Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 10:01 pm

    Imam neku žensku decu čijim neformalnim obrazovanjem nisam zadovoljan, previše su se fokusirale na formalno obrazovanje.

    Trudim se da ih ubedim da pogledaju ponešto od pre njihovog vremena, ne mora da bude u tehnikoloru, ali jebi ga, podbacujem konstantno. Nisam autoritet, što je dobro uglavnom.

    Pokušavam da ih ubedim da pogledaju još ponešto, što odskače od raznih serija tipa office, middle, golbergovi itd, pa pogledaše žitije brajanovo, razne vudije alene, fargo, kojekakve koene, šta znam, nisam zadovoljan.

    Molim, kome nije teško da preporuči par filmova, osnovna svrha je da se prošire vidici, može da bude sveže, a i ne mora. Plašim se da sam začauren, inače ne bih pitao.

    Hvala ko god da.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Xexoxical Endarchy Tue Jul 17, 2018 10:07 pm

    za koji se uzrast traze preporuke ? sta im je kliknulo od toga sto si im ti preporucio, a sta inace vole ?


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 10:16 pm

    17/19

    ok je bilo i žitije brajanovo, big lebovski, vudi alen skoro uvek, milerovo raskršće

    ali ja bih i šta im nije na prvi pogled ok, ne znam kao će da reaguju na 2001 ili isijavanje, ali jbg moralo bi
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Sotir Tue Jul 17, 2018 10:18 pm

    Колико си издржао док си им објашњавао док ниси поменуо "који курац" и остало?
    Пошто овде углавном то обавиш још у првом реду поруке.
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 10:20 pm

    e ovako, moja sestra misli da pred decom ne treba se psuje

    ja mislim da je bolje da ne izlaze na ulicu nepripremljeni

    btw troluješ mi temu
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Sotir Tue Jul 17, 2018 10:23 pm

    Mr. Moonlight wrote:17/19

    ok je bilo i žitije brajanovo, big lebovski, vudi alen skoro uvek, milerovo raskršće

    ali ja bih i šta im nije na prvi pogled ok, ne znam kao će da reaguju na 2001 ili isijavanje, ali jbg moralo bi

    Полако, можда им је још рано за то.

    Попричај са њима, види шта их занима, који им се филм свидео.
    Можда више воле трилере од комедија.
    Филмови који се теби свиђају можда њима нису добри.

    Садашње генерације су навикле на куцкање телефоном, теже гледају дуге филмове.
    Почни са нечим лакшим да могу да се навикну.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 10:24 pm

    Ne znam šta inače vole (osim ovoga što si pomenuo - Office, Middle, itd). Mislim da je Frenk Kapra uvek dobra preporuka, ne znam koliko ti se uklapa u kurikulum... To su fimovi koji ne stare.

    Ako vole serije, možda da probaš da im uvališ nešto sa tog fronta. Wire možda? Ako im to nije previše hevi. Možda i stari Tvin piks. Linč je generalno fascinantan režiser, posebno za mlađe osobe koje nisu gledale ništa slično.

    Takođe mi padaju na pamet one Hjuzove tinejdž komedije, tipa Ferris Bueller's Day Off, Breakfast Club, itd. Od novijih Superbad, Adventureland, to su fini i pametni filmovi. Od serija možda My So-Called Life, to je fina priča o ženskom odrastanju. Pa onda možeš i prvi Back to the Future, Groundhog Day, i tako te filmove koji su pametniji nego što se na prvi pogled čini, odnosno koji ti uz komediju prodaju i nešto drugo.

    Ja sam tako neformalno obrazovao mog brata, ali sa muškom decom je tu lakše, bar meni. Rano sam ga navukao na Blejd ranera, Ejlien serijal, Star Wars, neke horor klasike, Karpentera pre svega, klasične vesterne, Prljavog Harija itd. Ne znam koliko bi njih to interesovalo, ali možda i bi.

    BTW, imaš jedan lep roman o neformalnom filmskom obrazovanju, koji sam baš nedavno pročitao. Meni se baš svideo. Mislim da bi mogao da bude zanimljiv i njima i tebi.

    https://dereta.rs/4bd7ae1e-6f16-4261-95b0-a82f941b575b/Filmski-klub.aspx#.W05NscJ9jIU

    Čitam sad prikaz, pa se setih da klasični Spilberg uvek dobro fercera (Empire of the Sun, npr), a setih se i Doručka kod Tifanija, pa imaš sa Odri i Sabrinu i Praznik u Rimu i još neke druge filmove koji bi njima mogli da budu zabavni (jer su devojčice! blah, kakve predrasude).


    Last edited by William Murderface on Tue Jul 17, 2018 10:27 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 10:25 pm

    pa zato i pitam, hvala

    ne pretendujem da sam pametan po ovom pitanju
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 10:35 pm

    Pa nema tu neke univerzalne pameti, zavisi šta ih interesuje. Ako ti nešto vredi, ja bih pre Shining-a prvo probao sa nekom drugom adaptacijom Kinga, npr Kapenterovom Kristinom, De Palminom Keri (mislim da bi im to bilo interesantno), možda i nekim od ovih novijih, tipa The Mist.

