Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Wed Feb 04, 2015 11:31 pm

    Poenta je što su popustile sve kočnice pa onda dobiješ plutajuće misli. Na primer.
    Za naše neoliberalne levičare savršena žrtva je gej sin iz mešovitog braka Roma i Jevrejke koga je ošamario ako ne policajac, što bi bilo idealno, onda bar navijač "Crvene zvezde".
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Feb 04, 2015 11:33 pm

    Da, to je skandalozno. Šta li mu se zbivalo u glavi dok ke to pisao, da mi je znati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Wed Feb 04, 2015 11:35 pm

    Ništa mu nije bilo. Dobilo je licencu za lupetanje.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Feb 04, 2015 11:35 pm

    Bluberi wrote:Poenta je što su popustile sve kočnice pa onda dobiješ plutajuće misli. Na primer.
    Za naše neoliberalne levičare savršena žrtva je gej sin iz mešovitog braka Roma i Jevrejke koga je ošamario ako ne policajac, što bi bilo idealno, onda bar navijač "Crvene zvezde".

    mislim kakva je razlika vis-a-vis drzave izmedju policije i delija?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Wed Feb 04, 2015 11:45 pm

    Pa nikakva, to i hoće da kaže - u svakom slučaju blate državu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Wed Feb 04, 2015 11:49 pm

    pa to. jasno je sta je sve drzava. i tu ne mislim samo na organizovane navijace cz vec i druge.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 9:01 am

    Нажалост, српски левичари сусе на јавној сцени претходних деценија углавном појављивали у склопу две сродне и јако гласне мањине – „антифа” и „помо”, како себе зову покондирени антифашисти, односно они који себе виде као „постмодерне људе”.
    Ови први, неретконадахнути прелиставањем Хане Арент и читањем Радомира Константиновића, оца српског аутошовинизма, нацификовали су српски национализам. Многи од њих у свакоме ко слави славу или слуша Цецу назиру Хитлерово самоусвојено дете и кољача у следећој фази геноцидног великосрпског пројекта, која, како стално понављају, увек само што није почела.
    Међу овим другим, који тврде да су читали Дериду и Фукоа, има самопроглашених постмодернистичких теоретичара, заљубљених у себе и свој увеличани ум, али и амбициозних активиста у сталнојпотрази за мајушном мањиницом која још није добила свог љутитог гласноговорника. За многе од њих, савршена жртва је геј син из мешовитог брака Рома и Јеврејке кога је ошамарио ако не полицајац, што би било идеално, онда бар навијач „Црвене звезде”.
    Ćirjaković


    Šta nam ova znakovita sveopšta ćutnja govori o svima nama? Naravno da nam govori da smo taoci otvoreno kleptokratske, duboko kriminalizovane vlasti, koja neće prezati od svakovrsnog urbanističkog ruiniranja i infrastrukturnog kljaštrenja Beograda (u Novom Sadu su, dok su se još zvali radikali, isto već bili gotovo sproveli s tzv. Novom autobuskom stanicom, takođe kleptokratsko-mafijaškim projektom protivnim svakom javnom interesu), ali je li to baš sve? Biće da nam govori i o našoj dubokoj ravnodušnosti, plitkoći, neznanju i nehaju – i to u najboljem slučaju. Posebno je bizarno što ovakve horde slonova neopaženo prolaze pored naše tzv. levice, koja se radije bavi svetskom revolucijom, Čavesom i Ciprasom, "okupacijom" nekog propalog bioskopa gde ćemo, jeeebote, da gledamo Bunjuela (kao da ga već ne gledamo u Kinoteci!) i bilo kojom drugom šminkersko-elitističkom zabavom, ali zato o fundamentalnom oštećivanju javne infrastrukture Beograda, a za račun najdivljijeg i najsebičnijeg kapitalističkog interesa protiv kojeg se navodno bori – ni mukajet... Hajde, dobro, možda nisu znali, ne postizavaju od silnog proučavanja dosadnih Badjuovih kupusara... E pa, sad znaju, i očekujem da ih vidim u (stvarnim, a ne fejsbučkim!) akcijama sprečavanja pljačke javnih resursa Beograda i Srbije, i u odbrani železničke i autobuskih stanica!
    Teofil


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 9:16 am

    Meni ovo izgleda kao emocionalni ispadi.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 9:34 am

    Ali skroz. Zamišljam ih kako se puše od besa dok ovo pišu.

