Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by disident Tue Jul 17, 2018 11:44 pm

    Btw ovi macini filmovi su me podsetili na bivsu i njen izbor za gledanja, istih godina, tako da ima tu necega . Mada mi vise lici da su slicne po stavovima nego da sam


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    bela maca

    Posts : 11017
    Join date : 2014-10-28

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by bela maca Tue Jul 17, 2018 11:47 pm

    e i hard candy mi bio kul, kad smo kod biologije


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Tue Jul 17, 2018 11:53 pm

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 3579118792

    Uh, ne znam da li je to film za mlade devojke, makar i bio o mladoj devojci.

    Ali zato Juno...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Летећи Полип Tue Jul 17, 2018 11:55 pm

    Eh, da si ko čovek napravio sinove, sad bi mogao sa njima da gledaš Kuma, Dolare, Ramba...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 11:55 pm

    Clue im se svideo, ali ja ne želim da gledaju filmove da bi im se svideli, nego da im otvore mogućnost da im se sutra svidi neki film. Meni je npr bio super film Harvey, a nije bio ni muški film ni film mog vremena ni film koji mi pripada po bilo kom kriterijumu, hoću da polako steknu mogućnost da film gledaju bez obzira na to koliko je ispoliran čudima moderne tehnologije. Pokušao sam da gledamo Rubljova, nije prošlo toliko loše.
    btw neko je napisao da je lebowski muški film, ako, zato postoje forumi
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 11:56 pm

    Летећи Полип wrote:Eh, da si ko čovek napravio sinove, sad bi mogao sa njima da gledaš Kuma, Dolare, Ramba...

    samo budala pravi sebi konkurenciju
    Anonymous
    Guest

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Guest Tue Jul 17, 2018 11:57 pm

    i uopšte me ne zanima koji bi se film svideo mlađanim devojkama, nego koji bi bilo dobro da vide
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Wed Jul 18, 2018 12:06 am

    Mr. Moonlight wrote:Clue im se svideo, ali ja ne želim da gledaju filmove da bi im se svideli, nego da im otvore mogućnost da im se sutra svidi neki film. Meni je npr bio super film Harvey, a nije bio ni muški film ni film mog vremena ni film koji mi pripada po bilo kom kriterijumu, hoću da polako steknu mogućnost da film gledaju bez obzira na to koliko je ispoliran čudima moderne tehnologije. Pokušao sam da gledamo Rubljova, nije prošlo toliko loše.
    btw neko je napisao da je lebowski muški film, ako, zato postoje forumi


    Naravno, razumem, ali mislim da je poenta u tome da nauče da gledaju filmove. Ne mora odmah na Rubljova (mada je svakako lepo što im se svideo). Neka nauče kako se gledaju filmovi, pa će onda lagano same izgraditi sopstveni kanon. Hoću reći, kao i sa lektirom, manje je bitno da se deci da neki skup velikih romana (ili velikih filmova) koji se moraju pogledati, bitnije je da ih uvučeš u uživanje u filmu, a one će se posle same obrazovati i popunjavati rupe, ako smatraju da treba.

    Harvi je super film, i Doni Darko može da bude dobar uvod, jer je on dobrim delom upravo rif na Harvija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Летећи Полип Wed Jul 18, 2018 12:13 am

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 B0ba2866cd849e7dff38cf81208fce87

    Ovaj je meni jako lep npr. Nadahnuo me da posle odem na Adu da se prošetam. To bi bila neka moja preporuka.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Wed Jul 18, 2018 12:15 am

    Mr. Moonlight wrote:i uopšte me ne zanima koji bi se film svideo mlađanim devojkama, nego koji bi bilo dobro da vide


    Pa zar ne bi bilo najbolje oba? I da im se svidi i da je dobro da ga vide?

    Mislim, svaki filmski kanon je bar delimično ličan (u mom, npr, nema Građanina Kejna, ali ima Blejd Ranera, u drugima je svakako drugačije). Nije to lektira (a ni lektira ne bi trebalo da bude lektira, kako je danas koncipirana). Ne treba da im namećeš svoj kanon, nego priliku da one naprave svoj.

