Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Oct 28, 2014 6:35 pm

    Dobar dan, ja se neću mnogo širiti po forumu, ali moram da imam negde da kukam kad mi se pas razboli ili kad umislim da se razbolela.

    Za početak, evo vam jedna Sunčicina slika kad je bila mala, jer svaki forum je lepši sa slikama mačića i kučića.

    Psi, mačke i ostali 1609754_10203563828710270_8844904096080551349_n
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Tue Oct 28, 2014 8:07 pm

    meni je lobelija danas imala proliv i malo je bljucnula. pije vode i igra se tako da kapiram da je samo pojela nesto sto joj ne prija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Tue Oct 28, 2014 8:30 pm

    sejlor wrote:Dobar dan, ja se neću mnogo širiti po forumu, ali moram da imam negde da kukam kad mi se pas razboli ili kad umislim da se razbolela.

    Za početak, evo vam jedna Sunčicina slika kad je bila mala, jer svaki forum je lepši sa slikama mačića i kučića.

    Psi, mačke i ostali 1609754_10203563828710270_8844904096080551349_n

    Mala? Pa gle kolka joj je gloova!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Oct 28, 2014 9:07 pm

    To je zato što je pametna!

    Želimo Lobeliji brzo ozdravljenje!
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Tue Oct 28, 2014 9:31 pm

    hvala!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Tue Oct 28, 2014 11:44 pm

    nije nista problematicno kada pas povrati i na svakih 5-10 dana u proseku, sve dok je ostalo ok. dosta pasa ima slabiji ili jaci gastritis, zato sto zderu ko ale, retko sazvacu ko svet, veci deo hrane gutaju, pa nema tog inicijalnog varenja koje pocinje u ustima, tako da i ne moraju nesto dodatno pojesti da bi povremeno bacali pegle. nis se ne sekiraj. mojih dvojica recimo ponekad povrate pola granula koje su zgutali, a koje izgledaju netaknute, samo progutane. bigl povrati i cim mu dam dva biskroka dnevno npr, ili neke slicne grickalice, da ne pricam kad pozdere sa ulice neko govance. proliv slicno tako, zapravo, proliv se mislim racuna kao kod coveka, oficijalno ga imas tek kad je pet ili vise puta ista stolica, da ne kazem zitko tecna Psi, mačke i ostali 1399639816

    dusan pije vodu scesme likeaboss, a druga dva bizgova ne znaju, pa lizu sa betona.

    Psi, mačke i ostali Copqre12


    btw, dve najlepse boje jednobojnih pasa su mi cokoladna kao u suncice, i siva kao u vajmaraca
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Wed Oct 29, 2014 12:34 am

    Ja sam mislio da ova tema služi da se kače slatke slike, i doš'o malo da se opustim uz slike slatkih čupavih stvorenja, kad ono - govanca, povraćke i prolivi.

    😢


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Oct 29, 2014 1:23 am

    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Wed Oct 29, 2014 1:37 am

    :lol:

    E, tako!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Oct 29, 2014 1:18 pm

    Psi, mačke i ostali 10480224_858687740838776_3380885404404945739_n

    U D O M I T E
    M A K S A !

    Maks je sada u privremenom smeštaju. Vrlo mlad, zdrav i dobar pas. Sterilisan je, vakcinisan i čipovan. Čeka svoj pravi dom.

    eto da prenesem. inace je maks jedan od najumiljatijih i pitomijih pasa koje sam imao prilike videti. landarao je po brdu i naokolo tako da ima i taj simpa street smarts. ima oko dve godine i zaista mu je potrebna prilika. vec je imao gazdu koji ga je ostavio vezanog ispred maksija u pozeskoj i otisao za nemacku. dakle i naviknut je na kucu, umiljat i dobro se slaze sa drugim psima. macke ipak malo ganja i ne da na sebe.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu Oct 30, 2014 10:37 am

    Sunčica mi napravila dva sranja u toku pola dana. Prvo, juče se vraćam s posla i zatičem iskidan mebl na kauču. To je inače jedini komad nameštaja za koji mi je gazdarica rekla da ga čuvam kao oči u glavi jer je navodno megaskup. Zabolela me glava kad sam otišla u prodavnicu mebla da pitam kako se kreću cene. I, drugo, jutros se vratile Sunčica i ja iz šetnje, ja je ostavila i sišla dole do radnje, a kad sam se vratila, za 3 minuta bukvalno, ceo stan smrdi na govno. Sve sam pretražila, nigde nema govneta, pregledala sunčicu, nije se uvaljala, samo sam na jednom mestu na podu našla neku mrlju koja mi je bila sumnjiva. Zaključila sam da je pas-debil donela govno u ustima i onda ga tu jela. Morala sam za svaki slučaj da je okupam i naravno oribala ceo pod. Sad se brinem da će se prehladiti, pošto nije bila sasvim suva kad sam ja otišla na posao.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu Oct 30, 2014 2:21 pm

    Pubertetsko ludilo + separativna anksioznost u punom sjaju, kidanje, koprofagovka radovi. Moj najmladji ima oko godinu i po, u jednom mom radnom danu je usitnio u komade frotir sa gumom za krevet koji zategnem preko troseda, i onu presvlaku sto prodaju u istpoint radnjama, a koju stavim preko frotira, do tada nije pipao mesecima.

