Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zuper Sat Jul 14, 2018 1:37 am

    Ja nisam ni pominjao Srbiju.
    Naravno da vec pikiraju univerzitete napolju. To je tragedija ove zemlje ali dok je nama kabela nema brige.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kondo Sat Jul 14, 2018 1:37 am

    ja sam isao u istu tu skolu, pre 35 godina, i iz moje generacije je 80% zavrsilo po amerikama kanadama i nekim delovima evrope. same old same new.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Sat Jul 14, 2018 1:45 am

    Aman, dokle više sa tim zlatnim medaljama.

    Takmičenja iz matematike i srodnih predmeta se danas organizuju tako da se medalje dobijaju uzduž i popreko. Ko reši 3 zadatka, dobije zlato, ko reši 2, srebro i tako dalje. Budu po 45 zlatnih i 97 srebrnih medalja, uz 120 bronzanih. Naravno, svaka njima čast, ali nije to da imamo 6 od 8 najboljih matematičara na svetu. Uostalom, lepo kaže vest, taj i taj su dobili zlato Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 2952840586
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 2:04 am

    William Murderface wrote:Ma ta deca se uveliko spremaju za dijasporu. Lepa vest, svakako, ali cisto da ne bude iluzija da ce ovakva Srbija imati ikakve vajde od njih, osim malo preko doznaka iz inostranstva. Naravno, nije do njih.

    Država njima itekako može da obezbedi život u Srbiji i to za novce koje bi čak i za ovakvu zemlju bili smešni, a za njih bi bili puna kapa. I to sve sa školovanjem napolju pa povratkom. Nego o tome apsolutno niko ne razmišlja.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Sat Jul 14, 2018 2:29 am

    KinderLad wrote:
    William Murderface wrote:Ma ta deca se uveliko spremaju za dijasporu. Lepa vest, svakako, ali cisto da ne bude iluzija da ce ovakva Srbija imati ikakve vajde od njih, osim malo preko doznaka iz inostranstva. Naravno, nije do njih.

    Država njima itekako može da obezbedi život u Srbiji i to za novce koje bi čak i za ovakvu zemlju bili smešni, a za njih bi bili puna kapa. I to sve sa školovanjem napolju pa povratkom. Nego o tome apsolutno niko ne razmišlja.


    Ma daj, ponude Google, Facebook i jos 300 firmi takvima, a i daleko slabijima a opet dovoljno dobrima po 100k godisnje i zivot u Svajcarskoj ili Spaniji, ili cak Poljskoj, odu u roku od odmah.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 9:45 am

    Filipenko wrote:
    KinderLad wrote:

    Država njima itekako može da obezbedi život u Srbiji i to za novce koje bi čak i za ovakvu zemlju bili smešni, a za njih bi bili puna kapa. I to sve sa školovanjem napolju pa povratkom. Nego o tome apsolutno niko ne razmišlja.


    Ma daj, ponude Google, Facebook i jos 300 firmi takvima, a i daleko slabijima a opet dovoljno dobrima po 100k godisnje i zivot u Svajcarskoj ili Spaniji, ili cak Poljskoj, odu u roku od odmah.

    I Srbija može da ponudi za 50 najboljih i "voljnih" 100k godišnje. Šta je to, 5m evra, svaka država to može da isfinansira. Mislim, 5km malo zajebanije deonice autoputa. Može se.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Sat Jul 14, 2018 10:07 am

    Nema država šta da im nudi, za takav ste se sistem borili. Em je neustavno i nehumano prema ostalima, em nije zakonito, em je sklono zloupotrebama, em nema šta da im ponudi i kako da ih uposli kada stvarno završe sa obrazovanjem. Čime bi se oni bavili, kada država više nema preduzeća koja proizvode i ne bavi se razvojem? Mislim, znam da bi se teoretski našlo nešto, ali treba da postoji potreba za tim - koje nema. Ostaje im da stažiraju u Naledu, ili formiraju timove za efikasnost i izuzetnost, ali je to rezervisano za budući soj nesoja, poput ćerke Zorana Đinđića, sina Ivice Dačića i slično.

    Plus što je taj mehanizam ultra-sklon korupciji. Moja poznanica se tako obrazovala o trošku države, kao ćerka direktora jedne državne kompanije. Iškolovala se u Barseloni i Atini. Naravno, nikada se nije vratila, boli je uvo. Inače, taj užasni program koji zazivaš je bio u vreme obnove demokratije, za vlasti Slobodana Miloševića. Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 2952840586 Probaj da zamisliš kada beograđanka tako uradi šta bi bilo da pošalješ u Beč, Barselonu, Moskvu ili Pariz nekoga iz Arilja ili Kuršumlije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 10:40 am

    Filipenko wrote:Nema država šta da im nudi, za takav ste se sistem borili. Em je neustavno i nehumano prema ostalima, em nije zakonito, em je sklono zloupotrebama, em nema šta da im ponudi i kako da ih uposli kada stvarno završe sa obrazovanjem. Čime bi se oni bavili, kada država više nema preduzeća koja proizvode i ne bavi se razvojem? Mislim, znam da bi se teoretski našlo nešto, ali treba da postoji potreba za tim - koje nema. Ostaje im da stažiraju u Naledu, ili formiraju timove za efikasnost i izuzetnost, ali je to rezervisano za budući soj nesoja, poput ćerke Zorana Đinđića, sina Ivice Dačića i slično.