    Kako je ono rekao onaj urednik BBC-ja:


    Ljudima treba dati ono što mislimo da treba da vole i što će vremenom zavoleti; najbolji način da javnosti damo ono što ona želi jeste da odbacimo eksplicitnu politiku davanja javnosti onoga što ona želi  i pnudimo joj nešto malo bolje od onoga što ona sada misli da voli.

    Mislim da je to najbolji pristup. Ako vole Office, daj Vudi Alena i Pajtonovce. Ako vole Middle, daj im Juno. Ako vole Godbergove, daj im Back to the Future. Na prvi pogled, to je to, ali zapravo je i nešto više.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Wed Jul 18, 2018 12:24 am

    Mr. Moonlight wrote:i uopšte me ne zanima koji bi se film svideo mlađanim devojkama, nego koji bi bilo dobro da vide

    Pa bilo bi dobro da upišu režiju na FDU onda...
    Za ovu rabotu koju ti hoćeš, tj. za ispiranje mladih mozgova, javi se najbolje @bruno sulak, on ti je ekspert za filozofiju filma i za ispiranje mozga. One je na PPP srao do besvesti, svađao se i polemisao sa svima o filmu kao takvom, a ovde ćuti. Čuva mir u kući!

    Od filmova koje bi bilo dobro da vide ( vadim iz malog mozga spisak sa FDU, ortak je završio):

    #1 Rođenje nacije (1915). Prvi dugometražni film od 190 minuta, film koji je stvorio koncept komercijalnog filma u neku ruku. Hrabri vitezovi Kju Kluks Klana se bore protiv građanističkih degenerika sa severa.
    Nisam gledao, anahrono i dosadno. Obavezna lektira za bilo kog filmofila, mora gledati ili se ne smatra za znalca.

    #2 Oklopnjača potemkin (1925) i scena sa stepenicama u Odesi. Rođenje moderne režije. Kontrastirati to sa jednostavnom režijom u Rođenje nacije i prethodnim filmovima.

    #3 Soy Cuba (1964). Suludi kadrovi suludih Rusa, snimano sa nekim filterima, sa neverovatnim zajebancijama, podmorničkom opremom i nekim periskopima.
    Naivna priča, ali neverovatno napredna kamera, avangarda čak i za današnje vreme.

    #4 Shining, ali reče da su to gledale. Vrhunska režija, građenje strave, strašno vizuelan film, odlična gluma, itd. Nije ga uopšte načeo zub vremena.

    #5 Terens Malik - Days of Heaven. Pobedio u Kanu, dobio nekog Oskara, u Americi proglašen za kulturno značajan film. Bolesni perfekcionizam Terensa Malika - ceo film je sniman u tzv. golden hour-u, dakle pola sata u 5 ujutru i pola sata u 7 popodne kada sunce zalazi i kada nema senki.
    + honorable mention može bilo šta od Terensa Malika. Svi filmovi su mu dugački, dosadni, kontemplativni i vizelno vrhunski.

    #6 Dokumentarci - Verner Hercog. Izabrati temu po želji, čovek je snimio 30 dokumentaraca o svemu i svačemu. Vrhunac koncepta režiranog dokumetarca koji je stvarniji od stvarnosti.

    Mogao bih da pronadjem ovaj spisak, ali otprilike ima tu svega, ima i komercijale i umetničarenja, oko 20tak filmova koji su značajni sa strane filmskog zanata.


    @murderfejs
    - Tačno tako. Treba se čuvati filma kao lektire. Ume to umetičarenje da bude tragično dosadno, pretenciozno, nabija na nos. Snimanje filma je i moralna stvar

    Ja nemam živaca recimo da gledam te francuze. Godar, Mievil, ništa od toga nisam gledao. Preterano mi.
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by beatakeshi Wed Jul 18, 2018 12:29 am

    Ja bih probao sa kasnim Bunjuelom - Diskretni šarm buržoazije ili Fantom slobode, neki Mencl, Godar sa Anom Karinom, Trifo o Antoanu Doanelu...

    sad vidim Soy Cuba, slažem se, ali možda i Lete ždralovi.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Filipenko Wed Jul 18, 2018 12:33 am

    Treba videti Odiseju 2001, Blejdranera, Dr Živaga, Matriksa, Pad rimskog carstva, Let iznad kukavičjeg gnezda, sve od Mela Gibsona, Paklenu pomorandžu, Terminatore, Dobar los zao, Das Boot, No country for old men...ja bih tu dodao i neke sovjetske klasike, ali jbg. Samo bih izbegavao Tarantina, to je đubre neopevano šta taj lik pravi, posrao bih se sebi u supu pre nego što bih ikada više pogledao ijedan tupavi film tog bezveznjaka.

