Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zlo dana

    паће

    Posts : 40183
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Wed Jan 20, 2021 6:46 pm

    Па видиш где јој је пукотина...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Janko Suvar Wed Jan 20, 2021 7:21 pm

    Mór Thököly wrote:?
    relativizacija seksualnog nasilja za potrebe dnevnoopliticke borbe - dakle zlo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50185
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 20, 2021 7:22 pm

    Janko Suvar wrote:
    Mór Thököly wrote:?
    relativizacija seksualnog nasilja za potrebe dnevnoopliticke borbe - dakle zlo.
    To nisu dnevnopoliticke
    plachkica

    Posts : 16202
    Join date : 2014-11-06

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by plachkica Wed Jan 20, 2021 8:21 pm

    ali jeste relativizacija seksualnog nasilja, dakle zlo
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by kondo Wed Jan 20, 2021 8:27 pm

    pocrkacemo svi od novog doba


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50185
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 20, 2021 8:35 pm

    Pa ne znam ni da li je relativizacija...
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Jan 20, 2021 8:41 pm

    nije relativizacija

    puštaju sad snimke m antića kako verbalno unižava decu i svi su zgroženi

    pa što se ne zgražavaju nad konferencijama za štampu?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by kondo Wed Jan 20, 2021 8:42 pm

    silovanje se ima koristiti samo za radnje kurca


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Jan 20, 2021 8:57 pm

    ovome nije mesto na ovoj temi
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Janko Suvar Wed Jan 20, 2021 9:05 pm

    Dobro, ja sam vise puta koristio topike da izrazim neki stav :tm: na primer sve ovo nase :tm: medije (Pescanik, Vreme, Danas itd) uvek stavljam na smetliste, jer mi je stav da su smece. Mislim da je to sasvim uobicajeno i da je u skladu sa ovako dinamikom foruma. 


    Misilm da je vrlo pogresna ova karikatura i da nisu smesne fore sa silovanjem nacelno i generalno da su lose njegove karikature, ne samo zato sto se kao stariji covek sudari sa modernim pol korekticnim senziblitetima (sto izgleda dosta jadno al je normalno za njegove godine), nego zato sto pokazuje kolko je odvratna liberalna javnost, ista kao ono sto kritikuje prakticno.

    Ako bass mora nek moderator pomeri, ali odvratna je karikatura i poruka iza nje.
    Јанош Винету

    Posts : 5230
    Join date : 2016-01-26

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Јанош Винету Wed Jan 20, 2021 9:09 pm

    Мени делује да јесте релативизовање.

    Антропоморфизована Србија која ће испричати како је Вучић силовао: ”Ух кад ја проговорим о девет година силовања”,  у моменту када се ово догађа је багателизовање.

    Janko Suvar wrote:Dobro, ja sam vise puta koristio topike da izrazim neki stav ™ na primer sve ovo nase ™ medije (Pescanik, Vreme, Danas itd) uvek stavljam na smetliste, jer mi je stav da su smece. Mislim da je to sasvim uobicajeno i da je u skladu sa ovako dinamikom foruma. 


    Misilm da je vrlo pogresna ova karikatura i da nisu smesne fore sa silovanjem nacelno i generalno da su lose njegove karikature, ne samo zato sto se kao stariji covek sudari sa modernim pol korekticnim senziblitetima (sto izgleda dosta jadno al je normalno za njegove godine), nego zato sto pokazuje kolko je odvratna liberalna javnost, ista kao ono sto kritikuje prakticno.

    Ako bass mora nek moderator pomeri, ali odvratna je karikatura i poruka iza nje.

    Либерална Твитер јавност је једнозначно устала у осуду ове карикатуре. Дакле ниси у праву, либерална јавност није одвратна него је  напротив  начинила врло позитиван помак.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50185
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 20, 2021 9:21 pm

    Moram da priznam da nemam pojma sta je liberalna javnost u Srbiji
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by kondo Wed Jan 20, 2021 9:29 pm

    nikada nije trenutak i uvek će da gori hilandar

    zbog čega btw janko pizdi. ovaj šaljivdžija mu je poganisao i njegove favorite i njihove ideje.

    ovo je relativizacija najmanje onoliko koliko je charles hebdo uvreda za muslimane