    Plus što je taj mehanizam ultra-sklon korupciji. Moja poznanica se tako obrazovala o trošku države, kao ćerka direktora jedne državne kompanije. Iškolovala se u Barseloni i Atini. Naravno, nikada se nije vratila, boli je uvo. Inače, taj užasni program koji zazivaš je bio u vreme obnove demokratije, za vlasti Slobodana Miloševića. Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 2952840586 Probaj da zamisliš kada beograđanka tako uradi šta bi bilo da pošalješ u Beč, Barselonu, Moskvu ili Pariz nekoga iz Arilja ili Kuršumlije.
    Šta, bio ovde komunizam pre WW1? 

    To itekako može da se radi. Nema šta nepravedno, ako neko za to dobije mandat na izborima to se radi. 

    Drugo, taj iz Arilja bi se pre vratio u Beograd. Treće, sve je statistika, nek se vrati pola i ok. Veruj mi, itekako ima ljudi koji bi se vratili za te pare. Oni koji se ne vrate vraćaju pare. Tako se pravi elita društva. Doduše, to nije komunizam, to stoji. Ali onda imaš ljude koji žive ovde a u vezi su stalnoj sa drugim elitama i onda ti se ne dešavaju 90te. Jasno mi je koliko je to udaljeno od tvog ideala društva, ali je itekako izvodljivo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Sat Jul 14, 2018 10:58 am

    Mog ideala društva? Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 2348298330 Nešto si pobrkao, nema to veze sa mojim idealom društva. To ima veze sa time da li se društvo razvija (kakvo god bilo) i kakav je nivo korupcije i organizovanosti u njemu. Kao i sa legendama o moćnoj stranouniverzitetnoobrazovanoj mladeži koja nosi razvoj i progres jer zbog intelektualna elita. Vrlo je diskutabilno koliko je tih ljudi uopšte bilo, koliki se procenat vraćao i koliko ih je stvarno doprinosilo nečemu, a koliko ih je samo bilo bogataških sinova koji su se ogrebali o državu da im deca dobiju stipendiju u Beču ili gde god. Naravno, ja ne priznajem da je sin bankara koji je dobio stipendiju u X pa se vratio da vodi tatino preduzeće ili prosto otvorio svoje sa tatinom kintom korisno ulaganje države, za mene je to klasična korupcija, a takvih je bilo najviše.

    Šta vam je, ljudi, ne nasedajte na te mitove o staaaaaaaroj eliti koja je školovala decu u inostranstvu da nam vode državu. To je bre ološ bila i ološ ostala. Treba raditi na bazi, jer nam je baza razrušena, i po širini i po dubini jer smo užasno neravnomerno razvijeni i to malo štoi smo razvijeni, kada budemo imali nešto opipljivo onda će ambicioznija deca ostajati sama.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 11:17 am

    Na bazi se radi top-down, drugačije je nemoguće. I komunisti su radili top-down.
    паће

    Posts : 40158
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Jul 14, 2018 1:12 pm

    KinderLad wrote:Na bazi se radi top-down, drugačije je nemoguće. I komunisti su radili top-down.

    Мислим да је веома често, ако не и чешће, било bottoms up.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Јанош Винету Sat Jul 14, 2018 6:25 pm

    +1 za gospodina Filipenka.
    Apsolutno me bole kurac za gospodu iz Matematičke gimnazije, i njihov teški životni put uz sve moguće i nemoguće stipendije.
    Ti i takvi se snalaze za sebe, a ne za "društvo". Ustvari, ponekad se snalaze i za društvo - svoje pajtaše i ortake.
    Oni o društvu, državi i ostalome ne razmišljaju ni 2%. Nemojte imati iluzije o njima. Fah idiotizam je jak u njima. Ne uče oni o etici i moralu, nego uče o integralu...
    A nama je u ovom momentu potrebna vera u ovu državu.
    Imamo SNS nacionaliste koji u nju samu ne veruju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kondo Sat Jul 14, 2018 6:38 pm

    ti si se snašao za društvo? explain


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40158
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Jul 14, 2018 7:01 pm

    Kondo wrote:ti si se snašao za društvo? explain

    Па има кога да зове на журку.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Miki Sat Jul 14, 2018 9:11 pm

    Imati fah idiotizam je napredak u odnosu na prosečnog čoveka koji obično ima samo idiotizam.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 9:19 pm

    Utvara wrote:+1 za gospodina Filipenka.
    Apsolutno me bole kurac za gospodu iz Matematičke gimnazije, i njihov teški životni put uz sve moguće i nemoguće stipendije.
    Ti i takvi se snalaze za sebe, a ne za "društvo". Ustvari, ponekad se snalaze i za društvo - svoje pajtaše i ortake.
    Oni o društvu, državi i ostalome ne razmišljaju ni 2%. Nemojte imati iluzije o njima. Fah idiotizam je jak u njima. Ne uče oni o etici i moralu, nego uče o integralu...
    A nama je u ovom momentu potrebna vera u ovu državu.
    Imamo SNS nacionaliste koji u nju samu ne veruju.