    Jebem li ga, zajebano je kada valja koristiti filmove za usađivanje ideja i širenje vidika.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Wed Jul 18, 2018 12:34 am

    Hahaha, pa recimo ja nikad nikog ne bih uvlačio u filmofiliju na taj način. Jbt, ni pet ni šes nego odma Terens Malik, Ejzenštajn i Hercog. Ko je postao filmofil gledajući Malika, Ejzenštajna i Hercoga nek se sam javi il nek zauvek ćuti.

    Pisao je lepo ostap nedavno o tome kako postoje filmovi koji ti izgrade predstavu o tome šta je to film, i to je delom i generacijska stvar, pa je pomenuo da su to njemu bio Manov Thief (eto otkud fascinacija Drajvom Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 2849097393 ) i Šrederov Light Sleeper. Slično je i sa mnom, a verujem i sa svima drugima.

    Filmofil postaješ jer je film bekstvo u neku drugu stvarnost, jer pobegneš iz škole u bioskop i gledaš šta god se daje, jer ostaneš budan da ponoći da gledaš strašan film za koji ti roditelji kažu da nije za tvoj uzrast (Rozmerina beba u mom slučaju), jer ti bude mnogo kul kad Istvud kaže "Go ahead, make my day", jer se zaljubiš u neku glumicu ili glumca, itd. Ukratko, jer počneš da otkrivaš nešto što ti je zabavno i prijatno i uzbudljivo i neobično.

    Ali ne tako što ti neko da spisak must watch filmova i onda te tera da ih gledaš, for fuck's sake. To je pouzdan način da mladoj osobi ogadiš i film i sve ostalo.


    Last edited by William Murderface on Wed Jul 18, 2018 12:37 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by паће Wed Jul 18, 2018 12:36 am

    Сад ми паде на ум Енки Билал, опичен а визуелно баш занимљив.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Wed Jul 18, 2018 12:40 am

    William Murderface wrote:Hahaha, pa recimo ja nikad nikog ne bih uvlačio u filmofiliju na taj način. Jbt, ni pet ni šes nego odma Terens Malik, Ejzenštajn i Hercog. Ko je postao filmofil gledajući Malika, Ejzenštajna i Hercoga nek se sam javi il nek zauvek ćuti.

    Pisao je lepo ostap nedavno o tome kako postoje filmovi koji ti izgrade predstavu o tome šta je to film, i to je delom i generacijska stvar, pa je pomenuo da su to njemu bio Manov Thief (eto otkud fascinacija Drajvom Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 2849097393 ) i Šrederov Light Sleeper. Slično je i sa mnom, a verujem i sa svima drugima.

    Filmofil postaješ jer je film bekstvo u neku drugu stvarnost, jer pobegneš iz škole u bioskop i gledaš šta god se daje, jer ostaneš budan da ponoći da gledaš strašan film za koji ti roditelji kažu da nije za tvoj uzrast (Rozmerina beba u mom slučaju), jer ti bude mnogo kul kad Istvud kaže "Go ahead, make my day", jer se zaljubiš u neku glumicu ili glumca, itd. Ukratko, jer počneš da otkrivaš nešto što ti je zabavno i prijatno i uzbudljivo i neobično.

    Ali ne tako što ti neko da spisak must watch filmova i onda te tera da ih gledaš, for fuck's sake. To je pouzdan način da mladoj osobi ogadiš i film i sve ostalo.

    Tako sam se odučio od filma. Uzeo da gledam must watch-eve i jednostavno prestao da gledam filmove negde oko 2012. Never looked back since.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Erős Pista Wed Jul 18, 2018 12:44 am

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by uskok i ajduk Wed Jul 18, 2018 12:44 am

    Mr. Moonlight wrote:nego koji bi bilo dobro da vide






    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Wed Jul 18, 2018 12:47 am

    Poslednjih 5 filmova koje sam gledao:
    Guardians of the Galaxy 1
    Guardians of the Galaxy 2
    Onaj sa onim čarobnjakom, Dr. Strange
    Avengers age of Ultron
    Ant-Man (2015)

    Za gledanje:
    novi avendžersi
    novi čovek mrav i žena osa kad izađe blurej "na trafici"

    Večeras sam uzeo da gledam Soldier (1998), podstako me je malo Leteći Polip. Reko', ajde da gledam malo klasike filmskog stvaralaštva, dajmo šansu zaboravljenim kulturnim klasicima.

