu i mleo u mlinu... sličan ukus, u ono vreme, kada nije bilo kafe...
    ...naut se, u dubljoj tepsiji, prelije ključalom vodom, da ogrezne... tako ostavi 24 sata... i sa tom vodom, koja se zove "maja", umesto kvasca, zamesi testo od belog brašna... od takvog testa, prave se simiti, toplije i čaije (hlebčići...)
    ...simit je pravougaono testo bez fila, kiselkasto-slatkog ukusa...
    ...toplija je četvrtasto testo sa sirom u sredini koje se preklapa kao pismo... kasnije su ih pravili i sa pekmezom/marmeladom...
    ...čaija je okrugli hlepčić bez fila...
    ...e, razjasnismo... sad' mi je lakše... ćeflisao sam..."


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Wed May 19, 2021 9:11 am

    leblebije je mozda niskokaloricna ali lc sa 61g uh/100g svakako nije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by kondo Wed May 19, 2021 9:25 am

    prostudiraj malo strukturu tih UH, koliko imaju šećera na primer, koliko vlakana, pa dođi da nastavimo diskusiju

    izuzetno je ograničeno svoditi nutritivne vrednosti namirnica na numerički nivo a to je nažalost tipično za LCHF, keto, paleo i slično. pošto se obraćaju ljudima polazeći od tačke da ne mogu da razmišljaju onda su simplifikovali sve do besmisla.

    za LC priču postoji jednostavan test - prosto izmeriš šećer 2 sata nakon unosa hrane pa vidiš šta si pojeo. LC ili HC.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Wed May 19, 2021 10:27 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:

    Sto metara od mene kažu kruh/kruv. Ja pričam jugoslovenskim jezikom i kod mene ima svega.

    Ja, zaboravih kruh/kruv. Prvi put sam cuo da neko iz Bosne izbaci 'h' na pocetku, to se u Srbiji u govoru često radi ('leb, 'ladno, 'teo, 'oću), mada ima i primera kada h koristimo (hitno, hijena, heftalica).

    Ja volim da se igram jezikom, iz zajebancije čitave rečenice izgovaram na ruskom ili turskom, vrtim i dosta njemačkih i španskih riječi. Čim mi se neka riječ svidi, uvedem je u upotrebu i u mnogim slučajevima to potraje i decenijama.

    Ovde se h gura i đe mu mjesto nikako nije, npr. holuja ili hajvar  Gljive - Page 9 4101625831 A od mahrame i miruha ospice dobijam.



    Gljive - Page 9 _old_p10 by Marius Lăcătuș

    Today at 12:40 am
    leblebija jeste LC u svakom slučaju ali keto priču vode debili i degenerici pa ne bi o tome

    fikrete, na kosovu tačnije u prizrenu (to je turska a ne kosovo) postoji pecivo koje se zove toplija za čije se vozdizanje koristi vrsta nauta, držao sam to u rukama, jako je sitna u odnosu na ono kako izgleda normalna leblebija koju znamo. to je izuzetno ukusno testo, jedno od najboljih na balkanu ali se zadržalo u par starih pekara u prizrenu - nove to ne zanima, iako prodaju i toplije i ostala peciva koja tradicionalno koriste naut. no kod njih, sa kvascem, pa u potragu za originalom u prizrenu samo sa nekim starijim lokalcem koji zna znanje.

    toplija:


    Jutros bio kod matere i kod nje provjerio kako i šta. Ona kaže da je sigurna kako je po receptu njene jaranice nohut umućen sa jajetom i ostavljan preko noći da se pokrene. Ne zna ni ona detalje ali za jaje je sigurna, osamdeset i prva joj je ali je pamćenje još sasvim dobro služi. Kaže i da ga je ova uzgajala u dvorištu i da jeste bio sitnijeg zrna nego danas dostupni, uvezen iz Turske.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by паће Wed May 19, 2021 11:10 am

    Како може да нема квасца... квашчеве гљивице су увек у ваздуху. Оставиш брашно у води, 1:1, да стоји пешес дана и имаш квасац. Додајеш му брашна како га гљивице поједу. И онда од 1 теглице тога замесиш тесто и на крају опет напуниш ту теглицу тим тестом, додаш му воде да буде густине нешто између јогурта и фила за торту, па следећи пут опет.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Guest Wed May 19, 2021 1:10 pm

    plavaivy wrote:leblebije je mozda niskokaloricna ali lc sa 61g uh/100g svakako nije

    10,7g šećera /100g
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by plavaivy Wed May 19, 2021 2:42 pm

    pa da,to je puno bez obzira na vlakna...karfiol npr ima manje od 2g
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by fikret selimbašić Fri May 28, 2021 11:22 am

    Ivy, počeli su. Prvi ovosezonski, samo jedan upecan ali bitno je da su tu Gljive - Page 9 4101625831

    Gljive - Page 9 YlNT3Zh


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Gljive - Page 9 Empty Re: Gljive

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:48 pm