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36952
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 9:53 pm

    ali ima neke slicnosti u pedagoskom nastupu ovog arkanovog strasberga i naseg predcednika. sve vredjanje pa onda tough love.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 9:57 pm

    Ne da ima, nego 1/1 ista sektaska disciplina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36952
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 9:59 pm

    pa da. i isto je ta agresivnost dimna zavesa za zlocin. petricic da je duhovitiji karikaturista to bi vec nekako nacrtao. ovako naslucuje tu nesto ali srbija cak mora i da govori da nam pojasni.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 10:06 pm

    To objasnjavanje mi je najgore kod njega, iz toga se vidi da ne vlada jezikom karikature.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8091
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jan 20, 2021 10:15 pm

    +1

    bolje da ne objasnjava nista.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36952
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 10:21 pm

    s druge strane suvar veruje da mi (liberalno levo gradjanski autosovinisti i slucajni slovaci) mrzimo simu spaica zato sto on trazi zemne ostatke svog brata. mislim yeah right.

    njemu je ovo sa petricicem ono kao da se ne dosetimo da je pre silovanja u ucionicama ono bilo deo ratnog plana odbrane i poslednjih dana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Wed Jan 20, 2021 10:26 pm

    jbg, ljutite me

    to što je petričić loš karikaturista i previše banalan, nema veze sa situacijom u kojoj smo

    ako si prepušten samovolji drugog, ako nema pravila osim onih koja odgovaraju Njemu, šta je to nego silovanje?

    zloupotreba moći je osnova odnosa koji ovde trpimo na raznim nivoima

    zato su i uspešne demonstracije, kada se povremeno pojave, samo one ljuljaju tu moć
    Erős Pista

    Posts : 81503
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2021 10:27 pm

    Pa slazem se ja s tobom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36952
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2021 10:29 pm

    Talason wrote:jbg, ljutite me

    to što je petričić loš karikaturista i previše banalan, nema veze sa situacijom u kojoj smo

    ako si prepušten samovolji drugog, ako nema pravila osim onih koja odgovaraju Njemu, šta je to nego silovanje?

    zloupotreba moći je osnova odnosa koji ovde trpimo na raznim nivoima

    zato su i uspešne demonstracije, kada se povremeno pojave, samo one ljuljaju tu moć

    meni je glupo da pricamo o kvalitetu karikature kao npr. o mizoginiji francuskih revolucionara glede marije antoanete.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50185
    Join date : 2017-11-16

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 20, 2021 10:37 pm

    boomer crook wrote:pre silovanja u ucionicama ono bilo deo ratnog plana odbrane i poslednjih dana.

    O bravo
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Janko Suvar Wed Jan 20, 2021 10:40 pm

    boomer crook wrote:s druge strane suvar veruje da mi (liberalno levo gradjanski autosovinisti i slucajni slovaci) mrzimo simu spaica zato sto on trazi zemne ostatke svog brata. mislim yeah right.

    njemu je ovo sa petricicem ono kao da se ne dosetimo da je pre silovanja u ucionicama ono bilo deo ratnog plana odbrane i poslednjih dana.
    verujem.


    verujem takodje da su ga naprednjaci stavili tu gde su ga stavili, da bi bas on takav kakav je bio lice svih onnih koji traze clanove porodice, pa da mogu na miru da pregovaraju i potpisuju, a da oni nikad ne budu pronadjeni.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8091
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jan 20, 2021 10:42 pm

    Talason wrote:jbg, ljutite me

    to što je petričić loš karikaturista i previše banalan, nema veze sa situacijom u kojoj smo

    ako si prepušten samovolji drugog, ako nema pravila osim onih koja odgovaraju Njemu, šta je to nego silovanje?

    zloupotreba moći je osnova odnosa koji ovde trpimo na raznim nivoima

    zato su i uspešne demonstracije, kada se povremeno pojave, samo one ljuljaju tu moć
    sve ok, ali ne moze taj nivo sad. insistiranje na tom nivou sad jeste relativizacija. zna se sta je seksualno zlostavljanje i kolko ne pricamo o tome i sad je to tema a ne vucic koji je ostalih 364 dana tema.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    Zlo dana - Page 14 Empty Re: Zlo dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 14, 2024 6:46 pm