Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jede mi se

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se Empty Jede mi se

    Post by kondo Fri Sep 14, 2018 11:22 am

    Sad mi se jede onaj šljakerski vulgaris sendvič ko nekad kad si kupio četvrt hleba izvadio napolje sredinu unutra nabio sadržaj kesice Zvijezda majoneze i 200 grama PKB parizera, pritisno i onda ga iskido zverski, eventualno jogurt PKB iz piramide pre Istoka Pavlovića

    Aaaaaa bounce


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Fri Sep 14, 2018 5:58 pm

    Немаш појма. Леба и Бекове паштете, лименка од 200 г и векна на четворицу, без ножа него се маже слепцем*.

    * слепац је, за неупућене, онај комад лима што затвара прорез за картицу на задњој страни кућишта рачунара.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Fri Sep 14, 2018 6:48 pm

    ja bih sad propržolj mesni narezak, a to jedem samo kada me ostave samog, tako da ništa
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Sun Oct 07, 2018 2:47 pm

    To sam čekao, pasulj.
    To je trebalo  da ima ukus kao što su nekad (možda još) pravili u restoranu "Marš na Drinu" u Dušanovoj, Dorćol. Servirali su ga u olupanim vojničkim porcijama.

    Napravio pre neki dan (ovo je mesec (oktobar))  kada ne treba aircon pa se para od dugog kuvanja izvuče kuhinjskim ventilatorom u zidu.

    Familija to zove "Serbian beans soup" i jede ga kao prilog.

    Razvalio sam se, posle, prduckanje manje više.
    Nije lako naći pasulj ovde (Japan) za takvo kuvanje. Idem u brazilske radnje, oni to imaju. Po supermarketima, tog pasulja nema, niko ne bi ni znao šta sa njime da uradi i da ga ima.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Mon Oct 29, 2018 9:59 am

    maksimov burek s mesom. mislim da cu da se na brzaka istusiram obucem pa na zajutrak u pekaru "crvena zvezda"!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Nino Quincampoix Mon Oct 29, 2018 10:09 am

    uh i meni isto se jede
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Mon Oct 29, 2018 10:13 am

    Кестен пире. Опет.

    У ствари, мислим да сам то јео једноцифрено пута у животу и шире. Последњи пут можда још осамдесетих.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Indy Mon Oct 29, 2018 10:54 am

    Kondo wrote:  četvrt hleba  

    Potpuno, al' potpuno, sam zaboravio da hleb može da se kupi na pola i na četvrt:)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Mon Oct 29, 2018 11:02 am

    U centru grada vise ne moze, ne znam za naselja


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Mon Oct 29, 2018 2:05 pm

    Град није насеље...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Sat Dec 01, 2018 2:45 pm

    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Fri May 03, 2019 8:39 pm

    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 03, 2019 8:42 pm

    Rasprava o Rumunima me potakla da guglam njihovo selo. Prvi snimak i na njemu vidim ovaj hljeb koji napraviše od 17:30 do 21:30. Šta sve može odlično da ide na i uz njega:govedaricinasv

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by plachkica Tue Dec 03, 2019 8:44 pm

    sve mi se jede, na dijeti sam
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 03, 2019 8:47 pm



    Nemoj da očekuješ previše od hrane u Rumuniji. Papanasi umeju da budu OK, kurtoš kolač je čest gde ima mađara, ako ne znaš šta da naručiš u kafani onda poručiš ćafu, obično je jestivo, ali srednje žalosno.

    Na 1:10 je krov koji kaže koliko stotina hiljada evra imaju u šteku.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Tue Dec 03, 2019 9:06 pm

    Mr. Moonlight wrote:

    Nemoj da očekuješ previše od hrane u Rumuniji. Papanasi umeju da budu OK, kurtoš kolač je čest gde ima mađara, ako ne znaš šta da naručiš u kafani onda poručiš ćafu, obično je jestivo, ali srednje žalosno.

    Na 1:10 je krov koji kaže koliko stotina hiljada evra imaju u šteku.


    Samo me lebac dojmio, mada mogu da jedem sve što sam u ovom snimku vidio. Večinu toga dosta sličnog već sam i ovde probao.