    Obratite pažnju kod Ćirjakovića na 'nacifikaciju srpskog nacionalizma' (šmrc, jaaadan nacionalizam) i 'politički korektne manjine'! Kada kažem novine... - Page 9 286371741
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 9:34 am

    taj cirjakovic je bitanga. sta drugo moze biti svako ko afirmativno govori o vecini koja terorise sve oko sebe vise od dve decenije, i predstavlja je sada kao neku zrtvu. jadni navijaci i patriote, nemaju prostora jer im seratori kenjaju.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 9:38 am

    Ćirjaković je zlo a Teofil je budala. Ali obratite pažnju kako su obojici krivi nekakvi fantomski levičari koji čitaju francusku filozofiju, umesto da prave srpsku Sirizu, tj. da se bore protiv Beograda na vodi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenc Puskás Thu Feb 05, 2015 9:38 am

    Ovo Pančićevo pozivanje ljevice da krene u borbu protiv uništavanja javnih resursa je ključno mjesto za razumijevanje epohalne mrzovolje među liberalima. Jer zašto on sam ne ide da se bori? Pa prvo, njemu kao liberalu ne priliči laćati se nestandardnih sredstava, drugo, nije on proklamirao borbu protiv kapitala, nego ljevica, i treće, pa eto on je u ulozi intelektualca zabrinutog za javni interes identificirao problem i uputio poziv, od njega dosta. 
    Ovo je istovremeno priznanje nedovoljnosti vlastite pozicije s uvidom da je neka lijeva akcija pravi korak i potajno priželjkivanje da se i konstruirana "ljevica" pokaže istom takvom promašenom i praznom kao i ono što sam zastupa.    


    Pogledajte također topike na PPP o "industrijskoj" i "craft" ljevici i onaj o radničkoj klasi. Ista nervoza, ista nesretna liberalna svijest.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenc Puskás Thu Feb 05, 2015 9:43 am

    William Murderface wrote:Ćirjaković je zlo a Teofil je budala. Ali obratite pažnju kako su obojici krivi nekakvi fantomski levičari koji čitaju francusku filozofiju, umesto da prave srpsku Sirizu, tj. da se bore protiv Beograda na vodi.
    Kod Pančića se radi upravo o tom izdanom ljevičaru u sebi. Ono je tirada protiv jednog mogućeg, izdanog i napuštenog Teofila koji hoće klasnu borbu i revolucionarno nasilje i koji rovari unutar vlastite nesretne liberalne svijesti.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 9:48 am

    otto katz wrote:Ovo Pančićevo pozivanje ljevice da krene u borbu protiv uništavanja javnih resursa je ključno mjesto za razumijevanje epohalne mrzovolje među liberalima. Jer zašto on sam ne ide da se bori? Pa prvo, njemu kao liberalu ne priliči laćati se nestandardnih sredstava, drugo, nije on proklamirao borbu protiv kapitala, nego ljevica, i treće, pa eto on je u ulozi intelektualca zabrinutog za javni interes identificirao problem i uputio poziv, od njega dosta. 
    Ovo je istovremeno priznanje nedovoljnosti vlastite pozicije s uvidom da je neka lijeva akcija pravi korak i potajno priželjkivanje da se i konstruirana "ljevica" pokaže istom takvom promašenom i praznom kao i ono što sam zastupa.    


    Pogledajte također topike na PPP o "industrijskoj" i "craft" ljevici i onaj o radničkoj klasi. Ista nervoza, ista nesretna liberalna svijest.


