Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    bemty

    Posts : 3782
    Join date : 2014-11-12

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by bemty Mon Dec 29, 2014 12:20 am

    sidasi!  Kada kažem novine... - Page 6 653969040


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Mon Dec 29, 2014 12:25 am

    berbajking 

    Kada kažem novine... - Page 6 Thieve-Steals-Circus-Bears-Bike


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Dec 29, 2014 12:42 am

    Kada kažem novine... - Page 6 3579118792

    Kako beše ona stara fora - jel može preko bicikla da se prenese sida?

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Mon Dec 29, 2014 3:13 pm

    Kada kažem novine... - Page 6 10881557_916343445056921_1792886916184400598_n

    Back to Album · Leya's Photos · Leya's Timeline
    Previous · Next


    Kada kažem novine... - Page 6 10689858_878340032190596_155616170625706747_n
    Leya Keller


    "Kao javna licnost mi jeste antipaticni, ali moj tvit nema nikakve veze sa tim sto "imate da kazete", jer vas - ne čitam." napisao mi je sinoć u moj "other inbox" Miloš Miloradović, autor montirane fotografije sa moje buduće sahrane i tvitova o tome kako mu treba projektil da pogodi prostoriju u kojoj predajem na FDU i onog o tome kako "neće postati uspešno ljudsko biće, dok ne ubije Biljanu Srbljanović". Nakon niza tekstova u listu Politika, koji i dalje delom izdržavaju gradjani kroz porez, a u kojima me Bazdulj optužuje da sam strana plaćenica i poziva ljude da "prate tragove novca" kojim sam ja i meni slični plaćeni da govorimo i mislimo sve što poslednjih dana objavljujemo o položaju i pravu žene i deteta u srpskom društvu, te teksta sa naslovne strane istog lista, koji sadrže tu quoque napad, preštampavan pod naslovom "Biljana Srbljanović i novi feministički pokret u borbi protiv majki" koji je preplavio "patriotske" portale, pa i sam uvodnik urednice Smajlović, kojim me, krajnje voluntaristički, proglašava fašistkinjom, čini mi se da je ovo logičan rezultat. Ljudi ne čitaju šta ja imam da kažem, jer sam im antipatična, a i nemam pristup masovnim medijima, pa ni nemaju gde da me čitaju. Antipatična sam im, jer im mejnstrim novine ponavljaju isfabrikovane afere iz tabloida, optužuju me da sam bogata profiterka koja razara srpsku porodicu, uživa tudje bogatstvo i bori se protiv materinstva. Koga onda zaista čudi što bi neki dečko, koji ni ne zna šta ja "imam da kažem" želeo da me likvidira i tako postane poznat? Pratite tragove olova. Za sad, samo - na papiru.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Tue Jan 06, 2015 5:58 pm

    Kada kažem novine... - Page 6 06.01.15-Danas


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Indy Wed Jan 07, 2015 1:34 am

    Jbt dokle je eskaliralo to sa Biljanom. Kada kažem novine... - Page 6 2134255106
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sat Jan 24, 2015 10:27 pm

    A sad -spektakl!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Bluberi Sat Jan 24, 2015 11:31 pm

    Čini mi se kao odgovor, ili spinovanje ovoga.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jan 25, 2015 9:02 am

    Nacija, sabornost, moralni preporod, nacija, odbrana Srpstva, borbeni patriotizam, zapadne sile, nacija, tradicija, ćirilica, agresivna NATO agresija, Čomski.


    Eto, sad ne morate čitati.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Sun Jan 25, 2015 9:47 am


    Ljilja Smajli:"Новине у којим има простора за ултрамодерну одбрану Српства.."

    Mega Staljin @MegaStaljin · 2h 2 hours ago

    Totalno si ultramoderna mačko, majkemi! Ми смо Политика : Друштво : ПОЛИТИКА http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Mi-smo-Politika.sr.html … via @PolitikaJavlja

    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenc Puskás Sun Jan 25, 2015 11:05 am

    Ferenz wrote:
    Ljilja Smajli:"Новине у којим има простора за ултрамодерну одбрану Српства.."
     
