Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 11:02

    fala vam na podrsci Psi, mačke i ostali - Page 34 1143415371 jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj


    da li cu moci s njom na nedavvimobeograd u subotu? moja kuca je stalno isla na proteste sa mnom...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 11:21

    taman oma u vatru da je ubacis, masa sveta Psi, mačke i ostali - Page 34 1399639816 navezbajte povodac do vikenda
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 11:29

    jooj sve nade polazem u retriversku inteligenciju i u fazonu sam da ce za 24 sata nauciti sve... a ona jadna zivi na selu dve godine, landra bez povoca, ceo svet su joj dvoriste i boks, ne znam da li ce hteti da udje u kola, da li ce joj se dopasti, ili ce povracati, jos cu je odmah zvati novim imenom, dakle sveopsta konfuzija. al ko sto rekoh, sve ce to za 24 sata biti okej Psi, mačke i ostali - Page 34 286371741
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 11:33

    sa mojim psom koji je poslednji stigao jeste sve bilo za 24h, samo je prvo vece kad sam mu stavio ogrlicu i fleksi legao naulicu i ni makac Psi, mačke i ostali - Page 34 1399639816
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 11:36

    Psi, mačke i ostali - Page 34 3579118792 kuku majko. 
    sreca da sam spremna za takvu situaciju: uvek mogu da je dignem i prenesem gde treba... moram i da je kupam... mogla bih i da je sisnem, vruce je... i kod veterinara na sistematski, jel da...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 11:48

    ofc, vet i sve po redu. moj je iskren savet da je testiras na srcanog crva (narocito ako je zivela napolju), to je sad vec odomacena bolest i svi komarci ovde mogu da je prenesu. to je trosak od 1500-2000 dinusa max, i pitaj veta sta da koristis kao preventivu, ja psima dajem neke antiparazitske tablete koje pobiju larve, jer advantix i frontline koji stite od ujeda nisu nikad 100% zastita.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 11:57

    imam odlicnog veta u kog imam poverenja. a ako je zapatila crva, je l ta bolest izleciva?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Thu 23 Jun - 12:13

    darling wrote:jooj sve nade polazem u retriversku inteligenciju i u fazonu sam da ce za 24 sata nauciti sve... a ona jadna zivi na selu dve godine, landra bez povoca, ceo svet su joj dvoriste i boks, ne znam da li ce hteti da udje u kola, da li ce joj se dopasti, ili ce povracati, jos cu je odmah zvati novim imenom, dakle sveopsta konfuzija. al ko sto rekoh, sve ce to za 24 sata biti okej Psi, mačke i ostali - Page 34 286371741


    retriversku inteligenciju

    Psi, mačke i ostali - Page 34 1931448533


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 12:33

    Jaooo, ja sad tek vidim ovo! Pa darling čestitam, želim vam svu sreću! Psi, mačke i ostali - Page 34 3826186726 Psi, mačke i ostali - Page 34 3826186726

    E, a kad smo već kod srčanog crva, kako ide procedura za to? Prvo treba da je testiram i onda radim šta mi vet kaže da radim? Je l sam ja jako neodgovorna što to već do sad nisam uradila?
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 12:48

    hvala Psi, mačke i ostali - Page 34 1143415371

    a ti, kondo... jbga, cuvaj se kad nas sretnes na ulici  Psi, mačke i ostali - Page 34 3579118792


    neverovatno mnogo pasa koji zive uz dunav i savu zarazeno je virusom, na primer, u borci svi, tako nesto mi je pricao vet. proveri suncicu svakako.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 12:53

    Fak. I šta ću ako je zaražena? Sad mi ozbiljna frka kreće.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 12:55

    ne znam, i ja se pitam za ovu moju novu. cekamo nekog ko zna da nas utesi da je izlecivo.


    ne zvuci dobro..

    http://pets.webmd.com/dogs/guide/heartworms-in-dogs-facts-and-myths
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 13:38

    darling wrote:imam odlicnog veta u kog imam poverenja. a ako je zapatila crva, je l ta bolest izleciva?

    jeste kad se otkrije pre nego sto se pokazu simptomi u odmakloj fazi, ali lecenje traje min 6-9 meseci + kasnije uvek postoji odredjeni rizik da dodje do zacepljenja krvnih sudova, ako neke od pobijenih odraslih crva krvotok ne rastvori. ima dobre preventive, ili tablete redovno, ili neki vetovi biraju da psima daju injekcije koje isto deluju na mesec dana + raditi taj test jednom dvaput godisnje.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 13:43

    sejlor wrote:Jaooo, ja sad tek vidim ovo! Pa darling čestitam, želim vam svu sreću! Psi, mačke i ostali - Page 34 3826186726 Psi, mačke i ostali - Page 34 3826186726

