Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jede mi se

    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Mon Dec 23, 2019 11:24 pm

    Kondo wrote:+1

    dobar je kuvar iz zaka ako je pravi, zna on ovo mada mu je prezentacija onako, sto meni nije narocito bitno ako je hrana OK

    zabole Baneta onoliko za prezentaciju. tj on namerno radi jednostavne prezentacije, kao, da se istakne hrana.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Mon Dec 23, 2019 11:44 pm

    u pravu si


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 24, 2019 12:04 am

    evo tacno kaze da je to sto bih najpre probo bilo najbolje, tartar i milf kolac.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Tue Dec 24, 2019 9:02 am

    AZ-5 wrote:evo tacno kaze da je to sto bih najpre probo bilo najbolje, tartar i milf kolac.

    Јел' та милфача прима и кад није баш колац, него онако омањи дирек?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 24, 2019 4:01 pm

    3200 kosta ovaj meni, zakovski nema sta Jede mi se - Page 3 1399639816
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by dimitrije iz čakova Tue Dec 24, 2019 8:02 pm

    U, ovo super izgleda, jedino što sigurno Bane nije davao imena jelima, ne mogu ni da ga zamislim da prevaljuje preko jezika "bajaderica" Jede mi se - Page 3 1399639816 I da, prezentacija, odnosno, nepostojanje iste, je potpuno njegov fazon


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 24, 2019 8:11 pm

    ma to je restoran krstio, planiraju na svakih mesec dva tako, sad ne znam koja ce kujna biti sledeca na redu. meni je sto se tice postavke na tanjirima i ovo previse i cenim kuvare koji se ne loze na te prezentacije iz 3 najpopularnija plating and presentation handbooka
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 25, 2019 1:12 am

    3200 je dzabe za ovaj combo. mozda u albaniji moze jeftinije ali uprkos svemu sumnjam da mogu da dobace do ovog nivoa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Wed Dec 25, 2019 1:39 am

    pa pazi, pre bih za to dao 3200 nego 1400 koliko je kostao sad ovaj japanski meni, doduse isto dvoje dobrih kuvara su pravili, ali u nekoj drugoj kafani



    HORENSO GOMA-AE (草の胡麻和え)

    japanski prilog koji je na prethodnom ručku postavio visoke standarde. pravi se od povća i susamovog dresinga. zapravo je osvežavajuća salata od maldog spanaća, susamog umaka i miso paste. savršeno uz

    veganski OKONOMIYAKI (お好み焼き)

    japanske palačinke od povrća koje u prevodu znače "grilled as you like it", prelivene su veganskim majonezom i mladim lukom

    RAMEN (ラーメン)

    veganski ramen je kraljica naše pop-up kuhinje. brižljivo smišljen recept sa bistrom supom kuvanom od pečuraka i algi, različite marinirane proteinske veganske dodatke, veganskim jajetom ( da, da nije greška Jede mi se - Page 3 1143415371 pečenim karfiolom i belom rotkvom, šitake pečurkama ramen se služi uz domaće nudle i sam po sebi predstavlja jedan bogat obrok

    MITARAŠI DANGO (みたらし団子)

    slatkiš po kojem je naša kulinarska trupa dobila ime, tradicionalni japanski slatkiš. kuglice od lepljivog pirinčanog brašna u trostrukom sirupu sirupu od mirina, soja sosa i braon šećera, slatkog crvenog pasulja i vasabi sosa.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 25, 2019 2:31 am

    tja, nista od toga ne volim jesti u evropi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by bela maca Sat Feb 15, 2020 4:33 pm

    jel zna neko gde bi u beogradu (a i u srbiji) mogao da se nađe kakav pristojan vedži burger?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by katamaran Sat Feb 15, 2020 8:04 pm

    Bese u Njegosevoj nesto obecavajuce...

    Al na kraju nisam ni probao.


    _____
    Belaj Boy
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Fri Nov 13, 2020 9:14 pm


    U vreme dok je bio raspoređen na radno mesto agenta KGB u Drezdenu, Vladimira Putina je često mučila nostalgija za domovinom. Njegova tadašnja supruga Ljudmila kasnije se prisećala kako se “život u Nemačkoj uveliko razlikovao od života u Rusiji: "Peru prozore jednom nedeljno".
    Putinovi su živeli u posebnom stambenom bloku s drugim porodicama KGB-a i Štazija, ali Ljudmila je zavidela činjenici da "nemački obaveštajci imaju veće plate. A mi smo štedeli za Moskviča".

    Da bi to ostvarili i da bi nekako ublažila suprugovu nostalgiju, Ljudmila je svaki dan kuvala rusku kašu za doručak. Koristila je recept koji je mali Vova krišom prepisao od svojih suseda dok je kao dete živio u zajedničkom komunalnom stanu u Lenjingradu.

    Jede mi se - Page 3 4101625831




    Sastojci:
    1 šolja heljde
    2,5 šolje vode
    So
    Način pripreme:
    Isperite heljdu i stavite je u lonac. Dodajte vodu i so, pustite da zavri na jakoj vatri. Smanjite i ostavite da krčka 15 minuta. Ako volite tvorog (mladi sir) kao Putin, dodajte i to.
    ***


    Sa tvorogom, obavezno.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Erős Pista Fri Nov 13, 2020 9:16 pm

    Mali Vova  Jede mi se - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by plachkica Fri Nov 13, 2020 10:56 pm

    nemci peru prozore jednom nedeljno? Jede mi se - Page 3 3579118792
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Sat Nov 14, 2020 8:26 am

    Тако је наша ћерка.1 рекла за комшије што често перу тепихе, "мора да не перу ноге".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 14, 2020 11:27 am

    Jede mi se - Page 3 3579118792
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Tue Dec 22, 2020 8:37 pm

    Kadir Barcin.