    Kakva filmčina! Prštanje! Tuča! Romantični trougao! Zla imperija! Iskopao oko liku!

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Sand%2Bstorm
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Летећи Полип Wed Jul 18, 2018 12:59 am

    Utvara wrote:


    @murderfejs
    - Tačno tako. Treba se čuvati filma kao lektire. Ume to umetičarenje da bude tragično dosadno, pretenciozno, nabija na nos. Snimanje filma je i moralna stvar

    Ja nemam živaca recimo da gledam te francuze. Godar, Mievil, ništa od toga nisam gledao. Preterano mi.


    Pa dobro, neko sa 18-19 godina (a i odrasle osobe uopšte) već može da ukapira pristupačnije art house reditelje. Džarmuša, Linča, Kjubrika, Melvila itd. Čak štaviše, mislim da bi odraslu osobu u svet filmofilije daleko pre uvukli takvi, nego neki stariji popkorn filmovi, koje uživaš dok gledaš, ali odmah zaboraviš.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Летећи Полип Wed Jul 18, 2018 1:01 am

    Utvara wrote:

    Večeras sam uzeo da gledam Soldier (1998), podstako me je malo Leteći Polip. 


    Čime?  Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 1233199462




    Mala trivia vezana za Soldier, koju ja uopšte nisam registrovao. Film se dešava u istom univerzumu kao i Blade Runner.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Јанош Винету Wed Jul 18, 2018 1:03 am

    Eh i kad se već otvaram ovde:
    Tri ključna dokumentarca koja su mi otvorila oči i razvila svest i perspektivu:

    Africa Addio
    Ambassador (2012)
    Empire of Dust

    @Polip, editovao sam post.
    Reko', ajde da gledam malo klasike filmskog stvaralaštva, dajmo šansu zaboravljenim kulturnim klasicima.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by zvezda je zivot Wed Jul 18, 2018 1:06 am

    beatakeshi wrote:Ja bih probao sa kasnim Bunjuelom - Diskretni šarm buržoazije ili Fantom slobode, neki Mencl, Godar sa Anom Karinom, Trifo o Antoanu Doanelu...

    sad vidim Soy Cuba, slažem se, ali možda i Lete ždralovi.

    ako bas moraju da budu umetnicki onda bih +1 na ovo takeshijevo. ako mora umetnicki, bar da je omladinski i sik. i zenski.

    (dakle ovo sto beat kaze + neka varda iz sezdesetih tipa Cléo de 5 à 7. slazem se i sa Williamom da treba te horore sa sisi spejsek tipa carrie i 3 women. te zenske filmove. ceski forman (loves of a blonde je najzenskiji). sofia coppola. kar wai wong. ti radovi.

    doduse ovo je moje musko misljenje da zenska deca najbolje da gledaju zenske filmove. moja devojka kaze da su u tim godinama nju vise zanimali mafijaski i detektivski filmovi lol)

    moja devojka je gradualista i kaze da bi ona poslusala Williama. covek je pedagog i zna. ovo sto vec gledaju i interesuje ih, samo malo bolje i zanimljivije, da se navuku pa ce posle same.


    _____
    ova zemlja to je to
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Xexoxical Endarchy Wed Jul 18, 2018 1:10 am

    uskok i ajduk wrote:
    Mr. Moonlight wrote:nego koji bi bilo dobro da vide


    +1


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Летећи Полип Wed Jul 18, 2018 1:13 am

    zvezda je zivot wrote:
    doduse ovo je moje musko misljenje da zenska deca najbolje da gledaju zenske filmove. moja devojka kaze da su u tim godinama nju vise zanimali mafijaski i detektivski filmovi lol)

    Pa to, jebi ga. Žene su cerebralnije nego što mislimo.  Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Budite ljudi iako ste srbi i ostali - Page 2 Empty Re: Budite ljudi iako ste srbi i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:36 am