    Tako je Isidora Bjelica na početku rata u BiH pisala kako se ne boji da dođu Amerikanci, jer bi oni kad vide srpsku vojsku s rejbankama, zasukanim rukavima i zabačenim šljemovima shvatili da su im Srbi sličniji, pa bi stali na njihovu stranu.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun Jan 25, 2015 11:12 am

    ona zapravo nije videla vojsku rs?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenc Puskás Sun Jan 25, 2015 11:15 am

    Kapiram da je vidjela par drugara ramba.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Sun Jan 25, 2015 11:21 am

    pljunuti 'vaki:

    Kada kažem novine... - Page 6 Rjpaoz

    Šalu na stranu, svaki Smajlicin red teksta je vredan(?) demontaže na proste činioce.
    No me mrzi...sveta je neđelja.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun Jan 25, 2015 11:22 am

    iznenadila bi se.

    inace, dokle cemo vise svedociti lokalnoj fasciniranosti de golom?
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Sun Jan 25, 2015 11:26 am

    Dobro kažeš.
    De Golom? Milsio sam da je ovo nedelja Čerčila?
    I to sam mislio..
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun Jan 25, 2015 11:47 am

    pa kaze ljilja de gol osnovao le mond.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Ferenz Sun Jan 25, 2015 11:50 am

    A, da.
    Neufatih izprve, jer oftopičarim, praštaj. Mislio sam o nedelji Čerčila diljem Inter neta srbskoga..
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jan 25, 2015 11:59 am

    Ferenz wrote:
    Ljilja Smajli:"Новине у којим има простора за ултрамодерну одбрану Српства.."

    Mega Staljin @MegaStaljin  ·  2h 2 hours ago

    Totalno si ultramoderna mačko, majkemi! Ми смо Политика : Друштво : ПОЛИТИКА http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Mi-smo-Politika.sr.html … via @PolitikaJavlja


    Kada kažem novine... - Page 6 3579118792 Kada kažem novine... - Page 6 3579118792 Kada kažem novine... - Page 6 3579118792

    Inače, Ljilja kaže i kako je današnja Srbija najsličnija De Golovoj Francuskoj Kada kažem novine... - Page 6 658766951 , pa sad vi vidite ko je u toj jednačini De Gol.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jan 25, 2015 12:34 pm

    Čika Laza srpskoj deci...