    E, a kad smo već kod srčanog crva, kako ide procedura za to? Prvo treba da je testiram i onda radim šta mi vet kaže da radim? Je l sam ja jako neodgovorna što to već do sad nisam uradila?

    test se zavrsava za 20 min u amb. izvadi se krv, testira se na odrasle crve i na larve. ako je test negativan odmah se posavetuj za preventivu, ja dajem prazimec d tablete na mesec dana, to znaci da tableta unisti larve, ako se desi u tom periodu da ih ujede zarazen komarac. neki vetovi daju injekciju ivermektina na mesec dana koja ima isto dejstvo.


    problem sa tom bolescu sada i sirenjem je sto svi komarci mogu da je prenesu, a ranije su je donosili samo oni koji nabauljaju iz toplijih krajeva.

    vazna napomena: redovna zastita protiv buva, krpelja, komaraca, u vidu ogrlica, spot on advantiksa ili frontlajna nije dovoljna tj potpuno sigurna.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 13:50

    Kolike su šanse da Sunčica to ima, s obzirom da je baš dosta pored reke? Psi, mačke i ostali - Page 34 1949538119
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 13:55

    nemoj da kukas unapred. odvedi je danas sutra i vidi kako stoje stvari. 

    ja cu sad da zovem ovog da cu mu dati novac da testira malu na crva, sumnjam da je to radio. ne smem da se vezem za bolesnog psa, upropasticu se...
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 13:58

    jbg, ne moze niko da proceni. psi koji non stop zive napolju i/ili blizu vode su izlozeniji pa budu negativni, a jedan od mojih koji zivi u stanu i gradskom betonu i retko ga vodim u prirode pune komaraca je imao.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 20:12

    pisao mi odgajivac:

    Pas je dobijao Ivogard sirup to je neka vrsta preventivne odbrane od srcanog crva odnosno larvi koje se sire ubodom komaraca.




    juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Psi, mačke i ostali - Page 34 1143415371  
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu 23 Jun - 23:00

    super, ali ipak testiraj je pliiiiz, nije mnogo novaca ni vremena, ne veruj odgajivacu ko prodavcu polovnih kola  Psi, mačke i ostali - Page 34 4101625831
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Thu 23 Jun - 23:32

    naravno, u ponedeljak cu je odvesti kod veta na temeljni pregled. 
    sad je jos samo ostalo da se zaljubimo na prvi pogled Psi, mačke i ostali - Page 34 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Fri 24 Jun - 19:11

    Darling, evo tekst za tebe

    http://www.vice.com/rs/read/kako-je-vasim-psima-kada-ih-vodite-na-proteste


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by darling Sat 25 Jun - 9:39

    hvala, al nece mi trebati do daljnjeg. ni ova me nije htela  Psi, mačke i ostali - Page 34 286371741 ne da nije htela da ide sa mnom, nego nije htela da mi pridje uopste, sat vremena sam bila strpljiva i nezna s njom i jok. cim je odgajivac otvorio vrata drugog dvorista, ona je smugnula i vise je nisam videla..
    al onda mi je pritrcalo jedno stene, muzjacic, bacio mi se pred noge, poceo da lupa repom po prasini, okrenuo mi stomacic i kad god sam stala s mazenjem, on je sapicom trazio jos jos jooos. i shvatila sam da je on brat one moje koja je umrla od stenecaka. a kad sam videla koliko je vitalan i zilav pas, palo mi je na pamet da nema sanse da je tu uopste bilo stenecaka, vec da je verovatnije da me je odgajivac slagao, da bi zenke prodao u inostranstvu. i bilo mi je zao.
    eto. nemoj sad neko slucajno da mi je pomenuo psa u naredna tri meseca. Psi, mačke i ostali - Page 34 1399639816

    inace danas je i ovo
    http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=13414&name=divan,-zlatni-skup-dodjite-na-zlatnu-zurku-posvecenu-zlatnim-retriverimafoto&tip=vesti#naslov

    al sam potrebnija na nedavimobeogradu.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bela maca Sat 25 Jun - 9:50

    Psi, mačke i ostali - Page 34 1949538119


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sat 25 Jun - 14:55

    nacemo ti nekog da usvojis, msm ako hoces.
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by hatama Sat 25 Jun - 14:59

    inace ako ima neko potrebe za usvajanjima, nije problem

    Psi, mačke i ostali - Page 34 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 17 May - 7:38