    Ne govorim o drustvu nego o drzavi.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Јанош Винету Sat Jul 14, 2018 9:24 pm

    KinderLad wrote:
    Utvara wrote:+1 za gospodina Filipenka.
    Apsolutno me bole kurac za gospodu iz Matematičke gimnazije, i njihov teški životni put uz sve moguće i nemoguće stipendije.
    Ti i takvi se snalaze za sebe, a ne za "društvo". Ustvari, ponekad se snalaze i za društvo - svoje pajtaše i ortake.
    Oni o društvu, državi i ostalome ne razmišljaju ni 2%. Nemojte imati iluzije o njima. Fah idiotizam je jak u njima. Ne uče oni o etici i moralu, nego uče o integralu...
    A nama je u ovom momentu potrebna vera u ovu državu.
    Imamo SNS nacionaliste koji u nju samu ne veruju.

    Ne govorim o drustvu nego o drzavi.

    Ako nisi primetio, ja govorim i o državi i o društvu.


    Ti i takvi se snalaze za sebe, a ne za "društvo". Ustvari, ponekad se snalaze i za društvo - svoje pajtaše i ortake.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Miki Sat Jul 14, 2018 9:30 pm

    Brate napisao si post o klincima štreberima koji idu nekim svojim ćivotnim putem kao da su likovi iz Severne Mitrovice
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 10:13 pm

    Utvara wrote:
    KinderLad wrote:

    Ne govorim o drustvu nego o drzavi.

    Ako nisi primetio, ja govorim i o državi i o društvu.


    Ti i takvi se snalaze za sebe, a ne za "društvo". Ustvari, ponekad se snalaze i za društvo - svoje pajtaše i ortake.

    Ma to je ok, ali to prosto nije faktor u mom razmatranju. A pošto si rekao da se slažeš sa Filipom, a to znači povodom onoga što je razgovarao sa mnom, ja samo pojašnjavam poziciju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 10:13 pm

    Miki wrote:Brate napisao si post o klincima štreberima koji idu nekim svojim ćivotnim putem kao da su likovi iz Severne Mitrovice

    i to
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Јанош Винету Sat Jul 14, 2018 11:42 pm

    KinderLad wrote:
    Utvara wrote:

    Ako nisi primetio, ja govorim i o državi i o društvu.



    Ma to je ok, ali to prosto nije faktor u mom razmatranju. A pošto si rekao da se slažeš sa Filipom, a to znači povodom onoga što je razgovarao sa mnom, ja samo pojašnjavam poziciju.

    Ok, moja pozicija je da im se ne treba pomagati i ne treba zapomagati za njima, nego da će oni sami sebi pomoći sasvim dovoljno.
    Ne praviti od Matematičke gimnazije u Beogradu ne znam kakvo čudo. Ako naprave nešto za ovo društvo, tim bolje.
    To je jedna gimnazija. Ima ih još takvih po Srbiji.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Јанош Винету Sat Jul 14, 2018 11:43 pm

    Miki wrote:Brate napisao si post o klincima štreberima koji idu nekim svojim ćivotnim putem kao da su likovi iz Severne Mitrovice

    Jbg iz mog anegdotalnog i incidentnog iskustva, ono, jesu. Jbg ne mogu pobeći od tog traumatičnog iskustva.

    Nažalost ne vidim širu sliku, kako ćemo jadni bez te 1 gimnazije koju pohađaju tobož nadarena viša bića koja će vaskrsnuti ovu Srbiju samo ako bismo im dali stipendije da studiraju STEM po Beču.


    Last edited by Utvara on Sat Jul 14, 2018 11:47 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 11:46 pm

    Utvara wrote:
    KinderLad wrote:

    Ma to je ok, ali to prosto nije faktor u mom razmatranju. A pošto si rekao da se slažeš sa Filipom, a to znači povodom onoga što je razgovarao sa mnom, ja samo pojašnjavam poziciju.

    Ok, moja pozicija je da im se ne treba pomagati i ne treba zapomagati za njima, nego da će oni sami sebi pomoći sasvim dovoljno.
    Ne praviti od Matematičke gimnazije u Beogradu ne znam kakvo čudo. Ako naprave nešto za ovo društvo, tim bolje.
    To je jedna gimnazija. Ima ih još takvih po Srbiji.

    Ne važi to samo za tu školu, važi za sve ekstra nadarene bilo gde. Što se tiče pomoći "njima" i da li oni mogu sebi sami da pomognu - ni to nije predmet onoga o čemu sam pisao. Oni kao oni me takođe ne interesuju.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat Jul 14, 2018 11:53 pm

    sere mi se od matematičke gimnazije, neka se sami snađu, pametni su za medalju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 14, 2018 11:56 pm

    Ma brate ko njih jebe, uopšte nije reč o njima niti o matematičkoj gimnaziji. 

    Ok, neću više

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 9 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 1:02 am