    Slično kao i sa Gerogy Kavkaz, ništa mi se ne pravi na njihov način, a jede mi se sve što naprave.

    Kadir, slično Almažanima, uglavnom kuha napolju. Jedan o bezbroj internet kuhara, ono što mi se jede su ova dva recepta pripremljena uz dosta muka.

    Prvo šaran u soli, šake su mu vjerovatno nagrižene od miješanja krupne i sitne soli. Pakovanje šarana u miks soi i bjelanaca, pokrivka liči na sarkofag za mumije ili skorašnji mezar. Ne znam koliko je drveta nad tim sagorilo, siguran sam da nije malo. Onda ide čekićanje skamenjene
    pokrivke, prava zajebancija. Ispod nje je šaran, napunjen prije pokrivanja limunom, lukom, lovorom i mdušicom. Ne jede mi se na način kako je on to uradio već bi se od otkoštenog mesa pašteta napravila.





    Vrat jaganjca. Miješa i prosijava zemlju, prosijano natopi vodom i pravi smjesu za oblaganje mesa. Umota meso u trbušnu maramicu, onda u papir za pečenje pa obloži sa nekoliko slojeva alu folije. Sve to obloži smjesom zemlje i opet dosta drveta troši da je ispeče skoro kao ciglu. Opet mora čekićem da razbija oklop oko mesa. NEĆETE VEROVATI ŠTA SE DESILO!!! (VIDEO)




     Silna i bespotrebna zajebancija oko pripreme ali nije turski hitit/hitjet Jede mi se - Page 3 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Tue Dec 22, 2020 9:27 pm

    Становао сам код 1 пензионисаног железничара. Причао како су све до 1947., а на неким пругама и дуже, морали дуго да чекају са теретњацима, јер путнички мора да стигне на време, а тек свака трећа-четврта станица имала исправан телефон. Па онда седи на бочном колосеку, и чекај, чекај...
    ...онда су се досетили да сваки шеф станице држи кокошке. Па удицу о канап, зрно кукуруза на удицу, па кад упецају кокошку, само јој изваде црева, а около замотају у глину (у Војводини свуда има глине, само прочепркај мало), једно два прста дебело, и убаце у ложиште локомотиве, где се стално помало ложи да би увек били спремни да крену. Кад се та глина испече као цигла, само је тресну о под локомотиве, оно се распрсне, перје остане залепљено за циглу, само да се умаче леба и кида месо. Каже, све савршено испечено.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 22, 2020 9:30 pm

    meni se jede nešto masno
    fikret selimbašić

    Posts : 9410
    Join date : 2020-06-19

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by fikret selimbašić Tue Dec 22, 2020 9:36 pm

    паће wrote:Становао сам код 1 пензионисаног железничара. Причао како су све до 1947., а на неким пругама и дуже, морали дуго да чекају са теретњацима, јер путнички мора да стигне на време, а тек свака трећа-четврта станица имала исправан телефон. Па онда седи на бочном колосеку, и чекај, чекај...
    ...онда су се досетили да сваки шеф станице држи кокошке. Па удицу о канап, зрно кукуруза на удицу, па кад упецају кокошку, само јој изваде црева, а около замотају у глину (у Војводини свуда има глине, само прочепркај мало), једно два прста дебело, и убаце у ложиште локомотиве, где се стално помало ложи да би увек били спремни да крену. Кад се та глина испече као цигла, само је тресну о под локомотиве, оно се распрсне, перје остане залепљено за циглу, само да се умаче леба и кида месо. Каже, све савршено испечено.

    Tito je helikopter iz BG slao u Jablanicu po jaretinu pečenu u glinenom oklopu. Tu priču je davnih dana ispričao majstor koji je jariće tako pripremao (i) za Tita. Vjerujem da je bila odlična.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by kapetanm Tue Dec 22, 2020 9:46 pm

    Talason wrote:meni se jede nešto masno
    Meni kavurma zaljucena, sa blagim sirom i ostro zacinjenom salatom (kiselije belolucane) ili slatki kupus)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 23, 2020 12:47 am

    ne mogu da nađem kavurmu nigde, povremeno na kalenicu donese jedan lik što vikendom prodaje sir i pavlaku. onako, kupujem što moram a ne zato što mi je prvi izbor. ništa kao dobra kavurma.

    imam tip za odlično šumadijsko pečenje za praznike. 1000 praseće 1400 jagnjeće, isporuka na adresu. probao sam praseće i recimo 9/10, odlično ispečeno, odvaja se od kosti, lepa kožica, odnos soli dobar, nikakva preterivanja, lepo isečeno. minimalna narudžbina 2 kile, može i mešano 1+1. treba požuriti, već ima preko 200kg naručeno za 30/31.12. kome treba neka piše u inbox.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by plavaivy Wed Dec 23, 2020 9:50 am

    meni se danima jede nesto slano i hrskavo..ne znam neki cips/kikiriki/kreker kombo
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Wed Dec 23, 2020 11:20 am

    plavaivy wrote:meni se danima jede nesto slano i hrskavo..ne znam neki cips/kikiriki/kreker kombo

    Дуго сам одолевао, и прекјуче попустио. Имао сам толико присуства духа да не узмем пола киле, него само четврт... индијског орашчића. Госпоја и ја смо то за једно поподне свели на 50 грама, што је нестало у року од сутрадан. Исто би било и да сам узео више.

    Добро је било, може и догодине једном.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено

    Jede mi se - Page 3 Empty Re: Jede mi se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:38 pm