Psi, mačke i ostali

Rahel

Psi, mačke i ostali - Page 40 Empty Re: Psi, mačke i ostali

Post by Rahel on Sat Mar 11, 2017 5:57 pm

Fuj, gadovi jedni  Psi, mačke i ostali - Page 40 3826186726 
Ovo jedno ima čarapice na zadnjim šapicama. Šećeri mali.
Uživajte Psi, mačke i ostali - Page 40 1143415371

_____
Izgubila sam se.
Idem da se tražim.
Ako dođem pre nego što se vratim,
recite mi da sačekam.
Filipenko

Post by Filipenko on Sat Mar 11, 2017 6:21 pm

Što jednom nesrećnom štenetu gazi jaja?
Filipenko

Post by Filipenko on Tue Mar 14, 2017 7:59 pm

Psi, mačke i ostali - Page 40 001fbcccb445463e7ef4472063e51d9b
Guest

Post by Guest on Thu Mar 16, 2017 9:24 pm

Psi, mačke i ostali - Page 40 17203155_633410216866530_6081508550067222453_n
паће

Post by паће on Thu Mar 16, 2017 9:49 pm

"They" as in "all of them, to the last one".

_____
  ja ovde pričam da li je plavo brže od kiselog i da li je tesno žuće od hladnog.
 not censored, just edited for content.
lalinea

Post by lalinea on Sun Mar 19, 2017 1:45 pm

Imam vrlo hearbreaking problem, ne znam d ali neko od vas multiplih mackara ima neke reci nade i utehe...
Pre par nedelja uzela sam jos jednu macku, Kira, isto Sibirska zenka, samo par meseci starija od Mish. A ocigledno i mnogo hrabrija i dominantnija od Mish, koja izgleda nema pojma kako da se nosi sa time. Naime, kad god ih pustim u istu sobu, patern je uvek isti: Kira vidi Mish i (ako je sita i srecna) dodje da se pozdravi sa opusteno podignutim repom (dakle ne preteci stav, nego onaj macji oh-hey-hello rep u vis), njusne je i okrene se i ode. Na sta Mish napravi neku preplaseno pretecu pozu sa uskim ocima, usima na dole etc. Onda se Kira zabvalja okolo a Mish sedi u jednom mestu i gleda je pomno. ako ova krene ka njoj ona opet taj ne bas prijateljski stav. Nakon 10tak minuta Kira krece da pokusava da juri Mish na sta ova obicno krene da bezi i tu ceo problem postaje daleko agresivnije prirode. Kira onda krene da bude bas agresivna, sa frktanjem i (mozda) kandzama, Mish se sakrije negde, onda ako proba da izadje da jede ili ide u litter box Kira cim je cuje da suska krece u jurnjavu, na sta se ova opet sakrije i tako, ako nisu razdvojene, provodi sve vreme sakrivena...

Jel ima sanse da se njih dve nekako sloze i sta da radim da do toga dodje? Psi, mačke i ostali - Page 40 4135669698 vec sam pocela da trazim novi dom za Kiru, ali on aje tako affectionate i umiljata, bas mi se ne razdvaja od nje.

Kira:
Psi, mačke i ostali - Page 40 Screen10

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.
паће

Post by паће on Sun Mar 19, 2017 3:31 pm

Мојих 10 су 1 сибирска династија, има и инцеста ту и тамо, и напољу су па покривају и суседних нколико авлија, кровова и тавана. Два старија мачора (онај Далтон и двогодишњи Угурсуз) су праве мегданџије, ал' то се све одвија негде по авлијама, видимо само кад дођу да лижу ране.

У стану... немам појма. Удоми једну.

_____
  ja ovde pričam da li je plavo brže od kiselog i da li je tesno žuće od hladnog.
 not censored, just edited for content.
bela maca

Post by bela maca on Sun Mar 19, 2017 3:37 pm

moje se isto često fajtaju, i bela stalno deluje uplašeno mada šiba i ona crnu bez pardona. nikad se nisu volele i sumnjam da će se to ikad promeniti, ali ne bih se odrekla ni jedne. Mislim, ili se ignorišu ili se tuku. Al šta ću im ja.
Jedino ne znam šta ću kad krenem za Kinu, ne mogu da ih nosim a neće me biti makar godinu, ako ne i dve. Ne znam ko bi ih uzeo na godinu dana a posle vratio.

_____
iambic pentameter is my bitch!
lalinea

Post by lalinea on Sun Mar 19, 2017 3:40 pm

ne znam ovo je prilicno jednostrano, Mish niti jede, niti koristi litter box, niti se igra kad nisu razdvojene... plasi me da takvo stanje postane trajno, verovatno ce se i razboleti od stresa.

druga bi prica bila da se ignorisu, ali nije to slucaj.

_____
William Murderface

Post by William Murderface on Sun Mar 19, 2017 3:51 pm

Imamo sličan problem, nemam pametan savet. Ako živiš u studio apartment, nemam rešenje. Ako imaš više soba, privremeno rešenje je da ih držiš u odvojenim sobama.

