Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zlo dana

    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Tue Jun 20, 2023 12:22 pm

    Ali gde je zabranjeno pricati o ubistvu srpskog svata? U kojin to "gradjanskim krugovima"? U Srbiji uopste nije stvar u tome, nego u cinjenici da su licne traume srpskih zrtava besramno instrumentalizovane u svrhu onemogucavanja bilo kakvog razgovora ili refleksije o tom periodu.

    Gledam sta rade sa onim sirotanima koji su izginuli na Kosarama i tokom tog rata, kako ih besramno kooptiraju za istu ideologiju koja ih je vec jednom poslala u smrt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Guest Tue Jun 20, 2023 1:35 pm

    fora je da se svaki pokušaj polemike tumači kao zabrana u najavi. omiljena retorička figura desnice, a pogotovo savremene. recimo kažeš da je crtać Pepeljuga u današnje vreme vrlo upitan u vaspitnom smislu i dobiješ odgovor da se zalažeš za cenzuru.

    mislim kakva crna zabrana u građanskim krugovima. građanski krugovi su jedini uložili napor da prebroje žrtve 1999. godine. ne postoji nikakva zabrana već apartan stav u odnosu na dominantni narativ. sori ali ne možemo svi da mislimo isto o svemu.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Notxor Tue Jun 20, 2023 1:49 pm

    Pepeljuga? Mala sirena se bukvalno odriče glasa da bi se udala za princa... ko će to da gleda u XXI veku?
    - Imam ideju. Neka sirenu glumi crnkinja i onda je sve ok.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 20, 2023 4:48 pm

    Hoces da kazes da je crnac koji cuti idealna uloga u filmu?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Notxor Tue Jun 20, 2023 4:52 pm

    Ne, nego tako zamišljam sastanak kreativnog tima. 
    Klinac je prerastao, ali koliko se sećam sirena postaje nema da bi se udala za princa.
    Svaki otac da poželi ćerci. /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jun 20, 2023 5:00 pm

    Princ trazio zenu koja nece da zvoca i hop eto nama neme princeze.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Notxor Tue Jun 20, 2023 5:16 pm

    Mislim da do kraja filma progovori tako da nije hepiend. /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9536
    Join date : 2020-06-19

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by fikret selimbašić Wed Jun 21, 2023 12:40 pm

    Jutros sam se probudio sa polarnom sovom u naručju. Žena je pozvala djecu da je vide ali kad su djeca došla, to više nije bila polarna sova već bijela mačka, to jest crno sivi prugasti mačak. Djeca su iznijela mačora napolje a žena je donijela dasku za sječenje, nož i kesicu bibera u zrnu. Deder, isijeci sve ovo na četvrtine, recept baš tako traži. Dok sam četvrtao dvadeset i drugo zrno, u sobu je ušla polarna lisica i pitala me da li je tu njena jaranica, polarna sova. U pismu joj je ovu adresu navela kao mjesto stanovanja. Ja sam joj rekao da ovde ne živi polarna sova već bijela mačka koja je u stvari crno sivi prugasti mačor. Polarna lisica je tražila da joj dam desetak zrna bibera za oputninu ali sam je odbio uz obrazloženje da recept po kome se priprema ručak traži baš ovoliko zrna koliko trenutno u četvrtine sjeckam. Polarna lisica je zaplakala i izašla iz sobe a odmah potom u sobu su ušli Dušan Dragosavac, Veljko Rogošić, Nedžmija Pagaruša, Gojko Mitić, duh Nurije Pozderca, Kruno Simon, Kosta i Nada Carina, Jan Beran, Šukrija Pandžo i Damjan Petrič.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Wed Jun 21, 2023 12:42 pm

    Zlo dana - Page 26 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    konjski nil

    Posts : 2496
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by konjski nil Thu Apr 18, 2024 1:22 pm

    i kada želim da kažem ja ja kažem mi i kada mislim o sebi u stvari mislim o nama Zlo dana - Page 26 2304934895

    Spoiler:


    Last edited by konjski nil on Thu Apr 18, 2024 1:26 pm; edited 1 time in total


    _____
    Zlo dana - Page 26 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Zlo dana - Page 26 2692
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Erős Pista Thu Apr 18, 2024 1:23 pm

    Zlo dana - Page 26 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4321
    Join date : 2016-09-29

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Apr 18, 2024 4:58 pm

    jos par godina i veza konjskog i vesne slavi malu maturu


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by boomer crook Thu Apr 18, 2024 5:04 pm

    nalog sa ženinog laptopa wrote:jos par godina i veza konjskog i vesne slavi malu maturu

    Zlo dana - Page 26 61OmH7m7Z2L._AC_


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by ficfiric Thu Apr 18, 2024 5:42 pm

    Ako je 50g zlatna svadba, 25 srebrna, onda je ovih 12.5 godina broznana


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by паће Thu Apr 18, 2024 5:54 pm

    На колико су дрвена и пластиканер?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    roksi

    Posts : 265
    Join date : 2023-09-09

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by roksi Fri Apr 19, 2024 1:21 am

    boomer crook wrote:
    nalog sa ženinog laptopa wrote:jos par godina i veza konjskog i vesne slavi malu maturu

    Zlo dana - Page 26 61OmH7m7Z2L._AC_

    Zlo dana - Page 26 286371741

    uh fenomenalan film!

    Zlo dana - Page 26 Empty Re: Zlo dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:10 pm