    Šesto čulo je film koji uvek pali, zbog dobrog tvista.

    Sad mi padoše na pamet i one Kertisove komedije (uglavnom sa Hju Grantom) - Notting Hill, Four Weddings, About Time. To su isto pametniji filmovi nego što se na prvi pogled čine.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by паће Tue Jul 17, 2018 10:39 pm

    Ако је легао Брајан, онда што да не и Инспектор Клузо?

    И, касмокод Линча, Дина. Макар је дизајн опичен, ако и не пропрате радњу (а и тешко је мало, ко није читао).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 10:43 pm

    Meni je Kluzo bio urnebesan kad sam bio klinac, ali mislim da su one to već malo prerasle. Malo ga je pregazilo vreme.

    Uh, zaboravih predlog - Donnie Darko! To je film baš za njihov uzrast, a može fino da im razvije interesovanje ka fantastici.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 10:49 pm

    nesto tipa 70-te? klasici tipa godfather ili mean streats?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Filipenko Tue Jul 17, 2018 10:50 pm

    William Murderface wrote:Uh, zaboravih predlog - Jonni Darko! To je film baš za njihov uzrast, a može fino da im razvije interesovanje ka fantastici.



    Uh! Impozantan opus, moram priznati.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 10:55 pm

    bruno sulak wrote:nesto tipa 70-te? klasici tipa godfather ili mean streats?


    E, pa da. Sa novim Holivudom je teško pogrešiti, to su po pravilu maksimalno gledljivi filmovi, a zapravo su toliko ugrađeni u savremeni hoivudski filmski jezik da se i ne prepoznaju kao nešto iz drugog vremena.

    Uuu, Munlajte, a što im ne pustiš Kill Bill 1&2? To će ih oduvati. Film kao takav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 10:59 pm

    Dobra stvar sa Tarantinom, a posebno sa Kill Bill je što je to zapravo šetnja kroz istoriju žanrovskog filma - ima vestern, ima samurajski, ima tex-mex, ima kung-fu, ima manga, ima aaa sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by bela maca Tue Jul 17, 2018 11:10 pm

    Meni su u tom periodu bili zanimljivi fight club, v for vendetta, gordost i predrasude, velika očekivanja


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by disident Tue Jul 17, 2018 11:18 pm

    Ne mozes protiv biologije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 11:20 pm

    filipenko koristan kao terminalni kancer, ali šta je tu novo
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by bela maca Tue Jul 17, 2018 11:27 pm

    disident wrote:Ne mozes protiv biologije
    ni protiv odgoja jbg


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by ontheotherhand Tue Jul 17, 2018 11:31 pm

    In This Corner of the World (2016)

    https://www.imdb.com/title/tt4769824/?ref_=ttpl_pl_tt


    plus Studio Ghibli?
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Tue Jul 17, 2018 11:33 pm

    Mr. Moonlight wrote:17/19

    ok je bilo i žitije brajanovo, big lebovski, vudi alen skoro uvek, milerovo raskršće

    ali ja bih i šta im nije na prvi pogled ok, ne znam kao će da reaguju na 2001 ili isijavanje, ali jbg moralo bi

    Big lebovski, odakle ti ideja da žene to žele da gledaju? Klasični muški film.
    Koji će im kurac to u životu?
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Tue Jul 17, 2018 11:36 pm

    William Murderface wrote:Dobra stvar sa Tarantinom, a posebno sa Kill Bill je što je to zapravo šetnja kroz istoriju žanrovskog filma - ima vestern, ima samurajski, ima tex-mex, ima kung-fu, ima manga, ima aaa sve.

    Ima sve ako si gledao sve to svojevremeno pa te rajca ta nostalgija.
    Ako nisi, onda je to pucanj u poluprazno.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Filipenko Tue Jul 17, 2018 11:39 pm

    Mr. Moonlight wrote:filipenko koristan kao terminalni kancer, ali šta je tu novo


    Ah, tako mi i treba kad širim vidike mladima... Budite ljudi iako ste srbi i ostali 2952840586
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 11:41 pm

    Pa Fight Club je najmuškiji mogući film, ako to uopšte išta značu.

    V for Vendetta meni bio bzvz, ali ove ekranizacije Džejn Ostin su odlične. To bi bilo super za klinke u tim godinama. Emma sa Gvinet Paltrou je super takođe.

    Što me podseti na Clueless, to bi im bilo super, siguran sam. Ima još tih rimejkova klasika, npr Ten Things I hate about you, meni je to bio super film.



    E da, Mean Girls, obavezno. Freaky Friday sa Lindzi Lohan i Džejmi Li Kertis, takođe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 11:42 pm

    Utvara wrote:
    William Murderface wrote:Dobra stvar sa Tarantinom, a posebno sa Kill Bill je što je to zapravo šetnja kroz istoriju žanrovskog filma - ima vestern, ima samurajski, ima tex-mex, ima kung-fu, ima manga, ima aaa sve.

    Ima sve ako si gledao sve to svojevremeno pa te rajca ta nostalgija.
    Ako nisi, onda je to pucanj u poluprazno.


    Pa nije stvar u rajcanju, to ti je crash course iz filmskog jezika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:08 pm