Mi isto imamo dva komada, mačora i mačkicu. Njega smo usvojili kad je bio baš mali, i on je prilično pitom, lenština koja se uglavnom izležava po kući. Nju smo usvojili kad je bila malo starija, i ona povremeno ume da bude baš agresivna. Jedno vreme su živeli bez većih trzvica, dok je ona bila baš mala. Pofajtaju se povremeno, ali ne ozbiljno, i sve je bilo uglavnom okej. Onda su jdenom prilikom ušli u baš ozbiljan fajt, našao sam trag krvi u stanu, mačak je bio ozbiljno povređen. I posle toga je on bio toliko prepadnut da nije smeo da izađe iz sobe, a ako bismo nju pustili u sobu, počinje frktanje.

To je bilo pre godinu dana i držali smo ih u odvojenim sobama o tada. Onda je pre par meseci, ona naučila da otvara njegova vrata, da mu ulazi u sobu, i šetka se. U početku su bili nepoverljivi, ali se se vremenom navikli jedno na drugo, on je počeo da izlazi iz sobe i izgledalo je da su se stvari vratile u normali, čak su se i igrali. I onda pre nedelju dana, ona se probudi (izgleda je nešto ružno sanjala) i iz čista mira ga napadne ispuštajući neke ludačke zvuke, Onda se potuku istog dana još jednom, vrlo krvnički, i sad su opet razdvojeni. BTW, on je duplo već od nje.

Lepša polovica je konsultovala veterinara i ovaj joj kaže da je ona izgleda dominantno agresivna i anksiozna i sad tražimo da kupimo neku hranu koja ima i neki lek za smirenje, ali za sada nismo uspeli da nađemo. Tebi sigurno ne bi bio problem da nađeš, pa probaj s tim. Takođe, moraćeš da ih sterilišeš, inače nema pomoći.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Mar 19, 2017 3:57 pm

ja ne znam macke, ali frendica koja je imala jezivo agresivnu zenku i zivela u ranama od ujeda i grebanja, nakon sto je dovela mladog muzjaka u kuci stvorila zenbudizam atmosferu, samo se lizu i ljube non stop, a od agresije ove zemske prema bilo kome vise ni govora.
lalinea

Post by lalinea on Sun Mar 19, 2017 10:06 pm

pa da, treba da uzmem trecu macku, macora, i da se i oficijalno kvalifikujem za crazy zat lady...

Viljeme, jednosoban je stan, tako da ih drzim razdvojene. toliko mi se ne razdvaja od ove nove da sam pocela da imam fantazije kako cu da ih drzim razdvojene zauvek lol.
Problem je sto ne mislim da je Kira nesto vanserijski agresivna. ona lepo krene sa Mish nakon svakog perioda razdvajanja. ali Mish je sad vec uhvatila veliki strah i ponasa se defanzivno/preteci svaki put kad je ova druga tu. i tako kad vec imas tu drugu macu koja 15min netremice prati svaki tvoj pokret, Kira resi da krene da je juri...
Kolega sa posla ima macor ai ponudio se da proba da vidi da li bi Kira i njegov macor mogli da zive zajedno, jer su i oni razmisljali da uzmu jos jednu macku, po mogucstvu zenku. Macor je, po njegovom opisu, assertive i agresivan, tako da kontam da bi dinamika bila drugacija nego izmedju Kire i Misha....

_____
Guest

Post by Guest on Sun Mar 19, 2017 10:15 pm

Drzi ih razdvojene ali ostavi vrata odskrinuta da mogu da budu u kontaktu bez mogucnosti povrede, da se njuskaju. Nece ni pokusavati da se tuku kroz poluotvorena vrata jer obe znaju da su apsolutno bezbedne, one su u spirali straha a ovaj postupak narusava tu spiralu i dovodi do ponasanja koje se moze nagraditi. A macke razumeju samo nagradu. Kontakt bez neprijateljstva nagradi poslasticom. Ako macka rezi, nemoj je maziti da je smiris, to je samo provocira. 

Cak i macke koje su fizicki povredile jedna drugu obicno (ali ne uvek) mogu da dosegnu ekvilibrijum odnosa, ali potreban je trud.
lalinea

Post by lalinea on Sun Mar 19, 2017 10:52 pm

da, to sto kazes za spiralu straha bas ima smisla...

_____
lalinea

Post by lalinea on Mon Mar 20, 2017 1:15 am

Vaso, predlog sproveden u delo. Kira vec pokusava da provali mehanizam:

Psi, mačke i ostali - Page 40 20170310

_____
Guest

Post by Guest on Mon Mar 20, 2017 1:17 am

A Mish radoznalo gleda. Obe su svesne druge macke. Dobro mi ovo izgleda. Samo strpljivo, sve ce biti OK.

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=1026

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 25, 2019 12:23 am