    Мирослав Лазански

    Колико кошта истина
    Ко год финансира неки медиј, или некакву истраживачку групу, тај има одређени интерес
    Признајем да се у овим годинама моје новинарске каријере осећам помало глупо. Заправо, не знам које сам ја то врсте новинар, пошто су код нас већ неко време највише цењени „истраживачки новинари” и „истраживачке групе”.
    Највише су цењени од стране разних функционера ЕУ. Не бих овде да улазим у то да ли се таква истраживања код нас завршавају истином, неистином, или полуистином. Али се, како сада видимо, завршавају дебелом ловом из фондова ЕУ. Ако, тако и треба, ваља наградити младе истраживаче-новинаре. Кад их већ не награђује наша држава, наградиће их нека друга. Мени је то симпатично, знате оно – ко неће да храни своју војску, храниће туђу.
    Дакле, млади истраживачи-новинари код нас на време су схватили да су истина, полуистина и неистина обична роба која се плаћа, и која има своју цену на дневно-политичком тржишту. Цена такве робе осцилира у зависности од потребе купца и то је природни закон тржишта.
    Оно што је за мене дилема у свему томе јесте зашто ти наши млади истраживачки новинари све те истине, неистине и полуистине не откривају без страних донација, односно, страних пара. Момци и девојке, бавите се истраживањима, бавите се новинарством, откривајте истину, дезинформације и лажи, али без тога да вас за тај посао директно финансирају из ЕУ. Или са Месеца.
    Јер, без обзира какву ви истину, или лаж открили остаће горак осећај да је то урађено уз помоћ пара страних политичких структура. И свако такво ваше откриће биће подложно оваквом, или онаквом оспоравању.
    Односно, ко год финансира неки медиј, или некакву истраживачку групу, тај има одређени интерес. Онај ко тврди да то ради из алтруизма и чисте борбе за демократију, вероватно све остале сматра за дебиле. Да би се покренуо неки медиј на Западу потребно је данас за почетак најмање милион евра. Ко вам да милион евра, тај жели и утицај у таквом медију.
    У оној ненародној и недемократској СФР Југославији, што би неки рекли у диктатури, ми новинари откривали смо домаће афере без страних новчаних донација. Аферу с „Гавриловићем” открила је моја редакција загребачког листа „Данас”, аферу с фабриком алуминијума у Бенковцу смо, такође, ми открили, неколико година раније аферу с продајом и хонорарима за књиге у Загребу, а у ту аферу били су умешани високи републички партијски функционери, открио је дневни лист „Вјесник”, аферу с „Агрокомерцом” и аферу с Зимском олимпијадом открили су други листови.
    Али нико нас није тада називао новинарима-истраживачима. Или да нам, недајбоже, из иностраних политичких структура капне нека ловица. Па тај би одмах фасовао затвор, био би издајник своје земље, а редакција би се угасила.
    Но, времена су се променила, издаја земље постала је врло релативан појам, скоро да не памтим да је било ко у овој земљи у последњих десетак година осуђен због кривичног дела шпијунаже у корист друге државе. Волео бих да знам колико случајева стране шпијунаже наше службе тренутно обрађују. Та тема уопште није присутна у нашим медијима, истраживачи ту тему не додирују. Зашто?
    Када нас о истраживачком новинарству у Србији онако покровитељски и препотентно подучавају политичари и новинари са Запада онда се увек запитам зашто то истраживачко новинарство није масовније присутно управо у западним медијима?
    Рецимо, како је изрежиран масакр у Темишвару, 1989. ради сатанизације Чаушескуа: приказани лешеви били су класично ушивени после аутопсије. Заливске лажи у рату против Ирака 1991. од црне плиме, избачених беба из 300 кувајтских инкубатора, до капетана Карима и корморана заглибљеног у мазут...
    У улози уцвељене болничарке, која је објашњавала ТВ гледаоцима случај „беба избачених из инкубатора”, ангажована је кћерка кувајтског амбасадора у Вашингтону. Класична техника дезинформисања.
    Разлика у односу на лаж? Експлицитне лажи су спектакуларније, али су мање опасне од дезинформисања прећуткивањем. Јер, лаж се на крају разоткрива, дезинформација је константна и сви је обично и прихвате.
    У својој досадашњој каријери имао сам неколико светских истраживачких текстова: први сам написао како су и куда амерички авиони и хеликоптери ушли у Иран приликом неуспеле операције спасавања талаца у америчкој амбасади у Техерану 1979. године, први сам у свету открио да совјетски тенкови Т-72 имају антинеутронски оклоп, први сам открио нову дужност совјетског маршала Огаркова као команданта Западног војишта.
    Нико ми те информације није дао, јер их ни у Југославији нису имали, сам сам „копао”. Моја редакција листа „Данас” имала је због тога и питања са „виших” места, али тада су новинари бирали главне уреднике.
    Зато момци и девојке истраживачи, тражите истину. Али без страних пара. Не дозволите да информације у Србији праве инострани центри моћи и да се такве информације и праве за иностране центре моћи.
    Мирослав Лазански
    објављено: 25/01/2015


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Filipenko Sun Jan 25, 2015 12:42 pm

    Ljilja i Miroslav surovo dominiraju  Kada kažem novine... - Page 6 800920403


    Može li mi neko objasniti koja magija drži Smajlovićku na tolikim uređivačkim pozicijama u ipak koliko-toliko ozbijnim medijima sve ove godine? I državnim i privatnim. Ona se actually izbrendirala kao neko ko je otvoren, nepristrasan, dozvoljava da se čuje i druga strana. Naravno, to je smešno, ali to će samo konstatovati nas nekolicina levicoentuzijasta.

    Ne ide mi ni da je DB drži na tim pozicijama. Oni rade mnogo prizemnije i nesuptilnije.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sun Jan 25, 2015 12:48 pm

    Šugavo govno.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jan 25, 2015 12:55 pm

    Pa nije glupa i zna posao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by boomer crook Sun Jan 25, 2015 12:57 pm

    William Murderface wrote:
    Ferenz wrote:
    Ljilja Smajli:"Новине у којим има простора за ултрамодерну одбрану Српства.."




    Kada kažem novine... - Page 6 3579118792 Kada kažem novine... - Page 6 3579118792 Kada kažem novine... - Page 6 3579118792

    Inače, Ljilja kaže i kako je današnja Srbija najsličnija De Golovoj Francuskoj Kada kažem novine... - Page 6 658766951 , pa sad vi vidite ko je u toj jednačini De Gol.




    de gaulle:


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sun Jan 25, 2015 1:02 pm

    They're cold, with gray hats
    and boots with zippers.
    That's a dictatorship.

    Kada kažem novine... - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Kada kažem novine... - Page 6 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:48 pm