    Nekoliko resenja postoji:
    - da je toliko izmoris pre nego sto ce duze ostati sama, tako da kunja i ne divlja (tesko, skoro nemoguce)
    - da je vodis na posao
    - da je izolujes u deo sobe ili stana gde nece moci nista da unisti (tesko izvodljivo realno, pregrada, predsoblje, terasa i sl eventualno)
    - da joj kupis neku vecu susenu kosku (svinjske vakumski pakovane, u pet shopovima) koju ako nije prealava moze glodati satima
    - da joj das neki lek ako kidanje eskalira (krajnja opcija, calmex neki ima na biljnoj bazi)
    - da zabodes neku krparu preko mebla, koja manje vredi.

    - koprofagija je redovna pojava kod mladih, ali moras pratiti sta radi i odmah je terati cim vidis da uopste prilazi tudjim govnima, tako se fasuju gliste/crvi/virusi na kraju krajeva.


    Sto je aktivnija i sto je vise umaras, manje ce biti sklona sranjima, to je sustina manje vise.

    PS: U NS u Kisackoj kod raskrsnice sa Jase Tomica imas Aleksej stofove, dosta su povoljni.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu Oct 30, 2014 2:41 pm

    Hvala na detaljnom odgovoru! Sad sam bila da je izvedem i imala je proliv. :(

    Što se tiče saveta:

    1) To se trudim, jutarnja šetnja traje 40-45 min, od toga bar 20 min jurca puštena. Očigledno nedovoljno.
    2) Ne mogu.
    3) Ovo sam sad počela da radim. Zatvaram je u spavaću sobu. To je povelika soba, ima stvari u njoj, ali ništa vredno.
    4) Ima uvek one obične koske, veštačke, plus nekoliko igračaka. Probaću jednom tu kosku o kojoj pričaš.
    5) Probaću i ovo ako ništa drugo ne upali.
    6) Ne vredi, uspe da svuče uvek.

    Šetamo 2 sata dnevno, od čega je puštena nešto manje od sata. Meni obaveze ne dozvoljavaju više, ovo je do sad bilo OK.

    Hvala i za mebl savet, ali mora gazdarica da ide sa mnom da izabere, tako da NS otpada. :(
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Thu Oct 30, 2014 3:36 pm

    kod mojih je sve ovo proslo od pocetka druge godine. samo lobelija ne moze da prestane da zdere napolju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Mon Nov 03, 2014 5:38 pm

    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Nov 05, 2014 3:07 pm

    Evo vam 1 Sunčica skejterka.

    Psi, mačke i ostali 10445510_10203621089301749_6184871061276622769_n
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Nov 05, 2014 7:16 pm

    vodi je na liman u skejt park bounce

    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu Nov 06, 2014 9:27 pm

    riot dogs




    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Fri Nov 14, 2014 3:48 pm

    Getting grey together (15 years)

    Psi, mačke i ostali 4101625831


    Psi, mačke i ostali 10628318_757815374297640_8287397213462619316_n
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Margit Savović Thu Nov 20, 2014 7:18 pm

    http://www.explosion.com/64382/the-cutest-thing-youll-see-today-22-kids-and-their-big-dogs/

    Psi, mačke i ostali 3826186726 Psi, mačke i ostali 3826186726 Psi, mačke i ostali 3826186726
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Thu Nov 20, 2014 9:46 pm

    Kadbi im'o dete, nabavio bih mu/joj strahovuka.
    avatar

    Posts : 11
    Join date : 2012-02-10

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Olgica Bondžulić Sun Nov 23, 2014 12:51 am

    Psi, mačke i ostali Img20141122230907
    Samo da se prijavim i ovde.
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Sun Nov 23, 2014 8:35 am

    Jaaooo! Kakav penasti oblak!
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Wed Dec 03, 2014 1:38 pm

    ajmo mackarke i mackari. idu maskenbali i praznici

    https://www.etsy.com/ca/listing/194722699/viking-helmet-for-cats-viking-cat-hat


    Spoiler:
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Fri Dec 05, 2014 2:40 pm

    not mine

    Psi, mačke i ostali 1456640_806915302706690_5929546158496218384_n

    Psi, mačke i ostali Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 1:36 pm