    Bravo! Savršeno precizna analiza. I ja to tako čitam ali nisam umeo tako jasno da izrazim.

    Teofil je već decenijama na poziciji - haha, levičarčići, budale, oni ne razumeju da živimo u najboljem od svih svetova. Ako im se ne sviđa, nek idu u Pjongjang! A sad - levice, pomagaj!

    A, pa čekaj malo, do prošle nedelje si nas ubeđivao da su levica Josipović i Tadić - što njima ne uputiš poziva da urade nešto? Ili, konačno, kao što reče, što bre ti Teofile sam ne uradiš nešto?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 10:12 am

    Kada kažem novine... - Page 9 019285be11577dbd02223f3688614690_biggerDiskoteka 3D ‏

    [ltr]@diskoteka3d[/ltr]

      9m9 minutes ago


    Kada kažem novine... - Page 9 B9Ebl4dCIAA7kd0
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 10:16 am

    Kada kažem novine... - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 10:53 am

    Ovo može i na Tupana.



    Кога и чије интересе штити заштитник грађана ако се министарство одбране, војска, министри попут Дачића, оглашавају да су војска и држава угрожене од напада и оркестриране кампање. Да се разумемо, неко увек штити нечије интересе, неке интересне групације или институције, а то се маскира „заштитом интереса земље и грађана”. Код нас постоји интерес државе или оног што је од ње остало током неколико деценија транзиције. Постоје и интереси тајкуна и, на крају, интереси моћних странаца о којима се најчешће само шапуће. Како заштитник грађана није у овој ситуацији на страни владе и државних институција, а очигледно да тајкуни, такође, нису заинтересована страна, остаје логично да је заштитник грађана заправо заштитник интереса неких других. Као човек који је направио каријеру у ОЕБС-у. Он је и као прозападни експерт за безбедносна питања заговарао цивилну контролу власти као начин ограничавања моћи државе (додуше то је дефинише као „ауторитарни режим”) у времену глобализације и евроатлантских интеграција. Кад видимо које су то НВО промптно и агресивно скочиле у заштиту „заштитника”, а против вођства Војске Србије, добијамо јаснију слику шта се дешава иза привидно процедуралних надгорњавања заштитника и министра.

    http://www.politika.rs/pogledi/Branko-Radun/Domaca-Siriza-ili-Sasa-Jankovic-kao-vodja-opozicije.sr.html
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 11:02 am

    Pa da, građani=država=režim. Ko napada reži, napada građane.

    Kakva odvratna smesa čiji je cilj da izbriše svaku smislenu distinkciju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 11:41 am

    Ohrabruje što su svi komentari izuzetno negativni.

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 4:15 pm

    gagorder wrote:Jedva cekam fotku kojom ce sad Lazanski da ga dotuche!
    Kada kažem novine... - Page 9 POL_PR_0402_22_
    http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Lazanski-odgovara-Sabicu-Ako-prodje-prodje.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Thu Feb 05, 2015 4:24 pm

    Jebote kakva potuljena agresivnost. Gospodine Šabiću, Gospodine Šabiću, Gospodine Šabiću.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 5:11 pm

    Ja uopste necu to da citam.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 6:08 pm

    Au, štetne li tupanke ove Katarine Đorđević...

    http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Nasilje-se-objavljuje-na-Fejsbuku-a-ne-prijavljuje-policiji.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Thu Feb 05, 2015 6:10 pm


    Ivan Popovic | 05/02/2015 16:31
    Ne opravdavam nasilje ako ga je bilo ali znam da su zene danas mnogo agresivnije nego sto su bile i da im je popularna holivudska fora da su "bile ili jesu zrtve nasilja".Time sebi zele da stave oreol mucenica a ustvari se samo radi o jalovom pokusaju opravdavanja sopstvenog promiskuiteta i razvrata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Thu Feb 05, 2015 6:20 pm

    U jebemti. U prvom planu su sise a ne modrica. Kada kažem novine... - Page 9 1848198029

    Kada kažem novine... - Page 9 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:01 am