    Sad sam malo i stritvjuom prošetao ulicama. Rumuni definitivno bogatiji Jede mi se 2304934895
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Wed Dec 04, 2019 4:53 am

    fikret selimbašić wrote:Sad sam malo i stritvjuom prošetao ulicama. Rumuni definitivno bogatiji Jede mi se 2304934895

    Шгјз, прошао сам помало путем од Црње до центра Темишвара, да видим на шта личи пут којим сам прошао онолико пута седамдесетих па до отприлике '83. И некако ми дође исти курац ко и овде, мало гладац по центру, бехатон (или како се већ код њих зове беиха), мало фасаде и, ајде, најзад праве бандере. Сећам се кад сам водио кума први пут у шверц, па ме питао шта да гледа да укапира где је, рекох "бандере". Првих десетак је видео чим смо прошли њихову рампу, и јесте, каже, све му је јасно: ниједан од тих комада дрвета није био прав, све нешто криво.

    Центар Темишвара јесте пицнут, ал' ако ћемо право, толико је пицнуто и овде, или у Софији. И исто толико има оронулих зграда где паре иду на адвокате а не на одржавање или обнову. И на отприлике истом растојању од центра почиње офрље, оно две фасаде пицнуте па три за заобилажење, да ти нешто не звекне о главу.

    Пут кроз Жомбољ и даље је ма исти као што је био, ту и тамо понека реклама за нешто из места, отприлике као кроз Будисаву или Шајкаш (до Каћа нису добацили) или понајпре Сечањ. Асфалт изгледа обновљен укупно једном за последњих 35 година.

    Да се вратимо теми: више ми се не једе, глад ме пробудила па сам већ доручковао Jede mi se 1041382396. Е, да, једна успомена из Темишвара, цирка 1975: тог дана нас нешто послужила срећа па смо имали времена да ручамо. И уместо нечег из руке, решимо ћале и ја да ручамо у Чини (што смо мислили да значи Кину, кад оно јок, значи оброк - од лат. cena). Нека мешана чорба, нешто као сладак купус ама од свачега помало, ни тамо ни овамо, и међу свим тим бареним поврћем 1 овећи кисео краставац, једнако обарен. Није легао никако, ал' ето успомена.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by kondo Wed Dec 04, 2019 8:53 am

    brate pišete o rumuniji i hrani u jednoj rečenici, na čemu ste - nešto najgore ever


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Wed Dec 04, 2019 9:41 am

    Kondo wrote:brate pišete o rumuniji i hrani u jednoj rečenici, na čemu ste - nešto najgore ever

    Samo mi je lebac zanimljiv, kvasac, malo brašna, dosta krompira i čini mi se da je komad nekog bijelog sira otopljen u smjesu. Još uvijek po glavi vrtim šta sve može na taj hljeb da se nabaci i već u mislima mi sve djeluje odlično. Nadam se da ću za vikend stići da ga umijesim ispećem i da mu, kao Rumunji na snimku, mašicama otrcam tvrdu i nagorelu koru.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Mr.Pink Wed Dec 04, 2019 10:08 am

    kakva tema trolerska

    meni bode oci jer je citam kao jebe mi se, sto mu dodje na isto

    jede mi se original napuljska pizza. upoznao sam neke napolitance koji otvaraju u cetvrtak piceriju na nbgd

    mljac


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Wed Dec 04, 2019 11:22 am

    У време кад је код нас једини могући прилог уз роштиљ био црни лук, био сам на време упозорен на величину румунских ћевапа. То је отприлике величине салфаладе, можда сантиметар дуже и пар милиметара уже, ал' то је то. И једе се са сенфом. Што смо урадили укупно једном, онако с ногу на пијаци, ваљда у Араду. Од опреме је имало 1 комад месарског папира, колико да се не замажемо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Guest Wed Dec 04, 2019 11:27 am

    samo srbija izmislja dvesto priloga i namaza uz rostilje i sl.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 04, 2019 11:30 am

    pa dobro, krompir u raznim izdanjima. nije da samo mi to radimo. A i poneko povrce da se baci da se griluje
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 04, 2019 11:33 am

    U stvari ono sto meni smeta u Srbiji je kolicina hleba koja se jede uz meso.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by паће Wed Dec 04, 2019 11:34 am

    AZ-5 wrote:samo srbija izmislja dvesto priloga i namaza uz rostilje i sl.

    А Амери имају А1 прелив за роштиљ, плус преливе за салате. С тим што је код њих салата пређело.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Jede mi se Empty Re: Jede mi se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:14 am